PDA

View Full Version : Въпрос за спирачките на Алфа 164.Усеща се леко задържане.



vajvoda
20-11-2007, 11:33
Здравейте колеги.Имам колата от два месеца и съм много доволен от нея.Преди два дни започнаха да задържат спирачките.Съвсем леко.След като пусна педала на спирачката се усеща,че челюстите отпускат,но след 10 секуди приблизително.Не е голям проблем за мен,но е много дразнещ,особено като тръгваш по нагорнище.
От какво може да е?Погледнах темите във форума,но не видях накой да е писал за такъв проблем.От какво може да е?
Благодаря ви.

virusalfa
20-11-2007, 11:41
Трябва топло време или гараж.Разглобяване на спирачните апарати и почистване му е майката

vajvoda
20-11-2007, 15:03
Благодаря за съвета.Събирам мнения.Аз мисля да я закарам в сервиза на Italia auto във Варна.Нямам време аз да го направя.Ще пиша какво е станало и какъв е бил проблема,как са го оправили и колко ми е струвало.
Моля ви ако някой има впечатления от този сервиз да ми каже!

StreetGlow
20-11-2007, 21:12
И аз мислех да пускам тема, но днес окончателно реших проблем. Моите задържаха доста, дори трудно ускоряваше колата, като навия пълен ляв или десен едвам тръгва с повече газ. Мислех, че нещо цилиндърчетата на предните апарати заяждат, но се оказа, че са запушени маркучите. Смених ги и всичко се оправи.

vajvoda
21-11-2007, 09:04
Радвам се,че ти се е решил проблема.Още нещо да попитам.Преди да оправиш проблема,като натиснеш педала на спирачките рязко и до долу,чуваше ли се свирене?

StreetGlow
21-11-2007, 21:54
Чуваше се свирене дори при леко натискане на педала.

vajvoda
22-11-2007, 09:46
Благодаря много за информацията.Както казах по-горе,утре имам записан час в сервиза на Italia auto тук във Варна.Ще пиша какво са ми казали там,колко ми е струвало и т.н.

vajvoda
23-11-2007, 22:18
Така.Комплект накладки предни 282 лв. задни - 265 лв. жило за ръчната спирачка 129 лв.Ако искам поръчват ги в Италия и чакам най-малко месец.Предно ляво колело,главен цилиндър задържа.Задно дясно колело задържа.Доколкото разбрах това,което ми обясняваха,челюстите са залпнали към апарата.За да ремонтират предния спирачен апарат им трябва ремонтен комплект инструменти,а те нямат,съответно неможели да ми го ремонтират.Посъветва ме момчето да ида сам да си потърся части ако не искам да чакам толкова много и да плащам толкова.С части донесени от мен направените ремонти са без гаранция.
По-горе изброените части мога да ги взема от мой приятел за 145 лв.Предни накладки 50 лв. задни 45 лв. жило за ръчната 50 лв.
Нов спирачен апарат - преден 160лв.
Много евтини ми се струват в сравнение с тия които ми предложиха от Italia auto.Евтините не знам колко ще са читави.
А момчето от сервиза ме посъветва да отида в един магазин.Каза ми,че частите не са оригинал,но досега са монтирали доста части купени от там и нямат оплаквания.Ще отида и там да видя за какво става въпрос и ще мисля.

NEDKO
25-11-2007, 17:43
и моите накладки са от тези от 50лв. и добре си спира колата ,ниама свирене.така,че сам си претсени.

Boby
25-11-2007, 19:07
Предни накладки 45лв.
Задни накладки 27лв
Жило за ръчна 27лв.

vajvoda
26-11-2007, 10:08
Ще взема евтините чсти.Ще я оставя да и направят ремонта и ще кажа как е положението след това.

Sunny
30-11-2007, 23:38
@vajvoda
Italia auto във Варна (до затвора) 164-ка са виждали само на снимка ... лично мнение .

Grigor
01-12-2007, 10:29
Според мен не взимай най-евтините дискове и накладки - това са спирачките ти все пак ......
За цените дето са обявили може да се вземат Брембо и ЕБЦ и ресто да остане.... :-)

164 td
04-12-2007, 15:38
само феродо му е маиката.спирая идеално и отиват накладките а не дисковете!

virusalfa
04-12-2007, 16:00
само феродо му е маиката.спирая идеално и отиват накладките а не дисковете!Феродо червената опаковка,премиер имашщ в предвид.Аз съм с дискове Метели 100лв комплекта и няма проблем.Предните накладки за ТД специално стават от Ланча Тема Турбо,като им срижиш кабелите за датчиците за износване.Задните ставот от Ауди 80В4 :idea: Вземи си Текстар,предлага се за Ауди :idea:

vajvoda
20-12-2007, 14:04
Здравейте годпода и дами,ако има.
Вчера направиха ремонта на спирачките.Не в Италиа ауто.Смениха предните накладки и един спирачен маркуч отпред.Раздвижили са спирачния апарат на предно ляво колело.Казаха ми,че той е задържал и то доста.Задните накладки ми казаха,че още много могат да карат.Спирачките отзад са били наред.Замериха и консистенцията на спирачната течност и за нея ми казаха,че е много добре все още.Общо взето струва ми се,че тия от Italiа auto дори не са ми прегледали колата.
Целия ремонт ми струваше 180 лв.Накладките които ми монтираха струват 123 лв. за задните ми казаха,че струват 40 лв.Можеха да ми сложат и за 80 лв. накладки,предложиха ми,но предпочетах по-скъпите.Дано да са по-добри.Марка не запомних.Бяха в червена кутия.Хората поемат гаранция на монтажа който са извършили.
За колегите от Врна,сервиза се занимава само със спирачната система на автомобила.Имат и магазин,те продават части,като частите пак са само за спирачната уредба.Намира се на булевард Христо Смирненски в отсечката между Сливница и Цар Освободител от страната на затвора.Караш от Сливница към Цар Освободител от ляво се пада затвора,след това има складове по реда,бензиностанция Шел и точно след бензиностанцията е сервиза.Има голяма табела пише ,,накладки" и там още нещо забравих.Сега колата лети :) дано и занапред да е така.Ако има проблеми ще кажа,ако съм доволен след 10000 км. пак ще кажа.
Чао за сега.Пожелавам на всички много здраве,щастие и весели празници!!!!!

GRANDEsportivo
26-12-2007, 21:39
Господа карайте само с феродо (предни комплект 99лв. ама преди две години) , а до задни не съм стигнал :!:

GRANDEsportivo
26-12-2007, 21:46
.....а и забравих да кажа, че ако колата ви е нов внос или не е започнала да се ремонтира в БГ по-добре е каквато е марката на старите такава да се слага :!: ...... Че то из европата не са като нас да ги сменяват по тротоарите , а ходят в фирмения сервис :!:
И не ги чакайте да се износят толкова!