PDA

View Full Version : Двигател на вода



Mind_Control
22-11-2007, 14:46
Я вижте тази тема и кажете какво мислите :roll:

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=74557

Alexander_pavlov
22-11-2007, 18:16
нда.... преди бая време си бях наточил сумати докоментация и схеми... и в най близко будеще ще опитам да видя каво ще стане... имам си опитно зайче ! 650cc 2-цилиндара -4 такта ! :) и още едно 900cc 4 цилиндара

И намерих един форум дето един душевно болен тип е постигнал известен успех ! като си добавя такива пари към основното гориво и прави добра икономия... !

ето линка да видите :Suicide: http://beinsa.info/forum/viewtopic.php?t=226 :screwy:



дано има нещо вярно в тая работа :priest:

ALFA155Ts
22-11-2007, 18:17
предполагам че някакво устроиство разделя водата на съставните и части едната част гори и така........... сигурно е измислено ама......

търтей
22-11-2007, 18:19
предполагам че някакво устроиство разделя водата на съставните и части едната част гори и така........... сигурно е измислено ама......

измислено е
ама разделянето на водата е скъъъъъъъъъъъъпо :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :lol:
всъщност и двете части горят и се получава пак вода :lol:
изобщо затворен цикъл
само електролизата да стане евтина :wink: :lol: :lol:

Derry
22-11-2007, 18:51
Дори и да не е скъпо петролните компании ще скрият всичко.

deadairplane
22-11-2007, 19:20
Търтея имаше впредвид, че за разделянето се поглъща повече енергия от тази която се получава при изгарянето на водорода и кислорода. Струва ми се искате да измислите перпетумобиле тука. Енергията неубходима за разлагането на водата на водород и кислород е точно толкова колкото ще получите накрая при изгарянето им плюс загубите от всички процеси. Елементарна химия и физика.

Оги
22-11-2007, 19:41
От няколко дни чета за тая система и бая се замислям дали да не изпробвам ама трябва да си намеря опитно зайче а материалите не са скъпи имам линкове от някакъв форум с обяснения кое какво е и как е монтирано на варбург,като собственика на варбурга твърди ,че ще е доста по добре на 4-тактов двигател.

Ако на някой му е интересно мога да пратя линковете тука ,за да погледнете за кво става на въпрос.

Но одеве чето и друга информация и малко се разобедих да си хабя времето.

Mind_Control
23-11-2007, 09:58
От няколко дни чета за тая система и бая се замислям дали да не изпробвам ама трябва да си намеря опитно зайче а материалите не са скъпи имам линкове от някакъв форум с обяснения кое какво е и как е монтирано на варбург,като собственика на варбурга твърди ,че ще е доста по добре на 4-тактов двигател.

Ако на някой му е интересно мога да пратя линковете тука ,за да погледнете за кво става на въпрос.

Но одеве чето и друга информация и малко се разобедих да си хабя времето.

Коя информация те разобеди? В някое от изданията на Аутобилд пише за някаква тойота корола, която се движела само на вода и я били тествали от Аутобилд, а създателя е някакъв азиатец. Някой чел ли е статията?

Novachev
23-11-2007, 10:48
Има едно малко учебниче казва се водогоривни емулсии аз съм правил такъв екперимент но на дизелов двигател като подаването на водата става през колектора но е доста малка порцията подавахме я пез една медицинска сиситема резултатът беше съвсем леко повишения на мошността и много добре оформена индикаторна диаграма след горна мъртва точка площа и беше по голяма от колкото при работа само с дизелово гориво. Абе общо казано беше малко по добре но това беше на един режим средно натоварване и обороти(външна честотна характеристика май му се викаше) Но все пак това е бода в цилиндъра малко или много си му разказва играта бавно бавно.

търтей
23-11-2007, 10:50
Има едно малко учебниче казва се водогоривни емулсии аз съм правил такъв екперимент но на дизелов двигател като подаването на водата става през колектора но е доста малка порцията

еееееееее
водната инжекция е стара като света бе
ма тя има леко други цели
:wink:

Alexander_pavlov
23-11-2007, 12:39
абе имам чувството че масово хората са яко предубедени.... и не си правят труда да четат.... то едва ли не небило възможно да стане такова нещо.... Тук не става въпрос за пермето мобиле... не става въпрос за елетролиза.... и тн... споменава се едно йонизиране на тая пара и тн... може и да е поредната измислица.... но щом маса хора си блъскат главата с това може и да има някакъв ефект....

сега ше почнете да ми обеснявате как хонда има незнам си колко милиона за разработка на нови двигатели и видиш ли те не са и чували за това.... еми да ама не! залагам си ...... че японците си имат технологиите и за 2015 имаха някаква програма за незнам си колко автомобила в токио да се движат на елетричество... лоша работа за нефтодобивните компаний , ама там е реалното бъдеще.... така че тая работа за която става дума е като хибридите.... много е готино... много е ефективно..... но е безмислено съществуването и ! то е само времено решение....

Old Fox
23-11-2007, 16:24
Да ама първо ти трябва енергия водата да я направиш на пара, после още енергия да я йонизираш и чак накрая да го гориш това дето си го получил. Е де ти е кирията? Това че е написано някъде не значи, че наистина някой работи сериозно над него.
Още през втората световна война(може и по-рано не знам) се внедряват самолетни двигатели с впръскване на вода в цилиндрите, но се прави с цел кратковременно повишаване на мощността.

търтей
23-11-2007, 16:25
но се прави с цел кратковременно повишаване на мощността.

чушки :wink:

ич даже не е кратковременно
но в самолетите се ползва предимно по други причини

освен това практически вода не се полза а водни разтвори на метанол или изопропанол

Old Fox
23-11-2007, 16:59
[quote="Old Fox":20usi4cg]
но се прави с цел кратковременно повишаване на мощността.

чушки :wink:

ич даже не е кратковременно
но в самолетите се ползва предимно по други причини

освен това практически вода не се полза а водни разтвори на метанол или изопропанол[/quote:20usi4cg]
Е айде кажи за кво се ползва не бъди лош и не ни дръж в неведение. И какво е ако не кратковременно. Щото не се впръсква постоянно. :wink:
И си има системи дето си впръскват баш чиста вода(айде в пулверизиран вид) и то не са мо за бутални двигатели, но и за реактивни такива.

търтей
23-11-2007, 17:02
нема
водата не се свива
за разлика от спирта ;)

служи за охлаждане и повишава ефективното октаново число -- съответно по-голяма степен на сгъстяване
затва и се ползва предимно за с надув
само дето със свестен интеркулер ефектът е същия
при самолети се ползва за да позволи развиване на макс мощност на голям диапазон височини

Old Fox
23-11-2007, 17:07
Хубо де ама аз не виждам конфронтация между това дето си го написал и по-предния ми пост - окачествен като " чушки" :)

търтей
23-11-2007, 17:08
ми нема нищо кратковременно
за кратковремнно се полза нос (уши гърло;) )

Old Fox
23-11-2007, 17:11
Добре стискаме ли си ръцете на "не за постоянно" вместо кратковременно?

търтей
23-11-2007, 17:13
:cheers:

макар че мотор с надув си е мега постоянно :wink:

Old Fox
23-11-2007, 17:16
ОК тъй да е. Айде стига, че оспамихме темата

P.S. Направо плашещо бързо отговаряш на постовете?

pinko
23-11-2007, 17:17
ОК тъй да е. Айде стига, че оспамихме темата

P.S. Направо плашещо бързо отговаряш на постовете?

Ми така е, Big Brother is watching you :lol: :lol:

търтей
23-11-2007, 17:23
ОК тъй да е. Айде стига, че оспамихме темата

P.S. Направо плашещо бързо отговаряш на постовете?

Ми така е, Big Brother is watching you :lol: :lol:

Я Я
:roll2:

deadairplane
23-11-2007, 19:22
нема
водата не се свива
за разлика от спирта ;)

служи за охлаждане и повишава ефективното октаново число -- съответно по-голяма степен на сгъстяване
затва и се ползва предимно за с надув
само дето със свестен интеркулер ефектът е същия
при самолети се ползва за да позволи развиване на макс мощност на голям диапазон височини
Всъщност не си прав колегата е прав като бивш техник на самолет най-отговорно заявявам че е за охлаждане което позволява по голямо количество въздух да се засмуче от двигателя и от там по голямо КПД и мощност. Като втроричен ефект водата се разлага на водород и кислород на само при лектролиза ами и при много висока температура и налягане също (каквито има бол в двигателя) и се получава и повишаване на мощността от изгарянето на водорода също.

JJJ
23-11-2007, 20:03
... режим средно натоварване и обороти(външна честотна характеристика май му се викаше).
Външна Честотна Характеристика е при максимално положение на органа за управление на двигателя или “pedal to the metal”.


…при самолети се ползва за да позволи развиване на макс мощност на голям диапазон височини
При реактивните самолетни двигатели вода се впръсква пред турбината за намаляване на температурата на отработилите газове под допустимата. Това се прави в моменти изискващи мощност по-висока от номиналната. Този режим е ограничен по-време (от количеството вода на борда).


…водата не се свива
за разлика от спирта
Тук нещо не те разбрах. Водата и спирта, като течности се считат, като несвиваеми флуиди.

JJJ
23-11-2007, 20:11
Като втроричен ефект водата се разлага на водород и кислород на само при лектролиза ами и при много висока температура и налягане също (каквито има бол в двигателя) и се получава и повишаване на мощността от изгарянето на водорода също.

Тук си се заблудил нещо. Дисоциацията на водните пари дори при максималната температура в цилиндъра не превишава 2%. От друга страна енергията получена при изгарянето на водорода (практически Рекомбинация) е същото количество, като отнетата за дисоциацията.

deadairplane
23-11-2007, 22:59
Не съм, не си чел внимателно там цилиндри "нема". Всъщност това за което говориш е при нормални условия. При повишаване на налягането количеството енергия погълната във вид на топлина неубходимо за разпада на водата намалява, а там налягането просто си го има, така че да обобщя енергията която се отдава на водата за разграждането и е равна на енергията отдадена за повишаване на налягането + енергията отдадена като топлина. Обаче налягането в тоя случай е на "аванта" и остава само топлината. И друго не си прочел 13 години това съм работил

JJJ
24-11-2007, 00:03
Не съм, не си чел внимателно там цилиндри "нема" Къде няма цилиндри? Ако говориш за реактивни двигатели там максималното налягане и температура на цикъла са по-ниски в сравнение с буталните двигатели!

При повишаване на налягането количеството енергия погълната във вид на топлина неубходимо за разпада на водата намалява, а там налягането просто си го има... Обаче налягането в тоя случай е на "аванта" и остава само топлината Как така “просто си го има” и след това “аванта”?

Енергията неубходима за разлагането на водата на водород и кислород е точно толкова колкото ще получите накрая при изгарянето им плюс загубите от всички процеси. Елементарна химия и физика. Тук добре си го написал, за какви налягания и за какви “аванти” говорим след това?

deadairplane
24-11-2007, 00:30
Говорим за това че въпросното налягане се получава от компресора на реактивния двигател. То си е същото със или без вода. Точно поради тази причина казвам че е на аванта. Тоест тази енергия вече е отдадена за тази цел и да не смята. Това имам в предвид. тоест използваме една енергия кято е за нещо друго. Или казано по селски чиста аванта. А относно налягането и температурата сигурно имаш впредвид двигателите на МиГ 15 ама те са в миналото. При съвременните реактивни двигатели това важи само за външния кръг на двуконтурните.

търтей
24-11-2007, 19:48
аз пък говоря за бутални двигатели през цялото време :lol:
метанола (който спирт) е свиваем - писал съм къф точно шпирт се ползва :wink:

pinko
24-11-2007, 20:32
аз пък говоря за бутални двигатели през цялото време :lol:
метанола (който спирт) е свиваем - писал съм къф точно шпирт се ползва :wink:

Метанола, докато е течен, е несвиваем, както и всеки течен флуид.

Факт.

trustworthy
24-11-2007, 21:48
аз пък говоря за бутални двигатели през цялото време :lol:
метанола (който спирт) е свиваем - писал съм къф точно шпирт се ползва :wink:

Метанола, докато е течен, е несвиваем, както и всеки течен флуид.

Факт.

Е да, ама все пак за Търтея говорим :) Не ги признава той физичните закони - зипва ги флуидите, по 10кВ ги прави и окото не му мигва :lol:

mohi
29-11-2007, 16:43
На времето преди... незнам бех малък, ама си спомням че един българин
беше измислил няква добавка към водата и тя гореше, и съвсем малко го поменаваха по медиите и после естествено го потопиха или два метра надолу или некъде по остовите си пие коктейлчета :lol:

ама такива неща петролните чичковци не дават да изплуват :wink:

търтей
29-11-2007, 16:45
http://www.standartnews.com/archive/200 ... 4158_8.htm (http://www.standartnews.com/archive/2004/08/02/society/s4158_8.htm)

хехе

Intrepid
29-11-2007, 18:59
Преди месец - два четох в някой от вестниците че в Пловдив един "чичо" бил пригодил неговата Шкода 120 да върви с вода. Спомняйки си бегло водата се загряваше - съотвено я превръща в пара след което водните пари се отвеждат в реактор който разлага водата по термично-магнитен път. Оттам на татък водородът и кислородът се отвеждат в цилиндрите и биват възпламенявани... Това успях да си спомня по случая но ще се опитам да изровя вестника и да дам още детайли.


ПС Добро "сефте" направих а? :roll:

Old Fox
30-11-2007, 08:49
Ей за това става въпрос:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=190859

Ма не била само на вода, а смесена с бензин, ама не палела на вода щот била стара айде айде.

mohi
30-11-2007, 10:48
Леле чак не ми се вярва :frown: , как може такива открития да не ги патентоват, и още повече че не са записани никъде (което не ми се вярва)А и още повече че човека си държи да си е в българия, аз си мислех че са го потопили некъде
Ебахти и държавата, абе то като се замисля за некви подобни открития дето не са изгодни за некой хора с мнооого парички се държат с години в
сянка и неведение за обществото и не се показват, а това как спъва и равитието ни като цяло.А в българия е още по зле с тея неща, къде от тъпите ни управници къде други интереси.... абе направо ... немам думи,
то колко още неща са скрити покрити не е истина ....
:(

rtfm
07-12-2007, 11:13
А не е ли възможно това да е изфабрикувано тот Соц-а откритие да покаже колко велик е строя. И в момента когато наистина трянва да се покаже в канада например а то не съществува естествено че няма да отиде. Това за мен си е чиста пропаганда и не било патентовано можеби защото не съществува.

morfius
08-12-2007, 11:04
Бе за това с водата не знам, ама споменатия в статията биопирин навремето беше по ефикасен от обикновения аналгин, беналгин и всичките останали производни на аналгина, па ако ще и двойно пречистен аналгин да е бил.
Ако ще се гони екология и възпроизводимо гориво не е ли по смислено да се работи в посока етанолни двигатели?

Derry
01-01-2008, 13:55
http://beinsa.info/geet.htm тука има подробности

rankovtsv
20-05-2011, 10:29
някой направил ли си е такава система? в плевен има хора които я ползват...

Orm
20-05-2011, 10:56
Не знам ама на няколко линка кликнах - не ми ги отваря !!! Както и в youtube гледах такива работи на следващия ден клипчето го няма . Аз си спомням от училище още , дебелата ни учителка по физика пускаше ток във водата и отделяше H-то от О-то :) и колкото по голяма е площа на тия (знам ли ги как се казват ) електроди, да ги наречем, толкова повече балончета стават :) . А за енергията която трябва , доколкото знам с кондензатори свързани по определен начин можеш да изкараш от един акумулатор невероятни стойности . http://www.youtube.com/watch?v=9PATtoLz0oo
Колко научно го обясних само :).

mordohy
20-05-2011, 20:56
Всичко се върти около три свойства на водата.
Първото е практическата несвиваемост; втората е топлоемкостта и и третата- ниската и цена.
В буталните, ванкеловите и турбореактивните, намалява обема на горивната камера и повишава компресията.
Топлоемкостта и охлажда, а всичко останало е смучене на пръстите!

Mind_Control
20-05-2011, 21:35
Всичко се върти около три свойства на водата.
Първото е практическата несвиваемост; втората е топлоемкостта и и третата- ниската и цена.
В буталните, ванкеловите и турбореактивните, намалява обема на горивната камера и повишава компресията.
Топлоемкостта и охлажда, а всичко останало е смучене на пръстите!

Искаш да кажеш, че единственото полезно нещо, което може да направи водата е да охлажда ли?

mordohy
20-05-2011, 21:43
Искаш да кажеш, че единственото полезно нещо, което може да направи водата е да охлажда ли?
Това е второто!
Първото е, че повишава компресията!

rankovtsv
20-05-2011, 22:25
познавам хора, които ползват такава система собственоръчно изработена и струваща 50-60лв и намалява разхода на основното гориво до 50%

old alfist
21-05-2011, 01:14
познавам хора, които ползват такава система собственоръчно изработена и струваща 50-60лв и намалява разхода на основното гориво до 50%
От тази система най-много да им ръждясат стените на цилиндрите.