PDA

View Full Version : Как се вдига обществото на простест?



Mind_Control
24-11-2007, 10:18
Понеже станаха много темите, в които се обсъжда, че всеки си мълчи и нищо не прави срещу политическите безумия ми е много чудно как може да се организират хората да протестират, като не им харесва нещо... Някакви предложения?

MrX
24-11-2007, 11:01
Много лесно, намираш точните спонсори които са навити да вложат неопределена сума средства с очакване за бъдеща финансова подкрепа вбъдеще(след промяната която целиш),намираш подходящите "лидери" на тъй нареченият бунт на които заплащаш оределени суми да надигнат лабилни маси като студентите например и получаваш втора 1997 година.Промените направени и след време усещаш че сам си си го забол отзад, защото спомошествователите ти вече не са с теб а "лидерите" на които си подарил "властта" не те включват в сметките си след като ти си им дал старта и се стига до същото, но отначало и с повече средства :wink:

maluk
24-11-2007, 11:26
... или бомба, ама като гръмне разбираш, че саможертвата ти е била напразна, защото е мръсно на повърхността, но в дълбочина нещата стават още по-гнили..
по-добре всеки да се спасява и да не вярва много много..

raiders
24-11-2007, 12:10
темата е много добра, но всяко чудо за 3 дни, нека някой ми каже само защо се дигат цените на храните??? Само ще си говорим и нищо конкретно...

hsr
24-11-2007, 12:24
Е как що ? Нали вече сме европрйци,съответно и цените ни трябвало да са европейски :ranting:

rammstein4o
24-11-2007, 12:41
Е как що ? Нали вече сме европрйци,съответно и цените ни трябвало да са европейски :ranting:

Братовчедка ми онзи ден замина за испания... там е мъжът и...
Той изрично и забрани да купува каквото и да било от тук... там е по евтино и по качествено....

Да не говорим че тук винаги се вдигат само цените, що заплатите ни не са европейски като цените са...

абе мани... :bg:

Mind_Control
24-11-2007, 13:14
темата е много добра, но всяко чудо за 3 дни, нека някой ми каже само защо се дигат цените на храните??? Само ще си говорим и нищо конкретно...

Темата няма за цел да се вдига протест, а да се изработи план за такъв и като има нужда да се прави.. Май никой няма конкретни идеи как да стане :(

Aquila
24-11-2007, 15:12
Един от начините е като има синдикати (сдружения), които да защитават правата на работниците (гражданите) и техните искания. Хората да са записани доброволно , защото е в тяхен интерес , а не да се плаща на този и онзи , иначе пак си оставаме подкупна държава. И когато се реши да се прави стачка тези сдружения знаят , че имат народа за подкрепа и то доброволно, а не за пари.
Въпроса според мен е как да се промени манталитета, на тези , които им е все едно по въпроса, че в България винаги се намира някой да е против дори и за най-очевидните проблеми.
Всичко е до култура, повечето хора във форума имат нещо в главата и се интересуват от проблемите в ежедневието, но както редовно се споменава в различни теми идиотите все още са много за да се организа нещо сериозно и да се покаже,че трябва правителството и някои богаташчета да имат страх от народа а не обратно!

Alfa User
24-11-2007, 16:28
Синдикатите в БГ ясно показаха, че работят не за работниците, а за правителството. На тях не може да се разчита, още повече че на всички е ясно, че ръководството на синдикатите ще се назначава от правителството, за да служи на когото трябва.
Иначе нищо не може да се говори за организация на бунтове и т.н. докато българина не си промени самосъзнанието и отношението към основните ценности. Защото не може всеки да си казва "мене кво ме .бе тая работа щом аз съм добре, пък и като не ме кефи, ще се махна". Докато народа не се осъзнае като едно цяло, няма да се получи нищо добро. Но пък все отнякъде трябва да се тръгне - не можем да оставяме шепа хора да ни грабят и мачкат както им е угодно. Надявам се обаче като се започне този процес, да го подкрепи всеки един, за да има наистина ефект.

fred
25-11-2007, 09:47
Много лесно, намираш точните спонсори които са навити да вложат неопределена сума средства с очакване за бъдеща финансова подкрепа вбъдеще(след промяната която целиш),намираш подходящите "лидери" на тъй нареченият бунт на които заплащаш оределени суми да надигнат лабилни маси като студентите например и получаваш втора 1997 година.Промените направени и след време усещаш че сам си си го забол отзад, защото спомошествователите ти вече не са с теб а "лидерите" на които си подарил "властта" не те включват в сметките си след като ти си им дал старта и се стига до същото, но отначало и с повече средства :wink:

Да, трябваше да не си го бодем /1997/, а да оставим БСП да ни го забоде докрай тогава, ама ако не си забравил от 2002 /Кобурга ги върна яко на всички нива/ те пак са тук и пак са същите/барабар с Масларката, Р.Овч. агент Гоце, Р Петков и всички останали/-забодоха ни го, ако използвам твоя термин. Тогава ревяха против НАТО и ЕС, а сега ги боготворят :lol: Няма значение, важното е да сме на власт.
Само не разбрах, кои са тия, дето плащат тогава?Сигурно вездесъщите американци примрено? Аз съм участвал в тези протести, много мои познати също и не съм видял никой да плаща и на стари и на млади, които протестираха, висяха по улици и т.н.?Аре стига с тия простотии. Хората у нас са индивидуалисти. Студентите особено не са военна организация, командвана от 3 души, на които да се плати и те да ги изкомандват. Като са лабилни, да им плати сега Станишев и те да му пеят дитирамби.
В Перник видяхме как се плаща за избори-главно на циганите, по други места на турци, ама за простестите бъди сигурен че никой не може да вдигне 50 хиляди с пари.
Не разбрах и как точно си го забодохме, след като съотношението цени доходи, инфлация тогава /1997-2002/, беше на ниво, за което сега можем да мечтаем.
Цените сега се вдигат, защото търговията и голяма част от вноса се контролира от близки до правителството групи и личности, които нямат изгода пазара да се разшири и да бъде реален, наистина "пазарен".И правят всичко възможно това да не стане.Това не може да продължава безкрайно дълго, но може да е достатъчно, за да натрупат доста пари. Хазарта даже си намали данъците.
А за да се орагнизира протест-требе и дупе.Някой да се нагърби, да обяви това публично-форуми, радиа, ТВ. И полека лека, да действа. И необходимо е, този човек да бъде честен и неподкупен.
Няма как това да бъде направено от Тренчев или Желязко Христов, купени и продадени отвсякъде.
Ако такъв човек или група хора се появи, бъдете сигурни, че ще започне да бъдат оплювани от ВАЦ овата преса примерно, тъй като тоя вестници, а почти всички други се контролира от пак такива хора /все наши "другари" от ДС, комсомола и т.н./, близки до нашето любимо правителство.Запитвали ли сте се, например, защо няма критични пулбикации с данни и факти срещу Васил Божков, срещу Доган, срещу разни бивши "спортисти".Срещу водещи мафиоти и бандюги, търговци на дрога и всякакви там?. Срещу Павлов, Кюлев и други "големи бизнесемни", когато бяха живи почти никой голям ежедневник не написа два реда, как са направили тия пари.

E да приключвам, че стана бая дълго май :calc: