PDA

View Full Version : За нафтата в БГ....



netsurfer
26-11-2007, 14:27
*******

virusalfa
26-11-2007, 14:37
Абсолютно правилно си написал вида на горивото в своя пост-НАФТА!!! А би трябвало да е дизелово гориво :idea:На мен не ми палеше качествено два дни и вчера й сипах Хелиос-добавка за 200л в резервоара,в който има около 25л.Нещо оттогава взе да пали,не знам.А освен това от железарията в събота си взел 1л добавка за 2,80лв-ГАЗ ЗА ОСВЕТЛЕНИЕ :idea:

lyuli
26-11-2007, 15:33
това го оставям без коментар ...

:shock: а ще споделиш ли къде си зареждал............. :?:

SFINKS
26-11-2007, 15:57
тоя филтър рано или касно се пълни с вода , въпроса е колко рано е било при теб

KGB
26-11-2007, 16:09
Ми при мен за 130 000км не се е напълнил нито веднъж...като последния път по невнимание май си откарах с един филтър 30 000км :(

Както съм писал и преди, а сега вече и инжинерите на Мерцедес са го написали в книжките за експлатация на колите им за БГрия.

Само Еко-Елда и скъпия дизел на ОМВ.

другите дизелови горива не отговарят на тяхните изисквания за коли снабдение с Блу-Тек технологията или там както и викаха.

Не е лошо найстина да напишеш от къде си зарадил.

SFINKS
26-11-2007, 16:18
За съжаление и ОМВ и Еко Елда не са пълна гаранция а качеството на горивата . Някой път зависи от един единствен идиот мошеник водач на цистерната

netsurfer
26-11-2007, 17:22
8) 8) 8)

elenkov
26-11-2007, 18:05
еми преди да го изпише - около 150км с нафта от ЕКО ЕЛДА - една нова малка бензиностанциика, май квартала е Красна поляна или нещо от сорта, ама като загря не го пишеше и само онзи ден беше така - като пренощува на улицата, за първи път й беше :oops:

бензиностанцията на Константин Величков .. срещу двореца на децата ли ? За нея ли говориш ? Попринцип Еко Елда са единствените в БГ който внасят Дизелово гориво ЕВРО 5 .. но явно и там почват циганиите ..

поздрави

mim
26-11-2007, 18:20
тая на К. Величков не е съвсем Еко Елда, нещо друго пишеше
зазяпах се един ден по нея и реших в крайна сметка да си заредя на Еко-то на България, че тая не ми вдъхна доверие

elenkov
26-11-2007, 18:27
тая на К. Величков не е съвсем Еко Елда, нещо друго пишеше
зазяпах се един ден по нея и реших в крайна сметка да си заредя на Еко-то на България, че тая не ми вдъхна доверие

и на мен не ми се вижда много еко-елда .. да си призная :)) за това не зареждам там .. :) макар почти винаги да минавам покраи нея .. зареждам след светофара на нагорното на ОМВ ..

поздрави

netsurfer
26-11-2007, 18:42
8) 8) 8) 8)

proper
26-11-2007, 20:51
Аз зареждам всеки ден от там и е ЕкоЕлда Експресс, което са мини ЕкоЕлада бензиностанции, но СА ЕкоЕлда.
Там даже има карта за отстъпка 10ст. на всеки литър от пускането си до сега и още продължава.
А аз попитах на Еко-то на Хладилника дали Експресс са си ЕкоЕлда и те ми потвърдиха, че са си....но това им са малките бензиностанции които нямат закусвалня и голям магазин.

Nasko_77
26-11-2007, 22:21
За съжаление и ОМВ и Еко Елда не са пълна гаранция а качеството на горивата . Някой път зависи от един единствен идиот мошеник водач на цистернатаЕхааа, каква далавера пада :lol: Ама си прав де :)

KGB
26-11-2007, 23:48
Между другото дизела от това Еко-Експрес охае много странно....утре ще пробвам от друго ЕкоЕлда да видя за какво става на въпрос...та мисля и в две бутилки да налея и от двете бензиностанции.

Иначе аз повече от месец сипвам от там, че ми е на път...

@Нетсърфер,

След като ти излезне този надпис, трябва веднага да смениш филтъра!!!

търтей
26-11-2007, 23:55
@Нетсърфер,

След като ти излезне този надпис, трябва веднага да смениш филтъра!!!

аре па ти
на алфа се източва водата от филтъра просто
продполагам и на пежото е същата раута

KGB
26-11-2007, 23:58
В моята книжка, а след малко ще погледна и тази на 159...пише оди при дилъра да ти отрежат главата....опссс да ти сменят филтъра.

търтей
26-11-2007, 23:59
В моята книжка, а след малко ще погледна и тази на 159...пише оди при дилъра да ти отрежат главата....опссс да ти сменят филтъра.

eee

ся ше ме караш да гледам мойта книжка :wink:

vegatta
27-11-2007, 00:06
В мойта май пишеше да отвия датчика на филтара та да изтече водата и ........... Гас до ламарината (Нафта де) :D :D :D

pinko
27-11-2007, 00:19
В мойта май пишеше да отвия датчика на филтара та да изтече водата и ........... Гас до ламарината (Нафта де) :D :D :D

И при мен пише същото - отвива се някаква бурма отдолу на филтъра и се чака да потече чиста нафта. Ама лампичка за вода във филтъра няма.

vegatta
27-11-2007, 00:24
В мойта май пишеше да отвия датчика на филтара та да изтече водата и ........... Гас до ламарината (Нафта де) :D :D :D

И при мен пише същото - отвива се някаква бурма отдолу на филтъра и се чака да потече чиста нафта. Ама лампичка за вода във филтъра няма.
Е еееее аз пък си имам лампа даже и работи

proper
27-11-2007, 01:12
Сърфъре защо така промени и името и писаното си???
ако искаш да я махаме темата кажи? ама сега еее
А имаше и полезно инфо вътре.....кво да те правим сега?

BatVas
27-11-2007, 10:49
Сърфъре защо така промени и името и писаното си???
ако искаш да я махаме темата кажи? ама сега еее
А имаше и полезно инфо вътре.....кво да те правим сега?

Това е предполагам щото нещо му обсъждаха подписа му че бил реклама (макар че пишеше безплатно публикуване или нещо от сорта) рекламира нещо безплатно което все пак не знам как са разтълкували модовете. Гледам в останалите форуми не са му правили забележка за това . тунинг.бг, ланча и т.н.т Може за това да се е изтрил

KGB
27-11-2007, 13:32
има правила, де се пита....

много скоро всички реклами в подписите ще изчезнат.

75 2.0 turbo
27-11-2007, 22:54
има правила, де се пита....

много скоро всички реклами в подписите ще изчезнат.
ем тогава почни с твоя подпис и тои си чиста проба реклама :idea: :!: не се ли усещате че прекалявате не знам ..........ми то всеки втори е престъпник в тоя форум по вашата логика :shock:

KGB
27-11-2007, 23:24
И аз какво рекламирам, нещо май което не съществува...!!!

Стига се оглежда в тия печки :lol:

MONI
28-11-2007, 14:11
еми преди да го изпише - около 150км с нафта от ЕКО ЕЛДА - една нова малка бензиностанциика, май квартала е Красна поляна или нещо от сорта, ама като загря не го пишеше и само онзи ден беше така - като пренощува на улицата, за първи път й беше :oops:

бензиностанцията на Константин Величков .. срещу двореца на децата ли ? За нея ли говориш ? Попринцип Еко Елда са единствените в БГ който внасят Дизелово гориво ЕВРО 5 .. но явно и там почват циганиите ..

поздрави

Аз заради тая на К. Величков направих ревизия на главата.....

@МИМ има си я на картата на Еко елда, ма явно има неква игра там

KGB
29-11-2007, 18:49
Днес си сипах на Еко-Елда на което съм сипвал последните няколко години...това на бул.Европа (Люлин).

Като за начало, дизела мирише на дизел...не на някаква гадост или парфюм както е при Гиги...и той е зарадил на К.Величков.

Колата работи по-добре....разследването продължава...

pinko
29-11-2007, 19:07
Аз в 99% от случаите наливам на Еко-Елда на Вапцаров, и досега нямам никакви оплаквания. Нафтата им е перфектна.

proper
29-11-2007, 19:07
Днес си сипах на Еко-Елда на което съм сипвал последните няколко години...това на бул.Европа (Люлин).

Като за начало, дизела мирише на дизел...не на някаква гадост или парфюм както е при Гиги...и той е зарадил на К.Величков.

Колата работи по-добре....разследването продължава...

Мдааа ще зема временно да не зареждам на К.Величков до изясняване.
Вчера по този повод си използвах точките от картата 300 (по 10ст.) точки и си заредих за 50 кинта, а платих 20.... поне да си използвам 30лв отстъпка.
Жалко излизаше изгодно..

KGB
30-11-2007, 00:13
За бензина не знам как е...но в нафтата им определно има нещо криво...утре продължават разследванията.

SFINKS
30-11-2007, 11:37
аз да ви дам малко проверена информация , в 99 % от бензиностанциите се краде от горивото и се долива с вода
шофера на цистерната който пристига пломбиран на бензиностанцията и там цистерната се разпломбира от управителя , просто не пристига пломбиран ( източва гориво по пътя и долива с вода) плаща колкото са се разбрали на управителя който пък записва в регистрите че цистерната е пристигнала пломбирана и така .... после пък управителя и той допълнително ако открадне още малко от резервоара и то си остава си ебало макайката и гориво .

а има и още 101 начина да се открадне от горивото , примерно при пълнененто на цистерната вместо да я пломбират , дават на шофера пломбата той да си я сложи когато и кадето намери за добре

въпроса е да намерим на коя бензиностанция комбинацията шофер/управител краде най-скромно и разваля най-малко горивото.

botsos
30-11-2007, 15:11
Тва не е вярно!
Аз съм приемал и предавал горива и няма такъв филм! Никъде не се допълва с вода! Най - много да се гепи горивото, което е останало в маркуча на цистерната! Но, никога не се допълва с вода!

SFINKS
30-11-2007, 15:57
Значи ти си в тоя 1 % изключение от правилото
щом си се занимавал с горива обясни тогава как става така че има вода в горивото :wink:

SFINKS
30-11-2007, 16:15
Значи ти си в тоя 1 % изключение от правилото
щом си се занимавал с горива обясни тогава как става така че има вода в горивото :wink:

bushiDO
30-11-2007, 17:39
добре де, аз от 1993 г. карам кола, като от 2000 г. започнах да навъртам по около3-50000 км/год., като хората около мен са на същото дередже, и като се изключи един случай в зората на демокрацията, когато след зареждане в една бензиностанцийка се наложи да промивам системата, не съм попадал на гориво, което чуствително да влошава вървенето на колите.... :roll:

75 2.0 turbo
30-11-2007, 21:23
аз от как карам автомобил не съм срещал тоя момент в моя кола да ми налеят вода с горивото :idea: и не мога да се съглася с горните постове на колегата :!: но въпреки това на един съфорумец брат му пътуваики за букурещ преминаваики през русе на една чисто нова бензиностанция франчаиз на ПЕТРОЛ му заредиха с 50-те литра бензин 7 кила вода :? но все пак не мисля че шофьора на камиона е откараднал бензина и е налял вода!!! по скоро мисля пред вид частния характер на уж петролската бензиностанция и че току що пусната в експолатация цистерна е имала отпадъчни матряли :x

trustworthy
30-11-2007, 21:40
аз от как карам автомобил не съм срещал тоя момент в моя кола да ми налеят вода с горивото :idea: и не мога да се съглася с горните постове на колегата :!: но въпреки това на един съфорумец брат му пътуваики за букурещ преминаваики през русе на една чисто нова бензиностанция франчаиз на ПЕТРОЛ му заредиха с 50-те литра бензин 7 кила вода :? но все пак не мисля че шофьора на камиона е откараднал бензина и е налял вода!!! по скоро мисля пред вид частния характер на уж петролската бензиностанция и че току що пусната в експолатация цистерна е имала отпадъчни матряли :x

Аз пък съм зареждал и то в доста по-голямо процентно съотношение в полза на водата ;) От колонката сипахме в едно 1.5-литрово шише и около 25% макс бяха бензин :shock: Затвориха бензиностанцията, вземахме проби, поспорихме...и накрая платиха ремонтите на 4-те аварирали коли (в това число и моята служебна бангия :)) В последствие подочух, че регионалният отговорник за конкретната верига бензиностанции бил рязко понижен в длъжност до обикновен служител на бензиностанция :)
Случва се :)

stelt
30-11-2007, 21:42
Имам известен опит с автоцистерните и бензиностанциите и не съм виждал и чувал някой да налива вода в горивото в днешно време.
Повечето случаи са в следствие на немърливо стопанисване и липсата на профилактика и контрол на цистерните на бензиностанциите.

trustworthy
30-11-2007, 21:44
...Повечето случаи са в следствие на немърливо стопанисване и липсата на профилактика и контрол на цистерните на бензиностанциите.

Именно. Доколкото съм чувал, в най-ниската част на танковете на бензиностанциите има датчици за вода, които сигнализират при наличие. В моя случай явно са били шунтирани

SFINKS
03-12-2007, 10:40
блаженни са вярващите ..

( те извънземните пият горивото и слагат вода да не си личи липсата )

virusalfa
03-12-2007, 11:08
аз от как карам автомобил не съм срещал тоя момент в моя кола да ми налеят вода с горивото :idea: и не мога да се съглася с горните постове на колегата :!: но въпреки това на един съфорумец брат му пътуваики за букурещ преминаваики през русе на една чисто нова бензиностанция франчаиз на ПЕТРОЛ му заредиха с 50-те литра бензин 7 кила вода :? но все пак не мисля че шофьора на камиона е откараднал бензина и е налял вода!!! по скоро мисля пред вид частния характер на уж петролската бензиностанция и че току що пусната в експолатация цистерна е имала отпадъчни матряли :xА аз понеже имам приятел,който работи в БМВ-сервиза,мога да ти кажа какви ли не на цвят течности за нафта са слагани по бензиностанциите....от такива с цвят на мазут до такива като фанта лимон

Novachev
03-12-2007, 11:20
...Повечето случаи са в следствие на немърливо стопанисване и липсата на профилактика и контрол на цистерните на бензиностанциите.

Именно. Доколкото съм чувал, в най-ниската част на танковете на бензиностанциите има датчици за вода, които сигнализират при наличие. В моя случай явно са били шунтирани
Има една дълга пръчка и се маже с едно бяло мазило и се бърка във танка и се отчита колко вода има а вода винаги има по принцип се получава от конденза по стените на резервоара. Показанието на пръчката е около сантиметър че и по малко, когато всичко е нормално.

Kuku
03-12-2007, 11:25
блаженни са вярващите ..Баце, тия фокуси ги правеха едно време по Петрол-ските бензиностанции - вече сме 2007г. :roll:

virusalfa
03-12-2007, 11:30
блаженни са вярващите ..Баце, тия фокуси ги правеха едно време по Петрол-ските бензиностанции - вече сме 2007г. :roll:Друго си е да си си оптимист :idea:

Kuku
03-12-2007, 11:35
Кой е казал, че не се правят магарии с горивото?! :roll:

Nasko_77
03-12-2007, 20:06
Кой е казал, че не се правят магарии с горивото?! :roll:Че ако не е с вода с какво тогава се правят магариите :roll: То ся май наистина ще стигнем до там, че я доливат с ракия тая нафта :twisted: