PDA

View Full Version : Може би датчика за външната температура!!!



slav40
27-11-2007, 18:51
От няколко дена насам ,показанията на таблото за външната температура са нереални ........... температурата почва да играе от минус 2 до минус 20 градуса като се мени всяка секунда.Днес беше пък особено топло +16 градуса,а беше неповече от 1-2.Като махнах и пак сложих третия бушон(под диагностичната букса) най-отдоло(сервизен) се оправи положението за 2 дена,но вече тая "техника" не действа - някаква идея за този симптом!? И още един въпрос.След като са ми сложили газовата уретба за същия бушон са вързли(по скоро само са набутали) някаква жичка ,и незнам за какво е ...... някакви идеи!?!?!?!

VladoG
27-11-2007, 19:21
Проблема започна с поставяне на газовата уредба ли? Ако да - направи качествена връзка на кабела. Недоброто контактуване / прицъркване/ може да се отразява на електрониката.

slav40
27-11-2007, 19:33
не .......... газовата е от август месец- проблема ми е от 10 дена......... интересно ми е какво прави тази жичка в бушона....като я махна не отчитам нередности ,но съм я закачил за по-сигурно .... Аз ако не погледна температурата 20 пъти на ден все едно не съм се качвал в колата ....как ме дразни тоя проблем :(

nikolaaaay
29-11-2007, 13:00
Моят бутон за ГИ също е вързан директно за един бушон. Не е много професионално, но ми казаха, че иначе не можело. Но не вярвам твоя проблем да е от това.

pinko
29-11-2007, 14:18
За 156 не знам как е, ама на Капата и Дедрата, когато датчика се откачи, показва -29 градуса. Твърдо -29 по всяко време, независимо от външната температура.

slav40
03-12-2007, 14:49
на всяка секунда се сменяха градусите ...........
от 2 дена си работи нормално,незнам как се оправи - тая кола е по-зле от жена............. разваля се-оправя се :shock: