PDA

View Full Version : Колеги имам нужда от съвет за монитор



75TwinSpark
28-11-2007, 12:47
Искам да си купя монитор с тв тунер и съответно да мога да гледам тв да цъкам на компа,и на пс2.Эначи требе да е поне 20инча.Има ли някои някаква идея защото не съм мн в час с тези работи.Мерси за вниманието.

SIS
28-11-2007, 13:08
Samsung SyncMaster 932MP, но е 19". Имам го от година и съм много доволен. Можеш да вържеш горе долу всичко към него. Има си и FМ тунер. За подробности порови в нет-а за някое preview.

P.P. HD ready и PIP само за TV в PC mode

75TwinSpark
28-11-2007, 13:14
от каде и за колко го взе

SIS
28-11-2007, 14:20
От Техномаркет за около 1000лева (сега мисля са по-евтини). Потърси на www.technomarket.bg (http://www.technomarket.bg)

75TwinSpark
28-11-2007, 16:41
там ги гледах с тунер са 3-броя само и са малки като инчове

Pinky
28-11-2007, 16:55
ориентирай се направо към телевизор. Разликата е само в номенклатурата.

mboge
28-11-2007, 17:30
http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg-m228wa-p15957375.html това е твоя монитор продали сме доста броики от него и отзивите са само хубави , тунера му работи перфектно дажи и на смотаните кабеларки в Технополис е 689.

SIS
28-11-2007, 17:53
Е то и Samsung-а си дава много добър образ на кабеларка, така че това не е кой знае какво постижение. Иначе LG-то като параметри изглежда много добре. Лично мен не ме кефи, че е wide screen и за нашите телевизии си е чиста мъка!

П.П. Когато си купувах моя, смея да твърдя, че на тази или по-ниска цена нямаше нищо по-добро. Все пак това е вече повече от година и е нормално конкуренцията да се е размърдала :)

75TwinSpark
28-11-2007, 21:23
да LG-то ми хареса,някои некакво друго предложение.

bad_bat
29-11-2007, 12:14
лг 228 ;) с вграден тв тунер...
стабиларка

J_I_V_K_O
29-11-2007, 20:36
Всеки си хвали стоката мен ако питате, аз съм с LG и съм доволен но ако трябва да съм честен кой марки правят собствени матрици ? насочи се към тях а телевизор с PC вход не ти трябва освен ако не е с FULL HD резолюция демек 1920x1080 за да не маже или да назъбва образа но говорим за цифра пари... Лично мое мнение тичай вземи Samsung с тунер... Не го хваля само щото съм бивш служител на техномаркет, виж и LG-то не е лошо ПОздрави

J_I_V_K_O
29-11-2007, 20:38
http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg-m228wa-p15957375.html това е твоя монитор продали сме доста броики от него и отзивите са само хубави , тунера му работи перфектно дажи и на смотаните кабеларки в Технополис е 689.

Контраста на тоя монитор не е 3000:1 никога това е динамичен контраст 3000 и bravia-та няма :)

mboge
29-11-2007, 20:43
спор няма това си е политика на LG да се изхвърлят , но монитора е перфектен ела да ти го покажа :)

Neokill
29-11-2007, 20:43
Гледам колегите вече са ти препоръчали LG 228W (http://bg.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=compare&modelCategoryId=040106&categoryId=040106&parentId=0401&page=1&modelCodeDisplay=M228WA) Щом на игри не маца картината значи става и за филми :twisted: :wink:

ПП Аз все още съм си с ,,тубата"

t_mag
29-11-2007, 20:52
даже не чета и предните постове, сори! ама намери алфаманиака да ти свърши работа :))) това е жокер :)))

J_I_V_K_O
29-11-2007, 21:17
спор няма това си е политика на LG да се изхвърлят , но монитора е перфектен ела да ти го покажа :)
Вчера ходих за пътека за тичане и ми хареса един ACER как дава но незнам да не се го изтумбили с настройките, сори за спама :oops:

mboge
29-11-2007, 21:24
предполагам говориш за този http://plasico.tradernet.bg/index.php?show=browse&prodid=830 ако си му навит ще ти обясня на ЛС защо не ти трябва :lol:

J_I_V_K_O
29-11-2007, 23:27
neeeeee..... be6e 16:9 i be6e lilavo sin

bushiDO
30-11-2007, 13:43
ориентирай се направо към телевизор. Разликата е само в номенклатурата.
това не е вярно - не подвеждай колегата :!:

а иначе мислил ли си да си купиш монитор без тунер, а да си купиш отделно туне (може и stand alone). ще ти излезно по-евтино, а и ще имаш някои екстрички...

75TwinSpark
30-11-2007, 14:02
да и за това щях да помоля за мнения ква е разликата,предимства и недостатъци,слушам те :lol: .

bushiDO
30-11-2007, 14:49
вече има много телевизори, с интервейс за връзка с ПЦ, но все още резолюцията е това което ги отличава- повечето монитори са с ниска резолюция (погледни от близо телевизор и монитор и ще видиш разликата - пикселите на телевизора са огромни). телевизорите и там напредват бързо, но все още максималната резолюция на моделите по пазара е 1366X768 и то за 23-32" дисплеи, което е крайно недостатъчно за работа от близо.

SIS
30-11-2007, 16:18
За любителите на качествен образ ТВ тунер в PC-то е табу :). Де що има смущения идващи от шините ще се отрази на картината. Като се има предвид, че това е интерполирана картина......мисля резултата няма да е особено добър. Имал съм тунер, който разкарах (най-вече защото нямах достатъчно дупки в саунд-а, за да навра 5.1, микрофон и линия). Определено монитор с вграден тунер вади по-добра картина от старото ми PixelView. Може и да има по-добри тунер карти, но дали ще са на сметка? Иначе там основния плюс е възможността да се прави запис (не се сещам за друг). На монитора с тунер това е единствения минус. Иначе той е stand-alone unit. Кеф ти, връзваш го към PC-то и си цъкаш, кефи ти - хващаш го под мишница и си го носиш на село да си гледаш ТВ, слушаш радио, свързваш фотоапарата, видео камерата.....и други такива глезотийки (които може и никога да не ги ползваш :) ). Та в общия случай, трябва сам да си прецениш кое ще ти е по-удобно и полезно на теб.

П.П. Моя (Samsung 932MP) го ползвам най-вече пред PC-то. Когато гледам ТВ или слушам радио не го разкачам
П.П.П Няколко пъти съм го пренасял в друга стая, за да гледаме мачове на софрата :) и си е удобен за целта

bushiDO
30-11-2007, 17:18
SIS - ако прочетеш по-внимателно ще видиш, че споменава и за стенд алоун тунери, в случай, че този който се слага в писито не задоволява човека като качество, което, ако тунера е читав ме съмнява...

SwappeR
30-11-2007, 17:25
За любителите на качествен образ ТВ тунер в PC-то е табу :)
Pixel View е най-неподходящия тунер, от който можеш да си извадиш подобен вид заключения. Има защо техните тунери да са толкова евтини. Ако искаш да разкараш тези табута си купи Radeon Theatrix 650 Pro или Hauppauge PVR 350. Естествено, че Pixel View-тата са с неекранирани евтини чипсетове и просто няма как да очакваш качество от тях. И сега ако трябва да избирам пак бих си взел само монитор с отделен качествен тунер в компютъра. А, да - при посочените два екземпляра чипсета си е прекрасно екраниран и няма смущения от шини. Просто ако сравня Hauppauge-то със стария LifeView (с BT878 чипсет) много добре си личи ползата от екранирането в продуктите от по-високия ценови клас. До автора на темата - не забравяй, че ако си вземеш монитор с вграден тунер няма да ти се налага да разнасяш и компютъра с мониора, което е определено по-удобно. Ако пък имаш хубав тунер в компютъра ще можеш да си записваш програми, дори да създадеш задача за автоматично записване и да си излезеш по работа, а после да ти се пусне тунера и да запише някой мач. Сам избираш от кое удобство да се лишиш. За монитор лично препоръчвам Samsung 226 BW (има го и без и с вграден тунер).

deadairplane
30-11-2007, 23:44
Всъщност мониторите с вграден тунер не могат да догонят събратята си без тунер по качество да не говорим за цена. При всички случаи е по евтино да си вземеш ТВ бокс и монитор по евтино е от твоя вариант и получаваш възможно най-доброто качество. С тия тунери се вижда по добре от вградените в монитора и монитора ти е какъвто си го избереш. Аз лично съм с ТВ бокс 7 на Авермедия и съм много доволен. Тия 2 или три в едно нещо им куца според мене ни рак ни риба.

75TwinSpark
05-12-2007, 10:47
И сега какво стана нещо се обърках аз.Мисля че ще е с тунер вграден.

SIS
05-12-2007, 13:35
Ами....стана така че трябва да си прецениш кое ще ти е по-удобно на теб. Решения много и всякакви, но само ти си знаеш кое е най-удачното :). Можеш да си провериш колко би ти струвало всяко предложение, кое какво ти дава, но и какво му липсва и......това, което те устройва най-добре.....е твоето :). Ако искаш stand-alone ТВ единственото решение е монитор с вграден тунер, в противен случай можеш да си купиш тунер за PC-то и монитор.

П.П. Аз вече изказах мнението, че най-добрия вариант (поне за мен) е монитор с вграден тунер (не случайно съм си купил такъв)
П.П.П. А може да си купиш монитор с тунер и още един тунер за PC-то :). Така ще имаш и PIP за телевизиите, а не само ТV in PC (това в рамките на шегата :D)

deadairplane
05-12-2007, 20:13
Ами....стана така че трябва да си прецениш кое ще ти е по-удобно на теб. Решения много и всякакви, но само ти си знаеш кое е най-удачното :). Можеш да си провериш колко би ти струвало всяко предложение, кое какво ти дава, но и какво му липсва и......това, което те устройва най-добре.....е твоето :). Ако искаш stand-alone ТВ единственото решение е монитор с вграден тунер, в противен случай можеш да си купиш тунер за PC-то и монитор.

П.П. Аз вече изказах мнението, че най-добрия вариант (поне за мен) е монитор с вграден тунер (не случайно съм си купил такъв)
П.П.П. А може да си купиш монитор с тунер и още един тунер за PC-то :). Така ще имаш и PIP за телевизиите, а не само ТV in PC (това в рамките на шегата :D)
ТВ бокса е отделна кутия не се слага в компа не е и в монитора тоя вариант си го пропуснал, Има всички предимства на останалите 2 варианта:
1Няма смущения и качеството е по добро от това на вградения в монитора тунер.
2 Работи и без да включващ компа.
3 Също си има ПиП
Един недостатък няма кепчър (също като вградените в монитора)
При това положение за същите пари ще си купиш монитор с много по високи параметри от този с вградения тунер и тунера ти ще е по качествен от вградения.

SIS
06-12-2007, 09:33
deadairplane, не съм изпуснал нищо. Вариантите са два: 1. stand-alone устройство, което ще рече само ЕДНО устройство т.е. единствения вариант е монитор с вграден тунер! 2. Монитор + тунер (дали ще е външен тунер или PCI все тая! За качеството, рибата и рака не искам да споря. Преди да се спра на варианта с моя монитор, съм чел достатъчно и съм разпитвал достатъчно. Не искам да споря с теб, защото ти ясно заяви, че това за качеството си е лично твое мнение, но тъй като се опитваш да го налагаш:
1. Монитор с вграден тунер не означава задължително, че тунера е боклук. Все пак за това има такива монитори по 600 лева има и такива за 1000 лева. Монитора, за който аз мога да говоря има дистанционно и меню (ТВ опции) каквито са на телевизорите (т.е. това е много по-мултимедийно ориентиран монитор , каквото търсех аз), но 5ms време за реакция мисля са си доста добър показател и за монитор (да не говорим за ТВ).
2. Това е плюс само спрямо PCI-а (чийто единствен + е capture-а и цената на PixelView-то :) )
3. PIP - a предполагам е само на ТВ в PC, което отново не е + спрямо никой от другите варианти, а моето "шеговито" предложение беше за монитор с тунер + PCI тунер (т.е. евтин PIP ТВ в ТВ + функция capture)

Както аз ги виждам нещата, твоето предложение е "нито рак, нито риба". TВ бокса има по-малко преимущества и от двете други възможности. Той може да служи само за гледане на ТВ и нищо друго т.е. при варианта с ТВ бокс губиш независимостта от това да имаш stand alone устройство (монитор с вграден тунер), но в същото време и не печелиш capture функцията (PCI тунер) ?!?!

П.П. Не държа човека да си вземе точно същото като мен, поради което му казах да си прецени сам какво желае и какво ще му свърши работа. Ако трябва да отиде и да ги види различните решения при еднакъв сигнал и сам да прецени каква е разликата.

75TwinSpark
06-12-2007, 10:23
Благодаря колеги като купя нещо ще пиша.благодаря на всички отэовали се

75TwinSpark
13-12-2007, 12:09
Эначи купих си точно това което ми предложи колегата ;;mboge;;
и съм доволен като цяло ,освен това че няма нито един изход. :frown:

http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126 ... 57375.html (http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg-m228wa-p15957375.html)

SIS
13-12-2007, 13:46
Да ти е честито, да си го ползваш със здраве и много да те радва :)

75TwinSpark
14-12-2007, 09:30
мерси колега :D