PDA

View Full Version : След смяна на термостата пак седи на 65-70 ?



Крум
29-11-2007, 15:58
Здравейте ,
миналата седмица смених термостата понеже по думи на "майсторте" от Динекспрес колата и градско и извън трябвало да държи 90 градуса , а мойта на магистралата държеше 60 - 65. Сега след смяната пак не качва повече от 65 - 70 градуса. Днес ходих да ги питам защо така , а те казаха че било НАПЪЛНО нормално , защото било студено времето пък и съм си бил пуснал парното. Е какво на студено ли да седя? Кажете според вас това нормално ли е или има нещо нередно ?

valjo
29-11-2007, 16:11
има нередно ходи им чупи главите на тия кретени

BillyBoy`
29-11-2007, 16:12
еми повече пе ходи във динекспрес да ти ремонтират колата :wink:моита също държеше не повече от 65 градуса извън градско но сега като си смених термостата и като загрее държи малко под 80 извън града а във града няколко градуса отгоре

BillyBoy`
29-11-2007, 16:15
valjo е прав :D освен че са некадърници ами и нищо не разбират ако могат ще те одерат яко

търтей
29-11-2007, 16:16
я се пак повери датчика дали показва вярно

иначе няма такъв филм че с парно държи по-малко и т.н.
ако темчп наистина е такава иди ги бий

trustworthy
29-11-2007, 17:31
... Днес ходих да ги питам защо така , а те казаха че било НАПЪЛНО нормално , защото било студено времето пък и съм си бил пуснал парното. ...

Ако е в градски цикъл и на много къси разстояния, то тогава с/без парно се усеща осезателна разлика във времето за загряване и наистина дига по-бавно при отворено парно. Но на извънградско би трябвало да си дигне и да държи номиналната температура, ако ще да е -40 навън.

viliivanov
29-11-2007, 17:35
Батка тия майстори нещо са те качили на шейната много яко, както казва търтея, тва с парното е пълна глупост, все пак не караш Жигулка, на която и пуснаш парното за да не прегрее :lol: . Кой знае тия левундери скакъв термостат са те прецакали.Ходи и ги изкърти

yankoff
29-11-2007, 17:40
И при мен си държи така - 60-65, гадско/извънградско и на магистрала със 160. Само в задръстване 1-2 пъти съм стигал до 90. Обясних в сервиза, майсторът вика правихме диагностика, термостатът е ок, нямал нужда от смяна и не може да обясни защо аз виждам 65 градуса :dunno:

hsr
29-11-2007, 17:47
..... както казва търтея, тва с парното е пълна глупост, все пак не караш Жигулка, на която и пуснаш парното за да не прегрее :lol: . Кой знае тия левундери скакъв термостат са те прецакали.Ходи и ги изкърти

Ма той търтея каза и друго ;)


я се пак повери датчика дали показва вярно

иначе няма такъв филм че с парно държи по-малко и т.н.
ако темчп наистина е такава иди ги бий

viliivanov
29-11-2007, 17:53
то се тая. Имам предвид че тая кола не е с технология от преди 40 години... :lol:

hsr
29-11-2007, 18:16
А тоя теростат те ли ти го продадоха или ти си го купувал от другаде ?
Щото май няма какво толкова да объркат при смяната и остават няколко варианта.

t0ny
29-11-2007, 18:59
днес си поръчах термостат от ФИАТ сервиз хасково ,казаха че по каталог излизат 2 термостата казах им номера на рамата пак не могат да ми кажат кой от двата да взема , сега 6те свалям моя да го гледат но каква е гаранцията 4е 6те разберат кой да ми дадат дайте съвет?

търтей
29-11-2007, 19:06
като го видят ще разберат
въпросът е дали си с 1 или 2 датчика на термостата

t0ny
29-11-2007, 19:43
е как може при положение че знаят , номера на рамата , двигателя и годината да не знаят с колко датчика съм?

raiders
29-11-2007, 19:56
eее нали Ви казах как да разберете термостата дали седи отворен или горе- долу на каква темп отваря

моята кола 156 2.0 седеше на 60 малко повече 65 да е макс, и викам лятото може да си е така, от де да знам, щото на другата ми кола, лете, зима, градско, една идея под 90 и не мърда, но на последната среща в студенски град, студ нема и парно и колата за 15км не дигна повече от 70 даже в задръстване едвам, и после пипнах маркуча към радиатора еми беше топъл, ясно, на др. ден я запалих и затоплят едновременно, ето това е отворен термостат, смених го в събота, запалих колата и чакам, загрява маркуча,но към радиатора е студен, чудесно затворен е, и малко преди 90 може би на 86-88 отвори, стигна 89-90 и падна на 88 някъде и това е

Boriio
29-11-2007, 20:05
Здравеите на всички
имам Алфа 156 2.4 Дизел,колата изобщо немойе да ми качи повече от 60 градуса,само веднъй съм я вийдал до 90градуса но в София като съм седял 40 минyти на някво задрyстване.забелязъл съм,че като я запаля сутрин след около 10 минути наи-много започва да си духа топло,а стрелката на температурата изобщо не мърда,така че,остава да си мисля че мойе да е този датчик,и уреда не показва нищо

vencialfa
30-11-2007, 07:24
И на мен ми е интересно уреда показващ темп. откъде взема информация ,че моят май послъгва малко :oops:

Amorphis
30-11-2007, 20:49
Доколкото зная уреда си е температурен датчик , боцнат в термостата.
Поне при мен е така на 1.6 бензин.
Иначе на една 164ка ТС нямаше парно защото не отваряше втория кръг , а не се отваряше втория кръг заради прецакан термостат.Същият проблем беше съм виждал и при Ланчия Каппа бензин.
Датчика се вижда къде се завива от снимката по долу, а ако е датчик би трябвало да ти го покаже на диагностика.
Възможно е термостата да ти е читав , но датчика да ти прави мизерии...абе вс. е възможно:)
Но от личен опит ти казвам не купувай термостати по 40 лв., а си вземи ако не оригинално, то поне нещо доказано.
А както попита един от колегите - ти ли си си купувал термостата или ти го продадоха майсторите при които беше?

Novachev
30-11-2007, 21:44
Абе то при всички бензини е така ама при дизела май датчиците на термостата са три и струва двойно

krasy k
30-11-2007, 22:20
Скоро сменях термостат/Верне-45 лв./ и датчика е само един забоден отгоре/26лв./ и го продават отделно.Наистина на диагностиката ще покаже грешката на датчика,послушай колегите

Neokill
30-11-2007, 23:28
Аз па имам два датчика син и червен :wink:

Крум
02-12-2007, 19:32
Искам да благодаря за мненията на всички. Не съм отговорил на въпросите ви защото нямах достъп до интернет няколко дена.

Термостата го поръчах от магазина на Динекспрес и те го сложиха. Друг е въпроса че не ме пуснаха да гледам какво правят по колата.

Иначе сега като запаля колата и поработи малко маркучите към радиатора не загряват а само малките.

А за датчика като питах "майстора" ми каза че било малко вероятно да е от него и аз незнам защо. Утре като отида в София ще ида да ми направят диагностика да ми кажат дали не е от него.

Имате ли някакви впечетления от Италсервиз който се намира на колелото за Дружба?

търтей
02-12-2007, 19:36
ама при дизела май датчиците на термостата са три и струва двойно

мне :idea:

krasy k
02-12-2007, 21:31
Neokill , къде е втория датчик,???????? Май двигателите ни са еднакви, освен твоя нещо допълнително да си го пипал.Когато ходих по магазините никъде не е ставало въпрос за два датчика!

търтей
02-12-2007, 21:33
Май двигателите ни са еднакви

не са еднакви
термостат с номера на рамата се купува за да не стават грешки

raiders
02-12-2007, 22:10
Искам да благодаря за мненията на всички. Не съм отговорил на въпросите ви защото нямах достъп до интернет няколко дена.

Термостата го поръчах от магазина на Динекспрес и те го сложиха. Друг е въпроса че не ме пуснаха да гледам какво правят по колата.

Иначе сега като запаля колата и поработи малко маркучите към радиатора не загряват а само малките.


Нали затова е форума, да помагаме, иначе на мен, ако не ми даде някой да гледам какво ми прави по колата... не прави нищо, а за маркучите, браво сега е в затворено положение термостата, можеш да провериш и кога се затопля маркуча към радиатора и горе-долу да разбереш на колко градуса отваря

Успех :D

Neokill
03-12-2007, 08:41
Neokill , къде е втория датчик,???????? Май двигателите ни са еднакви, освен твоя нещо допълнително да си го пипал.Когато ходих по магазините никъде не е ставало въпрос за два датчика!
Виж снимката дето е пуснал Amorphis под указаното място със стрелка има едно друго кръгло дето е затворено - точно там стърчи още един датчик :wink:

Крум
06-12-2007, 20:15
След диагностика в Италсервиз вчера се оказа че или датчика не работи или уреда , а колата си държи постоянна температура. "Зарадваха" ме че е изгоряло някакво съпротивление за степените на перката и на 92 градуса не се вкл. , а сега имам само 2-ра степен която се вкл. на 100 градуса. Тези съпротивления се намират в пластмасовата конструкция на която стои перката. Някой знае ли за какво става въпрос и каква им е цената ?

търтей
07-12-2007, 00:40
След диагностика в Италсервиз вчера се оказа че или датчика не работи

баси познах :lol: :lol: :lol:

а това съпротивление свали буксите изчисти олий с вд40 и шанса да тръгне е голям

b0jo
07-12-2007, 09:31
замери си градусите в казанчето и ще видиш ако има разлика с данните на таблото значи тие заминал топлинния датчик

Крум
07-12-2007, 12:31
То вече е ясно че или датчика е заминал или уреда. А имали някакъв начин да се разбере кое е точно че не ми се дават пак излишни пари?

търтей
07-12-2007, 17:25
То вече е ясно че или датчика е заминал или уреда. А имали някакъв начин да се разбере кое е точно че не ми се дават пак излишни пари?

хехе
ако проблема ти е един датчик смени колата

иначе с колко датчика ти е термостата? 1 или 2?

Amorphis
09-12-2007, 13:47
Би трябвало да му е с един датчик, ако е датчика диагностика ще покаже.Ако не е датчика, дай 120ина лева за хубав термостат и забрави за този проблем през следващите 80-100.000 км.

Крум
09-12-2007, 18:01
С 1 датчик е. Утре ще ходя да си взимам. Ако не е от него ще почвам да си търся уред :roll: