PDA

View Full Version : Кум съм!!! - Помагайте



castello
29-11-2007, 23:19
Колеги в събота ще съм кум.Ако има вече хора с опит може да споделят някоя тънкост :wink:
А и проблем с речта има - не ми се иска да е от кли6етата-хумор трябва да има.
Абе всякакви съвети приемам :lol:

Alfamaniak
29-11-2007, 23:24
Почерпваш се добре преди всички ритуали /ама така, че да не ти личи/ и си ти :wink:

AlfaRomeo
29-11-2007, 23:48
Поверпи се както каза Киро,ама не чак толкова,все пак да не станем за смях. :wink:

Sraaaaa
29-11-2007, 23:49
Нали знаеш... даже ако младоженеца и булката не оползотворят пълноценно първата брачна вечер, то за кума и кумата е задължително да се изпраскат! :lol:

Ето едно предложение, което може да вмъкнеш в речта - вземи няколко бутилки (или по-скоро малки патрончета) с алкохол по техен вкус, и им намери място в някоя симпатична кошничка. Като изнасяш речта си поднеси кошничката като подарък и им кажи, че всяка от бутилките е наречена за даден повод (даже може да им го напишеш на някоя картичка, че да не забравят). Да кажем едната бутилка ще е за 10 годишнината, другата ще е за първото бебе и за каквото друго се сетиш. :) Веднъж видях подобно нещо на една сватба и ми хареса много, но беше изпипано и изглеждаше доста оригинално.

П.П: Наречи една бутилка и за развода. :lol:

П.П.П: Намери си някоя яка кума и и разкажи за традицията. :wink:

П.П.П.П: Научи се да играеш ръченица, че ще трябва или да танцуваш здравата, или да цакаш яко кеш за кокошката. :drums:

AlfaRomeo
29-11-2007, 23:56
:big_bow_down: много добра идея,браво браво !

Stoyan Georgiev
30-11-2007, 01:32
разкажи някоя история за младоженеца от детството дети сичи ще се съдерат да се хилят а на него ще му се свършат нюансите на червеното докато се черви :lol: :lol:

а за ръченицата и за кумата са си се истини :P

MainaCore
30-11-2007, 01:59
Брато идеите са добри, ама наистина научи некви народни танци и хора, че скоро бях на сватба и много зор видях, а ти все пак си кум!!!

ПС: Нека всичко, което правиш, колкото и да си спекан, да ти иде от сърцето - това е най-важното!

Abarth
30-11-2007, 02:00
Пий куме пий тебе ти е ред... :lol:

future 166 owner
30-11-2007, 08:49
На отиване за ритуалната зала задължително трябва да ти се прияде нещо и да ги накараш да спрете някъде (на по-оживено, Пикадили примерно) и да слязат да ти купят. Алкохола в порядъчно големи количества е задължителен и е предпоставка за приятно и безпроблемно протичане на събитието.

lyuli
30-11-2007, 09:29
абе може и да не е ръченица, но поне право хоро тр. да се научиш да играеш............

code
30-11-2007, 09:34
future 166 owner как ще си сложиш такъв аватар, бе колегаhttp://cheesebuerger.de/images/midi/ekelig/g035.gif

Без предпоставки към флейм, плс!!!

WhitePower
30-11-2007, 12:14
Колеги в събота ще съм кум.Ако има вече хора с опит може да споделят някоя тънкост :wink:
А и проблем с речта има - не ми се иска да е от кли6етата-хумор трябва да има.
Абе всякакви съвети приемам :lol:
пишеш в гоогала "кум-реч" и ще намериш какви ли не речи и базици за младоженците

castello
30-11-2007, 13:43
Почерпваш се добре преди всички ритуали /ама така, че да не ти личи/ и си ти :wink:

О за почерпката ще се справя, само ще гледам да е в границите на правия вървеж :wink:
А по въпроса за хората ходих ве4е 2 пъти да репетирам :lol:

Мерси на всички за сега, ще разправям... :roll:

AlfaRomeo
01-12-2007, 20:38
Почерпваш се добре преди всички ритуали /ама така, че да не ти личи/ и си ти :wink:

О за почерпката ще се справя, само ще гледам да е в границите на правия вървеж :wink:
А по въпроса за хората ходих ве4е 2 пъти да репетирам :lol:

Мерси на всички за сега, ще разправям... :roll:

И като ходи,научи ли се :) на хората и полека с пиенето.

П.с Разкажи как е минало :?: Че е интересно :wink:

deq
03-12-2007, 10:25
Имам реч за кума и кумата,ей сега ще ги потърся,все пак със сватби се занимавам,дано помогна :wink:

deq
03-12-2007, 10:27
харесай си нещо или пък комбинирай,ако искаш още помощ аз тази вечер ще пробвам да комбинирам от всичко по малко и ще стане оргинална реч

ето някои:
"За младоженеца с прекрасната булка и булката с неповторимият младоженец!
Щастливите бракове започват ,когато се оженим за този , който обичаме
и те разцъфтяват когато обичаме този ,за който сме се оженили!
Незабравяйте,че тайната на щастливият брак си остава винаги тайна!


"Моето най-съкровенно желание е любовта
да ви става все по-силна през годините
и когато един ден се сетите за вашият сватбен ден ,
то нека бъде деня в който сте се обичали най-малко!


Дойде и този ден - най-специалният, най-чаканият, най-подготвяният!
Желая ви от тук нататък в съвместният ви живот един за друг да сте си най-специалните,
всеки от вас с чисто сърце да си каже, че чакането си е струвало, а на този ден пожелавам
да "берете плодовете" на тази голяма подготовка, сърцата ви да се разстапят от любов и всеки миг да остане незабравим!
Естествено не на последно място ви желая от сърце да сте много здрави и с много мъдрост да съумявате да запазите любовта си, разбирателството си, уважението си!
Ха сега: ГОРЧИВОООООООООООООО

...




1.
Скъпи младоженци, днес вие създадохте семейство – доброволен съюз на верността и любовта.
Вземетe даровете на първите щастливи дни и ги пренесете през годините на дългия съвместен живот. Запомнете, щастието на любовта разкрива в човека всичко красиво и чисто, заставя да звучат с меден глас най-нежните струни на неговата душа.
Нека Вашите стъпала от стълбата на живота бъдат взаимното разбиране, уважение и доверие един към друг.
Помнете – ключът на щастието е във вашите ръце! Не го губете, дубликати няма!
Пазете се един друг и вятърът на времето няма да угаси Вашата нежна и чиста любов!
Нека всички години на съпружеския Ви живот да бъдат сладки и приятни, като това вино в чашите ни!

Наздраве и горчиво!
-------------------------------
2.
Бъдете най-веселите, най-щастливите,
добри и нежни, най-красивите!
Бъдете най-внимателните, най-любимите,
реални, обаятелни, най-неповторимите!
Бъдете и добри, и строги,
и слаби, и силни!
Нека се сбъдне всичко, за което мечтаете сега!
Запазете завинаги Вярата, Надеждата, Любовта
и нея - Мъдростта!
-----------------------------------------
3.
Скъпи младоженци, уважаеми родители, драги гости!

Да произнесеш първия сватбен тост е отговорна и почтена задача и аз съм щастлив да направя това за младото семейство, като от все сърце ги поздравявам с встъпването в законен брак.
Не случайно хората казват, че с любимия и в колибата е рай. Това означава, че и най-горчивата чаша може да бъде подсладена с любов.
Искрено и от цялото си сърце Ви желая съюзът сключен между вас двамата да бъде съюз на любовта, ума, радостта и взаимопомощта във вашия дълъг семеен живот!
Пожелавам Ви да виждате своето щастие в щастието на другия и да благодарите за времето, в което съдбата Ви е запознала!
За Вашето щастливо настояще и безоблачно бъдеще!

Наздраве и горчиво!

Скъпи младоженци,

Днес е първият Ви семеен празник! Тържество на любовта, доверието и хармонията между Вас!

Честит да е пътят по който ще вървите, благословен да е домът Ви, който ще градите заедно! Здрави и умни да са децата, които ще създадете и отгледате заедно! Чисти и нежни да са мислите Ви един към друг! Пазете откровението между Вас, уважението и искреното си приятелство!
Пазете голямата си любов, топлината на чувствата и пламъка на страстта! Мечтайте един за друг, вдъхновявайте се един от друг!
По-често си казвайте "Обичам те!", защото това са вълшебни думи, които казани от сърце, могат да изтрият всяка лоша дума и бликнала сълза. Ценете моментите, в които сте заедно, дръжте се за ръце, подкрепяйте се и си помагайте!
Отделяйте време да си говорите, да мечтаете, да използвате въобръжението си! Споделяйте си всичко, което искате да си кажете! Уважавайте се, вярвайте си и се обичайте! Това са истинските съкровища, които притежавате! Защото животът не се измерва с богатства и пари, нито с броят на вдишванията които правите,а с мигове ( като днешния ден ), които спират дъха Ви!

Бъдете истински щастливи!
Горчиво!


***

Скъпи мои приятели,

Щастлива съм, че в този ден съм до Вас, виждайки Ви така прекрасни и влюбени! Била съм до Вас и в мигове на радост, и в мигове на тревога и болка. Ще бъда до Вас винаги, когато имате нужда от помощ, съвет, мила дума или просто от приятел! Благодаря Ви, че ми отредихте най-важната роля днес (след Вашата, разбира се)! За мен е чест да бъда Ваша приятелка и кума!

Това което искам да Ви пожелая, няма да прочетете в никоя поздравителна картичка. А всъщност, онова което не се изписва в картичките е най-главното: любов, доброта, вярност и всичко, което украсява живота и искрено ни радва. Това е смехът на дете, майчина усмивка, тихият ромон на дъжда, топлината на слънцето. Вълнувайте се от загадъчната светлина на луната, вълшебното проблясване на звездите, танца на снежинките през зимата и омайващия аромат на цветята. Нека във Вашия дом има мир и съгласие, нека Вашите деца Ви радват, родителите Ви да бъдат здрави, а приятелите Ви верни! Дано очите Ви са винаги отворени за да уловят многоцветието на живота, а сърцата Ви - изпълнени с любов и състрадание към хората! Дано душите Ви никога не познаят самотата и скръбта! Нека по стъклата на Вашия прозорец, нежно се стича дъжда и меко по перваза да се трупа белия сняг! Дано никога в тях да не се блъскат ураганите на бедите!
Искрено Ви желая, винаги, на всички празници, както днес, да бъдете заедно, един до друг. До Вас да са Вашите родители, близките Ви и вашите приятели! На Вас и на всички тях, желая вяра, здраве и щастие!
Честито!