PDA

View Full Version : Въпрос за реле



hsr
01-12-2007, 13:16
Преди 2-3 дни след като бях оставил колата за няколко часа,после не искаше да запали :shock: Стартера върти,помпата се чува,ама пущината не пали,а доскоро нямаше никакви проблеми.Хрумна ми да изкарам едно от релетата,които са под волана и да пробвам дали не ми прави проблем някое от прословутите релета зад акомулатора.Пробвах едно-две и запали.Оказа се обаче,че релето което взех май е било е било за фаровете,защото сега не иска да сменя къси-дълги.Днес обиколих няколко магазина,но никаде не намерих точно същото реле.Има такива с 5 "крачета" ,но има разлика в числата който са на всяко краче(примерно вместо 88 е 87).Та въпроса ми е проблем ли ще бъде ако сложа такова реленце или всичко трябва да съвпада на 100 % ???

elenkov
01-12-2007, 14:11
Преди 2-3 дни след като бях оставил колата за няколко часа,после не искаше да запали :shock: Стартера върти,помпата се чува,ама пущината не пали,а доскоро нямаше никакви проблеми.Хрумна ми да изкарам едно от релетата,които са под волана и да пробвам дали не ми прави проблем някое от прословутите релета зад акомулатора.Пробвах едно-две и запали.Оказа се обаче,че релето което взех май е било е било за фаровете,защото сега не иска да сменя къси-дълги.Днес обиколих няколко магазина,но никаде не намерих точно същото реле.Има такива с 5 "крачета" ,но има разлика в числата който са на всяко краче(примерно вместо 88 е 87).Та въпроса ми е проблем ли ще бъде ако сложа такова реленце или всичко трябва да съвпада на 100 % ???

да ти кажа мисля че няма да имаш проблем :) Правил съм го тоя номер на моята алфа .. даже слагах реле от друга кола .. и нямах проблем

поздрави

TRENDi
01-12-2007, 15:25
Да така е. Идеално стават ладови реленца с 5 крачета - по 4-5 лв са мах.

hsr
01-12-2007, 16:04
Аз преди имах проблеми с паленето и си бях взел 4 такива руски реленца точно за там,но един господин,който уж е майстор-токаджия ми беше казал,че не стават за там.А разликата им уж не е голяма :roll: Както и да е понеже не ми се рискува да ми изгърми я компа,я помпа я нещо друго преди малко боднах едно от тия руските за фаровете,а това оригиналното дето го взех оттам мисля да си го оставя за запалването,така :roll: Така ми се струва по-безопасно :P

nikkysix
02-12-2007, 17:01
ако пасват крачетата слагай смело! разликата в крачетата е заради за какъв ток е релето а дали ще е от алфа лада бентли или танк пак ще си е същия електромагнит

hsr
02-12-2007, 17:08
По принцип е така ама нали знаеш "Парен каша духа" :lol:
Иначе аз по-горе обясних кво направих,че да съм си спокоен :P