PDA

View Full Version : модел на количка?



blank_jack
02-12-2007, 20:10
Преди в едно списание бях гледал че се продава субаро импреза - макет с истински бензинов двигател - някой може ли да ми каже сайт или магазин някаде из родината, където мога да си купя такава :)
мерси предварително :)

MainaCore
02-12-2007, 20:28
Виж в и-бей има оферти има много яки интегралета :) Иначе доското в на фиат форума имаше някаква подобна реклама

Furious 155
02-12-2007, 20:31
http://www.kyosho.com/eng/

http://kyosho-bg.com/

Второто е бългаския магазин.

П.П. И после да се похвалиш какво си взел. В топлите дни съм виждал да карат такива в паркинга на Метро :).

blank_jack
02-12-2007, 20:37
аз честно казано си търся нисан 350з :)

Derry
02-12-2007, 22:12
Погледни в луксозните магазини за играчки. Там има автомобилчета с бензинови двигатели и скорости.

cassillas
02-12-2007, 22:23
И мен много ме кефят тея колички ама за свесна такава трябва да се бръкне човек към 1000лв! :idea:

TRENDi
02-12-2007, 22:55
В комплекта са включени още, щипка за палене, ключ за свещи и гуми, тубичка за зареждане.
Баси, какви неща правят хората. Стана ми интересно под микроскоп ли се сменяват тия свещи, как става... :oops: :roll: :gruebel:

zaryto
03-12-2007, 20:11
http://www.rcmodeli.com/
Много са яки :headbang:

kiler_4o
04-12-2007, 18:09
бе какво разправяте ... с бензинови двигатели :D:D:D
тия колички работят на съвсем различни горива и принцип от бензиновите - те са си направо дизели :) Тази, която до скоро карах (на един приятел е) я караме на нитрометанол (15,30,45% азот са трите вида горива, които имаме - в България до колкото знам продават и 10% даже) ... Голям кеф е - просто удоволствието е неузнаваемо, но понеже бяхме оставили малко луфт между двигателя и предавателната зъбчатка към вала, на който е спирачката, който предава и мощността към предните и задните гуми - тази зъбчатка се изяде ... сега не можем да караме RedOne-а ... части много трудно намираме, защото количката е стар модел ... сега ще ги поръчваме по каталог - всички ремъци + зъбчатката ... + оригинално купе, защото това липсва тук ... на границата се е изгубило ... мога да пусна снимки и клипове, но това нещо на 50 метра мисля, че ще издуха повечето коли :) въпросната количка вдига около 100-110 км/ч (измерена с колата на брата на момчето, чиято е количката) ... но когато е била с купе в швейцария ... понеже купето е мнооого аеродинамично, а без него колата е доста неустойчива като вдигне (по моя преценка) 40-50 км/ч... без скорости е, но има такива с по 2 скорости ... да не казвам ако дадеш малко повече газ при старта колко пъти се завърта преди да успееш да пуснеш газта :D един приятел смята да си ПРАВИ такава количка, ще видим какво ще излезе, но все още не е решил дали ще е с някой 5-7,5 кубиков двг или с електродвигател (понеже той като мен се занимава с електроника много и сега учи в ТУ-Варна, та ще е по-лесно ... понеже има RC хеликоптер - ще ползва неговата апаратура :D ) - ако ще си избираш количка - много внимавай - първо се замисли за какво ще я ползваш (ясно - за кеф, ама) - дали смяташ да дрифтираш с нея, дали смяташ да я караш по скоростни писти и т н ... вече спокойно можеш да си купиш такава количка за 400-500 лв и то добра ...аз смятах да се разделя с 300 лв за една мнооого добра втора ръка, но блаупункта надделя - алтернативна цена (тц тц ... тая икономика ми се отразява много зле :D ) сега се замислих, понеже имам много и мощни електромотори вкъщи дали да не си измайсторя и аз една с основа 3мм ламарина и купе от стъклопласт, но това няма да е скоро, че само електроника и математика са ми в главата, че дано от догодина съм и аз софиянец (ТУ) :lol:

Edit:


В комплекта са включени още, щипка за палене, ключ за свещи и гуми, тубичка за зареждане.
Баси, какви неща правят хората. Стана ми интересно под микроскоп ли се сменяват тия свещи, как става... :oops: :roll: :gruebel:
Свещта е една и е отгоре на двигателя (може би виждаш дупката - дълбоко е самата свещ) ... тя е подгревателна и се използва само при паленето на моделчето, като върху нея се слага захранване ... Като запали се маха и готово ... паленето става с принудително завъртане на маховика :)