PDA

View Full Version : На косъм още един фен да си отиде...



J_I_V_K_O
03-12-2007, 23:06
катастрофата е станала на 01.12.07г към 2:00 нощес, тъмно синя алфа ромео 145 с центъра на гр.Враца бива засечена от таксиметров шофьор и за да избегне челният удар в таксито се залепя за стълб, Момчето ми е приател карал е без колан с около 100км/ч чупи с глава предното стъкло и е откаран в спешният център, Вмомента няма опасност за животът му но е в хирургия под наблюдение

КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО И СПАЗВАЙТЕ ОГРАНИЧЕНИЯТА, ТОВА МОЖЕ ДА СПАСИ НЕЧИЙ ЖИВОТ

http://i.data.bg/07/12/03/692251.jpg

http://i.data.bg/07/12/03/692253.jpg

proper
03-12-2007, 23:09
Добре, че е живо момчете ейййй..... ужас

Abarth
03-12-2007, 23:11
Лоша работа,все пак ако беше с колан мисля,че положението щеше да е по добре :roll:

Alexanderbb
03-12-2007, 23:11
Абе хора накъде все бързате. Ние си знаем че всички сме "най-добрите" шофьори ама да имаме и по едно наум за по-неспособните наоколо не е никак зле

acko88
03-12-2007, 23:52
Леле аз не напразно почнах да мразя бакшишите :@ мойто поне беше леко без телесни повреди ама все пак :(.Дано се оправи момчето и тоя бакшиш на шиша :torch:

DanewRomeo
04-12-2007, 00:04
Tо хубаво бакшишите виновни за всичко, но ако караше с 50, а не със 100, едва ли щяха да се развият така нещата. Засичане - добре, но таксиджията явно не е преценил скоростта на алфаджията и дистанцията моментално е била съкратена. Така че медалът си има и обратна страна. А за липсата на колан... какво да говорим повече. Нашенецът-шофьор е категория "потенциален (само)убиец". Защо?

J_I_V_K_O
04-12-2007, 00:10
Tо хубаво бакшишите виновни за всичко, но ако караше с 50, а не със 100, едва ли щяха да се развият така нещата. Засичане - добре, но таксиджията явно не е преценил скоростта на алфаджията и дистанцията моментално е била съкратена. Така че медалът си има и обратна страна. А за липсата на колан... какво да говорим повече. Нашенецът-шофьор е категория "потенциален (само)убиец". Защо?
много вярно... глупаво е постъпил... 70% вината е негова

KGB
04-12-2007, 00:19
Момчето да се оправя бързо....и от тук на там с колан!!!

Neokill
04-12-2007, 01:02
Момчето да се оправя бързо....и от тук на там с колан!!!

На мен ми е навик :!: Аз дето бях най големия филмаджия и дето колан не слагах ..... От 2 години пропуск нямам (почти) 8)

elenkov
04-12-2007, 01:06
Момчето да се оправя бързо....и от тук на там с колан!!!

На мен ми е навик :!: Аз дето бях най големия филмаджия и дето колан не слагах ..... От 2 години пропуск нямам (почти) 8)


Аз не слагам колан от пуста газария .. ама от пуста газария .. може да си умреш като Гунди на Витиня .. ПС ! Сега .. още преди да се кача .. си го слагам близо 1 година .. ;)

поздрави

! Момчето да се оправя бързо :)

niki-25
04-12-2007, 08:13
Дано да се оправи момчето, позвате колана на никого нищо няма да му стане ако постави колана.Аз лично си го поставям едно за да давам пример на останалите водачи и най-вече за да не ме дразни червената лампа на таблото

boian
04-12-2007, 09:50
Толкова съм свикнал с колана, че ако не го сложа имам чувството че ще падна от колата.

DeX
04-12-2007, 09:53
Толкова съм свикнал с колана, че ако не го сложа имам чувството че ще падна от колата.

И аз съм същия.

virusalfa
04-12-2007, 10:00
Tо хубаво бакшишите виновни за всичко, но ако караше с 50, а не със 100, едва ли щяха да се развият така нещата. Засичане - добре, но таксиджията явно не е преценил скоростта на алфаджията и дистанцията моментално е била съкратена. Така че медалът си има и обратна страна. А за липсата на колан... какво да говорим повече. Нашенецът-шофьор е категория "потенциален (само)убиец". Защо?Един бакшиш вчера ме засече на входа на една бензиностанция и оттук насетне в професионално отношение положението му няма да бъде много розово :wink:

hsr
04-12-2007, 10:00
...... и най-вече за да не ме дразни червената лампа на таблото

Много дразни тая лампа,ама добре че е тя иначе.... :busted_cop:

lyuli
04-12-2007, 11:58
на мен ми пречи колана. сега намерих компромисно решение и си го слагам под мишницата, обаче куките ми казаха, че най-много да ме пререже, ако не дай си боже, стане нещо. Тъпи са тия колани, аз не мога да карам с тях.....
а иначе дано мом4ето се оправи бързо. И мен са ме засичали бакшиши много често, но реакциите ми са ме спасявали от краш...... то верно си зависи от скоростта.....

morfius
04-12-2007, 12:17
Това взе да става все по често... да четем такива теми.
Тия ограничения, колкото и да са занижени, явно са оправдани точно от подобни малоумия.
А коланите... неприятни но полезни, повече от полезни.
Дано се оправи по-бързо колегата, а останалите да се позамислим кога как караме.

alfa_145_boxer
04-12-2007, 14:34
Всички бакшиши са наркомани и боклуци :wink:

Оги
04-12-2007, 16:25
Един приятел преди година някъде се блъсна с неговата алфа,никога преди това не е слагал колан ,а тоя път е сложил ,като видях колата на пътната помощ се изплаших и звънях на брат му за да разбера как е.Значи никога не го слага пусти колан ама тогава нещо му е прищтракало и го сложил ,като това го е спасило ,ако не от смърт то от яко натрошаване щото катострофата е била яка с полет на колата.

Та по темата дано момчето да оздравее скоро и да няма усложнения

MaVrUt
04-12-2007, 16:52
ае бакшиш и на снимка да го видиш му удари 2 шамара

BatVas
04-12-2007, 18:19
Толкова съм свикнал с колана, че ако не го сложа имам чувството че ще падна от колата.

И аз съм същия.

и аз-ако не сложа колана ми е някак странно

AlfaRomeo
05-12-2007, 00:03
Да се управи момчето по бързо!Нищо да му няма,мислете като карате... :( :(

MainaCore
05-12-2007, 00:23
Толкова съм свикнал с колана, че ако не го сложа имам чувството че ще падна от колата.

И аз съм същия.

и аз-ако не сложа колана ми е някак странно

И аз съм абсолютно същият , даже до одеве се чудех и дали анкета да пусна за тея колани, но.... Мисля, че всичко с коланите е до възпитание на щофьора и до навик, ако още в началото един шофьор придобие навика, след това трудно ще кара без колан ;)

ivo_red
05-12-2007, 00:39
на мен ми пречи колана. сега намерих компромисно решение и си го слагам под мишницата, обаче куките ми казаха, че най-много да ме пререже, ако не дай си боже, стане нещо. Тъпи са тия колани, аз не мога да карам с тях.....
а иначе дано мом4ето се оправи бързо. И мен са ме засичали бакшиши много често, но реакциите ми са ме спасявали от краш...... то верно си зависи от скоростта.....Колежке, моля ти се, недей да си причиняваш такива работи. Така сложен колана може само да ти навреди..Сега, разбираме, че не е много гот, ама се свиква. Мен едно време не можеха да ме накарат да си сложа колан, ама сега не тръгвам без да се закопчая. Като навик си става и ще те спаси, ако се наложи..Пък и 50 лева нямам излишни да ги давам на куките, не знам за останалите :roll:

ne0
05-12-2007, 04:47
Tо хубаво бакшишите виновни за всичко, но ако караше с 50, а не със 100, едва ли щяха да се развият така нещата. Засичане - добре, но таксиджията явно не е преценил скоростта на алфаджията и дистанцията моментално е била съкратена. Така че медалът си има и обратна страна. А за липсата на колан... какво да говорим повече. Нашенецът-шофьор е категория "потенциален (само)убиец". Защо?
много вярно... глупаво е постъпил... 70% вината е негова

да бе ма всички караме така ;)....
здраве на момчето и късмет на всички

hsr
05-12-2007, 06:44
Tо хубаво бакшишите виновни за всичко, но ако караше с 50, а не със 100, едва ли щяха да се развият така нещата. Засичане - добре, но таксиджията явно не е преценил скоростта на алфаджията и дистанцията моментално е била съкратена. Така че медалът си има и обратна страна. А за липсата на колан... какво да говорим повече. Нашенецът-шофьор е категория "потенциален (само)убиец". Защо?
много вярно... глупаво е постъпил... 70% вината е негова

да бе ма всички караме така ;)....
здраве на момчето и късмет на всички

Не всички :wink:

Grigor
05-12-2007, 09:27
Дано да се опраши по-бързо !

И просто с колан! Не е гаранция, но ако не го сложиш е гаранция, че сам ще си си виновен.

А това че не може да се кара с колан и т.н. са глупости - и аз си мислех че не може, че убива и т.н. и колко е гадно, но имах челен удар преди 5-6 години /бях с Самара/ в Пасат и по-случайност бях с колан.... само волана изкривих на Самарата.. а този до мен целуна джама с глава /иначе си е добре де/.

Човек си изгражда навици - аз вече и за цигари /500м. от нас/ си слагам по навик колана и не мисля за това... ако не го сложа ми е терсене.

IVO_GWM
05-12-2007, 10:30
Аз така съм свикнал с колана още от преди да почнат акциите за колани, че сега като се кача, ако не го сложа имам чувството, че ще изпадна дискомфортно ми е!

botsos
05-12-2007, 10:33
Аз не съм карал кола и 2 минути без колан откакто имам книжка! Просто както казаха колегите по - горе - дискомфортно ми е!

П.С. Даже днес се усетих, че не паля колата преди да съм си сложил колана. :oops:

rammstein4o
05-12-2007, 10:52
Преди години имах катастрофа...

Тогава карах ВАЗ 2101... тръгвам от сфетофара за ляв завой и един глупак който отсреща минава на жълто/червено се натриса в мене почти челно...

Правете сметка... удара не е бил много силен щото аз съм от място а той натисна спирачки... И все пак човека който се возеше с мен си удари леко главата в предното стъкло... а ако не беше сложил колан??? Щеше да си мине през него като стой та гледай...

И преди тази случка винаги съм слагал колан като карам... след нея винаги не потеглям преди и пътника да си сложи... и аз ако се возя пак си слагам (само в такситата не ама там винаги трябва да имаш едно на ум ако тоя тръгне нещо да се заяжда)

Слагайте колани и карайте според:
1. Вашите възможности
2. Възможностите на колата
3. Последно но не и по значение - условията на пътя

Поздрави...

ПС. Дано да се оправи момчето... и да му е като обица на ухото таз случка

J_I_V_K_O
05-12-2007, 12:13
аз също не го слагам в града-пречи ми или само на места където има мобилна намеса на КАТ, но извън градско ми е първата работа,
ТА ПРЕДЛАГАМ НА АДМИНИТЕ ДА ЗАКЛЮЧАТ ТЕМАТА, СТИГА ТОЛКОС СПАМ

lyuli
05-12-2007, 14:18
на мен ми пречи колана. сега намерих компромисно решение и си го слагам под мишницата, обаче куките ми казаха, че най-много да ме пререже, ако не дай си боже, стане нещо. Тъпи са тия колани, аз не мога да карам с тях.....
а иначе дано мом4ето се оправи бързо. И мен са ме засичали бакшиши много често, но реакциите ми са ме спасявали от краш...... то верно си зависи от скоростта.....Колежке, моля ти се, недей да си причиняваш такива работи. Така сложен колана може само да ти навреди..Сега, разбираме, че не е много гот, ама се свиква. Мен едно време не можеха да ме накарат да си сложа колан, ама сега не тръгвам без да се закопчая. Като навик си става и ще те спаси, ако се наложи..Пък и 50 лева нямам излишни да ги давам на куките, не знам за останалите :roll:

еми сори за спам-а обаче на мен колана ми издира врата, какво да направя като кожата ми е толкова чувствителна. опитвала съм се да свикна, но не ства - после съм с рани. а така под мишницата е ок.

proper
05-12-2007, 14:49
Аз имам книжка от 17 години вече...и до преди 10 години съм го слагал колана не съвсем редовно по ред глупави детски причини.....

Преди 10 години много близък мой приятел го удариха с не повече от 30-40км/ч наистина, но предното стъкло се оказа сменяно и секурит, а не там 3 пластово и той удари стъклото с глава....то се пръсна (на неравномерни прашинки и остри парчета) и му наряза лицето.....лицето се оправи....но той си загуби едното око (100% не вижда), а с другото вижда 20-30% само.....10 операции има...аз лично съм го придружавал на 2-3 до Белгия.....

от този ден та до ден днешен никога...ама никога не съм карал без колан!!!!!

И като видя някоое дупе без колан ми иде да му..... той щом за себе си не милее, какво остава да пази другите на пътя.....

botsos
05-12-2007, 14:55
И като видя някоое дупе без колан ми иде да му..... той щом за себе си не милее, какво остава да пази другите на пътя.....

Адски си прав :!:
И на мен ми е писнало от хора, които нехаят за себе си, а после се чудим, защо трябва да се прокрадваме по улиците, за да не ни отнесе някой....

mim
05-12-2007, 14:56
еми сори за спам-а обаче на мен колана ми издира врата, какво да направя като кожата ми е толкова чувствителна. опитвала съм се да свикна, но не ства - после съм с рани. а така под мишницата е ок.
сещам се за няколко решения ;)
1. много ти е високо колана - там където се хваща за колоната между вратите и вместо върху рамото ти идва на врата
2. има едни плюшени джиджавки, които се слагат на колана, те са мекички, няма да ти дере, разни играчки са
3. да си направиш плюшена джиджавка не играчка, ама такава дето да си те кефи, като калъфче на колана :D

lyuli
05-12-2007, 15:59
еми сори за спам-а обаче на мен колана ми издира врата, какво да направя като кожата ми е толкова чувствителна. опитвала съм се да свикна, но не ства - после съм с рани. а така под мишницата е ок.
сещам се за няколко решения ;)
1. много ти е високо колана - там където се хваща за колоната между вратите и вместо върху рамото ти идва на врата
2. има едни плюшени джиджавки, които се слагат на колана, те са мекички, няма да ти дере, разни играчки са
3. да си направиш плюшена джиджавка не играчка, ама такава дето да си те кефи, като калъфче на колана :D

имам такива, но не ми помагат особено, както и да е, като е под мишницата поне не могат да ме глобят, че нали сега пазя точката ;)

mim
05-12-2007, 16:01
не е до глобата, а до сигурност, все пак темата е за това :roll:

lyuli
05-12-2007, 17:52
не е до глобата, а до сигурност, все пак темата е за това :roll:

абсолютно си права, + че възд. възглавници не се задействат, ако не е поставен колан.....