PDA

View Full Version : АКТ ОБЖАЛВАНЕ



Bottata
04-12-2007, 03:20
Колеги, вчера вечерта СЛЕД караулката на ботевградско(60км ограничението) ме спряха с 82км при ограничение от 50 според КАТ.
В акта пише че е установено че се движа с цитат "се движи с 82км при ограничение в нас място 50км установено с радар ТР4 Номер 153, фикс скорост, дата и час показани на водача сам в МПС"
Помощ че сън не ме хваща ..
Пак четох акта и пише като час 17:57 - АЗ СЪМ НА РАБОТА ПО ТОВА ВРЕМЕ!!!
Това достатъчен повод ли е за отпадане? Имаме камери в Офиса и предполагам няма да е трудно да се установи че съм си тръгнал в 18:00 от бизнес парка...
СЪС сигурност това не е моето засичане или часовника им не е верен ..
ОБНАДЕЖДЕН съм = поне ще обжалвам със сигурност, ще ги съдя до дупка за безсънната нощ!!

Какви действия да предприема?
Пише че допълнителни обяснения мога да предява в 3 дневен срок!!

Neokill
04-12-2007, 08:47
Колеги, вчера вечерта СЛЕД караулката на ботевградско(60км ограничението) ме спряха с 82км при ограничение от 50 според КАТ.
В акта пише че е установено че се движа с цитат "се движи с 82км при ограничение в нас място 50км установено с радар ТР4 Номер 153, фикс скорост, дата и час показани на водача сам в МПС"
Помощ че сън не ме хваща ..
Пак четох акта и пише като час 17:57 - АЗ СЪМ НА РАБОТА ПО ТОВА ВРЕМЕ!!!
Това достатъчен повод ли е за отпадане? Имаме камери в Офиса и предполагам няма да е трудно да се установи че съм си тръгнал в 18:00 от бизнес парка...
СЪС сигурност това не е моето засичане или часовника им не е верен ..
ОБНАДЕЖДЕН съм = поне ще обжалвам със сигурност, ще ги съдя до дупка за безсънната нощ!!

Какви действия да предприема?
Пише че допълнителни обяснения мога да предява в 3 дневен срок!!

Има доста голяма вероятност да отпадне акта, защото само едно условие да не е спазено по съставянето му акта ще се счете за невалиден :wink:

Nikiboy
04-12-2007, 09:02
Значи много съм писъл по темата - обжалването на акта не минава. все пак ......., който е шеф на далавераджията, който ти е написал онова нещо ... важи правилото гарвана на гарвана...

Почваш да ги биеш след излизане на наказателното постановление - пред съда. Там обаче има следния проблем, какъвто имах аз за един акт в Монтана. Глобата ми беше 10 лв. и не може да заведеш дело. Иначе ако не се лъжа минималния праг е 15 лв.

Абе бой, който не ги е почнал, той не ги е свършил...

Bottata
04-12-2007, 09:39
Води се официален регистър и точно в 18:00 съм си върнал бадж-а от офиса и няма как да съм карал колата при това с превишена скорост в 17:57 :)
Та ще пишем възражение и после ако трябва(над 50лв е акта) ще ходим в съда

virusalfa
04-12-2007, 09:57
Води се официален регистър и точно в 18:00 съм си върнал бадж-а от офиса и няма как да съм карал колата при това с превишена скорост в 17:57 :)
Та ще пишем възражение и после ако трябва(над 50лв е акта) ще ходим в съдаМоже би има разлика в настройката на нечий часовник.Аз като актосъставител бих ти казал,че няма как да мине в съда така написания акт :idea:

t_mag
04-12-2007, 10:59
Що си мислиш, че и на караулката нямат камери? :))

aav
04-12-2007, 11:04
...Какви действия да предприема?
...
Почваш да спазваш правилата и плащаш си наказателното постановление! Не е кой знае колко сложно.

Bottata
04-12-2007, 11:05
нали ще покаже несъответствие с датата и часа?
Пък и аз там си карам чинно с 65 някъде.
Дано пичовете от Бизнес парка изровят качествена снимка на колата ми при която се вижда и номера ми ..
Мали стана 2 часа за 1 ст работа не съм свършил, че и колегите занимавам

botsos
04-12-2007, 11:10
...Мали стана 2 часа за 1 ст работа не съм свършил, че и колегите занимавам....

Само така! И аз съм в офиса от 9, ма аз и за половин стотинка не съм свършил работа!
П.С. Ако ти трябват подкрепления в битката с КАТ - свиркай! Ще помогна с удоволаствие!

търтей
04-12-2007, 11:12
пиши трима свидетели които са били с теб в колата и според които часът е бил 2100 и ти си негър :wink:
предполагам ме разбра :wink:

virusalfa
04-12-2007, 11:23
пиши трима свидетели които са били с теб в колата и според които часът е бил 2100 и ти си негър :wink:
предполагам ме разбра :wink:Надявай се

търтей
04-12-2007, 11:25
на кво д асе надам?

Nikiboy
04-12-2007, 11:46
Това е стар номер с колата, която е била след тебе. Почти винаги минава. Бил си свидетел.

Kuku
04-12-2007, 11:52
Аз може ли да се изкажа или да си трая?! :lol:

botsos
04-12-2007, 11:54
Аз може ли да се изкажа или да си трая?! :lol:

Кажи си.... :)

Kuku
04-12-2007, 12:14
За да се обжалва наказателното постановление, то трябва да е с глоба над 50лв., както може би знаете :wink:
Аз лично съм ходил на дело 4 / четири / пъти и във всички случаи съм печелил 8)
За да се докаже в съда, че в 17:57ч. някой физически е бил на различно от мястото на рашунето място, то е нужно да има свидетел, който да потвърди това, а ако са няколко и при това колеги - победата е 99% сигурна 8)
Много е важно обаче да се знае, какво би могло да бъде разминаването в часовниците на работно място и радара :!:
В съда можеш да изискаш абсолютно всички налични доказателства по случая, а именно запис от видокамери на които се виждаш ти и колата ти, можеш да призовеш като свидетел и човека (може би портиер, не знам) на който си върнал картата си при напускане на сградата, колеги с които сте говорили ходейки към паркинга и т.н., и т.н.... все хора, които да заявят в съда "бяхме заедно по това време и той не може да е бил на мястото на нарушението" или "да, аз го видях по това време и той не може да е бил на мястото на нарушението" :idea:
Освен това, е задължително да заведеш поне един човек (който явно вече трябва да бъде измислен от някъде), който да каже, че е пътувал с теб в колата, но на него задължително му пресъздай ситуацията и в най-малките подробности с абсолютно всеки детайл, за да не се издъни в съда :wink:
Ще бъде добре, ако ти е направила впечатление някаква особеност около полицаите, която твоя "спътник" да спомене за да изглежда абсолютно достоверно присъствието му на мястото на нарушението :wink:
Самото дело се завежда, след подаване на жалба от твоя страна, в 7 / седем / дневен срок от получаване на наказателното постановление на гишето в КАТ :idea:
НЕ ти препоръчвам да ходиш сам на делото, в смисъл - без адвокат :roll:
Има специфични неща, като обръщения към съдията и тълкувание на закони, членове, алинеи и точки, с които няма как да се справиш сам :roll:
Нещо друго ако те интересува - питай ;)
Успех :th_up:

aav
04-12-2007, 12:35
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=17463

кой от двама колеги е късметията - този с акта или този в реанимацията.
Не мога да разбера, в едната тема говорите колко е лошо да се кара с висока скорост, а в другата да атакуваме запетайките по акта, за да ни се размине. Да де ама стълбовете са неподвижни и там не се разминава.

Kuku
04-12-2007, 12:48
Нали тук става въпрос за неправомерно съставен акт, с данни на радара от друго МПС или не съм разбрал правилно?! :roll:

MUROMAN
04-12-2007, 12:48
Значи на мене ми писаха акт на моито си шосе -Ботевградското преди разклона за летището.Радара ме засече точно с 80 км.Акта беше - 100 лв и аз чинно си го платих.Ако беше 81 или 82 км - 100лв и 1 месец без книжка.Така ,че ако имаш шанс - обжалвай.

Bottata
04-12-2007, 13:35
Спирали са ме доста пъти - 5-6. И винаги са се "кумили" и "чупели пръсти" а сега сержант еди кой си, документите ако обичате, спирам Ви за превишена скорост и елате с мен да Ви напише колегата акта ..
Не претендирам за абсолютна точност, но и дума не можеше да става за плащане

След като усмислях ситуацията до 3 часа (не ме хващаше сън). Ми хрумна,спомних си Времето на съставяне 17.57 и 18 и нещо пишеше на радара като време в момента на писането на акта. И през ноща се усетих че по това време съм в офиса и имам и доказателства - карта за достъп, колеги, камери от Бпарка ..
Не съм твърдял че съм карал с 50, може и към 80 да е било - ускорявах след каране с 60, но в никакъв случай не е било 17:57, поне 18:25. А това значи, че са засекли някой преди мен, платил си е и аз съм го отнесъл.
Аз поне друго логично обяснение нямам - това са 30 мин разлика, не 3 мин. Абсурд да им е толкова грешен часовника

mvtodorov
08-12-2007, 18:54
Днес ми написаха акт на кръстовището на Г.МДимитров и бул.Симеоновско шосе(там вече са ме спирали и си имам едно на ум - тогава си платих като поп и ми взеха точки).
Значи движа се по Г.М.Димитров и правя десен завой по Симеоновксо.Пред мен се движеше тир който също прави десен завой.
В акта пише,че "навлиза и преминава на червен сигнал на светофарната уредба" - което заклевам се е пълна лъжа.
Тира се изнасяше бавно и най-вероятно съм се изнесъл от кръстовището на червено.
В кръстовището съм навлязъл на зелено или най-много на жълто.
Имам трима свидетели с мен който могат да потвърдят това.
Написах също възражения в акта.
Смятам да подам и възражение в кат - според вас имам ли шанс да докажа че съм прав?
Едно уточнение - полицаите нямаха пряка видимост към секцията на моят светофар - гледаха на база другият

sd_70
08-12-2007, 20:45
Преди десетина дни и аз си го отнесох :frown: Сгащиха ме на Крайречния булевард за превишена - движех се с около 75км/ч. Нямах възражения , въпреки че се движехме няколко коли, а спряха само мен. Все пак си бях виновна :?
А на теб ,колега желая успех с обжалването.

Nasko_77
08-12-2007, 21:42
Обжалвай... никва аванта :wink: На мен също ми писаха акт за превишена скорост, но нещо май са го оплескали :) Писали са, че са ме засекли с някакво си устройство TFR1, а такова май не съществува. Аз само чакам постановлението и ги вкарвам веднага в съда. За сега само ми го удължиха акта. Защо ли :roll: :lol:

hsr
09-12-2007, 09:39
....... За сега само ми го удължиха акта. Защо ли :roll: :lol:

Щото уважаемия г-н Новаков е много зает човек и не може да смогне да накаже в срок всички лоши момченца и момиченца :smackbum:

Nasko_77
09-12-2007, 22:16
....... За сега само ми го удължиха акта. Защо ли :roll: :lol:

Щото уважаемия г-н Новаков е много зает човек и не може да смогне да накаже в срок всички лоши момченца и момиченца :smackbum:А с какво ли толкова е зает уважаемия г-н Новаков :roll: :)