PDA

View Full Version : Какво се случва, когато спрете да пушите?



Walker
04-12-2007, 15:16
Какво се случва, когато спрете да пушите?
Само 20 минути след като сте изгасили последната си цигара:
• Кръвното ви налягане се нормализира
• Пулсът ви спада и започва да работи в разумните граници
• Температурата на краката и ръцете се увеличава и заема нормалните стойности

Само 8 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Нивото на въглероден двуокис в кръвта се понижава до нормалното
• Нивото на кислород в кръвта се повишава до нормалното

Само 24 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Шансовете за сърдечна атака намаляват
Само 48 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Усещането за вкус и мирис се подобрява
Само 72 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Дишането става по-лесно
• Капацитетът на белия дроб се повишава с 30%
От 1 до 9 месеца след като сте изгасили последната си цигара:
• Кашлянето ще отмине значително, а дишането ще стане още по-лесно
• Ще усещате тялото си доста по-енергично
• Белите ви дробове ще се справят по-лесно с инфекциите
5 години след като сте изгасили последната си цигара:
• Рискът да се разболеете смъртоносно от рак на белия дроб намалява
10 години след като сте изгасили последната си цигара:Рискът да се разболеете смъртоносно от другите видове на рак също намаляват

П.П. Взето е от форума на радио фм+, а те от къде са го взели... нинам

MrX
04-12-2007, 16:06
Дааа може да се каже интересно но на мен по-голямо впечатление ми прави слдното:

Само 30 минути след като сте изпили последната си голяма ракия, говорът и погледът ви започват да се "зацапват", преценката ви става значително по-грешна, но за сметка на това графата с животи ви се учеличава
Само 1 час след като се изпили последната си ракия започват да ви прииждат сили и го отнася съседа ви по маса защото " ви гледа лошо"
Само 2 часа след като сте изпили последната си ракия имате наглостта да се качите в абвтомобила си и да прегазите дете, защото сте карали с много над ограничението ,което за балъците и не сте видели откъде е изскочило проклетото дете и какво е търсило на пешеходната пътека......
и т.н. и т.н.

И после се замислете следващият път когато заспорите кое по вредно - личния порок или порока засягащ околните!

raiders
04-12-2007, 16:40
Стига де, и двете неща са строго индивидуални, ако искаш пуши стига да не е да мен, а за пиенето в умерни количеста 50г. е полезно, след това е като цигарите, да ни си около мен

code
04-12-2007, 19:57
Пушил съм от 12г до 18г и вече 9 години не пуша :) Просто се хваля :lol: а имах един треньор, който не пуши 20г и ги зачатка . . .

Stoyan Georgiev
04-12-2007, 20:15
лесно е да спреш цигарите

вече 5 пъти съм ги спирал - по-лесно нема :lol: :lol: :lol: :lol:

Neokill
04-12-2007, 20:26
Аз ги спрях на 15.12.2004 година. Мога да добявя също че качих 15 кила за 3-4 месеца, като си ядях даже по малко от преди. :wink:

75TwinSpark
04-12-2007, 22:02
Почвам да посещавам често районното :frown:

pipi
04-12-2007, 22:18
Аз от близо 2 години не пуша. Не качих килограми. Има моменти, в които просто ми се пуши и паля от време на време(рядко, но се случва).

vladu
04-12-2007, 22:30
след 2 месеца правя 5 години откак ги отказах ...
качил съм по 5 кила за сяка година...

ефектите от пост 1 не съм ги усетил
но ми се гади от цигарите. смърдят.

botsos
04-12-2007, 22:52
Аз пък си пуша отдавна и не съм ги отказвал никога..
НО!!!!
Това не ми попречи да кача 20 кила за 7 месеца.
:lol: :lol: :lol:

AlfaRomeo
04-12-2007, 23:59
А какво,се случва въобще ако несте пушили 8) 8)

Nasko_77
05-12-2007, 00:09
Аз ги спрях на 15.12.2004 година. Мога да добявя също че качих 15 кила за 3-4 месеца, като си ядях даже по малко от преди. :wink: :shock:

ne0
05-12-2007, 04:48
Аз ги спрях на 15.12.2004 година. Мога да добявя също че качих 15 кила за 3-4 месеца, като си ядях даже по малко от преди. :wink:


за сметка на тва два литра алкохол на дрегера не ти се отразяват ахаххахахах

fred
06-12-2007, 19:34
Дааа може да се каже интересно но на мен по-голямо впечатление ми прави слдното:

Само 30 минути след като сте изпили последната си голяма ракия, говорът и погледът ви започват да се "зацапват", преценката ви става значително по-грешна, но за сметка на това графата с животи ви се учеличава
Само 1 час след като се изпили последната си ракия започват да ви прииждат сили и го отнася съседа ви по маса защото " ви гледа лошо"
Само 2 часа след като сте изпили последната си ракия имате наглостта да се качите в абвтомобила си и да прегазите дете, защото сте карали с много над ограничението ,което за балъците и не сте видели откъде е изскочило проклетото дете и какво е търсило на пешеходната пътека......
и т.н. и т.н.

И после се замислете следващият път когато заспорите кое по вредно - личния порок или порока засягащ околните!

И аз като спрях цигарите некачих кг първите 5 години, после от самосебе си:) Може да пална понякога, но въобще не ме гони тая краста вече. А относно пиенето -е на това му се вика лошо пиянство,но ако си пиеш кротко и не караш после, не виждам проблеми. Пък и последната ракия е относително -2 ,5 7........ :tequilla:

trouble
06-12-2007, 20:56
И аз бях спрял цигарите и качих 5 килограма за за 1 месец, но сега нещо пак почнах..... :cry:

Aquila
08-12-2007, 02:45
Ако почнете и спорта може да се реши проблема с килограмите...поне до някъде :strong:

sa6o_roman
12-12-2007, 03:21
лесно е да спреш цигарите

вече 5 пъти съм ги спирал - по-лесно нема :lol: :lol: :lol: :lol:

тва ти го е казал Марк Твен, признай си (може би бъркам дали е той верно) :lol:


Само 8 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Нивото на щама на бяс в кръвта се повишава до ненормалното
• Започват да ти скърцат зъбите като се замислиш "радостно", че вече няма да пушиш повече

Само 24 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Шансовете за атака над склад на БТ се увеличават
Само 48 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Усещането за вкус и мирис си спомнят с носталгия за аромата и вкуса на Арда Качак
Само 72 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Дишането става по-тежко
• Работата на белия дроб се повишава с 30%, завладян от абстиненция се опитва да поеме колкото се може повече газове от Икаруси и Вартбурзи
От 1 до 9 месеца след като сте изгасили последната си цигара:
• Палите отново цигара, омотават ви се краката, сядате на цимента като пияна маймуна и от следващия ден, в продължение на години, се чудите как отново да ги откажете

Mury
12-12-2007, 14:19
Аз па не съм спирал да кадя от 8-9 години,и никога не съм пробвал да спирам :twisted: :twisted: :twisted:

BatVas
12-12-2007, 14:41
[quote="Stoyan Georgiev":2tdhc1yw]лесно е да спреш цигарите

вече 5 пъти съм ги спирал - по-лесно нема :lol: :lol: :lol: :lol:

тва ти го е казал Марк Твен, признай си (може би бъркам дали е той верно) :lol:


Само 8 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Нивото на щама на бяс в кръвта се повишава до ненормалното
• Започват да ти скърцат зъбите като се замислиш "радостно", че вече няма да пушиш повече

Само 24 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Шансовете за атака над склад на БТ се увеличават
Само 48 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Усещането за вкус и мирис си спомнят с носталгия за аромата и вкуса на Арда Качак
Само 72 часа след като сте изгасили последната си цигара:
• Дишането става по-тежко
• Работата на белия дроб се повишава с 30%, завладян от абстиненция се опитва да поеме колкото се може повече газове от Икаруси и Вартбурзи
От 1 до 9 месеца след като сте изгасили последната си цигара:
• Палите отново цигара, омотават ви се краката, сядате на цимента като пияна маймуна и от следващия ден, в продължение на години, се чудите как отново да ги откажете[/quote:2tdhc1yw]

При мен е така :wink:

Amorphis
12-12-2007, 17:53
Не пуших сума време , сега пак .... Много се дразня, защото си спомням как се чуствах като не пушех - ЖИВ.А сега няма никой....Но ще се отказват, поне при мен е сигурно.

code
12-12-2007, 19:47
Цигари се отказват тихомълком :stumm: кажеш ли на някой, че ги отказваш или да се заричаш смятай че си ги зачаткал пак. Съвет от отказал се на 27,09,1998г - тогава 18годишен със 6г стаж :shock: пак се хваля :twisted:

trustworthy
12-12-2007, 22:18
Аз си пуша по 1-3 цигари на ден в номинален режим и в редки случаи скачам моментно до към 10-ина, но иначе пак си идвам на 'равновесните' 1-3 на ден. За момента нямам намерение да ги спирам. :oops:

mohi
13-12-2007, 08:57
Аз си пуша по 1-3 цигари на ден в номинален режим и в редки случаи скачам моментно до към 10-ина, но иначе пак си идвам на 'равновесните' 1-3 на ден. За момента нямам намерение да ги спирам. :oops:

колега и аз съм така, през деня я запаля я не, обикновено след хапване
паля, и чат пат, обикновено съботите че са ми по за разпускане пуша по
10 тина може и повече цигарки. :lol: :wink:

MONI
13-12-2007, 09:35
Аз си пуша по 1-3 цигари на ден в номинален режим и в редки случаи скачам моментно до към 10-ина, но иначе пак си идвам на 'равновесните' 1-3 на ден. За момента нямам намерение да ги спирам. :oops:

Аз мога дори да не запаля нито една 1-2 дни, но в повечето случай дори имам цигари в себе си. Обаче седна ли на маса или отида нещо на забава и наваксвам...

BOBBY PLEVEN
14-12-2007, 00:27
Аз си припушвам стабилно няколко пъти съм опитвал да ги спирам ама не става просто.Особено на дълъг път не е ли си то да запалиш цигарка не става.Или като седнеш на хапване и пииване просто не знам какви нерви трябва да имаш че да не запалиш.А иначе 1 ден след гасенето на последната от мен изпушена цигара започвам да гледам страшно, скачам много на бои, бакшишите започват да ме дразнат значителн повече отколкото обикновено.2 дена след гаснето на последната цигара вече съм неудържим, въобще не се чуствам по добре както казват всички отивам на някои НОН-СТОП една кътия червено марлборо и всичко се връща към нормалното. :D :D :D

sa6o_roman
16-12-2007, 17:39
смешно ама факт :lol: :gayfight: :lol:

завиждам на пичовете дет пушат само по 2-3 на ден. хем им е сладко хем не се троват толко
поздрави

maggy
19-12-2007, 00:06
аз съм се мачила няколко пъти да ги спирам и вреда само на себе си и околните най вече, ставам кълбо от нерви. Затова сега си пуша като коминче, но ми е спокойно, а и това с килограмите много ме плаши. Ако някой ми каже начин да ги откажа без нерви и дигане на килограми никога няма да ги погледна повече!!!

J_I_V_K_O
19-12-2007, 00:28
спираш цигарите с достатачно воля качваш няколко килограма почваш да нервничиш, след определено време ще се успокоиш и ще си влезеш във форма и си с един порок по-малко :idea: всичко е до желание...