PDA

View Full Version : Готвят план как да се улесни движението в София



lyuli
06-12-2007, 16:27
Готвят план как да се улесни движението в София
06.12.2007 14:52


До април следващата година ще бъде разработен генерален план за движението в столицата, съобщи на днешното заседание на Столичния общински съвет кметът на София Бойко Борисов, цитиран от БТА.

Действащият в момента план за организация на движението в града е от 1987 година и това е една от причините за затрудненията в трафика, които се пораждат ежедневно в града, заяви кметът.

Изграждането на подземни паркинги и гаражи е един от начините за решаването на проблема, подчерта той, като посочи, че на срещата му с министъра на вътрешните работи Румен Петков е станало известно, че 400 автомобила ежедневно се регистрират в столичния КАТ - с 60 на сто повече от миналата година.

Един от приоритетите на общинската администрация ще бъде създаването на общинска полиция и министърът на вътрешните работи е поел ангажимент пред Борисов през февруари да внесе предложение в Министерски съвет, което да регулира създаването на такава полиция. Агенция по трафика ще реши проблемите по придвижването в столицата, добави Борисов.


В момента ситуацията според него е следната - лентите за движение на средствата на масовия градски транспорт не се контролират. Водени са разговори с Националната служба за охрана (НСО) относно придвижването на делегации в София, тъй като към този момент натоварването на всяко кръстовище, по думите на Борисов, е в рамките на минимум 5 минути, което е предпоставка за създаването на опашка от чакащи автомобили.

Работи се по адаптирането на всички светофарни уредби, които ще бъдат включени за общо управление от бъдещата Агенция по трафика. Видеонаблюдението, което МВР извършва в основния център на столицата, също ще бъде елемент от наблюдението на трафика.
Предстои обявяването на обществена поръчка за изработването на генерален план за движението в столицата.


http://www.investor.bg/?id=57979

Alexanderbb
06-12-2007, 17:01
пак приказки цяла страница без да кажеш нещо реално

odisey
06-12-2007, 17:15
Да колкото оправи цариградското деба м..фа д.а и бойко борисовски пе...ас :!: сяка сутрин като мина и ми се разтропват носачите ма..афа му с м.аф.

fred
06-12-2007, 19:11
Готвят план как да се улесни движението в София
06.12.2007 14:52


Действащият в момента план за организация на движението в града е от 1987 година и това е една от причините за затрудненията в трафика, които се пораждат ежедневно в града, заяви кметът.

Изграждането на подземни паркинги и гаражи е един от начините за решаването на проблема, подчерта той, като посочи, че на срещата му с министъра на вътрешните работи Румен Петков е станало известно, че 400 автомобила ежедневно се регистрират в столичния КАТ - с 60 на сто повече от миналата година.

Един от приоритетите на общинската администрация ще бъде създаването на общинска полиция и министърът на вътрешните работи е поел ангажимент пред Борисов през февруари да внесе предложение в Министерски съвет, което да регулира създаването на такава полиция. Агенция по трафика ще реши проблемите по придвижването в столицата, добави Борисов.

Работи се по адаптирането на всички светофарни уредби, които ще бъдат включени за общо управление от бъдещата Агенция по трафика. Видеонаблюдението, което МВР извършва в основния център на столицата, също ще бъде елемент от наблюдението на трафика.
Предстои обявяването на обществена поръчка за изработването на генерален план за движението в столицата.


http://www.investor.bg/?id=57979

Не знам от коя година е действащият план, но по принцип София никога не е имала архитектурен план, който да предвиждат такъв брой жители в София, камо ли коли, които се движат.
Така че, плана за движение не може съществено да измени сегашната ситуация, като имаме предвид архитектурния план.
Единствената реална мярка, на този етап е въвеждането на високи такси за преминаване и паркиране в центъра, подобен на плана, който действа сега в Лондон.Но това е добре да бъде съчетано със силно развита мрежна на метрото, което засега също е въпрос на бъдеще.
Другото са лакардии и пари на вятъра, които ще получат свои фирми за поредния безмислен проект.

elenkov
06-12-2007, 19:40
Да колкото оправи цариградското деба м..фа д.а и бойко борисовски пе...ас :!: сяка сутрин като мина и ми се разтропват носачите ма..афа му с м.аф.

една птичка пролет не прави .. :) Не плюи ББ :) всички сме хора .. може да си прави далавери но нагледно се опитва да оправи ТОВА ОНОВА :)

поздрави

@lex
06-12-2007, 22:22
Да колкото оправи цариградското деба м..фа д.а и бойко борисовски пе...ас :!: сяка сутрин като мина и ми се разтропват носачите ма..афа му с м.аф.

една птичка пролет не прави .. :) Не плюи ББ :) всички сме хора .. може да си прави далавери но нагледно се опитва да оправи ТОВА ОНОВА :)

поздрави

Странно, но какво е точно "ТОВА ОНОВА" - градът е по мръсен от всякога, хаоса е невъобразим, имате ли представа каква корупция и бездушие е точно в общините и общинската администрация. Дотук освен сладки лафове и пози в стил Гойко Митич май няма нищо съществено. Иначе всички ни обясняват какво трябва да се прави вкл и ББ - но всъщност нали са те точно хората които трябва да го направят

odisey
07-12-2007, 09:54
Ясно е, че който и да дойде нищо няма да направи, ама той с тия изказвания насажда такава нетърпимост и омраза към себе си и общината, че няма накъде ... хора, които преди не са се интересували от далаверите на кмета, сега след високопарните му изказвания и очевидното неправене на нищо, са вече агресивно настроени ... а може би е за добро това :?

botsos
07-12-2007, 10:36
Аз мое ли да се поизкажа относто трафика в София?!
Давам пример от днес:
От Луксозенец ( 8) ) до Бизнес Парка - 44 мин. Тва на какво прилича?!
Само да поясня, че почти нямаше коли, а малкото които бяха по улиците, всячески се стремяха да изминат пътя си без да спазят нито едно правило за движение по улиците! А, това на какво прилича?! На Шела на Младост се бях наредил за ляв завой (четвърта кола) и не можах да мина на първото зелено, защото около 5 коли правиха завой от дясна лента :!:

Искам да попитам нещо - защо само вечерно време има катаджии по улиците?! Къде са те сутрин?! А, да - забравих! Вероятността да хванат някой пол сутрин е доста нищожен и за тва и не се потят! Те се опитват да си изкарат някой лев, а не действат превантивно!

Май, малко се отклоних от темата :oops:

А, относно ББ - мнение за него нямам (тва е по - лошо отколкото да имам лошо мнение за него)

lyuli
07-12-2007, 16:30
абе и според мене тоя план е доста неясен, без радикални решения, каквито са нужни за София, но за инфо го пуснах.

ето сега още новини за Софийския трафик и градски транспорт

До края на 2008 всички тролеи в София с гласово оповестяване на спирките
07.12.2007 16:27

До края на следващата година всички тролейбуси на общинското дружество "Столичен електротранспорт" ще бъдат с монтирана система за гласово оповестяване на спирките, каза Йордан Василев, изпълнителен директор на формата.

Тролейбус с гласово оповестяване на спирките по маршрута се движи по шеста линия днес, а от следващата седмица ще се движи от по девета линия, съобщи Василев.

Тролейбусът, на който за първи път е инсталирана система "ин войс" за оповестяване на спирките, е и реновиран. През следващия месец ще бъде пуснат в движение още един реновиран тролейбус с "ин войс" система, а освен това се подготвя инсталирането й и в 18 трамваи, които имат монтирани маршрутни електронни табла.
http://www.investor.bg/?id=58027

pent
07-12-2007, 16:37
незнам на вас, но на мен ми направи впечатление че днес, петък и вчера има значително по-малко трафик от обичайно! много странно...

lyuli
07-12-2007, 16:40
незнам на вас, но на мен ми направи впечатление че днес, петък и вчера има значително по-малко трафик от обичайно! много странно...

имаше такъв момент.

mim
07-12-2007, 16:42
това с по-малкия трафик днес си го обяснявам с това, че народът вече е в пред-8-декемврийско настроение и леееекинко е офейкал :Tease:
http://www.youtube.com/watch?v=FhpGpHKFFlw&NR=1

а това с плана за мен е поредното бла-бла което не казва нищо от рода на: до края на 2008 ще направим първата градска магистрала свързваща цариградско шосе и булевард българия... например

odisey
07-12-2007, 17:11
това с по-малкия трафик днес си го обяснявам с това, че народът вече е в пред-8-декемврийско настроение и леееекинко е офейкал :Tease:
http://www.youtube.com/watch?v=FhpGpHKFFlw&NR=1

а това с плана за мен е поредното бла-бла което не казва нищо от рода на: до края на 2008 ще направим първата градска магистрала свързваща цариградско шосе и булевард българия... например

Мим да не се напиеш и ти така :D

morfius
08-12-2007, 10:49
Единственото което може да подобри трафика на тоя момент е преработката на светофарните уредби да пускат всички посоки от едната страна едновременно, после другата, третата и четвъртата... забелязал съм, че там където светофарите са така направени се изнасям много по-бързо от колкото по улици на които трябва да шариш от една лента в друга за да караш направо. А и тарикатлъците със завиране в най-свободната лента и блокиране после на движещите се за да се напъхаш м/у тях ще намалеят значително.

Abarth
08-12-2007, 11:37
Да колкото оправи цариградското деба м..фа д.а и бойко борисовски пе...ас :!: сяка сутрин като мина и ми се разтропват носачите ма..афа му с м.аф.
На рейса ли :lol:

odisey
09-12-2007, 20:17
Да колкото оправи цариградското деба м..фа д.а и бойко борисовски пе...ас :!: сяка сутрин като мина и ми се разтропват носачите ма..афа му с м.аф.
На рейса ли :lol:

Хахаха е ти неразтропан реис виждал ли си ?

cassillas
10-12-2007, 15:17
пак приказки цяла страница без да кажеш нещо реално
:bravo: