PDA

View Full Version : Проблем с климатроника



Gligan
07-12-2007, 00:05
Колеги имам супер идиотски проблем с климата. Та значи гадната машинка пощуря и е със собствено мнение за движението на клапите (ако въобще сработят). Когато му задам да духа към стъклото например - духа в краката, ако му задам да духа в лицето духа на стъклото, а понякога в рамките на няколко дни си духа само в едно положение (задължително не в краката, там най рядко мога да го излъжа да вее). Ако например съм забравил парното включено да духа в краката, то на сутринта само се мести я на стъклото, я в лицето. Моторчетата преди две години когато я купих ги смазах, моля ви дайте идея за какво става дума и как да го отстраня, защото вече откачам. Имам неприятно усещане, че май проблема е в управлението, а не в моторчетата, но...

elenkov
07-12-2007, 00:22
Колеги имам супер идиотски проблем с климата. Та значи гадната машинка пощуря и е със собствено мнение за движението на клапите (ако въобще сработят). Когато му задам да духа към стъклото например - духа в краката, ако му задам да духа в лицето духа на стъклото, а понякога в рамките на няколко дни си духа само в едно положение (задължително не в краката, там най рядко мога да го излъжа да вее). Ако например съм забравил парното включено да духа в краката, то на сутринта само се мести я на стъклото, я в лицето. Моторчетата преди две години когато я купих ги смазах, моля ви дайте идея за какво става дума и как да го отстраня, защото вече откачам. Имам неприятно усещане, че май проблема е в управлението, а не в моторчетата, но...

на моята алфа имах същия проблем .. знаеш ли каква цигания направих ? извадих моторчетата .. и ръчно с жилата си оправлявах въздушната струя .. така близо 2 месеца докато не ми писна да дърпам нагоре надолу .. и отидох да ми го направят като хората .. нови машинки :)

поздрави

Boby
07-12-2007, 16:06
В какъв режим го прави това?Ауто,Екон или ръчно управление?Така както го описваш ми звучи като пулт за управление :roll:

ganeca
07-12-2007, 19:59
elenkov за тази операция с нови машинки сваля ли се таблото.
понеже и мойто парно не работи, как да стигно до тия жила за да си го нагласа

Boby
07-12-2007, 23:01
Е днеска точно пуснах снимки как се сменя редукторчето на клапата за парното :!: