PDA

View Full Version : Или аз не вдявам или бензина е по-екологичен...



Grigor
07-12-2007, 09:35
Ето какво прочетох в дир-а днес:

"Горивото има значение не само заради шофьорските навици, но и защото някои видове отделят повече въглероден диоксид от други.
Това показва изследване на Клуба на автомобилистите в Германия (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club - ADAC), цитирано от ДПА. Посочените данни за въглеродни емисии се базират на изгарянето на 1 литър гориво:
- Бензин - 2380 гр
- Дизел - 2660 гр
- Втечнен петролен газ (LPG) - 1980 гр
- Сгъстен природен газ (CNG) - 2480 гр
Следователно, за да покрие изискването на Европейския съюз за равнище на емисиите от 120 гр/км, превозното средство трябва да изразходва за 100 км 5 литра бензин, 4,5 литра дизел, 6 литра втечнен петролен газ и 4,8 кг сгъстен природен газ, показва проучването."

т.е. при еднакъв разход бензина е "по-полезен" за природата ? Хм.. аз че си го харесвам е факт, ама не знаех че е и по-полезния :-)

odisey
07-12-2007, 09:57
Не е така щото има и сяра в дизела няма

elenkov
07-12-2007, 12:47
Ето какво прочетох в дир-а днес:

"Посочените данни за въглеродни емисии се базират на изгарянето на
Следователно, за да покрие изискването на Европейския съюз за равнище на емисиите от 120 гр/км, превозното средство трябва да изразходва за 100 км 5 литра бензин, 4,5 литра дизел, 6 литра втечнен петролен газ и 4,8 кг сгъстен природен газ, показва проучването."



следователно едва ли скоро ще покрием изискванията .. :) с наште минимални 10/100 :) безнин ..

поздрави

Kuku
07-12-2007, 14:13
Аз съм чел някъде :roll: че дизеловото гориво е много по-вредно за дравето от бензиновото гориво :roll:
Имаше някаква сравнителна статистика от сорта на "1 час в задръстване с дизел, равно на 10 изпушени цигари" или нещо такова, ама нито помня къде го четох, нито нищо :roll:

odisey
07-12-2007, 14:54
Дизелът изхвърля катран и твърди частици, а бензинът сяра ... ЦО2-то не единственото мерило.

virusalfa
07-12-2007, 15:09
Дизелът изхвърля катран и твърди частици, а бензинът сяра ... ЦО2-то не единственото мерило.Катран изхвърля тютюнджията като си мие ръцете! :!: На дизела проблема са му азотните окиси :idea:

odisey
07-12-2007, 16:33
Опса - сажди :)

proper
07-12-2007, 17:20
Аз съм чел някъде :roll: че дизеловото гориво е много по-вредно за дравето от бензиновото гориво :roll:
Имаше някаква сравнителна статистика от сорта на "1 час в задръстване с дизел, равно на 10 изпушени цигари" или нещо такова, ама нито помня къде го четох, нито нищо :roll:

Не бееее... Те са имали предвид, че срама дето береш 1 час в задръстване да те видят сички наоколо, че караш Дизел ...ти нанася такъв стрес дето се равнява на 10 цигари :):):):):)
Хахаххахаххаххахаххаххаа

Незнам от къде ми дойде.......майтап разбира се :) не се нахвърляйте :):):):):):)

търтей
07-12-2007, 17:22
Аз съм чел някъде :roll: че дизеловото гориво е много по-вредно за дравето от бензиновото гориво :roll:
Имаше някаква сравнителна статистика от сорта на "1 час в задръстване с дизел, равно на 10 изпушени цигари" или нещо такова, ама нито помня къде го четох, нито нищо :roll:

Не бееее... Те са имали предвид, че срама дето береш 1 час в задръстване да те видят сички наоколо, че караш Дизел ...ти нанася такъв стрес дето се равнява на 10 цигари :):):):):)
Хахаххахаххаххахаххаххаа

Незнам от къде ми дойде.......майтап разбира се :) не се нахвърляйте :):):):):):)

НАХВЪРЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ :lol: :lol: :lol:

и по темата
нено снощи сипа добавка дето смърдеше на дизел от километри на бегачката и тая кола литна :lol:

elenkov
07-12-2007, 19:10
Аз съм чел някъде :roll: че дизеловото гориво е много по-вредно за дравето от бензиновото гориво :roll:
Имаше някаква сравнителна статистика от сорта на "1 час в задръстване с дизел, равно на 10 изпушени цигари" или нещо такова, ама нито помня къде го четох, нито нищо :roll:

Не бееее... Те са имали предвид, че срама дето береш 1 час в задръстване да те видят сички наоколо, че караш Дизел ...ти нанася такъв стрес дето се равнява на 10 цигари :):):):):)
Хахаххахаххаххахаххаххаа

Незнам от къде ми дойде.......майтап разбира се :) не се нахвърляйте :):):):):):)


Търтей каква добавка сте сложили ?

поздрави
НАХВЪРЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ :lol: :lol: :lol:

и по темата
нено снощи сипа добавка дето смърдеше на дизел от километри на бегачката и тая кола литна :lol:

trustworthy
07-12-2007, 20:03
...и по темата
нено снощи сипа добавка дето смърдеше на дизел от километри на бегачката и тая кола литна :lol:

Да не е сипвал просто нафта в бравото бе :lol:

viliivanov
07-12-2007, 21:00
Навремето в бензина имаше олово,
което се лепеше по доматите и марулите и най-вече в цигарите
и алкохолопиенето със салата беше мноооого вредно.
:lol:
Сега обаче него го няма и дефакто бензина е по чист стига да изгаря добре от двигателите, което се случва при едва 50% от бензиновите (съответно и при дизеловите) коли, като се има предвид средната пенсионна възраст на кочините у нас. За съжаление, наред с CO2 от ауспуха излизат и CO и CO3 които са много по-вредни от CO2 и предразполагат организма към рак левкимийки и т.н.
При дизела проблема освен в CO2 е и във NO3 емисийте... или по-точно в саждите, които кюнеца бълва. NO3 от своя страна увеличава риска от рак на белия дроб и предразполага организма към бронхити и белодробни инфекций.Технически погледнато ако сравним 2L бензинов и 2L дизелов двигател, дизеловия трябва да е по-екологичен заради по-ниския разход на гориво. Обаче това се отнася единствено за дизели които не пушат, колкото и странно да звучи това....

trustworthy
07-12-2007, 21:13
...Технически погледнато ако сравним 2L бензинов и 2L дизелов двигател, дизеловия трябва да е по-екологичен заради по-ниския разход на гориво...

Разликата трябва да идва от ПО-ВИСОКОТО КПД на дизеловия двигател...чиято функция е и разходът де :)

lazy
08-12-2007, 14:04
Следователно, за да покрие изискването на Европейския съюз за равнище на емисиите от 120 гр/км, превозното средство трябва да изразходва за 100 км 5 литра бензин, 4,5 литра дизел, 6 литра втечнен петролен газ и 4,8 кг сгъстен природен газ, показва проучването."

т.е. при еднакъв разход бензина е "по-полезен" за природата ? Хм.. аз че си го харесвам е факт, ама не знаех че е и по-полезния :-)

Сам по себе си бензинът сигурно е "по-полезен", но за 100км изминати всяка бензинова кола замърсява повече от аналогичната дизелова. Разход, кво да правиш ;)

code
08-12-2007, 16:45
Най-много замърсява дизела, защото е най-сложното съединение с 12 атома, бензина с 7, пропан бутана с 4, а метана с 2 ли 1 ли. . . Абе това го четох някъде, ама не е много сигурно, че точно така беше :lol: който му се търси да даде 1 линкче.

JJJ
08-12-2007, 21:59
Не е така щото има и сяра в дизела няма
Нещо си се объркал, съдържанието на Сяра и серни съединения в бензина е няколко пъти по-малко в сравнение с дизеловото гориво за автомобили.
Като цяло, елементарното правило е, колкото са по-тежки фракциите съставляващи горивото толкова съдържанието на серни съединения и др. примеси е по-високо. За това нещо има ред причини, но основно е свързано с технологията на получаване на горивата.

JJJ
08-12-2007, 22:58
Ето какво прочетох в дир-а днес:

"Горивото има значение не само заради шофьорските навици, но и защото някои видове отделят повече въглероден диоксид от други.
Това показва изследване на Клуба на автомобилистите в Германия (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club - ADAC), цитирано от ДПА. Посочените данни за въглеродни емисии се базират на изгарянето на 1 литър гориво:
- Бензин - 2380 гр
- Дизел - 2660 гр
- Втечнен петролен газ (LPG) - 1980 гр
- Сгъстен природен газ (CNG) - 2480 гр
Следователно, за да покрие изискването на Европейския съюз за равнище на емисиите от 120 гр/км, превозното средство трябва да изразходва за 100 км 5 литра бензин, 4,5 литра дизел, 6 литра втечнен петролен газ и 4,8 кг сгъстен природен газ, показва проучването."

т.е. при еднакъв разход бензина е "по-полезен" за природата ? Хм.. аз че си го харесвам е факт, ама не знаех че е и по-полезния :-)
Въглеродния двуокис трудно ще се класира в челната десятка на проблемите свързани с състава на отработилите газове на ДВГ.

Генерално е много трудно да се каже бензиновия или дизеловия двигател е по-опасен за околната среда. Основна причина за това е различния състав вещества съставляващи отработилите газове на тези двигатели.
При дизеловия двигател основен проблем са азотните окиси и саждите или по-точно токсичните и канцерогенните вещества сорбирани от саждите, също така има наличие на серни съединения.
При бензиновия двигател проблем са въглеродния окис, въглеводородите и азотните окиси (в по-малка степен в сравнение с дизеловите двигатели). Трябва да се спомене, че съдържанието на канцерогенни въглеводороди(например бенз-алфа-пирен) при бензиновите двигатели е по-високо.