PDA

View Full Version : Бариера + Патрулка = Нарушение ?



Bodom
07-12-2007, 21:41
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_9414_0.html

Ето какво се случило днес на CTOMAHATA.
:shock: нямам думи!



Здравейте

След дълго чудене къде да пусна темата (Интересни снимки, Истории или Общи приказки) и накрая я боднах тук. Надписа "...или къде дебнат куките?" в описанието на форума също наклони везните, защото сега те бяха издебнати.

И така, днес 07.12.2007 излизаме от офиса с един колега за обяд. Понеже времето беше хубаво решихме да се поразходим. Района в който работим - Захарна Фабрика не е особенно привлекателен, но слънчицето си заслужаваше. Отправихме се към прелеза. Бариерите бяха пуснати. Докато чакахме да отмине бавния товарен влак една патрулка прережда цялата колона и през насрещното (платното там е разделено) заобикаля бариерата. Сигнализацията за специален режим беше изключена. Подобен вид нарушени е често срещано явление на този прелез. От глоби там може да напълним хазната за по-малко от седмица. Шофьори с всякакъв вид превозни средства минават при пусната бариера без никакви угризения. Вижал съм маршрутки, баничарки, автобуси, дори една каруца. Господата полицаи не правят изключение. Бъркам си в джоба и вадя новия си телефон с 3.2mp снимачка. Щрак! Щрак!
Но! Полицаите ме забелязват.
Освен че споменават майките ни обръщат и ни догонват с бясна скорост на буркан. Следва кратък разговор, проверка на документите и устно предупреждение да не снимам пейзажа ако изневиделица изнике някоя друга патрулка.


От тогава се питам
Как може от подобни хора - нарушавайки правилата и използвайки служебното си положение да очакваме да бранят реда и закона? Вместо да се извини за аругантото си поведение ме гони на буркан като престъпник. Такова ли е отношението на държавата към собственните си данакоплатци? Кой му плаща заплатата в крайна сметка?


Не знам, можеби е незаконно да засемам служител на МВР без негово знаеие? Така и не намерих нищо в нет-а по въпроса. В крайна сметка лицата им не се виждат така, че не виждам проблем. Лично аз не чуствам никакви угризения, дори напротив - горд съм със себе си и пак бих го направил при следваща възможност, а такава рано или късно ще има.

viliivanov
07-12-2007, 22:39
На нас проблема ни е, че не си знаем правата, а дори и да ги знаем като се сблъскаме с корумпирания държавен апарат, ни се е+@+@ дроба. После си плащай данъците като поп. И тия тъпи ПУЦ-аджий, дето почти говорят книжовен български език имат наглостта да се нарекат: Полицаи!!. За голямо наше съжаление тук нема оправия в така наречения от един колега Булгаристан. Ще си плащаме шибаните данъци и тези келемета ще се правят на мъже пред нас, без да осъзнават че ние им плащаме шибаните заплатки. Колега , ЕВАЛА, че си ги снимал!!!! Exclamation В една нормална бяла държава ПОЛИЦАЯ е за пример на гражданите И Е В НЕГОВА УСЛУГА ДА ЗАЩИТАВА суверенността му, спокойствието и реда, и да предотвратява и не позволява за нарушаването на закона, валиден за всики... Е, в случая каква е ситуацията-органите на реда нарушават закона...бих искал да попитам... акт за тях ще има ли, Господин министър на вътрешните работи..... Question Или може би това е било полицейска акция....? Ми поне да си бяха включили шибания буркан, малоумниците.....

KGB
07-12-2007, 22:44
Изпратете я тази снимка на НоваТВ.....те ще си свършат работата....

elenkov
08-12-2007, 00:53
Бодом :) почти всеки ден минавам от там по няколко пъти и лично съм виждал за какво става на въпрос :) дори и и аз минавам често на пусната бариера .. :) спирали са ме за проверка и само приказки.. но на мен ако ми пуснат буркани и почнат да ми се заяждат няма да им се повярва :)

поздрави

Alexanderbb
08-12-2007, 09:39
Правилно тази снимка е за Господарите на ефира. Някои хора все още си мислят че живеем в социализма. В една демокрация всеки има право да контролира хората които му харчат данъците.
А иначе прелезите в София са безумни. Аз всеки ден минавам през циганската махала и там пускат бариерата 8-10 мин преди да мине влака. Пълна безумица още повече като се знае че заради мангалите влака минава с 5 км / час.

CTOMAHATA
08-12-2007, 09:43
Изпратете я тази снимка на НоваТВ.....те ще си свършат работата....
Речено - сторено. Колегите ме навиваха за BTV, но техните новини не ми харесват. Нова са много по-обективни.

Въпреки това не ми се вярва да я публикуват, защото това не е кой знае каква новина. Подобни нарушения са ежедневие и всеки един гражданин на РБ ги е виждал не веднъж.

Единсвенното за което съжалявам е, че не им поисках да се лигитимират пред мен. Не съм толкова отракан че да запазя 100% хладнокръвие.

elenkov
08-12-2007, 11:57
Нова ТВ е екстра можеше и в господари на ефира ! :) Там щяха да им сцепят трътките ;)

поздрави

Оги
08-12-2007, 15:14
Изпратете я тази снимка на

Единсвенното за което съжалявам е, че не им поисках да се лигитимират пред мен. Не съм толкова отракан че да запазя 100% хладнокръвие.

Колега та те са длъжни да се легитимират ,ако не са го направили е още едно нарушение :D

BatVas
08-12-2007, 15:17
Aко им пратим снимките на господарите - може да поснимат малко на този участък за други нарушители и после да покажат снимките с номера на колата (как полицията дава пример) и да си направят добро репортажче. Може да пробваме.:idea:

jblmusic
10-12-2007, 10:35
A какво ще кажете всеки, който види полицай в нарушение да го заснема с подръчни средства ( за предпочитане клипчета) и след това наистина може да се изпратят материалите до нова телевизия за господарите.
поздрави

Venci
10-12-2007, 11:38
Аз имах някъде една снимка как един полицай говори по телефона докато кара патрулката :twisted:

Mind_Control
10-12-2007, 12:16
В тая връзка да питам, имам ли право да снимам на митницата и на границата? Защото веднъж си снимам там на границата със Сърбия и като дойде един митничар и едва ли не ме арестува (българин). И ми вика- аз идвам ли да те снимам като даваш подкуп на преподавателите в университета, за да минаваш на изпитите :shock:

proper
10-12-2007, 12:44
В тая връзка да питам, имам ли право да снимам на митницата и на границата? Защото веднъж си снимам там на границата със Сърбия и като дойде един митничар и едва ли не ме арестува (българин). И ми вика- аз идвам ли да те снимам като даваш подкуп на преподавателите в университета, за да минаваш на изпитите :shock:


Хахаххахахха ужасс :):) а не те ли пита...Ти що снимаш с МОЯ фотоапарат :):):)
(Тва е инспирирано от вица дето митничар отваря багажник на пътник за проверка и казва: Я да видим сега кои вещи са ваши и кои мои? :):):) )

LeoVin4i
10-12-2007, 21:39
Един мой познат писа обяснения в някакво РПУ в София защото снима едни полицаи в патрулката, и те го прибраха защото светкавицата ги заслепила и можело да катастрофират :shock: . Звучи малко като виц ама не е, затова внимавайте като ги снимате нощем :)

fred
10-12-2007, 22:16
Един мой познат писа обяснения в някакво РПУ в София защото снима едни полицаи в патрулката, и те го прибраха защото светкавицата ги заслепила и можело да катастрофират :shock: . Звучи малко като виц ама не е, затова внимавайте като ги снимате нощем :).

Възможно е, но може най спокойно да ги осъди и да ги уволнят, ако вдигне вдигне олелия.Няма забрана за снимане на полицаи, освен ако примерно не се провежда някаква специална операция да речем.В такива случаи трябва да се вдига шум-преса, жалби до министри, институции и ако требе и в ЕС :shock:

LeoVin4i
10-12-2007, 23:28
То това когато се случи нямаше ЕС т.е. имаше ама нас ни нямаше вътре, а пък и преди 10-ина години май не беше много на мода да се съдиш с полицията :) Както и да е аз уважавам като цяло полицаите но за съжаление каквато ни е държавата такави ни е и полицията: скапана!