PDA

View Full Version : Казаха ни го най-после - пътищата ни са кошмар...



Alfa User
10-12-2007, 12:54
Цитат :


Остарялата система за аналогова радиовръзка с недостатъчен обхват и никаква възможност за предаване на данни, с която разполага пътната полиция в България, трябва да се подобри, каза Ейспер Мертнер по време на семинара.

Според него трябва да се подобри обучението на пътната полиция. На много места в България ограниченията на скоростта са твърде големи и не са съобразени с качеството на пътя. Липсва достатъчно ясна пътна маркировка, каза още Мертнер.

Загиналите над 1 млн. души вследствие на катастрофи у нас са с 20% над средното за европейските страни и 2,5 пъти повече спрямо Швеция и Дания, където броят на жертвите от ПТП е най-малък.

Има за какво да се замислим струва ми се ...

търтей
10-12-2007, 12:55
Има за какво да се замислим струва ми се ...

има да
от доста време не съм ти виждал позитивен пост

bushiDO
10-12-2007, 12:57
Цитат :


Остарялата система за аналогова радиовръзка с недостатъчен обхват и никаква възможност за предаване на данни, с която разполага пътната полиция в България, трябва да се подобри, каза Ейспер Мертнер по време на семинара.

Според него трябва да се подобри обучението на пътната полиция. На много места в България ограниченията на скоростта са твърде големи и не са съобразени с качеството на пътя. Липсва достатъчно ясна пътна маркировка, каза още Мертнер.

Загиналите над 1 млн. души вследствие на катастрофи у нас са с 20% над средното за европейските страни и 2,5 пъти повече спрямо Швеция и Дания, където броят на жертвите от ПТП е най-малък.

Има за какво да се замислим струва ми се ...
това нещо май е леко далеко от реалността :roll:

cassillas
10-12-2007, 13:01
Цитат :


Остарялата система за аналогова радиовръзка с недостатъчен обхват и никаква възможност за предаване на данни, с която разполага пътната полиция в България, трябва да се подобри, каза Ейспер Мертнер по време на семинара.

Според него трябва да се подобри обучението на пътната полиция. На много места в България ограниченията на скоростта са твърде големи и не са съобразени с качеството на пътя. Липсва достатъчно ясна пътна маркировка, каза още Мертнер.

Загиналите над 1 млн. души вследствие на катастрофи у нас са с 20% над средното за европейските страни и 2,5 пъти повече спрямо Швеция и Дания, където броят на жертвите от ПТП е най-малък.

Има за какво да се замислим струва ми се ...
Нищо ново под слънцето, повтаря нещо което всички си го знаем.И какво мога да направя като се замисля- единствено да се кара по внимателно и разумно. Иначе главните реформи започват на по-високо ниво и от ръководни постове и институции!

odisey
10-12-2007, 14:28
Цитат :


Остарялата система за аналогова радиовръзка с недостатъчен обхват и никаква възможност за предаване на данни, с която разполага пътната полиция в България, трябва да се подобри, каза Ейспер Мертнер по време на семинара.

Според него трябва да се подобри обучението на пътната полиция. На много места в България ограниченията на скоростта са твърде големи и не са съобразени с качеството на пътя. Липсва достатъчно ясна пътна маркировка, каза още Мертнер.

Загиналите над 1 млн. души вследствие на катастрофи у нас са с 20% над средното за европейските страни и 2,5 пъти повече спрямо Швеция и Дания, където броят на жертвите от ПТП е най-малък.

Има за какво да се замислим струва ми се ...
Нищо ново под слънцето, повтаря нещо което всички си го знаем.И какво мога да направя като се замисля- единствено да се кара по внимателно и разумно. Иначе главните реформи започват на по-високо ниво и от ръководни постове и институции!

Къде пък в БГ видя реформи :shock:

BatVas
10-12-2007, 14:29
Тия журналя много неграмотни - редактори нямат ли бе . Първото нещо което забелязах е 1 млн - е ти като видиш това , как да им вярвам на информацията или да съм сигурен че правилно са цитирали. :?: :!: :idea: Как да повярвам на другите им цифри - примртно не било 2,5 а 0,25 , не били 20 % а 200 или 2 %

odisey
10-12-2007, 14:30
Цитат :


Остарялата система за аналогова радиовръзка с недостатъчен обхват и никаква възможност за предаване на данни, с която разполага пътната полиция в България, трябва да се подобри, каза Ейспер Мертнер по време на семинара.

Според него трябва да се подобри обучението на пътната полиция. На много места в България ограниченията на скоростта са твърде големи и не са съобразени с качеството на пътя. Липсва достатъчно ясна пътна маркировка, каза още Мертнер.

Загиналите над 1 млн. души вследствие на катастрофи у нас са с 20% над средното за европейските страни и 2,5 пъти повече спрямо Швеция и Дания, където броят на жертвите от ПТП е най-малък.

Има за какво да се замислим струва ми се ...
Нищо ново под слънцето, повтаря нещо което всички си го знаем.И какво мога да направя като се замисля- единствено да се кара по внимателно и разумно. Иначе главните реформи започват на по-високо ниво и от ръководни постове и институции!

Къде пък в БГ видя реформи :shock:

ne0
10-12-2007, 14:31
Немога да расбера като не Ви харесва Бг ми бегайте навьн никой не Ви спира..... ато недоволници полzа няма ок?

cassillas
10-12-2007, 15:11
Цитат :


Остарялата система за аналогова радиовръзка с недостатъчен обхват и никаква възможност за предаване на данни, с която разполага пътната полиция в България, трябва да се подобри, каза Ейспер Мертнер по време на семинара.

Според него трябва да се подобри обучението на пътната полиция. На много места в България ограниченията на скоростта са твърде големи и не са съобразени с качеството на пътя. Липсва достатъчно ясна пътна маркировка, каза още Мертнер.

Загиналите над 1 млн. души вследствие на катастрофи у нас са с 20% над средното за европейските страни и 2,5 пъти повече спрямо Швеция и Дания, където броят на жертвите от ПТП е най-малък.

Има за какво да се замислим струва ми се ...
Нищо ново под слънцето, повтаря нещо което всички си го знаем.И какво мога да направя като се замисля- единствено да се кара по внимателно и разумно. Иначе главните реформи започват на по-високо ниво и от ръководни постове и институции!

Къде пък в БГ видя реформи :shock:
:busted_cop: Не се изразих правилно моя грешка. Исках да кажа"трябва да започнат" а не "започват"!

lyuli
10-12-2007, 18:12
Иван Асен е улица в центъра на София, на която миналата година махнаха едни трамвайни релси, които не се използваха от години. Махнаха ги, хубаво, но като наредиха паветата стана около 10 пъти по-зле. ББ каза, че не им е платил и на пролет ги пренаредиха, ок.
Сега обаче там е зейнала такава яма, че ако минете през нея не картер и носачи, ами нензам какво ще оставите (преди да стане толкова огромна моя приятел спука гума там, но вече няма да се мине толкова беобидно....)
най-смешното е, че някои сега е сложил една гума там, за да се вижда, някои да не се окости. После някой залепи на ББ плаката :) трябва да го снимам ако не се е разкъсал от дъждовете. С други думи внимавайте като минавате по Ив. Асен в посока Центъра.

cassillas
10-12-2007, 21:56
Иван Асен е улица в центъра на София, на която миналата година махнаха едни трамвайни релси, които не се използваха от години. Махнаха ги, хубаво, но като наредиха паветата стана около 10 пъти по-зле. ББ каза, че не им е платил и на пролет ги пренаредиха, ок.
Сега обаче там е зейнала такава яма, че ако минете през нея не картер и носачи, ами нензам какво ще оставите (преди да стане толкова огромна моя приятел спука гума там, но вече няма да се мине толкова беобидно....)
най-смешното е, че някои сега е сложил една гума там, за да се вижда, някои да не се окости. После някой залепи на ББ плаката :) трябва да го снимам ако не се е разкъсал от дъждовете. С други думи внимавайте като минавате по Ив. Асен в посока Центъра.
Иван Асен верно е голям маитап. Преди ремонта миналата година беше много по-добре! Релсите не пречеха кои знае колко?!

Furious 155
10-12-2007, 22:09
Е то под пътища се има цялата държавна мрежа и международните пътища. Вижте само магистралите ни.... към Пловдив има места дето ще ми изладат камъните от бъбреците... столицата ни е друго, все пак общината трябва да се грижи, ама не се...ЯВНО!

lyuli
11-12-2007, 09:58
навремето пътя между Албена и Добрич беше с окаяно състояние, толкова много дупки нямаше никъде. И стоеше така с години, защото не можеха да се разберат коя община го стопанисва, а ние да си разбиваме коли.... Накрая един познат направи статистика на дупките и го публикува и имаше раздвижване - оправиха пътя.

odisey
11-12-2007, 10:20
Обаче както и да го гледаме ББ мисли наистина за нас ... сега ми светна защо иска предсрочни избори :) че ако не са изборите .... Цариградското още с павета щеше да е :)

code
11-12-2007, 10:44
1млн. може да са загинали последните 100г от катастрофи, и то ако сложим в графа катастрофи - природни, самолетни, влакови композиции, огнени стихии и т.н. :lol: Сериозно статистиката беше нещо от сорта на 1000 загинали и 10 000 инвалиди на година - което си е пак страшно :(

pumukle
11-12-2007, 12:56
Немога да расбера като не Ви харесва Бг ми бегайте навьн никой не Ви спира..... ато недоволници полzа няма ок?
Нено пак го мъчи тежък махмурлук и му е крив света май :roll:

ne0
11-12-2007, 13:20
Немога да расбера като не Ви харесва Бг ми бегайте навьн никой не Ви спира..... ато недоволници полzа няма ок?
Нено пак го мъчи тежък махмурлук и му е крив света май :roll:

па ти докара ферари от Италия и не се похвали и снимки не даде или клипове

fred
14-12-2007, 21:23
Иван Асен е улица в центъра на София, на която миналата година махнаха едни трамвайни релси, които не се използваха от години. Махнаха ги, хубаво, но като наредиха паветата стана около 10 пъти по-зле. ББ каза, че не им е платил и на пролет ги пренаредиха, ок.
Сега обаче там е зейнала такава яма, че ако минете през нея не картер и носачи, ами нензам какво ще оставите (преди да стане толкова огромна моя приятел спука гума там, но вече няма да се мине толкова беобидно....)
най-смешното е, че някои сега е сложил една гума там, за да се вижда, някои да не се окости. После някой залепи на ББ плаката :) трябва да го снимам ако не се е разкъсал от дъждовете. С други думи внимавайте като минавате по Ив. Асен в посока Центъра.


ББ и ями, невъзможно :lol_sign: При него ямите са изчезнали, така казва той...

Gogata
15-12-2007, 10:15
Като се заговори за пътища...не знам дали има по-гадни от тези в Пловдив!Няма други такива кратери!Онази вечер замина още една джанта в един от въпросните кратери.Да ми е*а м****та и на общината и кметовете!България в Европа?-Да,да!
Какви ли не дупки съм виждал,но като тези в Пловдив няма никъде!Бул."България" е цяло произведение на изкуството направо.Който е минавал от там може да потвърди.Ако не ти изпадне някоя пломба,то поне може да ти се разбият камъните в бъбреците! :roll: Улица "Славянска" пък е цялата на вълнички,все едно си на мото писта.Не знам как ги подържат в това уникално добро състояние,но евала за което! :bg:

DanewRomeo
15-12-2007, 10:37
ОТВРАТИТЕЛНИ! Подкрепям с две ръце - докато шофирам 80% от вниманието ми е съсредоточено в опазване на колата от дупки, пукнатини, кръпки, кратери и, разбира се, шахти. Тези шахти нашите са просто... без коментар.

Alfa User
15-12-2007, 12:19
И накрая, както казват катаджийте : "И кво праим ся?"
Или ще продължаваме да си даваме парите за части, джанти и гуми, или ще решим да направим нещо ... А какво - за това можем да почерпим опит от истинските европейци, които си знаят правата и си ги търсят до дупка !

mohi
15-12-2007, 12:36
Абе кви дупки ви гонят кви кратери, вие карате с несъобразена скорост,
я си дайте документите да ви лепнат по един акт :lol:

Абсурди в родната БГ колкото искаш :evil:

mim
15-12-2007, 12:54
пловдивчани, нали си преизбрахте кмета, я сега му опънете ушите, иначе ще му спрете заплатата :evil:

SFINKS
15-12-2007, 13:17
Я се замислете ако нямаше дупки и бяха перфектни пътищата ...
Много майстори на спорта ( от които има и в тоя форум ) щяха не с 100 да карат в града а с 150 ... По добре си е с дупки и бабуни , поне малко по бавно са принудени да карат

AlfaRomeo
15-12-2007, 13:27
Я се замислете ако нямаше дупки и бяха перфектни пътищата ...
Много майстори на спорта ( от които има и в тоя форум ) щяха не с 100 да карат в града а с 150 ... По добре си е с дупки и бабуни , поне малко по бавно са принудени да карат

Прав си така е,ако е хубав пътя всички ще карат още по зле с по високи скорости.Немаме културата за шофиране...

Gogata
15-12-2007, 14:01
Я се замислете ако нямаше дупки и бяха перфектни пътищата ...
Много майстори на спорта ( от които има и в тоя форум ) щяха не с 100 да карат в града а с 150 ... По добре си е с дупки и бабуни , поне малко по бавно са принудени да карат

Всичко си е до въпрос на лична култура и разбиране!Ако не те слуша главата и дупките няма да ти попречат да караш като ненормален!Но проблемът не е само там и аз не вярвам,че скоро ще имаме нормални пътища,по които да не си принуден постоянно да внимаваш да не разбиеш я картер,я джанта или нещо друго.Докато имаме такива малумници,където ни управляват ще си сме си все така!

mohi
15-12-2007, 14:18
Абе я по-добре да земат да оправят пътищата поне да знаеш за какво си плащаш данъци, а не да пълним гушите на некои и да нямаме пътища, а колкото да манталитета ни, верно е мнооо лош, ама аз съм на мнение, че ако ни се подобри и стандарта на живот и законите важът за всички няма да е точно така. За момента българина скача от няква таратайка на кола на 10 години и си мисли че се е качил на самолет и нищо не мое да го спре. А колкото до управниците зех да си мисля че е проблем и да намерим замесници на сегашните и ще е трудно да се отървем от тях, другия вариант е да ги вкараме в пътя, ама като пишем по форумите нищо няма да се промени.

wasp
15-12-2007, 15:14
Абе я по-добре да земат да оправят пътищата поне да знаеш за какво си плащаш данъци

Тва на мен ли го казваш или на някой от форума :?: Щото ако ще си чоплим семки - всеки го прави. Ако искаш да го кажеш на някой, кажи на управляващите. Ние това си го знаем.

mohi
15-12-2007, 16:50
Абе я по-добре да земат да оправят пътищата поне да знаеш за какво си плащаш данъци

Тва на мен ли го казваш или на някой от форума :?: Щото ако ще си чоплим семки - всеки го прави. Ако искаш да го кажеш на някой, кажи на управляващите. Ние това си го знаем.

Ами не само, за всички е, но се си мисля, че трябва от столицата да се тръгне понеже там са главите за рязане. Както виждаш съм от провинцията, но ако вземе да става нещо в столицата с радост ще се присъединя. А иначе к'во да пална колата и да ида да повися пред нароното събрание ли :wink:

абе куца ни организацията към такива мероприятия, което е много лошо

code
15-12-2007, 17:16
Новия Ситроен С5 като напуснеш платното и ти сдрусва седалката. Че то в България тая екстра си я има нон стоп, навсякъде е друсалка да не заспива шофьора :twisted: Много са изостанали тия французи . . .