PDA

View Full Version : Каране без дебитомер



DanewRomeo
10-12-2007, 20:22
Значи още не съм го сменил. В един сервиз момчетата го чистиха и на ниските предавки колата се раздвижи убедително, но вече си е изпял песента явно. Просто е мудна возията, няма никакви придръпваниям гаснене, лайна, но е далеч от истината като вървеж. Ей сега с колегата MBlast направихме проба - шофиране без помощта на скъп и капризен датчик. Той разкачи буксата на дебитомера и колата започна да дивее. Въпросът ми е: какви са минусите на каране без дефектирал дебитомер? Плюсът е ясен. Но другото? По-висок разход - това ясно. Много по висок ли? Нещо друго? Помогнете с мнения, колеги. Тъпо е да мъча двигателя с грешни данни за потока въздух, но кое е по-тъпото в случая. Иначе купувам нов след около седмица-две. Как бихте ме посъветвали да карам дотогава. Благодаря предварително 8)

Novachev
10-12-2007, 20:28
Карай си със дебитомера че като сложиш новия няма да ти хареса разликата във вървенето без дебитомер колата полудява на ниските и средно обороти за съжаление с новия дебитомер няма да е така. Мисля че за няколко седмици няма да има проблем за двигателя освен високия разход и дименето, но без дебитомер ще запише грешка и ще трябва да ходиш да я чистиш, и не очаквай да се промени много вървежа на колата с новия деботомер в сравнения със стария пояистен дебитомер и не се надявай че с новия ще върви както със разкачен дебитомер.

DanewRomeo
10-12-2007, 20:32
Благодаря, колега. Точно така е както го казваш. На 1-ва и 2-ра полудява, трета вече се съпикясва ама не съм и давал много зор, щото не ми се занимава с нашата трафик полис, не ми е мед :D Благодаря ти отново!

boian
10-12-2007, 21:51
Помисли си какво се получава като компа не знае колко бензин да подаде за съответното кол-во въздух? Обикновено след разкачане на дебитомера се записва грешка, компа игнорира стойностите и му задава една средна. И на тая средна стойност въздух ти с педала на газта и потенциометъра на дросела си оливаш цилиндрите с бензин. Кво става със свещите и маслото в картера! Впоследствие ламбда сондата и тя излиза от строя щото отчита некоректна смес. Компа игнорира и нея с осреднена стойност 0.45! То ако можеше без дебиломер и аз нямаше да сменя моя.

nastybg
10-12-2007, 22:06
Карай си със дебитомера че като сложиш новия няма да ти хареса разликата във вървенето без дебитомер колата полудява на ниските и средно обороти за съжаление с новия дебитомер няма да е така. Мисля че за няколко седмици няма да има проблем за двигателя освен високия разход и дименето, но без дебитомер ще запише грешка и ще трябва да ходиш да я чистиш, и не очаквай да се промени много вървежа на колата с новия деботомер в сравнения със стария пояистен дебитомер и не се надявай че с новия ще върви както със разкачен дебитомер.
Колега много ме озадачи с това мнение, затова реших тука да питам и за моя случай ... след диагностика знам, че дебитомера ми е за смяна(до седмица-две трябва да взема нов) и мога да кажа, че колата си върви прилично в това състояние, но до 2900-3000об. после няма никой на горе, искаш да кажеш, че след смяната на дебитомера положението няма да е много по-различно ??? :? :? :?

proper
10-12-2007, 22:31
само да кажа за грешката, която записва комп-а.
Незнам дали при дизела е така, но при ТС ако закачиш пак дебитомера и след 20 паления ако комп-а не получи пак грешка си я трие сам (тази за дебитомер специално).
Аз при мен съм го тествал и е така наистина.
Исках да видя как върви без дебитомер.....няма да казвам как лети.......
Бях го прочел това по форуми западни и мислех, че е измишльотина, но не е.

elenkov
10-12-2007, 23:00
Мой приател има 156 1.8 ТС 144кс манхам е дебитомера .. и казва че проблеми няма .. :)

поздрави

proper
10-12-2007, 23:05
Мой приател има 156 1.8 ТС 144кс манхам е дебитомера .. и казва че проблеми няма .. :)

поздрави

е то видимо няма разбира се.....ама не е добре така да се кара много време

elenkov
11-12-2007, 00:04
Мой приател има 156 1.8 ТС 144кс манхам е дебитомера .. и казва че проблеми няма .. :)

поздрави

е то видимо няма разбира се.....ама не е добре така да се кара много време

близо година вече я кара :) алфата върви на пушка проблем с мотора не е имала никакъв !

Поздрави :)

alfa_R
11-12-2007, 01:19
Колко се вдига разхода?

Novachev
11-12-2007, 08:37
Карай си със дебитомера че като сложиш новия няма да ти хареса разликата във вървенето без дебитомер колата полудява на ниските и средно обороти за съжаление с новия дебитомер няма да е така. Мисля че за няколко седмици няма да има проблем за двигателя освен високия разход и дименето, но без дебитомер ще запише грешка и ще трябва да ходиш да я чистиш, и не очаквай да се промени много вървежа на колата с новия деботомер в сравнения със стария пояистен дебитомер и не се надявай че с новия ще върви както със разкачен дебитомер.
Колега много ме озадачи с това мнение, затова реших тука да питам и за моя случай ... след диагностика знам, че дебитомера ми е за смяна(до седмица-две трябва да взема нов) и мога да кажа, че колата си върви прилично в това състояние, но до 2900-3000об. после няма никой на горе, искаш да кажеш, че след смяната на дебитомера положението няма да е много по-различно ??? :? :? :?
Не след смяната колата ще си върви добре и във високите ставаше въпрос за каране без дебитомер а и колегата спомена че след почистването на дебитомера колата е тръгнала да варви по добре което може да означава че неговия дебитомер не е свършил напълно и затова е твъре вероятно да не намери голяма разлика но това са само предположения.

Novachev
11-12-2007, 08:38
Помисли си какво се получава като компа не знае колко бензин да подаде за съответното кол-во въздух? Обикновено след разкачане на дебитомера се записва грешка, компа игнорира стойностите и му задава една средна. И на тая средна стойност въздух ти с педала на газта и потенциометъра на дросела си оливаш цилиндрите с бензин. Кво става със свещите и маслото в картера! Впоследствие ламбда сондата и тя излиза от строя щото отчита некоректна смес. Компа игнорира и нея с осреднена стойност 0.45! То ако можеше без дебиломер и аз нямаше да сменя моя.
Тая кола с какъв мотор е щото аз останахс впечетлението че е дизел ама ако е бензин сигурно ще си хапва доста стабилно.

ludkanar
15-12-2007, 22:25
колеги и аз дасе похваля.днес пробвах моята красавица със спортен филтър(нее от скъпите),монтирахме го с един приятел и доиде момента на пробата(при монтажа откачих буксата на дебитомера).излизам на хубав път и я ръчкам на гас неще,но на бензин направо излита.една хондичка се проба да ме настигне но неможа.после закачих буксата и варвежа липсваше.дали дебитомера е заминал или нее.благодаря

tanka
10-12-2008, 11:59
Колега много ме озадачи с това мнение, затова реших тука да питам и за моя случай ... след диагностика знам, че дебитомера ми е за смяна(до седмица-две трябва да взема нов) и мога да кажа, че колата си върви прилично в това състояние, но до 2900-3000об. после няма никой на горе, искаш да кажеш, че след смяната на дебитомера положението няма да е много по-различно ??? :? :? :?
колега и моята беше така до 3000 оборота вървеше а нагоре само ръмжеше и това е, преди няколко дни почистих дебитомера и колата стана изтребител набира си докрая. Почисти ми го мои приятел с някакъв специален спреи с друго неставало, така че почисти го и няма да имаш проблеми....:drunk:

didiod
10-12-2008, 13:31
дебитомерите вече са на сносни цени така че няма нужда от излишни експерименти :prescription: рано или късно трябава да се смени тази джаджа

TheGodfather
10-12-2008, 13:39
колеги аз от скоро си имам алфонсо 1.8 е бензин на малки обороти не иска много да набира но мине ли 2500 излита може ли да е от дебитомера или не?

didiod
10-12-2008, 13:44
колеги аз от скоро си имам алфонсо 1.8 е бензин на малки обороти не иска много да набира но мине ли 2500 излита може ли да е от дебитомера или не?

по принцип са малко мудни в ниските но аз като смених дебитомера все едено карам друга кола,но най-добре отиди на диагностика да ти замерат количеството въздух и така ще разбереш дали е за смяна

TheGodfather
10-12-2008, 14:05
ок мерси колега а можеш ли да ми кажеш добър сервиз в софия където си знаят работата и си разбират от алфонсото в смисъл за диагностиката

Djalev
10-12-2008, 14:17
ок мерси колега а можеш ли да ми кажеш добър сервиз в софия където си знаят работата и си разбират от алфонсото в смисъл за диагностиката

Ето колега !
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

TheGodfather
10-12-2008, 14:20
много съм ти благодарен колега тамън съм от орландовци та още в събота ще отида много съм ви благодарен

kkkrisss
10-12-2008, 14:32
дебитомерите вече са на сносни цени така че няма нужда от излишни експерименти :prescription: рано или късно трябава да се смени тази джаджа


Не знам кое наричаш сносни цени? На мен лично ми обявиха 450 лв за дебитомер за алфа 147. няма да споменавам коя фирма ми даде цената, но ми се струва малко абсурно при положение, че който и ибей да отворя ще ми го доставят за около 200 лв.

Novachev
10-12-2008, 16:49
Не знам кое наричаш сносни цени? На мен лично ми обявиха 450 лв за дебитомер за алфа 147. няма да споменавам коя фирма ми даде цената, но ми се струва малко абсурно при положение, че който и ибей да отворя ще ми го доставят за около 200 лв.

Има една важна тема в раздела за 156 за Дебитомери там вероятно ще разбереш че в Бг може д анамериш оригинален Бош за 134лв

kkkrisss
10-12-2008, 16:56
Има една важна тема в раздела за 156 за Дебитомери там вероятно ще разбереш че в Бг може д анамериш оригинален Бош за 134лв

Да, темата я знам...и със сигурност няма да дам 450 лв за дебитомер...просто се учудвам на цените в България...

juro1
13-12-2008, 03:01
Мога точно да ви кажа какво става след каране без дебитомер или с повреден такъв.
Колата върви много. Толкова много, че се пръсна меката връзка на гърнето, ламбда сондата и тя не издържа, а скоротите почнаха да вият.

Novachev
14-12-2008, 20:26
Мога точно да ви кажа какво става след каране без дебитомер или с повреден такъв.
Колата върви много. Толкова много, че се пръсна меката връзка на гърнето, ламбда сондата и тя не издържа, а скоротите почнаха да вият.
Може да ни кажеш а може и да не ни кажеш, но е добре ад споменеш вида и кубатурата на двигателя годината на производство ит.н. щото съм виждал доста на които като им откачиш дебитомера пали търдно не държи обороти и се движи едвам едвам.

INTEGRALE
15-12-2008, 12:24
Може да ни кажеш а може и да не ни кажеш, но е добре ад споменеш вида и кубатурата на двигателя годината на производство ит.н. щото съм виждал доста на които като им откачиш дебитомера пали търдно не държи обороти и се движи едвам едвам.
Аз съм така. Без дебитомер работи много зле! Колата ми е 1.6 с металните капак и колектори!

digitalundgrd
15-12-2008, 14:17
и моята е много зле без дебитомер..дави се не държи обороти...прекъсва..

Violator
15-12-2008, 19:39
И моята е зле без дебитомер, първо провери в Киров колко ти е оригинален бошовски.

ФЕРАРИСТ
15-12-2008, 20:06
Моята пък с дебитомер си е много добре.....:):):):):):):)

Nasko_77
15-12-2008, 20:54
само да кажа за грешката, която записва комп-а.
Незнам дали при дизела е така, но при ТС ако закачиш пак дебитомера и след 20 паления ако комп-а не получи пак грешка си я трие сам (тази за дебитомер специално).
Аз при мен съм го тествал и е така наистина.
Исках да видя как върви без дебитомер.....няма да казвам как лети.......
Бях го прочел това по форуми западни и мислех, че е измишльотина, но не е.Изобщо не ми е трудно да го повярвам, това защото... и при мен компа си е изчиствал сам грешка на ABS. След залепване на ръчната от студ... веднага реших малко да раздвижа колата с идеята, че ще се отпусне и хоппп... светна лампата. В едни по-топли дни палих и изгасях няколко пъти, но грешката си стоеше. На деня в който реших да я карам на сервиз за изчистване... лампата си угасна като пич и ABS си работеше:wow:

juro1
16-12-2008, 02:48
Моята наистина върви доста без дебитомера.
2.0 ТS селеспийд. Малко клати обороти когато е на празен ход, но като я настъпиш върви много.
Въпроса е че аз смених дебитомера, но явно и новия се скапа и ефекта е, че колата почва ужасно да обогатява сместта и колата върви, почва да гърми чак в изпускателния колектор и всичко там се прецаква.
При едно изръчкване така понеже беше на паваж и колата не можа да захапе много бързо вдигна оборотите и от детонациите в колекторите се пръсна меката връзка и ламбда сондата също, а и явно се счупи някой лагер по скоростите, защото започна да вие :):):). Тоест ако сте решили да си првите експерименти колко точно може да върви колата без дебитомер е добре да знаете, че може да потрошите доста неща.
Аз си знам, че троша колите и не се оплаквам, че така е станало, защото сам си го правя и то с чистото съзнание, че рано или късно ще се счупи колата :):). Нито е първата, а нядявам се няма и да е последната кола, която троша. Просто всичко е въпрос на личен избор....... или си правиш кефа и после си оправяш колата или си я пазиш и нямаш ядове с потрошени части.
И това пак е въпрос на гледна точка защото има хора, на които им харесва да си карат бавничко колите и да си ги пазят и това им носи удоволствие.