PDA

View Full Version : Автомобила, който ви направи най-голямо впечатление?



code
11-12-2007, 10:51
Добавка към заглавието - и който сте карали! За мен това е Е-класата на Мерцедес 2007г с двигател 320CDI - просто ми хареса зверски, 230км ги лепнах за нула време и вътре е адското спокойствие :) а за въздушното окачване нямам думи - никакво накланяне при всякакви маневри, а седемстепенната авт. кутия 7G-TRONIC мале, мале :big_bow_down: Цената е 100хилки - много съм въодушевен, ама не чак толкова . . . :evil:

odisey
11-12-2007, 11:09
Алфа Ромео 146 Ти

lyuli
11-12-2007, 11:11
Brera & CL (377 коня). с тия двата всички останали са като дървета...... невероятно изживяване е да ги караш. CL-а съм го карала повече, невероятно е.............

Kuku
11-12-2007, 11:27
:offtopic:
Исо, да ти кажа, точно това въздушно окачване, при това на S-класа, яко друса и така усеща дупките, че направо не ми се вярваше, като седнах за първи път :roll:

code
11-12-2007, 11:31
:offtopic:
Исо, да ти кажа, точно това въздушно окачване, при това на S-класа, яко друса и така усеща дупките, че направо не ми се вярваше, като седнах за първи път :roll:
Kuku, то си има настройки - sport, comfort и какво още беше.

lyuli
11-12-2007, 11:43
:offtopic:
Исо, да ти кажа, точно това въздушно окачване, при това на S-класа, яко друса и така усеща дупките, че направо не ми се вярваше, като седнах за първи път :roll:
Kuku, то си има настройки - sport, comfort и какво още беше.

определено, явно си карал в спорт режим.... в комфорт нищо такова не се усеща...
btw сега отивам на един евент на Балкан Стар, с AMG машини, до довечера може да имам нови най-впелатляващи автомобили ;)

Kuku
11-12-2007, 12:03
Вие ме изкарахте неандерталец :lol:
Не искам да споря, имам си мнение по въпроса, може и да съм по претенциозен - не веднъж съм карал, още повече съм се возил, мои приятели също и всички сме на едно мнение, както и собствениците - въздушното окачване не е особено голям плюс :roll:
Не случайно от W140 насам, няма Мерцедес, който да вози по същия начин... :roll:

bad_bat
11-12-2007, 12:04
аз най-мн съм впечатлен от срещата ми с празидентската охрана(едни купенца),чийто номера се превъртат като у "джеимс бонд"
върва си покрай президентството и една с периферията гледам нещо се премета-загледах се,то номерата на марджаните...
иначе цивилната кола,която най-мн ми напълни душата е мурси кабрио

Abarth
11-12-2007, 12:36
Alfa Romeo 155 Q4,Lancia Dedra 2.0 turbo,Alfa Romeo 75,Alfa Romeo Giulietta 2.0...а също и някои от немците като Mercedes ML500 '07,Bmw 745D,Audi A8 4.2 :D

code
11-12-2007, 16:45
Вие ме изкарахте неандерталец :lol:
Не искам да споря, имам си мнение по въпроса, може и да съм по претенциозен - не веднъж съм карал, още повече съм се возил, мои приятели също и всички сме на едно мнение, както и собствениците - въздушното окачване не е особено голям плюс :roll:
Не случайно от W140 насам, няма Мерцедес, който да вози по същия начин... :roll:
Kuku, просто навремето под "возия" се разбираше тежкарското заклащане на голямото прасе по дупките 8) Ама сега с тия скорости просто няма как да се правят такива окачвания, щото като се заклатиш в завоя със 150 . . . мале, мале

SFINKS
11-12-2007, 17:15
Засега номер едно ми e CL63AMG

WarsteineR
11-12-2007, 17:37
аз бих бил доволен и на едно мазерати куатропорте :roll: .... скромно сред тея мечоци... :lol:

AlfaRomeo
11-12-2007, 17:52
Засега номер едно ми e CL63AMG

Къде си го карал това :?:

Mury
11-12-2007, 17:54
Засега номер едно ми e CL63AMG

Къде си го карал това :?:

В съня си можеби :?: :?: :?: шот все пак има само 2-3 таквиз в Софето,а мейби на селце :?: :?:

AlfaRomeo
11-12-2007, 18:02
Засега номер едно ми e CL63AMG

Къде си го карал това :?:

В съня си можеби :?: :?: :?: шот все пак има само 2-3 таквиз в Софето,а мейби на селце :?: :?:


За какво,така винаги реагираш може да е карал,но просто ми напрваи впечетление и исках да попитам :!: Много знаеш все кой кво е правил... :idea:

lyuli
11-12-2007, 18:08
Засега номер едно ми e CL63AMG

днеска на event-a на БалканСтар имаше CLS 63AMG, но не можах да се докопам...... карах само GL 320, което е все едно рейс да караш.....

имаше и ML 63, леле какъв звук вади туй чудо...................

Intrepid
11-12-2007, 18:27
Porsche Cayenne Turbo S .... V8 Biturbo - летящата камионетка :twisted: има невероятен звук а вървежа е... имам чувстовото че започва да върви от 100 нагоре :go: и на всичкото от долу спирачките са умопобъркващи (ако случайно си забравил да си сложиш колана при натискането на спирачката независимо от скороста биваш катапултиран към спортно ориентираните уреди на таблото..)
Мисля че няма да забравя 6-ти Януари 2007 - първото (надявам се не и последно :roll: ) сядане за волана на Porsche

AlfaRomeo
11-12-2007, 20:48
Porsche Cayenne Turbo S .... V8 Biturbo - летящата камионетка :twisted: има невероятен звук а вървежа е... имам чувстовото че започва да върви от 100 нагоре :go: и на всичкото от долу спирачките са умопобъркващи (ако случайно си забравил да си сложиш колана при натискането на спирачката независимо от скороста биваш катапултиран към спортно ориентираните уреди на таблото..)
Мисля че няма да забравя 6-ти Януари 2007 - първото (надявам се не и последно :roll: ) сядане за волана на Porsche

Дано колега да не е последното ! Колкото може повече да са. :wink:

SFINKS
12-12-2007, 09:49
хахаха , CL63AMG го карах още лятото , със софийска регистрация е защото в Пловдивскиа КАТ нямаше толкова еднакви цифри но го кара човек от Пловдив който има в гаража още 3 други AMG та .
Купи я от изложението лятото съвсем официално от Балкан Стар в кеш :lol:

Повече няма да коментирам
(Мури ти си карай на сън каквото искаш)

AlfaRomeo
12-12-2007, 13:32
Видя ли,че може и да е карал,винаги коментирате преди да се изказали хората :twisted:

Speeder
12-12-2007, 15:15
Мен най-много ме впечатли едно "Неонче" SRT-4 с чип,по-голям кулер, спортна изпускателна система и сменян блоу-оф клапан и седалки от Вайпър :shock: .
Та това животно какъв звук и вървене вадешее....
За първи път карах кола, на която 1-ва и 2-ра са и прекалено къси :shock:

nicks1
12-12-2007, 15:28
Уточнявам, не съм карал, а надали и някога ще се кача на това нещо.
Автомобила, който ми е легнал на сърцето е Порше Карера ГТ. Ама съм скромен :lol: Даже тези от Топ Гииър не можаха да намерят думи да го нахвалят.

Amorphis
12-12-2007, 17:37
От суперспорта - няма как да не е 8C Competizione,с което Алфа мина на много по-високо ниво.
Иначе Mercedes CLS 320 CDI, която за мен е перфектната луксозна кола,
не твърде голяма като С-класата и вдъхваща много респект,и особено подобренията в окачването/комфорта/сигурността през 2007 и отстраняване на малкото дефекти при 4матик скоростната кутия.

BAKA
16-12-2007, 19:16
Засега номер едно ми e CL63AMG

днеска на event-a на БалканСтар имаше CLS 63AMG, но не можах да се докопам...... карах само GL 320, което е все едно рейс да караш.....

имаше и ML 63, леле какъв звук вади туй чудо...................

И аз го карах тоя GL 420CDI. Много се изкефих. Тоя камион е прекален откъдето и да го погледнеш, но е страшно забавен и върви дееба и немския добитък. Направо е просташки почти по американски. Както казва Джеръми: " GL ме притеснява. Няма как да не си помисля, че немците се превъоръжават."
Иначе карах наскоро и то съвсем малко едно R8 - мнооооого драматичен автомобил...

ShoxXx
16-12-2007, 23:38
Да коментирам ли?

http://www.canim.net/araba/images/Mitsu_lancer_evo9_62-1024.jpg

ne0
17-12-2007, 00:13
хахаха , CL63AMG го карах още лятото , със софийска регистрация е защото в Пловдивскиа КАТ нямаше толкова еднакви цифри но го кара човек от Пловдив който има в гаража още 3 други AMG та .
Купи я от изложението лятото съвсем официално от Балкан Стар в кеш :lol:

Повече няма да коментирам
(Мури ти си карай на сън каквото искаш)

незнам за мерца ама аз съм държал в ръцете си управлението на
МИГ 29 ЮБ с два двигатела РД 33 турбовитлови ;)

да коментирам ли
http://www.richard-seaman.com/Aircraft/AirShows/Ciaf2006/Highlights/SlovakMig29s.jpg

специални благодарности на О.З. Полковник Н. Николов

pinko
17-12-2007, 00:21
хахаха , CL63AMG го карах още лятото , със софийска регистрация е защото в Пловдивскиа КАТ нямаше толкова еднакви цифри но го кара човек от Пловдив който има в гаража още 3 други AMG та .
Купи я от изложението лятото съвсем официално от Балкан Стар в кеш :lol:

Повече няма да коментирам
(Мури ти си карай на сън каквото искаш)

незнам за мерца ама аз съм държал в ръцете си управлението на
МИГ 29 ЮБ с два двигатела РД 33 турбовитлови ;)

да коментирам ли
http://www.richard-seaman.com/Aircraft/AirShows/Ciaf2006/Highlights/SlovakMig29s.jpg

специални благодарности на О.З. Полковник Н. Николов

Турбовитлови са ти парашутните гащи. Как не те е срам да обиждаш МИГ-а, че бил турбовитлов бре.

Турбовитлов ще викаш на ИЛ-18 :lol:

ne0
17-12-2007, 00:24
:) баси ша са намерим феновете на самолетите....
брат Сфинкса е приятелче пробвам го да видя ко ша каже ся е модерно турбото по колите....

RD 33-ката си е турбовитлов ;)

pinko
17-12-2007, 00:35
Аз в тая тема нема кво да пиша, знаете колко съм претръпнал на разни бигачки.

Иначе доста ме впечатли е тоя адски просташки автомобил, само един ден го карах, но е незабравимо преживяване.

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_8789S.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_3327.jpg

Твачка също много ме изкефи като вървеж

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_2760.jpg

А това е една идеално балансирана кола за всеки ден

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_6146.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_6139.jpg

И тва не е лошо, ама като стана на 65 години

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_2873.jpg

Иначе, една от най-драйверските коли за мен е тва - е нема такъв кеф, да знаете

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Auto%20Bild/SubaruWRX-12.jpg

ShoxXx
17-12-2007, 00:40
Това горе не е ли на Митко Evolution-а?

Иначе срам за теб, че казваш на Ролса кола...това е всеки втори ден под нас и определено за мен това е гавра с цялото останало автомобилостроене. Не знам какво трябва да карам, за да не се изплаша като видя този компактен автомобил срещу мен...

PS Най-интересното е, че охраната на човека, който си хапва в ресторанта под нас го чака около 2 часа на запален двигател...де да знам. може да има проблем с паленето :twisted:

SFINKS
17-12-2007, 09:43
[quote="ne0"]:) баси ша са намерим феновете на самолетите....
брат Сфинкса е приятелче пробвам го да видя ко ша каже ся е модерно турбото по колите....

хубаво че пробваш ма тоя път направо настъпа мотиката как се казва , верно че няма откъде да знеш че баща ми беше военен - 10 години главен механник на МИГ 29 , летището в Равнец ..
А на МИГ а сам се качвал много пъти преди ти да вземеш книжка :lol:

най-интересното е да се качиш отгоре на МИГ а ..., изглежа голям колкото тенис игрище :shock: . Или да присъстваш на пълен тест -форсаж на двигателите когато самолета е на земята ( самолета се връзва с кабели да не мърда и се форсират двигателите ) няма такъв звук , земята трепери ..още доста впечатления от МИГ а имам ма не е такава темата .

AlfaRomeo
17-12-2007, 12:23
Пинко,пак ни засрамваш,ти "нищо" почти неси карал..Пфф Горкичкия :D

code
17-12-2007, 19:29
Пинко,пак ни засрамваш,ти "нищо" почти неси карал..Пфф Горкичкия :D
Да бе пинко ти да не си замествал в "Top gear" водещия :)

Stoyan Georgiev
17-12-2007, 20:46
merc brabus s-classe

те такоа жувотну никъди ни сти виждъли! щеше ме оглуши са v12-ката :) само незнам къде ги събира сичките тез цилиндри! :shock:

ne0
17-12-2007, 23:56
:) баси ша са намерим феновете на самолетите....
брат Сфинкса е приятелче пробвам го да видя ко ша каже ся е модерно турбото по колите....

хубаво че пробваш ма тоя път направо настъпа мотиката как се казва , верно че няма откъде да знеш че баща ми беше военен - 10 години главен механник на МИГ 29 , летището в Равнец ..
А на МИГ а сам се качвал много пъти преди ти да вземеш книжка :lol:

най-интересното е да се качиш отгоре на МИГ а ..., изглежа голям колкото тенис игрище :shock: . Или да присъстваш на пълен тест -форсаж на двигателите когато самолета е на земята ( самолета се връзва с кабели да не мърда и се форсират двигателите ) няма такъв звук , земята трепери ..още доста впечатления от МИГ а имам ма не е такава темата .

да ама това аз вече ко знам.... питай баща ти за Николай от наземния контрол.... преди 12 години ;)

SFINKS
18-12-2007, 09:29
Малий ти си ебати разветката :lol: , ние роднини накрая ще излезем с тебе ...

IVO_GWM
18-12-2007, 10:17
Съъъвсем малко извън темата, но Пинко този Ролс не е ли да се возиш на задната седалка, а не да го караш, че и фуражка нямаш на снимката :D

Neokill
18-12-2007, 21:10
А най-якото на ролса е че има чадър в задната врата да претрепеш щофьора ако кара като гъз :twisted:

bad_bat
18-12-2007, 22:44
и чадъра е със посребрена дръжка...
бтв:вече има дропхед в българия,забелязан е по улиците на РВ

netsurfer
25-12-2007, 14:40
Това горе не е ли на Митко Evolution-а?

Иначе срам за теб, че казваш на Ролса кола...това е всеки втори ден под нас и определено за мен това е гавра с цялото останало автомобилостроене. Не знам какво трябва да карам, за да не се изплаша като видя този компактен автомобил срещу мен...

PS Най-интересното е, че охраната на човека, който си хапва в ресторанта под нас го чака около 2 часа на запален двигател...де да знам. може да има проблем с паленето :twisted:
и пред нас до моя гараж седи едно такова 8)

мечтания ми гараж е толкова близо - има няма 2 сантиметра от от сегашния ми гараж, но и същевременно толкова далеч - едни 800к евро :cry: :cry: :cry: :cry:

code
25-12-2007, 16:51
Яко!! И аз съм снимал разни брички из Бургас: :holiday:

AlfaRomeo
25-12-2007, 19:10
~netsurfer колега,дано ти имам съседния гараж скоро :)

MyLady
25-12-2007, 20:24
Добавка към заглавието - и който сте карали! За мен това е Е-класата на Мерцедес 2007г с двигател 320CDI - просто ми хареса зверски, 230км ги лепнах за нула време и вътре е адското спокойствие :) а за въздушното окачване нямам думи - никакво накланяне при всякакви маневри, а седемстепенната авт. кутия 7G-TRONIC мале, мале :big_bow_down: Цената е 100хилки - много съм въодушевен, ама не чак толкова . . . :evil:

И аз имах възможност да карам такъв скоро. Просто невероятен комфорт.

yo
02-01-2008, 21:17
Хора,напраоо ме разбихте всичките!От де ги намерехте тез коли и самолети да ги карате.Чувствам се зле,като знам че съм карал само Ауди А3,БМВ 3 и още некви таралясници на некви приятели и Ланчата Делта Интеграле,Темпрата и Тоурана на баща ми.
А вие кви извънземни коли сте карали.

П.С. АААА бре забраих да спомена Форд Мустанг, е те тва е кола! :twisted: :twisted: :twisted:

virusalfa
03-01-2008, 08:55
В далечната 1987г съм виждал Aston Martin Bulldog.Сега ако го видиш,ще помислиш,че е е другопланетно превозно средство :idea:
http://freespace.virgin.net/roger.ivett/AstonMartinBulldog_1.jpg

glavnia
04-01-2008, 00:12
И аз да покажа нещо, което ме впечатлява. Не съм я карал, но пък майстора, който ми прави колата, човърка и по тази Toyota Supra. 950 коня е тая играчка, под капака е луда работа, ма за съжаление няма снимки да покажа. А това на долната снимка, повечето от вас го знаят TURBO 4.5 V8 ... е на тва му казвам ускорение. С болка мога да споделя, че от Бреша(Ит) до Пловдив(БГ) ми излапка 600? бенц.

:!: Пожелавам на всички да караме такива коли в скоро време.

AlfaRomeo
04-01-2008, 02:27
И аз да покажа нещо, което ме впечатлява. Не съм я карал, но пък майстора, който ми прави колата, човърка и по тази Toyota Supra. 950 коня е тая играчка, под капака е луда работа, ма за съжаление няма снимки да покажа. А това на долната снимка, повечето от вас го знаят TURBO 4.5 V8 ... е на тва му казвам ускорение. С болка мога да споделя, че от Бреша(Ит) до Пловдив(БГ) ми излапка 600? бенц.

:!: Пожелавам на всички да караме такива коли в скоро време.

A за Колко време си доиде :) със тая "бавната" кола :) До Плд :)

glavnia
04-01-2008, 15:31
Та тръгнах в 10:30 - 11:00 бях на магистралата Бреша-Гориция през Сърбия с едно, две кратки спирания и в 12:30 вечерта си бях в Пловдив. Не обичам да давам да ме изпреварват коли, които вече съм задминал... финиширам обикновено първи, дори и да съм с Пунтото, а камоли със звер, като този... :lol: Резултата беше добър...

AlfaRomeo
04-01-2008, 16:25
Искаш да ми кажеш,че си се пребрал за по малко от 12 часа...е с кви скорости си карал ти бре :shock:

milko_166
06-01-2008, 19:00
COBRA,MUSTANG,NISAN,CADILAC ELDORADO.Аз си падам по американските ретро зверове.

J_I_V_K_O
06-01-2008, 19:25
е те тва те е колата... на феста ми събра очите :)

glavnia
06-01-2008, 23:15
Искаш да ми кажеш,че си се пребрал за по малко от 12 часа...е с кви скорости си карал ти бре :shock:

Земи сметни с калкулатора де,

Kuku
06-01-2008, 23:27
Че, ко - аз съм се прибирал от Меминген до София за 12ч. 8)

BillyBoy`
07-01-2008, 00:02
J_I_V_K_O не само на тебе на мен от известно време тия машини не ме излизат от главата та да видим до каде ще я докараме

AlfaRomeo
07-01-2008, 00:15
Че, ко - аз съм се прибирал от Меминген до София за 12ч. 8)

Къде е това бре :lol:

75 2.0 turbo
07-01-2008, 00:45
....................

Kuku
07-01-2008, 01:38
Че, ко - аз съм се прибирал от Меминген до София за 12ч. 8)

Къде е това бре :lol:В Германия, на близо 1500км от София :wink:

MONI
07-01-2008, 11:30
В далечната 1987г съм виждал Aston Martin Bulldog.Сега ако го видиш,ще помислиш,че е е другопланетно превозно средство :idea:

В Изток чат пат пред една къща дето спираше преди една бяла Ланча Делта Интеграле от последните, а сега видях там един бял Лотус Есприт като нов, мнооого як от последните. Явно и собственика им е един и същ.

J_I_V_K_O
07-01-2008, 12:11
[quote="BillyBoy`":1mt57rwa]J_I_V_K_O не само на тебе на мен от известно време тия машини не ме излизат от главата та да видим до каде ще я докараме
спокоино аз от години съм така :lol:[/quote:1mt57rwa]
Ама много арна бре :)

AlfaRomeo
07-01-2008, 16:59
Че, ко - аз съм се прибирал от Меминген до София за 12ч. 8)

Къде е това бре :lol:В Германия, на близо 1500км от София :wink:

Със хеликоптера ли си бил :) По тея граници да неси прелитал :)

Бобби
11-01-2008, 12:38
Аз щте взема да покарам канки докато има все още лед :P

bouncer
11-01-2008, 13:04
колата която ме втрещи е weissman gt. малка ръчно сглабяна колица с общо тегло 1200 кг и интересния 4.8 (!) литров бензинов двигател на БМВ. бях на тест от А1 из целия студентски град и обратно (естествено аз само се возих, щото иначе сигурно щях да съм на първа страница в нощен труд). момчето от А1 спокойно се качи и попита "дълъг и спокоен тест ли искаш или по-екстремен?" аз естествено се спрях на екстремния и почнах да броя предавките 1-ва, 2-ра, 3-та, 190 км/ч спирачки и за малко да ми се отлепи ретината на очите! няма такова зверче! уникално усещане! адски неудобна кола, но в това й се крие чара! до толкова е тясна и ниска и шумна, че се чувстваш като в състезателен болид! ускорението е безумно а спирачките са невероятни! пича не пожела да изключи тракшъна но включи спортния режим и това освободи сериозно управлението! на кръстошището пред двореца на децата стояхме в облак дим на едно място на 2-ра! УЖАС! велик автомобил!

georgyg
11-01-2008, 13:08
Ето такова нещо ми се кара.

glavnia
18-04-2008, 05:43
:shock: