PDA

View Full Version : Проблем с ламбда сонда и авансатор



djeki
11-12-2007, 23:23
колеги моля помогнете преди два месеца си купих уанда сонда смениха я и преди около 2 седмици колата започна да ми прави проблеми закарах я на диагностика казаха ми че уанда сондата ми е отишла и АВАНСАТОРА е за смяна аз за авансатор не съм чувал вариатор ми звучи по познато и незнам, дайте някакъв съвет от какво може да ми е отишла сондата толкова бързо и някой ако знае какво е авансатор моля да обясни благодаря ви.Машината е АЛФА РОМЕО 146 1.6 TWINSPARK

MBlaST
12-12-2007, 00:51
Каква ламбда сонда си сложил, защото с някой универсални такива, често се стига до подобен край ...

ALFA155Ts
12-12-2007, 09:14
смени майстора направо това ще ти препоръчам отиди при нов !!!

elenkov
12-12-2007, 12:02
колеги моля помогнете преди два месеца си купих уанда сонда смениха я и преди около 2 седмици колата започна да ми прави проблеми закарах я на диагностика казаха ми че уанда сондата ми е отишла и АВАНСАТОРА е за смяна аз за авансатор не съм чувал вариатор ми звучи по познато и незнам, дайте някакъв съвет от какво може да ми е отишла сондата толкова бързо и някой ако знае какво е авансатор моля да обясни благодаря ви.Машината е АЛФА РОМЕО 146 1.6 TWINSPARK

Колега авансатор незнам какво ще рече , но мога да ти обесня за ламба сондата купи си БОШ ! 170-200 лева и смени варятора те са едни пласмаски той действа след 3000 оборота на колата зъбното колело се премества с 1 зъб напред и става по пъргава да не казвам доста :)

fen italianski
12-12-2007, 22:35
Зацепи си правилно ремака и всичко ще се оправи :P

vegatta
12-12-2007, 23:01
А кви са ти проблемите
Ако обясниш ще да е по лесно

djeki
13-12-2007, 00:13
проблемите са че както си върви колата и изведнъж губи мощност пляка препуква и така кото и натиснеш газта докрай се оправа и така на място съштата работа от 900 оборота пада на 500 и гасне такива са проблемите.В понеделник сам на друг майстор да го вида пък той кво ще каже.Благодаря ви все пак за помоща.

elenkov
13-12-2007, 10:22
проблемите са че както си върви колата и изведнъж губи мощност пляка препуква и така кото и натиснеш газта докрай се оправа и така на място съштата работа от 900 оборота пада на 500 и гасне такива са проблемите.В понеделник сам на друг майстор да го вида пък той кво ще каже.Благодаря ви все пак за помоща.


Прочети по форума има теми свързани с опътването до най близкия СВЕСТЕН сервиз. Ако си от софия мини през Бобо

djeki
14-12-2007, 00:27
лошото е че не съм от София а Съм от Плевен приятелю но мерси все пак пък може да мина към столицата Януари месец пък ще видим кво ще я правя. :roll:

Zafo_84
17-02-2008, 13:10
абе хора каде се намира прослувутият БОБО,баите адрес????????????

trouble
17-02-2008, 13:29
абе хора каде се намира прослувутият БОБО,баите адрес????????????

Колега виж кво лесно....кликваш на бутон Търси намиращ се горната лява част на форума (2рото меню) и написваш в първото бяло поле Сервиз Бобо и отмяташ да търси по всички въведени думи за да е по-конкретно търсенето ти....И изведнъж (като по чудо) ти излиза на 2рия резултат тема с наименование сервиз Екстрийм Тунинг..хм, засега нищо общо със сервиз Бобо, нали, но все пак виждаш че темата е съставена от самия Бобо и по презумция би трябвало да пише нещо интересно в нея...Кликваш на тази тема и хоп, какво разбираш, че това е сервиза на Бобо, че и чак и карта сложил къде се намира, луда работа. Дано съм ти помогнал да го намериш и успех и много безаварийни километри...

SPITFIRE
17-02-2008, 18:22
:!:

gh0str1d3r
18-02-2008, 23:51
при мене съществуваше този проблем, оказа се дебитомер... и сонда... а като зацепи сондата и вариатора се оправя и спира да трака... ама не съм я сменил още и тва се случва рядко... но преди дебитомера, точно така правеше... то кво ли не беше...дебитомери, сонди... ужас...