PDA

View Full Version : внос от уса



търтей
12-12-2007, 22:00
как седят нещата свноса на стоки за лично ползване от уса
дължи ли се мито и ддс?
става въпрос за монитор
човекът е бив над 6 месеца там

cassillas
12-12-2007, 22:11
как седят нещата свноса на стоки за лично ползване от уса
дължи ли се мито и ддс?
става въпрос за монитор
човекът е бив над 6 месеца там
Мисля че ще минеш и без ДДС или мито щото аз съм си нослил от USA лаптоп, ГСМ , мп3 и др. и не са ми искали нищо.
Друг проблем е вече че мониторите(както и цялата техника там) работят на 110V и 50Hz а тук електрическата мрежа е 220V и 100Hz (за стоиностите на херците не съм сигурен че са точно такива НО разлика има 100%) такаче каквато и подобна техника от там да вклучиш тук наи-вероятно ще изпуши!!! :idea: С лаптопи няма проблеми защото си имат адаптори и са предвидени за международна употрба!

VFTI
12-12-2007, 23:09
Препоръчвам ти да прочетеш това :idea: :idea:

http://scooterclub-bg.com/forum/index.p ... 047.0.html (http://scooterclub-bg.com/forum/index.php/topic,8047.0.html)

търтей
12-12-2007, 23:11
кво ме ебе некъф сайт за търговия???

Aquila
12-12-2007, 23:45
Незнам дали той ще ти го праща или ще го носи с него.

При първия вариант може да платиш мито особено ако го праща със Федекс (Fed Ex) , ако е с нормална (бавна) поща по принцип няма мито.
При втория вариант, като го купи, в магазина или на летището (понякога и на двете места) се ходи на гише за детакс и му връщат ДДС . Има някаква сума обаче над която връщат, за Европа мисля , че покупката трябва да е мин. около 200 евро,за САЩ не съм сигурен колко е ,но в магазина ще му кажат.
Другото,което трябва да се има впредвид е,че там са на друга ел.мрежа - на 110 волта,но тва се оправя с един прост адаптор.

VFTI
13-12-2007, 00:31
кво ме ебе некъф сайт за търговия???

Това не е сайт за търговия... Значи те са 2 ма братя...Едното момче(30+годишен) е в БГ а брат му е в САЩ... Поръчваш си стоката от САЩ там я купува брат му, ако има проблем я връща, ако всичко е окей я праща към БГ с DHL и прочие :wink:

Аз лично го питах сега за един лаптоп и той като приятел ми каза, че може да ми го вкара без такси и другите неща т.к майка му и баща щели да се върнат от USA малко преди празниците....

Та ако смяташ, че това ти е от полза, но поне не е някаква глупост :wink:

Не съм прочел, че вече си имаш човек там..Съжалявам моя грешка :idea:

BOBBY PLEVEN
13-12-2007, 00:54
Колега по въпроса с вноса нямаш никакъв проблем.Нито мита нито нищо.Аз съм си носил от USA всякакви простотии и брат ми защото тои живее там ми е пращал също всякакви работи.Проблема идва от там че нещото което ти пращат демек ЛАПТОПА ще пристигне в България но може да пристигне на сол или нещо подобно защото по летищата е страшно.Ако е добре опакован предполагам няма да имаш проблематики.Аз когато носех 2 PLAYSTATION-a и на двата им беше повредена вибрацията.А когато се врущах от USA преди 2 години в Лондон един гаден мангал мисля че беше негър го наблюдавах как хвурляше саковете един върху друг от няколко метра и то от високо.Успех и дано доиде лаптопчето без проблем

morfius
13-12-2007, 13:30
как седят нещата свноса на стоки за лично ползване от уса
дължи ли се мито и ддс?
става въпрос за монитор
човекът е бив над 6 месеца там
Мисля че ще минеш и без ДДС или мито щото аз съм си нослил от USA лаптоп, ГСМ , мп3 и др. и не са ми искали нищо.
Друг проблем е вече че мониторите(както и цялата техника там) работят на 110V и 50Hz а тук електрическата мрежа е 220V и 100Hz (за стоиностите на херците не съм сигурен че са точно такива НО разлика има 100%) такаче каквато и подобна техника от там да вклучиш тук наи-вероятно ще изпуши!!! :idea: С лаптопи няма проблеми защото си имат адаптори и са предвидени за международна употрба!

50 херца си е и при нас.
Продават се и адаптери 220/110 волта.

mim
13-12-2007, 13:40
що учите търтей как се яде мед и как се обръщат волтове
кажете му може ли скатае ддс и мито само

morfius
13-12-2007, 13:54
За ДДС и мита знам, че имаше някаква сума до която минава това - за лично ползване... а колкото до ДДС, май ако го купи от там, за износ - връщат там ДДС а тук си го плащаш по нашите тарифи.
Ама не съм 100% сигурен...

JORDANGT
15-12-2007, 01:55
как седят нещата свноса на стоки за лично ползване от уса
дължи ли се мито и ддс?
става въпрос за монитор
човекът е бив над 6 месеца там
Мисля че ще минеш и без ДДС или мито щото аз съм си нослил от USA лаптоп, ГСМ , мп3 и др. и не са ми искали нищо.
Друг проблем е вече че мониторите(както и цялата техника там) работят на 110V и 50Hz а тук електрическата мрежа е 220V и 100Hz (за стоиностите на херците не съм сигурен че са точно такива НО разлика има 100%) такаче каквато и подобна техника от там да вклучиш тук наи-вероятно ще изпуши!!! :idea: С лаптопи няма проблеми защото си имат адаптори и са предвидени за международна употрба!

50 херца си е и при нас.
Продават се и адаптери 220/110 волта.
Не че е важно но в USA са 60Hz

Lucky
15-12-2007, 08:28
що учите търтей как се яде мед и как се обръщат волтове
кажете му може ли скатае ддс и мито само

Що не отбира от волтове или бяха болтове :roll: :P :D

AlfaRomeo
15-12-2007, 13:37
Търтея,ще става далавераджия :) Криее ДДС-та мита :) Скоро ще го гледаме със 159 СпортЛокомотив :)