PDA

View Full Version : Alfa 155 1.8 TS 1995г. Питане за газова уредба



mikahack
16-07-2005, 20:31
Здравейте на всички. Виждам че форума е доста активен и се надявам някой да помогне.
Харесал сам Alfa 155 1.8 TS 1995г., но за жалост няма газ.
Има доста обстойна тема за газ по-надоло, която внимателно прочетох, но не се разбра каде в кой сервиз е монтирана газовата уредба. По-принцип не карам много (около 10000 на година), така че не ми се дават 2000лв.
Моля някой да ми даде информация за сервиз в който да монтират, уредбата добре и безпроблемно. И каква е приблизително цената...

Благодаря предварително!

pr_00f
16-07-2005, 23:28
Аз за тези съм чувал добри думи, но нека колегите също дадат мнение

http://brc.hit.bg/

valjo
17-07-2005, 00:05
абе най добре е Додо да каже....
квото и да е , той май е един от много малкото дето карат 8в ТС с газ ... :respect:

Az4o
17-07-2005, 10:37
И аз съм от много много малкото, който карат 8в на газ :D За съжаление не мога да дам на колегата насока към коя фирма да се насочи, понеже Алфата я взехме с газовата директно .. и вече близо 2 години сме си доста доволни и откъм разход и откъм вървеж (тук е времето да се посмеете) :) Разход - около 11-12 градско с включен климатроник :) Иначе за вървенето на бензин е маалко по-добре, но не е чак толкова осезателна разликата .. :wink:

Dodo 155
17-07-2005, 13:45
И аз съм от много много малкото, който карат 8в на газ :D За съжаление не мога да дам на колегата насока към коя фирма да се насочи, понеже Алфата я взехме с газовата директно .. и вече близо 2 години сме си доста доволни и откъм разход и откъм вървеж (тук е времето да се посмеете) :) Разход - около 11-12 градско с включен климатроник :) Иначе за вървенето на бензин е маалко по-добре, но не е чак толкова осезателна разликата .. :wink:
Защо да се смееме, та мойта харчи 13-14/100км и то с ръчкане :punk:
Ако взема да я подмествам пада и под 13, но все пак това е Алфа :respect:

Към колегата: Много е важно да не си оставят ръцете там където се слага АГУ-то :!: Случи ли се това, после можеш да :grandpa: докато си вкараш колата в час. Аз лично съм с конвенционална АГУ (ел.изпарител, емулатор за дюзи и т.н.), но бих си сложил един GIG IV ако трябва да избирам сега. Цената му е около 1300лв., но това вече си е газов инжекцион. При твоя пробег от 10К км/г. ще я избиеш за 2 години, но не забравяй, че с по-евтиното гориво се кара повече :th_up:
Моята уредба ми я слага кума, за да не беся после някой некадърник :lol:. Ходя на центровка в "ВЕСКОНИ". Доволен съм, все пак има голяма разлика с бензина :wink:

krasyb
23-07-2005, 12:09
колеги реших вече, твърдо на газ! Ми то не се издържа бе :wallbash:
Аз съм с '94 155 ТС 2.0 8V. Оказа се че тръбите на инджектора са пластамсови и не ми препоръчват конвенционално газово. Всъщност не разбрах кое точно трябва да метално и кое не, но тва е положението? Някой има ли представа как стоят нещата при тоя двигател???

Сега се налага да слагам инжекцион, обаче тука са от 1800 лв нагоре :wow: ...BRC, Tartarini... но тука чувам хубави работи за тия руски GIG IV и се питам знае ли някой сервиз монтажен техен, казвате били към 1300 лв, а дали има нещо тяхно и в нашия регион към Бургас???

Dodo 155
23-07-2005, 12:41
колеги реших вече, твърдо на газ! Ми то не се издържа бе :wallbash:
Аз съм с '94 155 ТС 2.0 8V. Оказа се че тръбите на инджектора са пластамсови и не ми препоръчват конвенционално газово. Всъщност не разбрах кое точно трябва да метално и кое не, но тва е положението? Някой има ли представа как стоят нещата при тоя двигател???

Сега се налага да слагам инжекцион, обаче тука са от 1800 лв нагоре :wow: ...BRC, Tartarini... но тука чувам хубави работи за тия руски GIG IV и се питам знае ли някой сервиз монтажен техен, казвате били към 1300 лв, а дали има нещо тяхно и в нашия регион към Бургас???
Значи трябва интейка да е метален (алуминий), при теб е пластмасов и не става за конвенционално АГУ, защото кихне ли става страшно. Вариантите са ти 2:
1. Сменяш интейка с метален и слагаш АГУ с изпарител.
2. Слагаш газов инжекцион (по-доброто според мен, но от към финанси много по-лошото).

Монтаж на GIG IV има само в София, за съжаление и доколкото знам се чака доста (месец, месец и половина), но системата както писах била много стабилна и лесна за реглаж.
Ако решиш за GIG IV, пиши ми ЛС да ти пратя координатите на сервиза :wink:

virusalfa
23-07-2005, 13:55
колеги реших вече, твърдо на газ! Ми то не се издържа бе :wallbash:
Аз съм с '94 155 ТС 2.0 8V. Оказа се че тръбите на инджектора са пластамсови и не ми препоръчват конвенционално газово. Всъщност не разбрах кое точно трябва да метално и кое не, но тва е положението? Някой има ли представа как стоят нещата при тоя двигател???

Сега се налага да слагам инжекцион, обаче тука са от 1800 лв нагоре :wow: ...BRC, Tartarini... но тука чувам хубави работи за тия руски GIG IV и се питам знае ли някой сервиз монтажен техен, казвате били към 1300 лв, а дали има нещо тяхно и в нашия регион към Бургас???На мотор 2,0 за пръв път чувам за маспласови тръби :shock: :shock: -твойта да не е 1,7?Аз имах 155 2,0*94 г и си беше с алуминиеви тръби

Mury
23-07-2005, 17:02
колеги реших вече, твърдо на газ! Ми то не се издържа бе :wallbash:
Аз съм с '94 155 ТС 2.0 8V. Оказа се че тръбите на инджектора са пластамсови и не ми препоръчват конвенционално газово. Всъщност не разбрах кое точно трябва да метално и кое не, но тва е положението? Някой има ли представа как стоят нещата при тоя двигател???

Сега се налага да слагам инжекцион, обаче тука са от 1800 лв нагоре :wow: ...BRC, Tartarini... но тука чувам хубави работи за тия руски GIG IV и се питам знае ли някой сервиз монтажен техен, казвате били към 1300 лв, а дали има нещо тяхно и в нашия регион към Бургас???На мотор 2,0 за пръв път чувам за маспласови тръби :shock: :shock: -твойта да не е 1,7?Аз имах 155 2,0*94 г и си беше с алуминиеви тръбиНа Андро/Алф/ също е с пластмасови колектори така 4е има със сигурност и неговия е 2.0 8в

krasyb
23-07-2005, 19:08
наистина ГИГ-а е 1300 лв, в сравнение с 800-900 лв за изпарител, не е голяма разликата. То ми стига да ми гръмне веднъж и съм сготвен :)
Въпроса е че далече и все пак някъв сервиз на тва газово?
Ще прасна една снимка на машината по-късно да я скивате. И защо токова се чака бе, много работа ли имат. БТВ в тия пари всичко ли влиза?

75 2.0 turbo
23-07-2005, 20:59
колега краси аз мисля 4е разликата между 500-600 наи мноого и 1300-1400 е доста СЕРИОЗНА аз карах 60-70 хил. км на газ със пло4ка и изпарител тартарини Г79 които е много добър имам 2-3 взрива все по моя вина ! за щастие клапата която се слага на дебитомера си свърши работата 8) а колкото до твоята кола купи си един колектор от по старите които е алуминиев смени си свещите с бош F5DC и си ги сменяи на 25хил.км и ако си късметлия няма да имаш никакви грижи !!! :roll: :idea:

virusalfa
23-07-2005, 21:28
Относно тръбите-все ми се струва на 1,8 и 2,0 да са алуминиеви!В противен случай е имало човешка намеса :!:

75 2.0 turbo
23-07-2005, 21:31
Относно тръбите-все ми се струва на 1,8 и 2,0 да са алуминиеви!В противен случай е имало човешка намеса :!:е па лошо няма по важното е да ги замени с алуминиеви :idea:

virusalfa
23-07-2005, 21:33
Относно тръбите-все ми се струва на 1,8 и 2,0 да са алуминиеви!В противен случай е имало човешка намеса :!:е па лошо няма по важното е да ги замени с алуминиеви :idea:е оно за това иде реч сиреч,де :lol: -яре сега-няма да задаваме отговори :lol:

krasyb
27-07-2005, 21:50
колеги, оказа се че на двигателите до 1993 г. вкл. са алуминиеви, след това пластмаса. С двама колеги със същия мотор но от 93 с алуминий, говорих. Те са сложили газово обикновено с изпарител и клапа /около 500 лв/и вече 20ина хил. км нямат грижи никви. Но ме посъветваха да сменя колекторите с алуминиеви.
та следващият въпрос е аджеба едни и същи ли са и позволяват ли взаимозамяна???

В Събота ще зьвъня на Италянеца да провера има ли алуминиеви и колко лв. Ако някой от вас има идеи некви, моля :)))

Освен това дали е само кутията или има нещо друго допълнително към тях ???

ПП. И защо точно "бош F5DC"???

Ааа и още нещо, дали стават колекторите от 164-ка същия двигател а?

kris11
27-07-2005, 23:02
колеги реших вече, твърдо на газ! Ми то не се издържа бе :wallbash:
Аз съм с '94 155 ТС 2.0 8V. Оказа се че тръбите на инджектора са пластамсови и не ми препоръчват конвенционално газово. Всъщност не разбрах кое точно трябва да метално и кое не, но тва е положението? Някой има ли представа как стоят нещата при тоя двигател???

А стига бе. Аз съм със служебна 2.0л ТС 1994г и са си алуминиеви. каква е твоята ?

Dodo 155
28-07-2005, 13:38
колеги, оказа се че на двигателите до 1993 г. вкл. са алуминиеви, след това пластмаса. С двама колеги със същия мотор но от 93 с алуминий, говорих. Те са сложили газово обикновено с изпарител и клапа /около 500 лв/и вече 20ина хил. км нямат грижи никви. Но ме посъветваха да сменя колекторите с алуминиеви.
та следващият въпрос е аджеба едни и същи ли са и позволяват ли взаимозамяна???

В Събота ще зьвъня на Италянеца да провера има ли алуминиеви и колко лв. Ако някой от вас има идеи некви, моля :)))

Освен това дали е само кутията или има нещо друго допълнително към тях ???

ПП. И защо точно "бош F5DC"???

Ааа и още нещо, дали стават колекторите от 164-ка същия двигател а?
Горе на кръстовището на Околовръстното и Симеоновско шосе има 1 155 1,7 ТС със счупен мотор. Когато ходих да си търся една част ми направи впечатление, че по мотора всичко го има (с изключение, че е блокиран) и интейка беше метален :idea: Тази 155 е в една морга (как гадно звучи само), като пътуваш от Княжево към Младост по Околовръстното, подминаваш Симеоновско и веднага след кръстовището вдясно. Тия там не са много наясно с нещата, ама се пазариш преди да платиш нещата :wink:
УСПЕХ!
п.с. Мисля, че има малка разлика в колекторите от 164 :roll:

krasyb
28-07-2005, 20:13
и тука в Бс има една 1.7 ама дали са същите колектори???
ще ходя да я гледам утре. Стискайте палци. Утре мой човек е в Сф и ще прескочи до италянеца да види там кво има.