PDA

View Full Version : Мишка под капака:(



milenamr
13-12-2007, 08:54
Вчера като вдигнах капака на колата и се натъкнах на един мишок :shock: ,който се шмугна някъде надолу и не разбрах дали излезе или не.Идея си нямам как е влязъл.Освен,че е неприятен този факт, знам че е опасен,защото може да ми изгризе кабелите и да стане беля:(Някой има ли идея как се процедира в такава ситуация?

piqnica
13-12-2007, 09:02
Напръскай с отрова около двг.

Old Fox
13-12-2007, 11:35
Преди 5/6 години бяхме завъдили мишки в гаража и гадовете бяха почнали да гризат кабелите на зазката. Тогава пробвахме капани, отрови и прочие обаче не щат да мрат. Накрая палнахме полицейска газова граната и я пуснахме в една кофа(с кой акъл сме го направили не знам:crazy: ) ... е мишки нямаше ама колко време се измирисва тоя гараж няма да ти кажа.
Сега сериозно пробвай с отрова и най-вече виж да не си забравила някаква храна в колата или в гаража. Като под храна разбирам и червила и секви други благоухайни гримове, семки и т.н.
П.П. през зимата котките се навират по колите заради топлото тъй че докато ти е топла колата не би трябвало да имаш проблеми. :)

Grim
13-12-2007, 11:46
има някъкъв спрей който е точно срщу такива гадини... продава се от дистрибутурите на WD-40 ..... :idea:

yo
13-12-2007, 12:37
хахахха!Аз вече 2 ра мишка намирам на едно място около двигателя,само че и двете бяха добре опечени.Всеки път кат сам ходел до селото си и после излизам от гаража и след някой ден отварям капака и хоп 2 добре опечени мишлета.Как не са избягали незнам!
Тай че повечке газ и или ша избягат или ша усетят мощмо температурата на Афонския двигател.!!! :D :D :D

milenamr
13-12-2007, 12:44
Мерси много :D Ще потърся такъв спрей, а за сега ще давам газ докато може и специалитета на заведението значе е "печени мишлета по Алфонски" :twisted:

AlfaRomeo
13-12-2007, 14:49
Изпържи малко корк,с некво олио там :) И го сложи в гаража ти.Само гледай да не гръмне мишката с колата :D :D :D Действа сериозно.

Venci
13-12-2007, 15:20
Милена, аз не разбрах колата ти в гараж ли седи? Гадно ще стане ако, някой от мишоците го захапят ремъците. Това мноого цапа и мноого мерише. Колегата, дето пече мишки, много ми е интересно как успяваш да седиш в колата докато има печена мърша при мотора ти. Това смърди нечовешки. Аз миналата зима минах с 33-та през едно вече сгазено куче, ама беше адски голямо. Закачих го с генерацията и явно съм си взел част от плътта му с тръбите. Смърдеше зверски поне 1 седмица. Това е някакъв филм с печените мишки дето не те убиват с миризмата си.

WhitePower
13-12-2007, 15:42
ето пак ще ви спася с малко ифо

http://www.pest-x-repel.com/info.html

pinko
13-12-2007, 16:24
ето пак ще ви спася с малко ифо

http://www.pest-x-repel.com/info.html

Абе един съсед си сложи точно такива в къщата и двора. Мишките изчезнаха, поне временно, но пък се появиха цели пълчища къртици, които буквално му изровиха полянката и унищожиха всички цветя и алпинеума. Прекъснаха и кабелите на осветлението в двора и захранването на помпите на поливната система. Абе страхотна беля.

Явно тва пъди мишките, ама привлича къртиците.

milenamr
13-12-2007, 16:57
Колата ми не стои в гараж,по простата причина,че няма такъв ;)за това си стои пред блока.Обаче не е изключено и там да прескачат мишоци и мушмороци :twisted:

Old Fox
13-12-2007, 17:02
ето пак ще ви спася с малко ифо

http://www.pest-x-repel.com/info.html

То с това най-много допълнително проблеми да и създадете. Ще изгони мишките ама ще почне цели стада къртици да събира под капака. Пък те миришат повечко.

sd_70
13-12-2007, 19:09
И аз миналата година брах големи ядове с тия плъхове. Бяха ми нагризали сумати кабели, не подминаха и алармата ...
Но електронната "котка" върши чудеса и сега нямам такива проблеми. Така че спокойно си вземи това устройство и си го включи в гаража.
П.С. Разбрах,че нямаш гараж...ами тогава и устройството няма да ти свърши работа - съжалявам.

Alfamaniak
13-12-2007, 19:15
И аз в 33-ката си отглеждах една :lol:

kris11
13-12-2007, 19:39
П.П. през зимата котките се навират по колите заради топлото тъй че докато ти е топла колата не би трябвало да имаш проблеми. :)
Да но като завъртиш на стартер става касапница и кървавица.
Преди да вляза в колата и да я запаля я обикалям и ритам по гумите .
Изкача гадта недоволна недоволна и протягаща се и тогава бастър копче.

yo
19-12-2007, 22:03
Венци братле аз нищо не осетих да ми мирише.А те бяха направо се спекли на мотора,едвам ги изчегарках.Хич не миришеше! 8) 8)

acko88
19-12-2007, 23:58
ааааааааааааааа не стига бе хора ааааааааааааа хахахаххаха е тва не е та*ак леле мишка.Така успокоих се та значи форсираи си колата на едно място и мишката ше избрамчи на някаде като алфа покрай голф тва е най-елемнтарния и лесен начин които ще има ефект тва е от мен.


п.с. Дано утре като дигна капака да намеря мъшка булонка че мойто псе се е разгонило :)