PDA

View Full Version : Проблем със запалването на 1,9 jtd



Stoyan_bs
13-12-2007, 22:42
Здравейте! Имам 146-ца от една година и оттогава се каня да се регистрирам във форума. Сега дойде момента, защото имам проблем. Ще съм благодарен ако някой е имал същия проблем и сподели как го е отстранил. Накратко: Преди около месец спрях колата заради разбито каре. До тогава си палеше съвсем нормално. Понеже съм много ангажиран ремонта се отложи толкова време. Днес опитах да я запаля, но не се получи. Знам, че проблема е някъде около горивото, помпата в резервоара или клапана за високо налягане на ГНП-то, т.е. вероятно има въздух в системата. Освен това забелязах, че "реотанчето" на таблото не свети като се даде контакт. Това е. Ако можете помагайте! :)

trustworthy
13-12-2007, 22:55
ЖТД е с електрически помпи и обезвъздушаването не стои така сериозно като проблем, както е при механичните помпи.

Опиши какво точно се случи като се опита да запалиш! Върти ли нормално стартерът?
Да не е нещо с имобилайзера :roll:

Stoyan_bs
13-12-2007, 22:58
При старта нищо не се получи, а акумулатора беше напълно зареден. Преди палеше на четвърт.

pipi
14-12-2007, 09:12
Аз също имах проблем със запалването. Първо палеше когато си иска, после след като не я карах известно време спря да пали. При мен беше ECU-то. Смених го и няма проблем, като изкючим, че тази сутрин ми замръзна нафтата.

Stoyan_bs
14-01-2008, 00:47
Запалих я! С контактен спрей напръсках всички ел. връзки. Утре ще и сменям карето.

vladu
14-01-2008, 09:33
...че тази сутрин ми замръзна нафтата...

:!: :?: ба? офтопик малко - сори...
мойта не е замръзвала никога.
откъде сипваш? слагаш ли антигел добавка?

pipi
14-01-2008, 10:10
...че тази сутрин ми замръзна нафтата...

:!: :?: ба? офтопик малко - сори...
мойта не е замръзвала никога.
откъде сипваш? слагаш ли антигел добавка?

Била съм с лятна нафта и беше и малко. Размрахме я и няма проблеми. Сипвам от Еко и ОМВ.

vladu
14-01-2008, 10:39
... лятна нафта и беше и малко...

нафтата си е нафта. тва с лятна/зимна е факин булшит. ефтин маркетинг трик, с който да ти земат повече пари зимата.

знам за един тежък случай на 20%+ вода в зимната нафта на ОМВ (20-30% Alpin и 80-70%Diesel) докарало да скромната сума от 2000+ за ремонт на 156JTD. Да мрат в калта дано.

trustworthy
14-01-2008, 11:12
... лятна нафта и беше и малко...

нафтата си е нафта. тва с лятна/зимна е факин булшит. ефтин маркетинг трик, с който да ти земат повече пари зимата.

знам за един тежък случай на 20%+ вода в зимната нафта на ОМВ (20-30% Alpin и 80-70%Diesel) докарало да скромната сума от 2000+ за ремонт на 156JTD. Да мрат в калта дано.

Аз пък знам (и то доста добре :))за друг случай на същата бензиностанция, дето съотношението 'алпин'/бензин беше реципрочно. Даже и бмв-та 7-ци не искаха да запалят с тая адска смес :lol:

bobcho
12-03-2010, 17:49
колеги имам проблем със моита alfa 156jtd не пали кажете от какво може да не пали молия.

myato
12-03-2010, 18:33
колеги имам проблем със моита alfa 156jtd не пали кажете от какво може да не пали молия.

Колега,дай малко инфо,какво става като се опиташ да запалиш.Върти ли стартарът и как?Гаснат ли лампите по таблото след чека?Чуваш ли помпата да работи когато дадеш на контакт и т.н.

bobcho
13-03-2010, 08:47
като се опитам да запаля двигатела започва да се клати.Всички лампи гаснат по таблото но не пали.Помпата я чувам да съска 4-5 секунди и спира.

rossenvn
13-03-2010, 09:43
Прилича ми на изтощен акумулатор. Не е лошо да го провериш.

bobcho
13-03-2010, 09:59
аз го зареждам и го слагам на колата, но пак не пали.Можели да ниама стартов ток,акомуолатора.

rossenvn
13-03-2010, 10:08
Това може да се провери с тестер, но ще трябва да я закараш на сервиз, по-скоро само акумулатора /колата явно няма да успееш/. Помоли някой приятел да ти услужи с акумулатора си за проверка дали ще запали нормално колата или само я закачи с кабели за няколко минути. Но ти така и не си отговорил на колегата по-горе как върти. Ако си върти нормално и не спира да върти тогава проблема вероятно е другаде. Кои лампи ти гаснат? Чек лампите ли или всичко по таблото като завъртиш?

bobcho
13-03-2010, 10:58
като завртя клуча на контакт всички лампи гаснат освен маслото и дюзата като завртя да паля и те гаснат но не пали.Докато даржа клоча на стартер си варти без да спира

myato
13-03-2010, 19:03
Ще трябва да се закачи на диагностика.Възможните проблеми може да са поне на няколко места/помпа нисто налягане,помпа високо налягане,датчик на колянов вал,датчик високо налягане и т.н./

rossenvn
14-03-2010, 12:47
датчик на колянов вал/

Дано е от това, че е по-евтинко.