PDA

View Full Version : Смяна на лостчето за фаровете



MiroMD
14-12-2007, 10:38
Здравейте колеги. И аз тоя месец се сдобих с моята хубавица. По съвета на един колега от форума си взех Алфа че да не се заглеждам по колите на другите :lol: . Скоро след като си я взех забелязах че като загрее колата спира да ми се включва десния мигач (иначе на аварийни си мигат и ляв и десен), като е студена си се включва известно време и пак спира. Посъветваха ме да си сменя лостчето за мигачите.Сменяло се лесно- махло се черупката на волана и ключето е на щипки.До тук добре.Пробвах да махна черупката, долната част беше завита с четири винта, развих ги и махнах долната част.После мръднах волана в най долна позиция (казаха ми че така се маха горната част на черупката - просто се изваждала), но при мен не иска да се извади и това е, задната част се надига но предната от страна на волана не мръдва, а не виждам да има някакво болтче или винтче. Ако някой се е занимавал моля да ми каже как се маха черупката (има ли някаква цака) че да си сменя лостчето.

Благодаря предварително.

Оги
14-12-2007, 17:23
:D Здрасти колега само искам да кажа ,че проблема на мигача не е изобщо от лостчето на мигачите.От дясната страна на кормилата мяхяш кората малкия панел с леко издърпване и ,като погледнеш през дупката има 3 релета когато спре да ти свети мигача ,кото размърдаш рилито ще ти се оправи проблема ,но за кратко.Ако искаш да оправиш проблема напълно намираш положението в което релето не ти прави мизерии и с нещо го застопоряваш да стои така и няма да имаш едове може няколко пъти да го застопоряваш докато му хванеш цаката.Панелчето за ,което обяснявам се сваля за няколко секунди остави го отворено и ,когато ти направи мизерията размърдай релетата да видиш ,че ще се управи :D

MiroMD
17-12-2007, 11:33
Мерси много за съвета Оги. Намерих релетата и ги понаместих и ми държа доста дълго мигача, но наистина е временно решение защото пак се изгуби после. Явно наистина трябва да пробвам да го закрепя по някакав начин щото не мога все да бърникам там. Дали ако се зачистят контактите на релетата няма да се оправи проблема за постоянно, без да се закрепват на някакво положение?

Оги
17-12-2007, 20:55
Ами аз свалях релето крачетата му както и вътре самото реле е много чисто и лъскаво все едно е ново.Не съм сигурен ,но си мисля ,че е от самата букса лие или куплунг незнам как да го нарека мисля ,че пластините в вътре правят мизериите.Аз за сега нямам време да пробвам и съм взел моментно решение ,като съм напъхал от едната страна картонче от цигари да уплътни да не шава релето и си работи без ядове , но ката се стопли времето ще го захвана.Аз мисля вътре в самата букса където се пъха релето крачетата са разхлабени или нагоряли ,според мене решението е един спрай WD40 и с някаква тънка отверка или шило да се бръкне да се стегнат самите пластини на буксата.

Kamen666
18-12-2007, 09:10
Релето е на 100%,аз имах същия проблем и проучвах два дни откъде става така,застопоряването на релето в позиция която бачка е само временно решение.....
най добре-отиваш в моргата,същото реле е 5 лева и си решаваш проблема

JORDANGT
19-12-2007, 00:13
Така и така говорите за мигачи та да попитам и аз за един проблем.Като щракна десен мигач и после не се връща(много е гадно),чува се щракане,но не се връща.Ако някой е имал подобен проблем и е успял да го отстрани моля да сподели.
И дали лостче от делта2 е същото,защото ми дават такова но не съм го виждал. :wink: :idea: :roll:

Tsetso
19-12-2007, 00:21
Релето е на 100%,аз имах същия проблем и проучвах два дни откъде става така,застопоряването на релето в позиция която бачка е само временно решение.....
най добре-отиваш в моргата,същото реле е 5 лева и си решаваш проблема
7.00лв ново и става!