PDA

View Full Version : Хайде да ви е честита новата ...



Alfa User
14-12-2007, 22:17
Честито на всички българи !!!
От Новата 2008 държавата ви прави невероятни подаръци, които просто не можете да откажете ...

1 - Данък "недвижими имоти" - увеличение до 2 пъти

2 - Данък МПС - увеличение до три пъти

3 - Увеличение на газта за промишлени и битови нужди - до 25%

4 - Увеличение на горивата - вече и аз забравих с колко %

5 - Увеличение на заплатите - 0% ...

Е, как да не се радваме, че живеем в тази прекрасна държавица ?!?
Чудя се няма ли най-накрая тоя смачкан народец да се събуди и да вземе да се отърве от тая сган, дето се прави че го управлява и да се поеме в свои ръце съдбата си ...

Alexanderbb
14-12-2007, 22:24
Никой не ни е крив. Като си траем ще ни е..т. Ето утре Бойко ще открива построена южна дъга на околовръстното. Който е минавал от там знае колко е построена

marrrto
14-12-2007, 22:31
Да време е да се дигнем най накрая. до кога ще седим и ще мълчим, тва вече е безумие. плащаме данъци и за кво, днеска паднах в ебати дупката, не знам как не изкривих джантата :twisted:

ама само се оплакваме, живеем в най абсурдната държава и си правят с нас квото си поискат

Безумие :?: :?: :?: :?:

zaryto
15-12-2007, 00:27
Да се съберем с боксерите пред парламента,да им порамжим малко и да ги уплашим! :band: :boost: :crazy:

Abarth
15-12-2007, 00:39
Баси мамата данък мпс,увеличение 3 пъти,газта с 25% :shock: :shock: :shock: Май това е новата стратегия за намаляване на задръстванията...да няма коли по улиците,безобразие,един познат вика като бил в Италия и държавата предприеме нещо такова.народа се вдига бунт до небето,става мазало навсякъде и всичко вика се връща по старо му,че даже и по добре става,ама ние сме такъв народ,че всеки си мълчи и чака на готово...Няма да се учудя ако сметнат заплатите за високи и ги намалят,че парите развалят човека :lol:

nkn66
15-12-2007, 01:41
Аз съм навит, че трябва да организираме нещо най-вече против данъка! Та за моята досега беше 230лв сега трябва да е 720лв :shock: НИКОГА НЯМА да го платя това!!!

milenamr
15-12-2007, 02:12
Готово:)за боксерите-идеята е много добра:)наистина ще ги уплашим поне малко като поръмжим.Може да се присъединят към нас и не само боксери,а всички останали алфонси.А за Италия-спор няма-италианците може за собствения си комфорт да са много егоистични и да не обръщат внимание на ближния си,но настъпиш ли ги лекичко, макар и със стотинки -става лошо.И съседа, като види, че ближния му се е надигнал за нещо, първо се вдига и той, пък после пита за какво.За месец и половина например бях свидетел на 3 превратни събития в Италия.Първото беше, че искаха да вдигат някои цигари с 4 стотинки и 2 дни и нощи имаше постоянни шествия по улиците.(наистина ми беше странно да видя стачкуващи хиляди хора по улиците през нощта...против 4 ст увеличение на някви си цигари).И на третия ден -проблема беше решен-цената на цигарите не се промени.Същото се случи и със опита за покачване на бензина -със 6 ст.Първия ден докато се усетят какво става и зареждаха по бензиностанциите.На втория ден обаче шофьорите решиха да не зареждат и направиха автомобилни шествия по улиците,а на 3-тия или 4 -тия ден проблема беше решен-цената на бензина не се промени.И третия случй беше по време на атентатите с талибани и тям подобни в Англия-както Италия си беше либерална държава към мургавите малцинства(както е България в момента), така за 1 ден се промениха законите в страната и да излезеш на улицата с фередже вече стана престъпление.И хванат ли някой с фередже на улицата директно отива в ареста за минимум 3 месеца без право на въпроси и отговори......И изведнъж се оказа, че не са хич либерални към манговците.Но всичко това става със закони, които се спазват и с хора, които отстояват правата си-гражданските и човешките

MUROMAN
15-12-2007, 02:21
мамата си е ебало еиииииииии :shock: :shock: :shock:

pumukle
15-12-2007, 10:41
Честито на всички българи !!!
От Новата 2008 държавата ви прави невероятни подаръци, които просто не можете да откажете ...

1 - Данък "недвижими имоти" - увеличение до 2 пъти

2 - Данък МПС - увеличение до три пъти

3 - Увеличение на газта за промишлени и битови нужди - до 25%

4 - Увеличение на горивата - вече и аз забравих с колко %

5 - Увеличение на заплатите - 0% ...

Е, как да не се радваме, че живеем в тази прекрасна държавица ?!?
Чудя се няма ли най-накрая тоя смачкан народец да се събуди и да вземе да се отърве от тая сган, дето се прави че го управлява и да се поеме в свои ръце съдбата си ...
За заплатите не си прав, колега...с въвеждането на плоския данък, заплатите на доста хора /и то тези с най-ниски такива/ ще намалеят :wink:
Така, че.....честито на всички бюджетни и държавни служители!
Наздраве!

ALFA155Ts
15-12-2007, 11:24
какво ще се вдигне с плоския данък смятал ли си аз щи сметна моя 493лв. ми облагат в момента данъка ми е 63лв. от нова година ще се облага 10 процента значи ко праим 63-49 на колко е равно 14лева ще облажим тея дето зимаме по 500лв аи сиктир :!: тоя плосък данък е за тея дето зимат по 4000бона на месец щото тея дет зимат по 4000 ще им спрат данък 400лв а досега им спираха по 1400.............................................. ........ ко да говорим тва е пак за наши и ваши а пък тея дет зимат по 300 500 и 600 лв ще духаме супата

pent
15-12-2007, 12:11
какво ще се вдигне с плоския данък смятал ли си аз щи сметна моя 493лв. ми облагат в момента данъка ми е 63лв. от нова година ще се облага 10 процента значи ко праим 63-49 на колко е равно 14лева ще облажим тея дето зимаме по 500лв аи сиктир :!: тоя плосък данък е за тея дето зимат по 4000бона на месец щото тея дет зимат по 4000 ще им спрат данък 400лв а досега им спираха по 1400.............................................. ........ ко да говорим тва е пак за наши и ваши а пък тея дет зимат по 300 500 и 600 лв ще духаме супата

сметката за данъка е малко по-сложна, но горе долу си схванал идеята :)
все пак тези с 500лв ще са напред май с 10лв :roll:

Alfa User
15-12-2007, 12:14
Колегата точно това имаше предвид - че на доста хора ще намалеят доходите, или увеличението ще е съвсем символично. За пореден път ще позволим да се изгаврят с нас със думите "Ето бе, дадохме ви..."
А вие да не би да си мислите, че тоя плосък данък е въведен с грижа за хората ??? На ония отгоре им е пределно ясно, че заплатата на мнозинството ще намалее, а тяхната ще се увеличи отново... отделно от онова увеличение с 43% за сметка на други отрасли... така че си правете сами сметката кой какво мисли за вас !
Еееххх, няма ли как да стане като през 1934-та сега ... :guillotine:

pent
15-12-2007, 12:55
ами не мисля така. нормално е да има ощетени, но те ще бъдат компенсирани по различни схеми. в зависимост дали са в държавния или частния сектор.

все пак плоския данък е за добро. така ще се увеличи събираемоста на данъците. в същото време вече имаме стимул да се стремим към по-високи заплати за да получаваме повече пари. докато при старата схема нямаше смисъл да имаш увеличение защото беше възможно да минеш в следващата група на данъчно облагане при по-високата ставка ;)

ALFA155Ts
15-12-2007, 13:12
Един виц така не е много по темата маи

Жан Виденов свикал събрание поканил пенсионерите на среща в една голяма зала излязъл на трибуната и казал казал.
-Днес живеем добре утре ще живеем още по добре.
И следвало мълчание никои не обелва и думичка в залата. Помислил си че нещо не са го разбрали .....
И пак повторил. И пак мълчание накрая някои от задните редове се обадил с изнемощял глас
-АМИ НИИ :?:

AlfaRomeo
15-12-2007, 13:28
Идиотскаа историяя,всичко се вдига неимуверно много горива данаци...Теяя ... :shock: :shock:

Alfa User
15-12-2007, 21:02
Само дето не схващам кой има интерес да ни вдига заплатите. Ние самите може и да се стремим към по-високи заплати, но дали ще ни ги дадат ?!? А каква е ползата да ни вдигнат заплатите на хартия, и да вземаме пак същите пари (както сега вземаме повече, а се пише много по-малко заради осигуровките...) - само ще се бият в гърдите определени хора "Ето видите ли, НИЕ повишихме стандарта на българина". Не ми се иска повече единици пладнешки обирджии да трупат активи на мой гръб и да ми смучат кръвчицата със всякакви нови акцизи, данъци и измислени такси. А вие - искате ли това да продължава ???

Pinky
15-12-2007, 22:09
имам идея! да си поговорим още малко глупости за революции и на следващите избори пак да гласуваме по същия начин или пък за бате бойко! и пак да си поговорим за революции! и да гласуваме пак така! и...

Alfa User
15-12-2007, 23:49
Твоята идея изразява мисленето на 35% от българите (щото другите 65% са или мангусти или турци или управници и хич не ги е.е какво става в БГ-то)... А робското мислене на българина, насадено му от 1380г насам, явно не се е изменило никак ... Съжалявам че го изричам точно в този форум, но явно никой не е изключение от общата тенденция.

lord_chuldarkar
16-12-2007, 00:37
все пак плоския данък е за добро. така ще се увеличи събираемоста на данъците. в същото време вече имаме стимул да се стремим към по-високи заплати за да получаваме повече пари. докато при старата схема нямаше смисъл да имаш увеличение защото беше възможно да минеш в следващата група на данъчно облагане при по-високата ставка ;)

мисля че има някой неточности в мнението на колегата:

1. по старата схема никога по високия брутен доход след облагане не остава с по малка неттна стойност от по нисък брутен доход в по ниска данъчна ставка защото - ако на 400 лв данъчната ставка е 20% (съвсем хипотетично) а над 400 -30% - то за дход от 500 се начислява данък от 40% по 400 плюс 30% от 100(разликата над 400)

2. всеки и по всяко време се стреми към по високи доходи и не е нужно да бъде стимулиран, т.е. той е естествено стимулиран от потребностите си.

инак трябва да отбележа че идеино си прав с плоския данък се планира повишаване на събираемоста (по модел на данък печалба маи беше които промениха миналата година) както и промяна на стимула и олекотяване данъци на доходи в диапазона 500-1000лв (това за диапазона е лично мнение в предвид че средната заплата е някъде около 400-500 но има доста които са в сивата икономика и вземат над средната, както и че 500-1000 трябва да е нормален доход за гражданин числящ се към липстващата средна класа)

това че хората с високи доходи ще плащат по малко данъци е част от цената на подобна стъпка и донякъде (лично мнение) е напълно съзнателно предизвикана стъпка, дано все пак е за добро в краина сметка по сегашните данъчни ставки доход от 1400 лв се облагаше с около 40% ако не се лъжа което кара много фирми да укриват доходи на служителите си (за пример мога да посоча аутсорсинг компаниите пък те се нароиха доста в родното БГ)

Pinky
16-12-2007, 01:11
аутсорсинг компаниите, всъщност, в общия случай, не укриват ничии доходи

Old Fox
17-12-2007, 12:47
Твоята идея изразява мисленето на 35% от българите (щото другите 65% са или мангусти или турци или управници и хич не ги е.е какво става в БГ-то)... А робското мислене на българина, насадено му от 1380г насам, явно не се е изменило никак ... Съжалявам че го изричам точно в този форум, но явно никой не е изключение от общата тенденция.

Само се тровиш. Прав си както и във всичките ти постове, които съм чел, ама кво от това. Сам си го написал 30% могат да мислят останалите не могат и да пишат сигурно. Е кого ще вдигаш и кой ще протестира? Тия 65% могат да гласуват обаче и за Бойко и батко му на Бойко. Нормално каквито са хората долу такива са и тия горе. Помниш едни хора скоро като се вдигнаха кво излезе накрая - хванете се за плаците. И за да протрестираш ти трябва гръб.

Alfa User
18-12-2007, 16:49
Прав си колега ... но все се надявах поне тук да има малко повече будни хора. Но както казваше един известен ТВ водещ от близкото минало "Да, ама не" ... Сполай ти, и дано от късмет и здраве да не се отървеш :cheers: