PDA

View Full Version : Проблем с жълта лампичка 156 1.9 JTD



Dekart
17-12-2007, 09:31
Здравейте,

Наскоро станах горд шофьор на Алфа Ромео 156 1.9 JTD. Засега съм много доволен, но както всяка не чистонова кола си има някои проблеми.
1. При оборотомера ми свети една жълта лампичка с удивителна. Като я купувах ми казаха, че това е от крушката на мигача, която е изгоряла и тя наистина не работеше и беше изпушила. Смених я, но лампичката не изгасна. Огледах всички други светлини, но не видях проблем. Някой да има идея откъде идва този проблем?

Neokill
17-12-2007, 09:33
http://clubalfaromeo.com/forum/search.php

Dekart
17-12-2007, 10:14
http://clubalfaromeo.com/forum/search.php

Мерси за линка. Имаше го описан този проблем, но пича не каза дали проблемът е бил само от крушките. Може ли да свети тази лампичка и при други проблеми. Защото огледах всички светлини извън и вътре в колата, но всичко изглежда наред.

botsos
17-12-2007, 11:28
Тази лампа е сигнализация за изгоряла крушка. 100% имаш някъде изгоряла крушка.
П.С. Провери ли си габаритите?!

Dekart
17-12-2007, 11:30
Тази лампа е сигнализация за изгоряла крушка. 100% имаш някъде изгоряла крушка.
П.С. Провери ли си габаритите?!

ами уж ги проверих, но довечера ще направя по обстойна проверка. на тъмно може и друго да се види. Мерси

Novachev
17-12-2007, 12:01
проверим и осветяването на задния номер

Dekart
17-12-2007, 12:16
проверим и осветяването на задния номер

хмм виж това не съм го гледал. възможно е. Пак мерси

Dekart
17-12-2007, 21:09
проверим и осветяването на задния номер

хмм виж това не съм го гледал. възможно е. Пак мерси

:?: :?: проверих:
1. Габарити
2. Къси светлини
3. Дълги светлини
4. Халогени
5. Стопове за мъгла
6. Светлини на номера
7. Светлините в купето - макар, че тези които са отзад на задните врати не светеха, те незнам за какво са. Пробвах да отворя задните врати, но не светнаха
8. Лампа на багажника

Някой ако се сеща още някоя светлинка да пише, че тая жълта крушка много ме депресира.

slav40
17-12-2007, 21:18
крушката на стоп-габарит- една е и за 2-те функции ,но трябва някой да настъпи спирачката,за да разбереш коя е изгоряла-габарита си свети,но при настъпване на педала резултата е друг...........!!! УСПЕХ

Dekart
17-12-2007, 21:21
крушката на стоп-габарит- една е и за 2-те функции ,но трябва някой да на стъпи спирачката,за да разбереш коя е изгоряла!!! УСПЕХ

нея я смених преди няколко дена. първо мислех, че е от нея, но се оказа, че не точно :roll: . Тя е двойна и до нея има една за мигача и двете работят.

Novachev
17-12-2007, 21:23
Тези на задните врати ссе включват и изключват като се натиснат проверката най правилно става като пускаш постепенно светлините и виждаш при кое положение на превключвателя светва жълтата лампа

slav40
17-12-2007, 21:23
на мен ми беше клеясала фасонката на същата крушка и ми светеше индикацията на таблото ............... провери си ги - аз се видях в чудо 2-3 дена докато открия виновника....почистих фасонката,гнездото или както там се казва и всичко е ОК - провери си го ............

Dekart
17-12-2007, 21:25
Тези на задните врати ссе включват и изключват като се натиснат проверката най правилно става като пускаш постепенно светлините и виждаш при кое положение на превключвателя светва жълтата лампа

хмм може не съм видял да има копче :roll: . Ами да ама тя свети постоянно.(жълтата крушка на таблото)

slav40
17-12-2007, 21:29
индикацията си няма нищо общо с тия лампички .......... тя показва игорели крушки "извън" колата - ако изгори нещо вътре в купето ще разбереш без индикация на таблото ..........

Novachev
17-12-2007, 21:30
Значи влизаш в колата врътката за включване на фаровете е в положение 0 даваш на контакт гледаш дали свети лампата завърташ на положение за габарити и пак гледаш после я завърташ на положение за включени фарове и пак гледаш. виш при кое положение се появява сигнализацията.

Dekart
17-12-2007, 21:31
тя си няма нищо общо с тия лампички ..........

ми бали му майката, вече незнам кво може да е бъгясало. Ще проверя клемите и ако и тогава не стане ще отида на сервиз. Дали на тестовете ще покаже коя крушка не е наред?

slav40
17-12-2007, 21:35
Не би трябвало да е толкова сложно,все пак е изгоряла крушка! Като си свалял някой крушка на мигач(заден) или на стоп-габарита -може да е изгоряла някоя от посочените - пробвай пак с приятел натискащ педала на спирачката и огледай пак всички крушки - няма от къде да е другаде тая причина ............ не ти трябва майстор само парите да ти взема ..........

Dekart
17-12-2007, 21:36
Не би трябвало да е толкова сложно,все пак е изгоряла крушка! Като си свалял някой крушка на мигач(заден) или на стоп-габарита -може да е изгоряла някоя от посочените - пробвай пак с приятел натискащ педала на спирачката и огледай пак всички крушки - няма от къде да е другаде тая причина ............ не ти трябва майстор само парите да ти взема ..........

oks, пак ще пробвам с стоповете. Мерси

JACCOMO
17-12-2007, 22:42
виш светлините за задна скорост.Аз е са я попраих моята беше ми изгорял габарит а преди това крушка за къси а лампичката тогаане сетеше незнам защо.А свтлините за отзад трябва да натиснеш в единия край лампите и те се пускат,може да са ти изключени!

b0jo
21-12-2007, 00:35
също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш

Neokill
21-12-2007, 05:54
също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш

Не е вярно не свети от това :!: Аз карах една година с такива крушки и нямах проблем :wink:

VeilSide
30-12-2007, 15:34
здр. на мен не ми светеше левия габарит и съответно тази жълта крушчица. Смених си габаритните крушки. но пак си свети тая жълтата. Огледал сум колата на 100% всичко си свети ама и тая жълтата на таблото не изгасва!!!

Genata
31-12-2007, 00:27
На мен ми беше изгоряла крушката на единия стоп, смених я, но индикатора на таблото продължи да си свети. Хабих си нервите няколко дена след което си купих друга крушка, смених я и всичко се оправи, така че много е възможно и при теб проблема да е подобен.

petko
31-12-2007, 11:41
Колега
коя година модел ти е колата и колко конски сили? Щото, при Алфата 156 дето аЗ карам тая лампичка с удивителна вобще не е За иЗгорляла крушка ами За доста по сериоЗен проблем :!:

.

VeilSide
31-12-2007, 13:23
[quote="petko"]Колега

ако мен питаш... колата е 99г. 2.4 136к. А в началото като си ударя фара и габарита светка следователно :!: гасне !!!

b0jo
08-01-2008, 10:23
също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш

Не е вярно не свети от това :!: Аз карах една година с такива крушки и нямах проблем :wink:

сигурен ли си за това защото на мен ми светва жълтата още като пусна габаритите и ходих на диагностика и човека ми го каза това и той има алфа 156 посъветва ме да си сложа нормалните които са си за модела

IVO_GWM
08-01-2008, 10:37
Не съм много сигурен но съм чувал, че се мери не само за прекъсната верига т.е. изгоряла крушка, но и за съпротивление. В смисъл ако някоя крушка не е със съответната мощност, може пак да ти свети лампичката на таблото. За спирачките се проверява лесно, при спряно осветление ако ти светне лампичката на таблото като натискаш спирачките значи е от тях, но по вероятно е от някой габарит.

Neokill
08-01-2008, 11:52
също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш

Не е вярно не свети от това :!: Аз карах една година с такива крушки и нямах проблем :wink:

сигурен ли си за това защото на мен ми светва жълтата още като пусна габаритите и ходих на диагностика и човека ми го каза това и той има алфа 156 посъветва ме да си сложа нормалните които са си за модела

Сигурен съм даже тия еВани крушки ги вадих с клещи че не излизаха и щях да си нарежа ръцете :idea:

ПП На един приятел на 156-цата пак аз ги сменях без да има проблем или да свети тая лампа за авария, а защото светеха синьо :evil:

VeilSide
08-01-2008, 17:09
Еи хора да знаете че е само от това !!! Един колега каза че си е купил оригинални крушчици Хелла и няма проблеми ! моите са тия от 2лв. двете някакви бели. /Утре отиам за нови/

b0jo
12-01-2008, 10:05
и аз чакам в вторник крушки и ще пробвам с тях та дано тази пущина загасне че ослипях да я гледам 8)

slav40
13-01-2008, 14:01
"пъпките" на крушката на габарита НЕ трябва да се една срещу друга,а малко под ъгъл - иначе може да даде тоя проблем с постоянното светене на жълтата лампа на таблото,да не говорим ,че като изгорят нямат махане без клещи!

VeilSide
13-01-2008, 22:04
Колеги, купих си две обикновени крушчици (1.40лв.) и се оправи. :clapping:

SamuraiJack
14-01-2008, 10:27
Купил си неправилните крушки, дано няма проблем с ваденето после.

b0jo
16-01-2008, 00:35
хехехехе

slav40
16-01-2008, 09:52
Купил си неправилните крушки, дано няма проблем с ваденето после.
Как прецени,че са неправилни !? :shock: - точно такава е цената.
Според "цената" ли позна ,че са неправилни или по израза "обикновени крушки"!?

SamuraiJack
16-01-2008, 13:04
Всъщност да, по цената, и по това, че колегата ги нарича "обикновени" (а правилните не са никак обикновени, имат връхче и пъпките не са на 180 градуса, както си споменал). Най-евтините H6W, които съм намирал, бяха по 4лв (като от тях смених 4бр.). Оригинални са от сорта на 10-12лв. Ако греша, се извинявам. Просто и аз брах ядове с вадене на обикновени крушки, чиито пъпки са на 180 градуса.
Бре ако е паднала толкова цената, 10 ще си взема :shock:

VeilSide
16-01-2008, 16:06
Казах че са обикновенни защото в магазина казах даите ми 2 наи-обикновени крушчици и ми дадоха тези. А предните ми бяха някви по скъпи и в кутиика. И да подчертая, че преди 15 мин ходих да пробвам дали се вадят ... няма никакъв преблем с това!!! :хехе:

Tr0ubl3
16-01-2008, 22:11
Здравейте,като първи мой пост ще пусна оффтопик :D Феновете на Алфа се увеличиха с още един член в мое лице.Наскоро си взех 156 и съм очарован от колата!Искам само да ви попитам защо ми светна една червена лампичка на таблото най-горе подобна на моливче и какво значи тя ? Извинявам се за оффтопика и за това,че ни в клин ни в ръкав изтърсих това,но не намерих тема за тези неща,а не исках да отварям тема. Благодаря колеги !!!

търтей
17-01-2008, 09:26
Здравейте,като първи мой пост ще пусна оффтопик :D Феновете на Алфа се увеличиха с още един член в мое лице.Наскоро си взех 156 и съм очарован от колата!Искам само да ви попитам защо ми светна една червена лампичка на таблото най-горе подобна на моливче и какво значи тя ? Извинявам се за оффтопика и за това,че ни в клин ни в ръкав изтърсих това,но не намерих тема за тези неща,а не исках да отварям тема. Благодаря колеги !!!

я земи я снимай тая подобна на моливче щото поне аз не се сещам
и кажи каква е колата мотор година али бали

Absente_
17-01-2008, 10:38
Здравейте,като първи мой пост ще пусна оффтопик :D Феновете на Алфа се увеличиха с още един член в мое лице.Наскоро си взех 156 и съм очарован от колата!Искам само да ви попитам защо ми светна една червена лампичка на таблото най-горе подобна на моливче и какво значи тя ? Извинявам се за оффтопика и за това,че ни в клин ни в ръкав изтърсих това,но не намерих тема за тези неща,а не исках да отварям тема. Благодаря колеги !!!

Това ти е лампичката за инжекциона , дизел ли караш или бензин ?

DanewRomeo
17-01-2008, 10:42
Инжекционът се ебава. А ламбда е отишла, я дебиломер и така то... И вместо да пълниш с още спам - отиди на сервиз да я видят, диагностицират и приготви около 500 лв., ей така да има. BOSCH мислят за теб :)

Tr0ubl3
17-01-2008, 22:21
Значи по проблема карам дизел 1.9JTD съжелявам,че забравих да ви кажа :oops: Днес не го направи,но когато стигне до високи обороти се появява за малко и после изчезва.Прави сте само диагностика ще реши проблема. Мерси и още веднъж съжелявам за спама :(

stivo
11-03-2008, 21:35
ПРОВЕРИ СИ СТОПОВ 8) ЕТЕЕЕЕ