PDA

View Full Version : Смяна крушка на стоп...147



lyuli
18-12-2007, 16:24
Изгоря ми крушката на стопа ;)
това не е драма, особено за дама като мен дето вси4ко сама си оправя, обаче...... тука италианският гений вече обра точките.
поглеждам аз в багажника и установявам, че за да сменя крушката трябва да развинтя един винт. До тук добре. Имам пълен набор инструменти и се захващам (това в субота, в най-големия сняг....) Отвивам аз винта и започвам да се мъча да стигна до крушките, но това е невъзможно......
оказа се, че за да се добера до заветната крушка се наложи да разглобя ЦЕЛИЯ ФАР, т.е. стоп, да развинтя още 3 гайки и да сваля външната пластмаса........... е те това направо ме разби. Не можеше да има по-сложна система.......
То историята не свършва тук, но нататъка грешката си беше моя, че свалих грешната крушка, та се наложи още 3 пъти да разглабям стопа ;)
все пак се справих и сега вс. светлини ми светят, но не можах да се въздаржа да споделя!!!!!
и все пак си я обичам корубата, да не ме разберете погрешно ;)

Old Fox
18-12-2007, 16:57
А стига бе сама си сваля фара, сменя крушки и накрая всичко работи. :bowdown::bowdown::bowdown:
Като си спомня само колко лекции на тема "как се отваря предния капак без да си счупим ноктите" съм провел.....направо не ми се вярва.
А пък това какво означават мистериозните числа по гумите отдавна съм се отказал да разшифровам.
Така че браво, евала, ашколсун, аферим и т.н.

mim
18-12-2007, 17:00
само така, колежке :D :bravo:

cassillas
18-12-2007, 17:51
Е браво :bravo: , а като събра всичко останаха ли ти излишни части? :rotfl:

krasy k
18-12-2007, 18:23
Момчета, не се еб..айте с мацето ,че ако знаете аз какъв зор видях с крушката на габарита на десния фар ви е бедна фантазията. Даже се отказах и си карам без габарит. Няма сваляне на капачката на фара отвътре , а да неговорим че е невъзможно сваляне на крушчицата. Но майната й,така ще си карам,одрах си ръцета и я оставих

Neokill
18-12-2007, 18:28
Момчета, не се еб..айте с мацето ,че ако знаете аз какъв зор видях с крушката на габарита на десния фар ви е бедна фантазията. Даже се отказах и си карам без габарит. Няма сваляне на капачката на фара отвътре , а да неговорим че е невъзможно сваляне на крушчицата. Но майната й,така ще си карам,одрах си ръцета и я оставих

Аз успях щот съм тъп и упорит и ям люти чушки с листата :paddle: :jason2:

търтей
18-12-2007, 18:35
аз мисла дека е крайно време да научите че има сервизи за тия цели :wink:

баси карате алфа не лада
10 лв дето ще ви смени некой крушката надали са ви проблем?
а ако са - ми сменете марката :idea:

AlfaRomeo
18-12-2007, 19:16
аз мисла дека е крайно време да научите че има сервизи за тия цели :wink:

баси карате алфа не лада
10 лв дето ще ви смени некой крушката надали са ви проблем?
а ако са - ми сменете марката :idea:

За какво пък,да неси я смениш сам.Малко да видиш какво е да е по интересно :) Нема да ти се счупят ръцете ако опиташ сам.

Браво,на мацето ! Справила се е,с крушката :big_flowers:

lyuli
18-12-2007, 20:47
А стига бе сама си сваля фара, сменя крушки и накрая всичко работи. :bowdown::bowdown::bowdown:
Като си спомня само колко лекции на тема "как се отваря предния капак без да си счупим ноктите" съм провел.....направо не ми се вярва.
А пък това какво означават мистериозните числа по гумите отдавна съм се отказал да разшифровам.
Така че браво, евала, ашколсун, аферим и т.н.

хахаха ;) нее не ми останаха ;)


аз мисла дека е крайно време да научите че има сервизи за тия цели

баси карате алфа не лада
10 лв дето ще ви смени некой крушката надали са ви проблем?
а ако са - ми сменете марката

не ми е за 10-те лева, а за загубата на време да вися по сервизи и разни бачкатори да ми се правят на тежки + че ми беше интересно да се преборя и с този проблем ;) вече съм добре подготвена и мога да съдействам на колеги от форума ;)

code
18-12-2007, 20:59
аз мисла дека е крайно време да научите че има сервизи за тия цели :wink:

баси карате алфа не лада
10 лв дето ще ви смени некой крушката надали са ви проблем?
а ако са - ми сменете марката :idea:
А така, следващото е да почнеш да викаш майстор вкъщи да ти смени крушката в хола, после и жената ще иска майстор и тя станаhttp://cheesebuerger.de/images/more/bigs/a227.gif

Violator
18-12-2007, 21:17
аз мисла дека е крайно време да научите че има сервизи за тия цели :wink:

баси карате алфа не лада
10 лв дето ще ви смени некой крушката надали са ви проблем?
а ако са - ми сменете марката :idea:
А така, следващото е да почнеш да викаш майстор вкъщи да ти смени крушката в хола, после и жената ще иска майстор и тя станаhttp://cheesebuerger.de/images/more/bigs/a227.gif

:clap2: :clap2:

mll
18-12-2007, 22:11
Изгоря ми крушката на стопа ;)
това не е драма, особено за дама като мен дето вси4ко сама си оправя, обаче...... тука италианският гений вече обра точките.
поглеждам аз в багажника и установявам, че за да сменя крушката трябва да развинтя един винт. До тук добре. Имам пълен набор инструменти и се захващам (това в субота, в най-големия сняг....) Отвивам аз винта и започвам да се мъча да стигна до крушките, но това е невъзможно......
оказа се, че за да се добера до заветната крушка се наложи да разглобя ЦЕЛИЯ ФАР, т.е. стоп, да развинтя още 3 гайки и да сваля външната пластмаса........... е те това направо ме разби. Не можеше да има по-сложна система.......
То историята не свършва тук, но нататъка грешката си беше моя, че свалих грешната крушка, та се наложи още 3 пъти да разглабям стопа ;)

...душица...поздравявам те.... :gas:
все пак се справих и сега вс. светлини ми светят, но не можах да се въздаржа да споделя!!!!!
и все пак си я обичам корубата, да не ме разберете погрешно ;)

Dimitrix
18-12-2007, 22:41
евала мацка

ne0
18-12-2007, 22:55
баси мамата....

fiore
19-12-2007, 02:04
Изгоря ми крушката на стопа ;)
това не е драма, особено за дама като мен дето вси4ко сама си оправя, обаче...... тука италианският гений вече обра точките.
поглеждам аз в багажника и установявам, че за да сменя крушката трябва да развинтя един винт. До тук добре. Имам пълен набор инструменти и се захващам (това в субота, в най-големия сняг....) Отвивам аз винта и започвам да се мъча да стигна до крушките, но това е невъзможно......
оказа се, че за да се добера до заветната крушка се наложи да разглобя ЦЕЛИЯ ФАР, т.е. стоп, да развинтя още 3 гайки и да сваля външната пластмаса........... е те това направо ме разби. Не можеше да има по-сложна система.......
То историята не свършва тук, но нататъка грешката си беше моя, че свалих грешната крушка, та се наложи още 3 пъти да разглабям стопа ;)
все пак се справих и сега вс. светлини ми светят, но не можах да се въздаржа да споделя!!!!!
и все пак си я обичам корубата, да не ме разберете погрешно ;)любопитството убило котката:) добре че изгорялата крушка е била само една че иначе щеше цялата кола да е ревизирана:)))

Old Fox
19-12-2007, 10:39
не ми е за 10-те лева, а за загубата на време да вися по сервизи и разни бачкатори да ми се правят на тежки + че ми беше интересно да се преборя и с този проблем ;) вече съм добре подготвена и мога да съдействам на колеги от форума ;)
А супер тия дни ще сменям МПХ кога ще имаш време да го полгеднеш?
:lol:

lyuli
19-12-2007, 13:25
не ми е за 10-те лева, а за загубата на време да вися по сервизи и разни бачкатори да ми се правят на тежки + че ми беше интересно да се преборя и с този проблем ;) вече съм добре подготвена и мога да съдействам на колеги от форума ;)
А супер тия дни ще сменям МПХ кога ще имаш време да го полгеднеш?
:lol:

sorry ама какво е МПХ ?

DanewRomeo
19-12-2007, 13:44
Моторче Празен Ход

AlfaRomeo
19-12-2007, 13:46
не ми е за 10-те лева, а за загубата на време да вися по сервизи и разни бачкатори да ми се правят на тежки + че ми беше интересно да се преборя и с този проблем ;) вече съм добре подготвена и мога да съдействам на колеги от форума ;)
А супер тия дни ще сменям МПХ кога ще имаш време да го полгеднеш?
:lol:

sorry ама какво е МПХ ?

За 0-ла време работа.С твойте интрументи ще се справиш бързо :lol:

Old Fox
19-12-2007, 13:47
Мотор за Празен Ход.
Тюю жалко таман се бях засилил да си сменям майстора. Нищо ще те търсим за проблеми с ел. инсталацията :lol: :tongue:

lyuli
19-12-2007, 15:27
Мотор за Празен Ход.
Тюю жалко таман се бях засилил да си сменям майстора. Нищо ще те търсим за проблеми с ел. инсталацията :lol: :tongue:

не съм задобряла толкова :)

fiore
19-12-2007, 15:51
Мотор за Празен Ход.
Тюю жалко таман се бях засилил да си сменям майстора. Нищо ще те търсим за проблеми с ел. инсталацията :lol: :tongue:

не съм задобряла толкова :)по добре да не задобряваш по този начин- от принудителни ремонти :D

lyuli
19-12-2007, 16:52
не съм задобряла толкова :)по добре да не задобряваш по този начин- от принудителни ремонти :D

прав си ;)

но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи

търтей
19-12-2007, 16:56
но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи

мнеее
там у сервизо ша видиш истинските мастори как сменят крушка и после шъ те зема на процент към предприятието с ксинонити :wink: :lol: :lol: :lol:

lyuli
19-12-2007, 17:14
но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи

мнеее
там у сервизо ша видиш истинските мастори как сменят крушка и после шъ те зема на процент към предприятието с ксинонити :wink: :lol: :lol: :lol:

искаш да кжеш в пирамидата с ксинонити :idea: :idea: :idea: :)

търтей
19-12-2007, 17:22
но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи

мнеее
там у сервизо ша видиш истинските мастори как сменят крушка и после шъ те зема на процент към предприятието с ксинонити :wink: :lol: :lol: :lol:

искаш да кжеш в пирамидата с ксинонити :idea: :idea: :idea: :)

е ся пирамида :wink: :P

fiore
19-12-2007, 19:03
не съм задобряла толкова :)по добре да не задобряваш по този начин- от принудителни ремонти :D

прав си ;)

но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи виж сега, ако се специализираш по кеноните ще се наредя и аз да запитам- че често ми гори бушона :D

lyuli
19-12-2007, 20:22
но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи
виж сега, ако се специализираш по ксеноните ще се наредя и аз да запитам - че често ми гори бушона :D

еми виж дали е правилния волтаж.... (или ампераж, едно от двте ;))

fiore
20-12-2007, 13:46
но с тия темпове ще взема много да се специализирам по смяна на крушки ;) накрая може да взема и хляба на Търтея и да взема и ксенони да поставям ;) хихи той за това ме праща в сервиз, разбрах аз ;) хихи
виж сега, ако се специализираш по ксеноните ще се наредя и аз да запитам - че често ми гори бушона :D

еми виж дали е правилния волтаж.... (или ампераж, едно от двте ;))нагорели са кабелните обувки при контактите аз го знам. смених ги :D

Old Fox
21-12-2007, 11:07
еми виж дали е правилния волтаж.... (или ампераж, едно от двте ;))
Е аз вече съм в потрес. Правилно диагностира проблема(и то от разстояние), а предложеното решение е логично (ампераж е м/удругото).
Не вярвах че има и такива. Явно наистина по празниците стават чудеса. :D

lyuli
21-12-2007, 15:29
еми виж дали е правилния волтаж.... (или ампераж, едно от двте ;))
Е аз вече съм в потрес. Правилно диагностира проблема(и то от разстояние), а предложеното решение е логично (ампераж е м/удругото).
Не вярвах че има и такива. Явно наистина по празниците стават чудеса. :D

хахаха, не бъдете толкова предубедени за жените, моля ви се!!!!
някои се справяме (макар и да ми е отнело 3 пъти повече време и усиля да го постигна).... :)

Old Fox
21-12-2007, 15:50
хахаха, не бъдете толкова предубедени за жените, моля ви се!!!!
някои се справяме (макар и да ми е отнело 3 пъти повече време и усиля да го постигна).... :)

Не не съм предубеден просто не бях виждал таквоз нящо. Виждал съм жена дето опитва, ама такава дето успява... тц.
Срвъхприятно бях изненадан. :)

alfa_romeo_forever
28-12-2014, 22:42
Колеги , малко да съживя темата и да попитам нещо , при 156 по същия ли начин стават нещата защото сега забелязах ,пред 30 мин , на тъмно и видях че се отвива пласмаса , но и габарита отзад ли трябва да се свали ? :mobile: