PDA

View Full Version : Мразя я защото . . .



code
21-12-2007, 18:21
Нека тук да си изливаме нервите, от наште "безпроблемни" возила. Който има нужда да си нахока мръсницата да заповяда :twisted: Моята бръмчилка няма да я коментирам защото пак си мени празните обороти и накрая ще взема един голям чук . . . Но . . . нека видим как ще тръгне темата пък после ще ругая, да не подскачам сам като .. . :headbang: :tequilla:

Alfoso
21-12-2007, 19:21
Още един с оборотите,адски много ме дразни...когато си иска ги държи,когато не иска не :!:
Има ли въобще безпроблемна Алфа в тоя форум ?? :evil:

goro
21-12-2007, 19:22
Ами при мен проблема е,че ме мързи да я заведа на доктор. :wink: Ноооо ако говорим за хокане ми писна да не ми беца пръскалката на задната чистачка и да си отварям шофьорската врата през задната седалка. :twisted: :lol:

MBlaST
21-12-2007, 19:29
Писна ми да карам ЗИЛ - ще си проектирам собствена скоростна кутия :joly: :paddle: :wazuuup: :whistle:

Gogata
21-12-2007, 19:34
Писна ми да карам ЗИЛ - ще си проектирам собствена скоростна кутия :joly: :paddle: :wazuuup: :whistle:

Точно.Постоянно цаки с тези скорости! :laser:

hsr
21-12-2007, 19:49
.....
Има ли въобще безпроблемна Алфа в тоя форум ?? :evil:

Че то има ли въобще такова животно ? На тия коли май все има нещо дето да не им е наред :roll:

Furious 155
21-12-2007, 20:44
.....
Има ли въобще безпроблемна Алфа в тоя форум ?? :evil:

Че то има ли въобще такова животно ? На тия коли май все има нещо дето да не им е наред :roll:


като всяка кола на тия години...и мен ми текна радиатора ама какво да се прави....

Derry
21-12-2007, 21:04
Мене ме вбесява като отида в сервиз и ония каде разбират от коли каде не разбират ама от пари разбират всичките.

lyuli
21-12-2007, 21:21
аз не я мразя........... обичм я ;) дори когато нещо се счупи, изглежда нещо съм "неуредо" както казват сърбите ;)

pinko
21-12-2007, 23:31
Отношенията ни са Love-Hate

Сериозна работа.

И по този повод днес капарирах една 156 SW 1.9 JTD 2002-ри набор:lol: :lol:

Тъмносива с жълт кожен салон Momo :lol:

proper
21-12-2007, 23:36
....И по този повод днес капарирах една 156 SW 1.9 JTD 2002-ри набор:lol: :lol:

Тъмносива с жълт кожен салон Momo :lol:

охооооо Честитоооо :):):)

pinko
21-12-2007, 23:39
....И по този повод днес капарирах една 156 SW 1.9 JTD 2002-ри набор:lol: :lol:

Тъмносива с жълт кожен салон Momo :lol:

охооооо Честитоооо :):):)

Мерси, мерси, ако всичко е наред, на последната сбирка за годината на 30.12. ще цъфна със спалния вагон.

Фиатчето се продава, май :frown:

Speeder
21-12-2007, 23:41
Аз мразя стабилизиращата щанга, която прилопва и за да я оправят сигурно ще ми вземат и долните гащи :cussing:

Nasko_77
22-12-2007, 00:24
Мразя и само разхода на гориво.

П.С Е вие какво очаквате от коли по на 10-15год. каквато ще марка да е? Да не се разваля хич ли:roll: Я ако намерите такива, казвайте да взема и аз:whistle: Купете си нова Алфа и да видим какво ще пишете тука в тази тема.

morfius
22-12-2007, 01:05
Не я мразя, всички неразбории с нея са си и по моя вина...
Не е сектантство, осъзнавам недостатъците на автомобила и на годините му, приемам ги и считам, че ми пасва добре.

elenkov
22-12-2007, 01:21
Има ли въобще безпроблемна Алфа в тоя форум ?? :evil:

Аз пък имах проблем с задна лява дръжка на вратата климатроника и МПХ .. Мисля че алфа без проблеми няма .. и все пак винаги има едно НО :twisted:

Поздрави

П.П. Честито Пинко :) Както казваш ако всичко е ток и жица .. ще се видим на 30.12 ?!? :)

morfius
22-12-2007, 01:39
Отношенията ни са Love-Hate

Сериозна работа.

И по този повод днес капарирах една 156 SW 1.9 JTD 2002-ри набор:lol: :lol:

Тъмносива с жълт кожен салон Momo :lol:

Честито, дано ти е на късмет и на кеф.

code
22-12-2007, 11:47
Гледам, че темата е потръгнала :twisted: По моята уличница вече съм пръснал над 4 хилки, в опити да и угодя. Е няма угода мамицата и все с нещо ме дразни, или и скърца предницата сутрин или оборотите си мени или незнам си още какво. Ти от човек ли си направена :shoot:? А като чета постовете на колегата Стефан Каромов, и се замислям това моето не е ли по-скоро "късмет". Мамка му и съдба!

Derry
22-12-2007, 18:18
Тука за пари няма смисъл да се приказва :( . Съдба е или е като жена по-скоро.

J_I_V_K_O
22-12-2007, 21:35
аз пък не я мразя, даже я обичам по-скоро мразя отрицателните мнения "чул-не дочулите" ооо... италянке НЕ...! Коя кола като се кара не се чупи ?!? Кажете и веднага я купувам независимо от марката :?:

MBlaST
22-12-2007, 21:47
Абе колеги, какво се обяснявате - то е ясно ,че си ги харесваме и няма да ги оставим. Според мен целта на темата беше да има само наливки и то леко пресилени дори.. Хем, като влезне някой голфар да му стане меко на душата :lol:

DanewRomeo
22-12-2007, 21:52
Аз си я обичам

yo
22-12-2007, 22:00
Бе и аз си я обичам, но след като цяла седмица вече ходя на с такси на работа,понеже от студ неще да запали и ми идеше с желязото дето почуквах стартера(което не помогна) да я строша цялата насред улицата.Много малко ми остана!!!! :evil: :evil: :evil:
Или когато се пребирах тва лято от морето и ме остави насред пътя зарад някъв глупав датчик.Е тогава вече си виках, оставям я тук и се пребирам на стоп!Ама се още я карам,тва Алфата е голяма краста мамка му !!! :wink:

marrrto
22-12-2007, 22:11
сменя оборотите когато иска, влизам през багажника в студовете, ръчната е замръзнала, задната пръскалка не работи, корите скърцат и похлопват :evil: :evil: :evil:
ама си я обичам да му се невиди :D :D :D

pipi
22-12-2007, 23:38
Вие, поне си карате колите! А мойта сладурана продължава да стои пред нас. Първо беше ECU-то, сменихме го, сега ми е замръзнала нафтата. Имам да сменям някои неща по нея. Просто незнам какво още ше и се случи.

trustworthy
23-12-2007, 09:20
Вие, поне си карате колите! А мойта сладурана продължава да стои пред нас. Първо беше ECU-то, сменихме го, сега ми е замръзнала нафтата. Имам да сменям някои неща по нея. Просто незнам какво още ше и се случи.

Naso сигурно ти я е прокълнал :lol: Вие с Вальо, че и Владу даже насила го вкарахте в тея нафтови печки момчето :)

Mury
23-12-2007, 11:48
Има нещо в Алфа,купчина красиво подредени железа и пластмаса,а между тях душа.Необяснимо е......

П.С.Е човек как да мрази такова сездание :twisted: :twisted: :twisted:

fred
23-12-2007, 14:57
И аз съм от тия дето не мразят колата заради проблема.Да сме живи и здрави и да имаме пари да пооправяме нещата, дай боже :D
Ако мразя наистине нещо е простотията, ама за нея почивен ден няма, така че и това не си струва.

code
24-12-2007, 20:09
Хем, като влезне някой голфар да му стане меко на душата :lol:
Абе забелязал съм, че има някаква нагласа на Алфаджии на доказване на всички останали. :) Колкото пъти загледам някоя Алфа и шофьора като забележи, че го гледат и пълни оборотомера :lol: Със моето прасенце и бавно да карам съм забелязал, че повечето шофьори им прави кеф да карат след мен и да съзерцават на Алфетка д..то :flirt:

The_Game
24-12-2007, 21:41
и бавно да карам съм забелязал, че повечето шофьори им прави кеф да карат след мен и да съзерцават на Алфетка д..то :flirt:


Леле затова ли е било така 8)
Аз карам бавно мина от дясно давам път никой не иска да ме мине карат си зад мен въпреки че има място за 3 коли :D

Изфорсирам я на светофар рацера до мен ме погледне погледне и колата и се откаже :evil:

fred
26-12-2007, 14:40
и бавно да карам съм забелязал, че повечето шофьори им прави кеф да карат след мен и да съзерцават на Алфетка д..то :flirt:


Леле затова ли е било така 8)
Аз карам бавно мина от дясно давам път никой не иска да ме мине карат си зад мен въпреки че има място за 3 коли :D

Изфорсирам я на светофар рацера до мен ме погледне погледне и колата и се откаже :evil:

Мда и аз карам бавно, най много на някой светотофар да поиздухам нещо дето много се пръчи :shock:

trouble
26-12-2007, 18:42
и бавно да карам съм забелязал, че повечето шофьори им прави кеф да карат след мен и да съзерцават на Алфетка д..то :flirt:


Леле затова ли е било така 8)
Аз карам бавно мина от дясно давам път никой не иска да ме мине карат си зад мен въпреки че има място за 3 коли :D

Изфорсирам я на светофар рацера до мен ме погледне погледне и колата и се откаже :evil:

Мда и аз карам бавно, най много на някой светотофар да поиздухам нещо дето много се пръчи :shock:

Значи така било то....ами и аз се чудех, защото аз карам бавно и като ме настигнат и стоят отзад и почват едни тактики едни маневри, едно чудене от къде да мине...Да чукне мигача и да заминава...ама май не е мн лесно....Имам чувството, че искат да се докажат... :twisted: :twisted:

mll
26-12-2007, 19:46
Нека тук да си изливаме нервите, от наште "безпроблемни" возила. Който има нужда да си нахока мръсницата да заповяда :twisted: Моята бръмчилка няма да я коментирам защото пак си мени празните обороти и накрая ще взема един голям чук . . . Но . . . нека видим как ще тръгне темата пък после ще ругая, да не подскачам сам като .. . :headbang: :tequilla:

...новак ако чете из форума за проблемите при алфа/включително и аз-в началото когато се причлених към форума/...не само,че ще се отчая,ами може и за главата да се хване....прав си колега...за ядосване си ти е работата...а и кой ли не се е ядосвал...особенно ако е по старичка колата му....мисля,че специално алфа - има фунсционални възли ,детайли и агрегати,които по принцип държат, и си поддържат характеристиките, но явно има и относително слаби и дефектируеми места и консумативи...лично мнение ми е ,че причините за проблемите доста често възлизат от предоверяването в разните сервизи и майстори корифеи,където занаятчийството властва над науката, а и е придобито от "туй чел,онуй видал..."...скоро един колега от софето къв хуй яде с 2 основни некачествени ремонта, и кви пари му струваха ядовете,че и без хепиенд накрая...че дали не ставаше въпрос и за "еди кой си сервиз"...аз се сблъсках с няколко проблема и минах пред 2-3 варненски сервизчета, едното от които беше"еди кой си сервиз"...и само като чух кви почнаха да ми ги пеят....сори пичове....изкарах си от мануала данните на съответните проблеми,настроих си ги, и ....няма праблем....кофти ако си по на "вие"с техниката, или по-нямаш време за ремонти, и щеш нещеш тръгваш към сервиза....лошо е и ,че масово мануалите са предимно на италиански,който е относително недостъпен....та има си и ситуации за псуване.../умишлено не споменавам конкретни имена, щото тоя форум е малко тоталитарно подвластен на модераторите, та трият кога треве и кога не...колкото и личното ми мнение да е,че"имената на глупците и мошениците треве а висят по стените"...поне от колегиалност, да не се накисне и някой колега....весели празници.../

The_Game
26-12-2007, 22:52
И аз в началото останах с впечатлението че тия коли направо 3 трябва да си купиш и от другите 2 да си сваляш чаркове, защото само се чупят.


Като по прочетох постовете и разбрах, че всеки какъвто и проблем да има се оплаква :D

Някакви дреболии и всеки пита. И като влезне някой външен вижда 30 теми за последните 3 дена с различни проблеми. Е как да не си помисли, че тия коли само виснат по сервизите.

По другите форуми всеки си трае кара си колата в сервиза и се надлъгват кой по-малко е виснал по сервизите, при нас всеки се хвали когато нещо не му е в ред :D

code
26-12-2007, 23:04
Айде сега няма да се депресираме :o :lol:
Ето нещо за настроение:
http://i.data.bg/07/06/21/428856_orig.jpg

Xtrime7
26-12-2007, 23:47
Ми че то като с бренеке гърмяно от ВТОРАТА СВЕТОВНА.Забележете че е отзад.ПЪК АЛФАТА НЕМОЯТ Я УЦЕЛЯТ.

Speeder
27-12-2007, 00:08
И аз в началото останах с впечатлението че тия коли направо 3 трябва да си купиш и от другите 2 да си сваляш чаркове, защото само се чупят.


Като по прочетох постовете и разбрах, че всеки какъвто и проблем да има се оплаква :D

Някакви дреболии и всеки пита. И като влезне някой външен вижда 30 теми за последните 3 дена с различни проблеми. Е как да не си помисли, че тия коли само виснат по сервизите.

По другите форуми всеки си трае кара си колата в сервиза и се надлъгват кой по-малко е виснал по сервизите, при нас всеки се хвали когато нещо не му е в ред :D

Траят си защото за тях е гордост това да си купят шарнир за 18 лева и той да изкара 50000 км! Имал съм абсолютно безмислени спорове с почитатели на немските автомобили, в които те изтъкват, че частите били евтини и не се чупели... и аз ги питам, е хубаво да приемем ,че са по-здрави и по-евтини за подръжка, кажете ми някакво друго достойнство на автомобилите си. И спора завършва :lol:
Защото това е гордоста на един опелджия или голфаджия- евтини и здрави части!!!
Аз предпочитам ръмжаща алфа, която се чупи, пред здрав като скала голф, защото търся нещо повече в автомобилите.

Борил
27-12-2007, 12:28
И аз в началото останах с впечатлението че тия коли направо 3 трябва да си купиш и от другите 2 да си сваляш чаркове, защото само се чупят.


Като по прочетох постовете и разбрах, че всеки какъвто и проблем да има се оплаква :D

Някакви дреболии и всеки пита. И като влезне някой външен вижда 30 теми за последните 3 дена с различни проблеми. Е как да не си помисли, че тия коли само виснат по сервизите.

По другите форуми всеки си трае кара си колата в сервиза и се надлъгват кой по-малко е виснал по сервизите, при нас всеки се хвали когато нещо не му е в ред :D

Траят си защото за тях е гордост това да си купят шарнир за 18 лева и той да изкара 50000 км! Имал съм абсолютно безмислени спорове с почитатели на немските автомобили, в които те изтъкват, че частите били евтини и не се чупели... и аз ги питам, е хубаво да приемем ,че са по-здрави и по-евтини за подръжка, кажете ми някакво друго достойнство на автомобилите си. И спора завършва :lol:
Защото това е гордоста на един опелджия или голфаджия- евтини и здрави части!!!
Аз предпочитам ръмжаща алфа, която се чупи, пред здрав като скала голф, защото търся нещо повече в автомобилите.

Е тия шарнири за 18 леа га изкарат 50000 км ше се прекръстя на Хасан. Според мен няма лошо в това да си правиш сметка на парите, давайки много пари по сервизи кво ти дава тва, моралното успокоение "мога да си го позволя ебал съм го" :?: И аз се кефя някоя част, като се окаже двуцифрена сума/макар, че рядко ми се случва/ :? По повод Голфовете, имам приятел с доста добри финансови възможности и покрай достата си коли има и Голф ІІ, който Голф се подържа само и единствено в Юнитрейд, всяко влизане там му струва колкото половината кола, така че не е хубаво всички хора да минават под общ знаменател.

И по темата независимо от "здравето" на Доматка винаги се либиме якУ. :lol: :lol: :lol:

The_Game
28-12-2007, 22:44
и аз ги питам, е хубаво да приемем ,че са по-здрави и по-евтини за подръжка, кажете ми някакво друго достойнство на автомобилите си. И спора завършва :lol:
Защото това е гордоста на един опелджия или голфаджия- евтини и здрави части!!!
Аз предпочитам ръмжаща алфа, която се чупи, пред здрав като скала голф, защото търся нещо повече в автомобилите.

Хахаха за това не се бях сетил и наистина си прав. :lol:


Ииии аз пък въобще не съм на мнение че голфа не се чупи.

Всичките ми приятели с голфове все по нещо сменят.

Няма стара кола която не се чупи.

Опелите пък имат корави ламарини много добре се борят с корозията :evil:

Ааа изгнила Алфа от 1990та насам немога да се сетя да съм видял. Ако някой има снимка бих се радвал да я видя.

Мойта 155ца от долу няма грам ръжда. Направо се учудих като знам на колко години е и си е със заводската защита (Не е боядисвана повторно) :shock:



Toва коео каза че предпочиташ ръмжаща кола...

То и Рон Денис (McLaren Mercedes F1) Преди 2 години когато им се чупеха колите, Каза : Предпочитам колите ни да са най-бързите на пистата дори и с цената на технически проблем, пред това да сме 5 или 6 -ти.

И в действителност, докато са здрави, бягаха напред, но не стигаха до финала :roll:

deq
28-12-2007, 23:01
Мразя каретата,които постоянно сменям,една кора от дясната страна,която скърца,мразя когато ми се разскърца задната врата,мразя кабелите на свещите/тоест само един,който не могат да разберат кои е/.Но ми пълни душата като изпревари по баир някое Ауденце :evil:
Пък и понякога ми е по лесно да изброя това което обичам в нея и това което ми дава!

ivo_red
29-12-2007, 01:39
Италианските коли са като красивите жени: все капризничат нещо, обаче всичко си струва само за момента, в който излезеш с красавицата на разходка :rosso_spider:


На всички ни се е случвало да ни зареже возилото в кофти момент, но както пише на багажника на едно Пежо 405 "Shit happens to all of us!".

P.S.: Обичайте си колите и жените и те ще ви се отблагодарят, в противен случай се ориентирайте към други такива ;)
I'm out! :afro:

code
29-12-2007, 08:51
Абе някой беше казал, че в италианските най-големия проблем са немските електроники, с което съм напълно съгласен. От Бош май изтискват Алфаджии като лимони за добър ден :twisted: Ето още нещо за успокояване на нервната с-ма http://zazz.bg/play:63b16ab5
:bravo:

BaiJedi
30-12-2007, 08:35
Не я мразя в никакъв случай! Дразни ме само поскръцването на пластмасите в купето. Може би и твърдото окачване. Но не съжалявам никога,че я купих! Няма кола,която да се усеща така добре. Не е до бързината-карал съм и по-бързи. Просто при всяко ускорение и спиране я усещам като част от мен. Сигурно това е магията на Alfa... :wink:

LeoVin4i
31-12-2007, 18:51
Аз пък много се нервя на пръскалката на задното стъкло, колкото и да я настройвам след известно време винаги се връща в едно и също положение :evil: в което разбира се не пръска както трябва :wink:

Violator
01-01-2008, 17:47
18 градско мени си оборотите и изобщо не държи пътя, ходи си на зиг заг и не е от задкормилното устройство. Ама много много си я обичкам

ivo_red
01-01-2008, 18:22
18 градско мени си оборотите и изобщо не държи пътя, ходи си на зиг заг и не е от задкормилното устройство. Ама много много си я обичкам :shock:

tvr
01-01-2008, 22:59
.... зашото и замръзва ръчната и не мога да се пързалям с другите деца през зимата ;(