PDA

View Full Version : Четете ли книги?



fred
21-12-2007, 21:28
Днес забелязах, че темата за спорта е натрупала бая мнения, барабар с моето.Та явно сме "спортисти".По този повод възникна въпроса-четете ли книги :shock: Та можем и "читатели" да станем, като чукчето в един виц / майтап да има/. И ако има читатели, какво предпочитате, какво най-интерсно са чели в последно време?
/списания и вестници с минимални изключения не са за четене, а за затъпяване-не влизат в темата/

lyuli
21-12-2007, 21:50
аз преди време се пробвах с подобна тема ;)) все пак има 2 страници изписани ;)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... ght=#98327 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=98327&highlight=#98327)

fred
21-12-2007, 22:32
аз преди време се пробвах с подобна тема ;)) все пак има 2 страници изписани ;)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... ght=#98327 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=98327&highlight=#98327)

E добре, като видях нЕкои мнения в спорта ми хрумна тази /не съм ползвал търсачка/ ама поне се чете явно :Yeeeehaaa:

blank_jack
21-12-2007, 22:55
аз преди време се пробвах с подобна тема ;)) все пак има 2 страници изписани ;)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... ght=#98327 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=98327&highlight=#98327)

E добре, като видях нЕкои мнения в спорта ми хрумна тази /не съм ползвал търсачка/ ама поне се чете явно :Yeeeehaaa:

аз като гледам в тая тема освен оффтопик друго не прочетох

а по темата .. в момента освен "6-тото клеймо" на Дан Браун съм започнал и "Войната Вис Сик" на Димитър Златков ... мн интересна книга .. само че мн трудно намирам време между лекции, контролни, път, работа и други работи за четене на прочитни книги, ама е гот понякога :)

Gogata
22-12-2007, 00:32
Полезно е да се четат книги,било то за удоволствие или по необходимост.Аз в момента съм на Сали Стюарт - Как да общуваме с медиите :)

Nasko_77
22-12-2007, 00:34
Много обичам да чета книги, но само исторически. А темата "Втората Световна Война" ми е направо.... номер едно, обожавам я. Последната която четох е "Краят на Третият Райх". Не много отдавна даже я филмраха. За съжаление, обаче филмът е една бледа и жалка пародия на тази страхотна книга.

morfius
22-12-2007, 02:38
Чета много, фантастика и фентъзи... според мен нищо не може да замести добрата книга.
Най-интересно не знам, напоследък чета една много забавна фентъзи книга - Чужденецът от Макс Фрай
Иначе на библиотеката си отдавна трябва да и направя каталог...
Е понякога се налага и четене от монитор, например Ксеноцид и Рожби на съзнанието на Орсън Скот Кард ги има само в нета.

AlfaRomeo
22-12-2007, 02:43
последната ми книга която бях прочел,сигурно е преди 1 година,че да не е и повече.Иначе списания тестове и такива екстри се,четат яко.

Aquila
22-12-2007, 03:13
Последните ,които четох са "Blowback" на Chalmers Johnson и "The exception to the rulers" (която още чета) на Amy Goodman. Не са книги,които всеки ще хареса, но за тези ,които искат да знаят нещо различно от това,което се показва по телевизията,в Амазон могат да се поръчат без проблем.Мисля,че ги има само на английски.

fred
22-12-2007, 08:21
Аз сега се зачетох в "Истанбул" на Орхан Памук, не е лоша, но не си падам много по автобиографиите. По принцип чета всичко, предимно художествена литература.Макар и по малко, не както преди години.
Отделно съм взел, но още не съм се хванал с една книга на Скот Келби "Цифрова фотография с фотошоп CS".Много добър автор, пише леко, с хумор и е много полезен.Има и други книги от него за цифрова фотография /то на български май е само още една - "Тайните на цифровата фотография"/ препоръчвам ги на който се интересува.
Чат пат си препрочитам и криминалета, в момента специално на Чейс.

lyuli
22-12-2007, 11:07
аз сега чета
The Pawprints of History: Dogs and the Course of Human Events

by Stanley Coren (Author) "HOW MANY TIMES has the fate of a man, or even a nation, hung from the collar of a dog?..."

супер яка книжка с истории за кучета!

koolio
22-12-2007, 17:23
Хехе, много актуална тема за мен :lol: ! покрай изпити и работа нямах време за книги, но сега по празниците ще си наваксам. Фентъзи и фантастика не обичам, сигурно е щото съм земна зодия :roll: . Но обожавам историческа и мемоарна литература, а за разтоварване- поредицата на Александра Маринина, даже в момента съм захапал най-новата и преведена книга. Има ли други нейни фенове тук?

fred
22-12-2007, 19:33
Хехе, много актуална тема за мен :lol: ! покрай изпити и работа нямах време за книги, но сега по празниците ще си наваксам. Фентъзи и фантастика не обичам, сигурно е щото съм земна зодия :roll: . Но обожавам историческа и мемоарна литература, а за разтоварване- поредицата на Александра Маринина, даже в момента съм захапал най-новата и преведена книга. Има ли други нейни фенове тук?

И аз чета май по празници, най вече през лятната отпуска и ако съм в болнични :shock: Но главно на български, ето по младите и на английски могат :shock:

fred
22-12-2007, 19:36
Хехе, много актуална тема за мен :lol: ! покрай изпити и работа нямах време за книги, но сега по празниците ще си наваксам. Фентъзи и фантастика не обичам, сигурно е щото съм земна зодия :roll: . Но обожавам историческа и мемоарна литература, а за разтоварване- поредицата на Александра Маринина, даже в момента съм захапал най-новата и преведена книга. Има ли други нейни фенове тук?

И аз чета май по празници, най-вече през лятната отпуска и ако съм в болнични :shock: Но главно на български, ето по младите и на английски могат .

odisey
22-12-2007, 19:59
Много обичам да чета книги, но само исторически. А темата "Втората Световна Война" ми е направо.... номер едно, обожавам я. Последната която четох е "Краят на Третият Райх". Не много отдавна даже я филмраха. За съжаление, обаче филмът е една бледа и жалка пародия на тази страхотна книга.

Мдаа чел ли си руска литература по тоя въпрос ? :) Малко е пропагандна но аз мн харесвам :)

fred
23-12-2007, 15:05
Чета много, фантастика и фентъзи... според мен нищо не може да замести добрата книга.
Най-интересно не знам, напоследък чета една много забавна фентъзи книга - Чужденецът от Макс Фрай
Иначе на библиотеката си отдавна трябва да и направя каталог...
Е понякога се налага и четене от монитор, например Ксеноцид и Рожби на съзнанието на Орсън Скот Кард ги има само в нета.


Чел ли си на Ник Перумов нещо?



Много обичам да чета книги, но само исторически. А темата "Втората Световна Война" ми е направо.... номер едно, обожавам я. Последната която четох е "Краят на Третият Райх". Не много отдавна даже я филмраха. За съжаление, обаче филмът е една бледа и жалка пародия на тази страхотна книга.

Мдаа чел ли си руска литература по тоя въпрос ? :) Малко е пропагандна но аз мн харесвам :)


Тук съм съгласен с теб-харесва ми, но наистина /на има доста, а не малко пропаганда/.Всъщност на времето - преди около 20 г. излезе един руски филм за войната "Иди и виж", та в него художествено имаше идея да се излезе от официалната проганда и да се покаже войната за руснака от друг ъгъл.Но горе долу това беше и сега нещата пак се запекоха, та е като в уестърн /с руско гледище за войната/ -руснаците са добри, а другите се все лоши :shoot:
Предлагам да не задълбаваме в тая насока, че край няма :D

lyuli
14-01-2008, 18:54
ето какво изчетох в Египет ;)
The Other End of the Leash by Patricia McConnell

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51PF4KGWTHL._AA240_.jpg

яко книжле за кучета......

fred
14-01-2008, 21:44
Нещо за котки нямаше ли, то Египет в миналото е боготворил котката :priest: