PDA

View Full Version : Честито европеици



ALFA155Ts
24-12-2007, 18:21
Аиде честито днез заредих на новите цени на Газта 1,30стотинки :D :D :D яко нали така е и аз направих един поглед :shock: :shock: :shock: ама газажията ме успоои каза ми "така е БАТЕ европеиски съюз" и си заредих 25лв 19 литра смрад осмихнах се щастливо такае идилия..... сладък живот :pain: :dyrvo_v_kenefa: :gruebel:

code
24-12-2007, 18:31
Помня навремето като взе да се чува оттук, оттам за газови уредби газта беше 28ст. Ами представям си какво ще става с другите горива. Прогноза - бензин95 - 2,30 дизел - 2,50. Ай да видим дали ще позная?!

Alexanderbb
24-12-2007, 18:59
За най-богатите Европейци се полагат най-високите в Европа цени

code
24-12-2007, 19:04
Хора не знам колко сме богати ама вчера не мога да изляза повече от час от Метро, хората им са тесни количките, от Техномаркета влачат плазми там са им пък тесни вратите :lol: а в златарските магазини в Бургас не можеш да влезеш, все едно раздават ланци без пари :?

marrrto
24-12-2007, 19:34
аз се си мисля че вече е време да си търсим правата. не може да плащаме данъци като луди и колите ни да се чупят в дупките. не може бензина да става 2 и нещо и да си траем!!! Навсякъде по света Коледа е времето на намаленията, само в наща мила страна е времето на промоционално вдигнатите цени. докога трябва да проължава това :?:

ALFA155Ts
24-12-2007, 19:47
преди 1-2 години се чудех как така бензина в Турция е 2 лева а газта 1,20 е в момента в турция бензина е 3,30 а газта е 2 лева и нии отиваме на там ...... един приятел вчера си доиде от украина и патрона милия излизаме снощи на заведение да хапнем да пиинем милия си зел 20 кинта за вечерта хахаха и като отвори менюто :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: хехе и вика ее какво става тука :shock: и аз му отговарям че ние сме европеици бре алфи ли ще видите след някоя друга година алфи през крив макарон ще караме смартове и хюндаи ......... :evil:

code
24-12-2007, 19:57
Ок за мене новата Sonata V6-235к.с. нещастен аз . . :heavy_cry:
http://arabam.milliyet.com.tr/fuar/2004/paris/hyundai_sonata.jpg

Abarth
24-12-2007, 22:12
Как така ще поскъпва с 15ст бе леле :shock:

lyuli
24-12-2007, 23:18
Зърнените храни и петрола – ръка за ръка към рекордни цени
От: Андрей Любенов
a.lubenov@investor.bg
24.12.2007 09:20


Геополитически, икономически, метеорологични, технологични и какви ли не още фактори дадоха отпечатък тази година върху цените на едни от най-важните суровини в света – петрола и селскостопанската продукция. Това са може би двете основни продуктови групи, които играят важна роля за всички държави – от членовете на клуба на богатите Г-7 до най-бедните страни в света.
През 2007 година бяха постигнати абсолютни рекорди при цените на петрола, пшеницата и ориза, котировките на царевицата и соята отбелязаха най-високите си нива за повече от десетилетие. Причините за това за няколко, като те трудно могат да бъдат подредени по важност.

Ако започнем със зърнените храни, то неминуемо първата причина за високите цени, на които станахме свидетели главно в края на годината, е тежката метеорологична обстановка. Първоначално в световен мащаб имаше сериозна суша, която наруши производството в традиционни държави износителки като Австралия и Аржентина. След сушите обаче, над производителите се изсипа нова стихия под формата на дъжд , която доведе до погиването на голяма част от посевите.

Тези проблеми доведоха дотам, че основните износители в световен мащаб, сред които водещо място заема Австралия, изпитваха притеснения относно покриването на собствените нужди, което доведе до силен ръст на борсовите цени заради ниското предлагане.

..........................

Към факторите, довели до рекордните цени на черното злато може да се добавят геополитическите събития в Близкия Изток, където производството в една от държавите с най-голям добив – Ирак, беше заплашено от турските нападения над кюрдските бунтовнически лагери в северната част на страната. От политическа гледна точка върху цената на петрола се отразиха и полемиките около иранската ядрена програма и непреставащите критики на венецуелския президент Уго Чавес за слабостта на САЩ.
Скокът в цените на зърнените храни и петрола, които очевидно за обвързани и вървят заедно, може да продължи и през следващите месеци, но обстоятелството, че двете продуктови групи поскъпнаха така рязко заради климатичните и технологични условия през годината, може да се тълкува и като възможност при благоприятни условия да видим възстановяване на по-умерени нива. Дали това ще е така зависи от същите фактори, които ни доведоха дотук – времето, политиката и икономическия растеж.

http://www.investor.bg/?id=58617

Nasko_77
25-12-2007, 00:30
Ше става панаира скоро пак.... усещам. Даже много закъсня тоя път.

gigi
25-12-2007, 00:32
Еееех а сипвах едно време на бившите ведомствени на по левче литър 95, и уно-то хрчеше макс 10градско и 6 извънграда. Ееех спомени спомени......... до слънчев бряг ходехме ей така от нямане на какво да се прави в софията..... :small_cry: :heavy_cry:

Abarth
25-12-2007, 00:46
Еееех а сипвах едно време на бившите ведомствени на по левче литър 95, и уно-то хрчеше макс 10градско и 6 извънграда. Ееех спомени спомени......... до слънчев бряг ходехме ей така от нямане на какво да се прави в софията..... :small_cry: :heavy_cry:
:small_cry:

proper
25-12-2007, 01:36
аз заредих 95 плюс на Еко за 2.08 :)
нормалния беше 2.04 мисля

Абе Честито :)

Да сме живи и здрави другото.......ше се борим....

pinko
25-12-2007, 01:46
Абе да не ви пука, и без това при една Алфа разходите за гориво са най-незначителното перо от разходите :D :D

proper
25-12-2007, 02:08
Абе да не ви пука, и без това при една Алфа разходите за гориво са най-незначителното перо от разходите :D :D

...псолютно :)

предпоследния път като заредих...студено, задръствания...последвани от здраво юркане от нерви.....разход 18 :):) чи ко му е :):):)

AlfaRomeo
25-12-2007, 02:17
Направо думи нямам,тея какви цени само си мислят да слагат и ще го направят... Цените за Най богатите в Европа...евала ма... :twisted:

trustworthy
25-12-2007, 09:35
Еееех а сипвах едно време на бившите ведомствени на по левче литър 95, и уно-то хрчеше макс 10градско и 6 извънграда. Ееех спомени спомени......... до слънчев бряг ходехме ей така от нямане на какво да се прави в софията..... :small_cry: :heavy_cry:

Ние сме ходили кафе да пием в Несебър за разнообразие :) Помня, че газта беше 30-ина стотинки и отидохме и се върнахме за 5 лв някъде :)

Nasko_77
25-12-2007, 12:22
Ами, е това е.... ще си спомняме и ще се вайкаме пак, а онези ще ни шибат както им е кеф :wink: Яд ме е, че с много малко се вдигат центе. Опасявам се от народната издръжливост да не би и този път да устои :evil: Трябваше повече.... да ги направят... 4-5лв. литъра, та белким се сетим да се вдигаме и да ги изметем тея изруди.

Alexanderbb
25-12-2007, 17:09
Ами, е това е.... ще си спомняме и ще се вайкаме пак, а онези ще ни шибат както им е кеф :wink: Яд ме е, че с много малко се вдигат центе. Опасявам се от народната издръжливост да не би и този път да устои :evil: Трябваше повече.... да ги направят... 4-5лв. литъра, та белким се сетим да се вдигаме и да ги изметем тея изруди.

Мене ме притеснява факта че след 18 години театър дето ни разиграват просто няма с кого да сменим изметените

fred
25-12-2007, 20:07
Хора не знам колко сме богати ама вчера не мога да изляза повече от час от Метро, хората им са тесни количките, от Техномаркета влачат плазми там са им пък тесни вратите :lol: а в златарските магазини в Бургас не можеш да влезеш, все едно раздават ланци без пари :?

В София пък масово пъплят по един, тук там има и по двама в кола от един квартал до центъра примерно, а в заведенията няма места :screwy:
Ясно че не сме цъфнали, ама.....
От друга страна ЕС служи за оправдание на всяко малоумно действие на властта.Така например в Гърция е пълно с УЗО в бутилки от 2 литра/у нас ги махнаха, уж ЕС го искало/, същото е с новите номера и в Гърция и в Италия е бъкат с коли със стари номера, а унас само каруците не са регистрирали в КАТ с нови номера.
Тоест "така е в ЕС" у нас е довод за далавери и простотии, ако се гледа ред, доходи, пътища и прочее др., това не важи.