PDA

View Full Version : Помогнете....



Geleto
25-12-2007, 13:52
Здравейте имам един въпрос.....


Понеже трябва да се продава една смачкана кола.... за части ама ще се продава цялата.... момчео което ще я взима иска да я бракувам...
Та въпроса ми е дали след като се бракува договора за покупко-продажба трябва да се завери пред нотариус........
Благодаря ви предварително.......

MainaCore
25-12-2007, 14:13
При всяко прехвърляне на собственост на мпс е нужна нотариална заверка на договора ;)

Geleto
25-12-2007, 14:29
Е да ама аз нали я бракувам и тя вече не се води на мене, а и в даначното не е регистрирана,..,...

Derry
25-12-2007, 14:37
Щом е бракувана е купчина желязо. Няма нотариус. Хората измъкнаха сумата му и коли от италия по тоя начин.

Geleto
25-12-2007, 14:40
А дали е сигурно тва, че щом е бракуване не трябва нотариус...

Derry
25-12-2007, 16:02
Колата като се бракува си носиш номерата в КАТ там малко разтъкаване отиди тука отиди там, плати това, плати онова и ми се събра половин ден чакане и 15 лв. инвестирани в КАТ, отписваш се от местното данъчно и си дотам с документите. Тя вече не е ППС. С 2 коли съм го правил едно и също, последното преди месец, не вярвам законите да са се изменили.

Geleto
25-12-2007, 16:20
Да ама аз нали сменям собственост на тази кола,, с какво ще докажа, че ако стане нещо с тази кола тя не е моя....

Mind_Control
25-12-2007, 17:50
Да ама аз нали сменям собственост на тази кола,, с какво ще докажа, че ако стане нещо с тази кола тя не е моя....

Като бракуваш колата, тя вече не е кола, а купчина ламарини!!! Какво толкова мислиш, че ще стане та се притесняваш? Като се притесняваш толкова подписвате един договор, без нотариална заверка само с подписи, че му продаваш тая купчина ламарини. Ако извърши някое престъпление, тоя договор ще е достатъчен, за да не влезеш в затвора :lol:

MyLady
25-12-2007, 20:55
Не ти трябва нотариус. Както каза колегата в предният пост:

Тя вече е купчина желязо :)

Geleto
25-12-2007, 21:09
Ами ок щом казвате така да бъде... Ама той, ако реши да продава да кажем двигателя, тои нали си се води още на мое име или не е така

Derry
26-12-2007, 11:51
Я като не си сигурен не я продавай, то се е видяло че няма да спиш спокйно.

trustworthy
26-12-2007, 18:53
Ами ок щом казвате така да бъде... Ама той, ако реши да продава да кажем двигателя, тои нали си се води още на мое име или не е така

Ако отпишете колата, двигателят остава без документи просто ;) Става само за части или да се сложи на кола, дето няма номер на ДВГ в талона, но пка е малко под въпрос

голямата риба
26-12-2007, 20:26
когато я бракуваш
двигателя и рамата могат да се продават и само чрез
писмен договор, който не трябва да е заверен нотартиално
като при продажбата му даваш и талона
ако е с новите талони, на големият талон му режат едното крайче
ако е от старите в него КАТ ти слагат печат бракуван
за свое успокоение си взимаш по едно ксерокопие от всеки документ

Derry
27-12-2007, 01:15
Колко писаници ще кажеш че совалка на наса ще се бракува

Absente_
27-12-2007, 01:41
Я като не си сигурен не я продавай, то се е видяло че няма да спиш спокйно.

:twisted:

Христо_Сираков
27-12-2007, 22:26
а и в даначното не е регистрирана,..,...колкото до даначното почтина 99% ще си платиш някакв данак макар че неси я регистрирал дори и глоба може да палтиш таками каза един даначен които няма да ме излъже доно се разминеш но.....

Geleto
27-12-2007, 22:53
Ами мерси много колеги днес се разделих с моята алфуна и така па ще видиме какво ще става.........