PDA

View Full Version : Аларма на 156



milen
27-12-2007, 01:12
Честита коледа и весело посрещане на новата година!!!!!!!!! :cheers:
Отварям тази тема защото моята 156SW я взех без аларма, но преди да отида при някой спец с хубави клещи секачки искам да се посъветвам с вас дали по принцип автомобилите излизат от завода с аларма. Ако не, то дали все пак инсталацията има фабрична подготовка за инсталиране на аларма (имам предвид оргинална на алфа) като букси и местоположение.
По какво да разбера дали колата ми някога е имала аларма. :help:
Може да има аларма, която е изключена, а сирената демонтирана и като отида при майстора само да я включи и да поиска 200 лв. :not-fair:
Благодаря на всеки който може да сподели опит на тази тема. :big_bow_down:

Absente_
27-12-2007, 01:38
колега виж че на ключа имаш копче за оригиналната аларма това би трябвало да говори че има :wink:

milen
27-12-2007, 12:48
Ключовете ми са сгъваеми. Имат две копчета-за централното и за отваряне на багажника.
Все пак, някой може ли да каже къде евентуално са монтирани оргиналните аларми на Алфа Ромео 156.

barash
27-12-2007, 13:22
Здравей колега и на теб весели празници и честита нова година. Когато аз ходих да питам за аларма в оторизиран сервиз ми казаха че няма вабрична аларма и се слага като опция и ако сам искал може ли да ми сложат срещу скромните 450 лв. на мен ми се видяха много,това че ще си отварям и затварям вратите едновременно с алармата сас едно и сащо копче,за мен не е болест за умиране ,за това ми монтираха аларма която работи по отделно-значи като включа алармата(сас неговото си дистанционно) ми се заключват и вратите,пак като реша си ги заключвам и без алармата да ми се задейства с клуча на колата(централното) и цената каде каде по евтина?