PDA

View Full Version : скърцане на предницата



Андрей
30-12-2007, 18:29
много ми скърца предницата на гума, от какво се получава това и какъв е проблема :?:

Stefan84
30-12-2007, 19:00
при мен пък задницата се разскърца :roll:

raiders
30-12-2007, 19:02
отпред в дясно, ма за са не ми пречи, нормално било за 156 :D

mitaka_cs
30-12-2007, 20:30
Това са тампони на стабилизиращата щанга колеги :!: :wink: И на мен ми скърца отпред вляво :lol: Скърца само по неравности ,нали :?:

Absente_
30-12-2007, 20:32
и на мен ми скърца , трябва да се сменят тампоните ли ? и може ли дас се семнят само те ? или....
много ме дразни :x

alfa_R
30-12-2007, 23:33
Какви са най-хубавите тампони, който могат да се сложат за да се задържи без да скърца възможно най-дълго?

DJraceman
30-12-2007, 23:38
най-хубавото е цялото окачване като замине се сваля и се качва чисто ново всичко но тази операция има нужда от средства.
Най-много скърцат горните носачи там е проблема а след това всичко останало.

P.S. А по въпроса за свещите извинявай ,че толкова късно ти отговарям разликата е в по-доброто вървене на автомобила,палене и поведение на двигателя чувства се ,че продукта е качествен :D

alfa_R
30-12-2007, 23:45
най-хубавото е цялото окачване като замине се сваля и се качва чисто ново всичко но тази операция има нужда от средства.
Най-много скърцат горните носачи там е проблема а след това всичко останало.

P.S. А по въпроса за свещите извинявай ,че толкова късно ти отговарям разликата е в по-доброто вървене на автомобила,палене и поведение на двигателя чувства се ,че продукта е качествен :D

Мерси мерси :) А има ли различни марки тампони или видове ... И ако има, кои са най-добри?

krasy k
31-12-2007, 10:25
Първо д се похваля- вече нямам скърцане и тропане в предницата/колегите знаят колко време ревях от този проблем/ Така че колега проблемът ти е в тампоните на горните носачи/90%съм сигурен в това/ На мен също ми казаха за стабилизиращата щанга и ред други неща. Смених горен и долен носач /комплект са с тампони и болтове / и колата заспа на пътя! Наистина най-добре е да смениш всичко с ново,но само ако има повреди. Ако е САМО скърцане без прблем с предницата не се притеснявай-като се намокрят тампоните скърцането спира Пак казвам АКО Е САМО СКЪРЦАНЕТО има и шпрей за това нещо .Ползвай търсачката и ще намериш доста по тази тема във форума. ВЕСЕЛА 2008г. , ЗДРАВЕ и КЪСМЕТ !!!

DJraceman
31-12-2007, 10:49
Незнам аз мойто ще го сменя с MOOG цялото отзивите са много добри и ако е истинско е това едно от най-добрите :D

alfa_R
31-12-2007, 12:06
А къде се продават тези MOOG?

TRENDi
31-12-2007, 16:28
А къде се продават тези MOOG?

Руди96 и София Експорт ги внасят - виж в "Общ технически раздел" за адресите.

Андрей
31-12-2007, 18:50
благодаря на всички които ми отговориха на въпроса. искам да уточня, че става въпрос за алфа 156 и скърцането се чува от двете страни на предницата, предимно при студено време, при натиск върху предните калници скърцането се чува отново и някъде около пружините отгоре. окачването на предницата ми е отлично минавайки през дупки не се чува нищо, освен това скърцане. пожелавам на всички алфаджии успешна и безаварийна 2008 година. 8)

pininfarina
01-01-2008, 10:14
Това идва от тампоните на горните носачи - сменят се лесно тия тампони - по два броя са на носач и струват около 15 лв бройката. На мен ми скърцаше вдясно - смених ги и се оправи - обаче сега започна вляво - и там ще трябва да направя същата процедура. :)

krasy k
01-01-2008, 14:23
Честно да си кажа видях че не е толкова лесна смяната на тампоните на горните носачи. А защо да ги сменя ако само скърцат без да са разбити? Аз заради скърцане И ТРОПАНЕ два месеца обикалях по сервизи и майстори и полудях. Хайде да спестим подобни мъки на колегата като споделим личния си опит. ЧЕСТИТА 2008г.!

code
01-01-2008, 14:45
Мда и аз сменях тампони на горен носач 4х16лв и 100лв смяна. :?

Novachev
01-01-2008, 21:41
Скърцането по принцип може да е от всеки един тампон по предницата но най вече и най много от горните носачи, за стабилизиращата щанга НЕ вземай Бърт не можаха да изкарат и 5к км а за тампоните на горните носачите след смяна скърцането спира за 6 м после наново здрави са не тропат но когато е студено скърцат а пръскалата са временно решение трябва дасе пръскат редовно че да не скърцат. Май ще е най добре да се смяният целите носачи с нещо качествено или да се минава на полиуретанови тампони но не знам дали се намират такива за носачите.

pininfarina
01-01-2008, 22:57
Честно да си кажа видях че не е толкова лесна смяната на тампоните на горните носачи. А защо да ги сменя ако само скърцат без да са разбити? Аз заради скърцане И ТРОПАНЕ два месеца обикалях по сервизи и майстори и полудях. Хайде да спестим подобни мъки на колегата като споделим личния си опит. ЧЕСТИТА 2008г.!

Сменят се за 30 минути на колело - това ако е трудна смяна - здраве му кажи.

Neokill
02-01-2008, 10:27
Нека и аз да кажа нещо, макар че е говорено и предъвквано 1000 пъти.
Всеобщо мнение е че предното окачване на 156 е малко ,,лигаво" демек проблемно. От личен опит знам че читави горни носачи, ВЕМА например издържат около 25000 -30000 км зависи от карането. Такива на БЪРТ не знам колко държат защото на 2000 км вече имах луфт и го смених. Тампони за горни носачи никой не препоръчва да се сменят, е стига да не са Power Flex.
Долните носачи също здраво се разкърцват . Аз като сменях се оказа че в момента нямат в наличност ляв и смених само тампони, сложих пак ВЕМА. Добре е ако ще се сменят само тампони да дадете да ви рециклират шарнира. Иначе на пазара има Фиорела 15000 км нямам проблеми с десния но ше видим.(Тук Tinoto може да каже нощо по въпроса)
Решението е следното - купувате си комплект тампони Power Flex и забравяте за мъките. Лошото е че цената е около 1000 за целият автомобил, предница и задница. Аз започвам постепенна смяна която не е толква ,,изтърсваща" До колкото си спомням коплект тампони за горни носачи е 170 - 180 лв за 4бр. Това е малко над цената за комплект носачи но си заслужава. С търсачката има доста неща за намиране по въпроса.


ПП За стабилизиращата щанга има едни полиуретанови тампони Супер Про които излязоха доста читави.

krasy k
02-01-2008, 17:50
естно да си кажа видях че не е толкова лесна смяната на тампоните на горните носачи. А защо да ги сменя ако само скърцат без да са разбити? Аз заради скърцане И ТРОПАНЕ два месеца обикалях по сервизи и майстори и полудях. Хайде да спестим подобни мъки на колегата като споделим личния си опит. ЧЕСТИТА 2008г.!


Сменят се за 30 минути на колело - това ако е трудна смяна - здраве му кажи.


Добре,но обясни техниката ,че това което наблюдавах ме съсипа - 4часа !!!!!!!!