PDA

View Full Version : Отностно: Бартер - Фиат Мареа 1.6 16V за Алфа 164 2.5 TDI



alfa155Q4
31-12-2007, 12:09
Здравейте колеги!Брат ми се е пощурил да си сменя Мареата за Алфа 164 дизел!Просто незнам какво да го посъветвам!Реших да се допитам до вас, като хора, които карат такъв автомобил, и могат да дадът правилният съвет!!!
Първо да изложа състоянието на двата автомобила:

- Мареата му е перфектна, обслужена е преди 6,7 месеца/всички консумативи, ангренаж, ролки и т.н./, няма нищо разбито по нея, стегната отвсякъде!1997 година е ,има климатроник и вс. екстри без кожа,нов внос, изобщо колата е супер!Има платено автокаско, преглед, гражданска и т.н.Просто не и харесва возията и му малее нещо/макар, че е много широка и удобна/, била нисък клас кола!Не мога да го разбера, ама както и да е!!!

- Алфата, е внос декември от Италия!От автокъща Мавърик!Немога да кача линка нещо, и ако може да я погледнете направо от мобилето!Ето няколко снимки, за да добиете най-обща представа!
1998 година е с всички екстри без кожа!Искат и 4300 лв., което според мен е много ниска цена за такъв клас кола!А иначе състоянието и е доста добро, което ме учуди даже!Изглежда ,че не е много км.

Не съм наясно с 164 що за кола е!!!Това ми е главното питане към вас!!!Държи сравнително ниска цена, и това ме навежда на мисълта ,че не е много добра кола - пак казвам нямам никакви наблюдения!И този двигател 2.5 TDI ,кажете повече за него - разход, поддръжка и т.н.Знам, че е без ремък, със зъбни колела, с две глави и с това се изчерпва инф. ми!Казвали са ми в сервиз на Алфа, че имал проблеми с главите и помпата!

С две думи: какво бихте го посъветвали - да смени ли поддържаната и в перфектно състояние Мареа за такава Алфа дизел или не!!!Вие какво бихте направили на негово място!

Много благодаря предварително на всички, които се отзоват!

Весели Празници на всички съфорумци!!!

KirilSol
31-12-2007, 17:15
Здравей колега!
Алфата е на светлинни години от Мареа-та...аз имах такава 3 години преди да я сменя със сегашната ми. Не съм и правил нищо съществено освен регулярните консумативи. Колата вози като кораб, и много лесно се управлява въпреки че е доста широка. Аз ако бях на мястото на брат ти нямаше да се замисля...но имай в предвид че тази кола се продава много трудно особено ако е карана в България...т.е. сега ако я вземе трябва да си я кара...ако после размисли...ще е късно :brickwall: . Те може би и за това предлагат бартер... Цената е добра и изглежда много добре...аз съм ЗА бартера! Ако човека е мераклия НЯМА да съжалява :D
Обезателно и направете диагностика преди всичко...тогава ще ви е ясно какво купувате :!:

code
31-12-2007, 17:34
Тая Алфа ще си остане вечно негова. Според мен да я взема ако е ПЕРФЕКТНА, иначе не. Освен това изглежда по-дърта от Мареата, понеже питаш какво бихме направили на негово място - аз лично качвам се карам, колата ме грабва или не и всичко друго на заден план. Е, това не е най-рационалното поведение :lol: ама то при Алфите е така . . .

Mury
01-01-2008, 13:31
Ако е хубава я взимайте,само дето 98 няма такава кола :wink: :wink: :wink:

alfa155Q4
01-01-2008, 14:04
много благодаря на всички!Май ще го оставя да реши сам!Че после нали знаете ако Алфата се окаже "дарак", кой ще стане виновен :D

alfa155Q4
01-01-2008, 14:08
Ако е хубава я взимайте,само дето 98 няма такава кола :wink: :wink: :wink:

Ами колега този модел го дават да се произвежда от 1994 до 1998 година, а и тази е с осмица на прозорците!Поне в този сайт:
http://www.autoweek.nl така го описват!
Май годината и е 1998 ,ама година разлика не е от толкова важно значение в случая!Състоянието и е добро - това е по-важното!
Ама нека си рашава сам, че да не стана аз виновен после :wink:

icedoc
02-01-2008, 18:56
Карам такава кола вече почти , година и съм много доволен от нея въпреки че съм имал проблеми с нея ... на возия - уникална , вървеж - много добър , екстри - супер ... само поддръжка и каране .. това е .
Разход зимно време в града 11 - 12 , извънградско 100 -120 > 7 литра нафта , а когато си я настъпваш си харчи , но има защо , успех и се надявам да си поредния с такава хубава Алфа ...

alfa155Q4
02-01-2008, 20:34
Карам такава кола вече почти , година и съм много доволен от нея въпреки че съм имал проблеми с нея ... на возия - уникална , вървеж - много добър , екстри - супер ... само поддръжка и каране .. това е .
Разход зимно време в града 11 - 12 , извънградско 100 -120 > 7 литра нафта , а когато си я настъпваш си харчи , но има защо , успех и се надявам да си поредния с такава хубава Алфа ...
Мерси много за инфото!Какви точно проблеми ти е създавала Алфата, често срещани ли са при нея и как можем да разберем дали и тази няма същите?Брат ми утре ще я води на майстор, за да я прегледат по-обстойно, пък каквото сабя покаже и майстора каже :D

RUSEV-BGR
08-01-2008, 19:23
какво стана с бартера.гледам че тази алфа стои още в мобилето.

BOBBY PLEVEN
10-01-2008, 15:10
Да бе вярно колега кажи какво стана с бартера.