PDA

View Full Version : датчика за външна температура показва грешно на климатроника



WhitePower
02-01-2008, 11:30
от големите студове нещо се бъгна по системата за отчитане на външния въздух и сега показва че на вънка е 5 градуса а то реално е -10
да знаете как мога да си оправя проблема защото датчика е в огледалото и сега няма да си сменя огледалото за един датчик

Alexanderbb
02-01-2008, 14:57
Ами може да си смениш самия датчик тогава. 60777938 маи му е номера. Иначе някой по-напред с електронните елементи може да каже дали е възможно да се поправи стария датчик

търтей
02-01-2008, 15:06
метро
термометър за външна темп с ел дисплей
5 лв
зимаш само датчика от комплекта
и си в джаза

WhitePower
02-01-2008, 17:39
смяташ ли че датчика ще пасне на схемата на климатроника като съпротивление

търтей
02-01-2008, 20:22
смяташ ли че датчика ще пасне на схемата на климатроника като съпротивление

направо съм убеден
тествано е

bass
02-01-2008, 21:11
смяташ ли че датчика ще пасне на схемата на климатроника като съпротивление

У наше село сме с такОв от година (след три месеца търсене на огледало с датчик) :D
Аз обаче се прекарах да си зема въпросния термометъра от ОМВ за 8 (!!!) лева :D
Според мен показва с 2-3 градуса отгоре, но може би е заради неадекватен монтаж - аз го лепнах за металната част вътре (той си има лепка). После видях, че оригиналният е на самия капак, вероятно за да има по-непосредствен допир с въздуха. Но това определено е едно бързо, евтино и, изненада! - работещо решение :-)

TRENDi
02-01-2008, 23:04
У наше село сме с такОв от година (след три месеца търсене на огледало с датчик) Very Happy
Аз обаче се прекарах да си зема въпросния термометъра от ОМВ за 8 (!!!) лева Very Happy

Моя май досега е най-скъпия за 10 лв го взимах, но преди повече от година от една "Аутомания". Идеално ми покри неработещият часовник:hehehm: . И при мен лъже 2-3 градуса, а съм го лепнал на пластмасата на огледалото. Иначе си е перфектно "китайчето" - даже още батерия не съм сменявал :lol:

Alexanderbb
02-01-2008, 23:16
Тренди той човека пита за датчик да му управлява климбатроника не да следи колко градуса е на вънка :roll2:

TRENDi
02-01-2008, 23:27
Тренди той човека пита за датчик да му управлява климбатроника не да следи колко градуса е на вънка :roll2:

"Девет де, девет" и аз така разбрах, но също и разбрах, че се използва термосондата от боклучето дето ми е на колата... И понеже аз си го ползвам цялото - се включих да покажа и при мен как е интегрирана информационната система за атмосферните условия, около и в изтребитела :lol:.

WhitePower
03-01-2008, 12:27
Тренди той човека пита за датчик да му управлява климбатроника не да следи колко градуса е на вънка :roll2:
точно колко градуса е вънка ме интересува но да си го виждам през климатроника !
датчика е в огледалото и като го сменя по схемата на търтея ще се похвала