PDA

View Full Version : Някой, ще пътува ли Варна-Пловдив



phoenix
03-01-2008, 18:54
Искам да попитам, дали някой, няма да пътува Варна-Пловдив, понеже с един колега сме се разбрали да му пратя едни 2 гуми с джантите, ама много скъпо излиза през куриерите. Така че ако някой се движи по тази дестинация, и е съгласен да свърши услугата, да каже. Виното от мен. :drunk:

cassillas
03-01-2008, 22:24
Виж дали няма да се навие някои автобусен шофьор за 5-10 кинта да ги откара :drive:

VFTI
03-01-2008, 23:16
2 гуми с джанти ще ти струват 10-12лв!!
Аз си пратих 4 железни джанти 14" преди месец-два на Севлиево за 12лв, а ако има наложен платеж беше 1% от стойността на сделката. Просто пращай от ОФИС ДО ОФИС ...

Също така получавах 4 зимни гуми на стойност 180лв с наложен платеж и за тях платих 14кинта ... Това беше скоро за един приятел бяха и за колата на сестра ми...

phoenix
04-01-2008, 09:01
с кой куриер.
щото аз които проверих са все около 30 пари, а това не устройва колегата.

trouble
04-01-2008, 09:15
с кой куриер.
щото аз които проверих са все около 30 пари, а това не устройва колегата.

Колко тежи пратката....на Еконт Експрес май е някъде 20 лева...

VFTI
04-01-2008, 11:23
Абе колко пъти да обяснявам, че не може да е 20лв. МАКСИМУМ 14лв.-15лв. Независимо с кого е...

А конкретно аз пращам и получавам всичко с ЕКОНТ, защото са ми най-близко.

Виж ми пак примера колко обемни неща съм пратил и получил. Аз постоянно използвам Еконт... За маса за тенис(кетлер-масивна) ми взеха 36лв. Примера още стотици мога да дам...

Прати с Еконт от ОФИС до ОФИС тия 2джанти с 2 гуми и ако е повече от 15лв. аз ще ти ги поема тия пари :lol:

The_Game
04-01-2008, 11:58
Абе колко пъти да обяснявам, че не може да е 20лв. МАКСИМУМ 14лв.-15лв. Независимо с кого е...

А конкретно аз пращам и получавам всичко с ЕКОНТ, защото са ми най-близко.

Виж ми пак примера колко обемни неща съм пратил и получил. Аз постоянно използвам Еконт... За маса за тенис(кетлер-масивна) ми взеха 36лв. Примера още стотици мога да дам...

Прати с Еконт от ОФИС до ОФИС тия 2джанти с 2 гуми и ако е повече от 15лв. аз ще ти ги поема тия пари :lol:


Oсвен ако джантите на тежат над 30 кг :lol:
Ако са до 30кг ще те оправят 15 16 лв

п.п Обена не е важен а теглото.
Един път видях да пращат скутер по ЕКонт :lol: :lol:
Поздрави

DiabL0
04-01-2008, 12:03
Емо, съмнява ме тея дни да пратиш нещо, някъде извъ Варна...
Всички проходи са почти непроходими... даже повечето затворени...
те влакове са закъсали... кво остава за колите.. изчакай някой друг ден... да се пооправи обстановката..
то може и аз да пътувам другата седмица... ако до тогава не си ги пратил ще ти се обадя да те питам...
Неразчитай все пак на мен... !!!!!! само има такъв вариант да пътувам...
Аиде Поздрави...

trustworthy
04-01-2008, 13:20
с кой куриер.
щото аз които проверих са все около 30 пари, а това не устройва колегата.

С In Time 4 лети джанти 14-ки, дето тежат 30 кила ги пратих до София за 30 лв. Не може две железни, макар и с гуми, да струват повече :idea:

phoenix
04-01-2008, 17:24
2-те гуми с джантите тежат 28кг. по калкулаторите на куриерите излизат между 25-30лв. както и да е. цената не смущава мен.
Тео, ще се чуем по телефона, за сега не е спешно и седмица няма да е проблем за колегата предполагам

VFTI
04-01-2008, 17:41
2-те гуми с джантите тежат 28кг. по калкулаторите на куриерите излизат между 25-30лв. както и да е. цената не смущава мен.
Тео, ще се чуем по телефона, за сега не е спешно и седмица няма да е проблем за колегата предполагам

ПРАЩАЙ от ОФИС ДО ОФИС... така ще ти е под 15лв.

Защото ако пращаш от врата до врата става много скъпо...

Пример. МОите 4 тери железни джанти ги занесох в офиса на ЕКОНТ там им казах, че искам да ги пратя до офиса на Еконт в Севлиево... Платих си 13лв. и на следващия ден баща ми отиде в офиса на фирмата в Севлиево и ги взе...

Ако бях извикал куриер до в къщи и да ги остави на адрес щеше да е 30лв., но иначе НЯМА как да е!!!!!!!!!!!!

Ето графика...
http://www.econt.com/page.php?page=tariff_parcel

За товар до 20кг. МЕЖДУ ОФИСИТЕ е 10лв и 20стотинки :!:

Дано сега ме разберете....

А офиси на всяка фирма има много в големите градове... Примерно в София има 5-8 офиса на ЕКОНТ и отиваш и пращаш от най близкия ти офис... Същото е и с изпращането казваш им, че искаш пратката да отиде в офиса в София на ул.Резбарска и там отива пратката...Ако е по-малък град, като Севлиево си има само един офис и вече се преценява дали е удобно....Но дори да не е удобно е по-добре човека да си вземе пратката от офиса, защото ще му е ПАК ПО ЕВТИНО, отколкото да плати на куриера да я достави до вратата...


ПРАЩАЛ съм стотици неща и не само с Еконт имам и остъпки на Спееди...Това е цялата философия, а дано сте ме разбрали :idea:

AlfaRomeo
04-01-2008, 18:46
Венци е прав,вие него слушате още на първия пост го беше написал такда е от ОФИС до ОФИС :) И ако онея пак кажа толкова пари покажи им интеренет страницата им кво пише :)