PDA

View Full Version : Нова аларма или?



sledy
04-01-2008, 13:56
Здравейте,
преди няколко дни станах собственик на Алфа 156 :)
Купих я от автокъща, но имаше само един ключ. Алармата е фабрична, но ми се иска да я сменя защото не се знае къде е другия ключ :(
Дали си струва да сменя алармата и да направя още един резервен ключ. Някъде из форума четох, че имат вграден имобилайзер и ако сменя ключа дали ще има проблеми.
Благодаря

mitaka_cs
04-01-2008, 15:37
Здравейте,
преди няколко дни станах собственик на Алфа 156 :)
Купих я от автокъща, но имаше само един ключ. Алармата е фабрична, но ми се иска да я сменя защото не се знае къде е другия ключ :(
Дали си струва да сменя алармата и да направя още един резервен ключ. Някъде из форума четох, че имат вграден имобилайзер и ако сменя ключа дали ще има проблеми.
Благодаря

Преди 3 месеца имах твоя проблем :? Нова Алфа с един ключ и неработеща аларма. Това което направих беше това което ти мислиш да направиш :wink: Направиха ми ключ по оригиналния ,но без електрониката по него с която мога да запаля колата ( имобилайзер ).С него мога само да отключвам ,но пак е по-добре от преди :) Относно алармата ,моята дори не работеше и след дълго търсене на проблема я смених.Съвета ми е да смениш алармата и да си направиш ключ дубликат като мен. :wink:

sledy
04-01-2008, 18:18
mitaka_cs1991 Благодаря ти за съвета!

Чудя се дали няма възможност да се избегне фабричния имобилайзер и да се сложи нов заедно с алармата и всичко да е ОК :)

mitaka_cs
04-01-2008, 21:32
Sledy ,на мен ми искаха 300+лв. за да ми направят дубликата да пали алфата :!: Чудих се много и накрая реших ,че с нова аларма за 15лв ще съм достатъчно защитен :? Смяната на имобилайзера е най-чистата работа ,но би било много скъпо не мислиш ли :?:

code
04-01-2008, 22:43
:lol: кви са тия аларми по 15лв. Да не ги даде на някой циганин да вика:
- Крадът кулатааааа, батееее :)