PDA

View Full Version : Размисли и страсти около качеството на някои модели алфа



Nasko_77
04-01-2008, 22:45
Ми то по тази логика... като се изчерпат всички проблеми които засягат тази марка, и направо да се заключват всички раздели и да остане само "Общи Приказки" щото само той ще е не изчерпаем :D
Това, че темите се повтарят през година-две е съвсем естественно явление :idea: 145/146 си остава завинаги 145/146. Все някога ще дойде момента, когато няма да остане нищо не обсъждано за този модел.... тогава какво правим?

vladu
04-01-2008, 22:53
как какво?
спираме да ги вадим за ретро изложенията "100+ години".

повярвай ми тоя модел е такъв боклук, че ще има за ко да си пишем 300 години.

trouble
04-01-2008, 23:12
как какво?
спираме да ги вадим за ретро изложенията "100+ години".

повярвай ми тоя модел е такъв боклук, че ще има за ко да си пишем 300 години.

Кой модел е какъв БОКЛУК !?!

Nasko_77
04-01-2008, 23:19
как какво?
спираме да ги вадим за ретро изложенията "100+ години".

повярвай ми тоя модел е такъв боклук, че ще има за ко да си пишем 300 години.Ееее, стига де.... ти пък ся. Той стана толкова масов, че тея 300год. минават за 30 месеца всеки като сподели по нещо :D

vladu
04-01-2008, 23:23
145/6 - сите модификации.
боксера е мотор концепция 1972а големио снег. как така стана, че до 1995 не можаха да го оправят. а па субару не им бе проблем?
ТС е извънредно трошлиф ... с 3то качество бош компоненти.
тд е умрел (друго не знам за него)
jtd е здрав с 4то качество бош боклуци по него.

окачването им е смотано/трошливо, поне е ефтино.
осветлението ... мизерия.
комфорт: в салона се седи като в бус и за удобство ... го няма 1/2 табло. о боже.
всичко движещо се или заяжда или скърца ако изобщо работи ...

но това е само мое мнение нали. (базирано на голямата ми любов по сервизите с моите 146ти и 145JTD + любезното съдействие на 10ките приятели които придобих в същите сервизи)

просто 145/6 е недоносляк, изплют на зор след фалита и закуването от феат. изакан по-скоро. и не се обиждайте и аз си имам една.

vladu
04-01-2008, 23:27
как какво?
спираме да ги вадим за ретро изложенията "100+ години".

повярвай ми тоя модел е такъв боклук, че ще има за ко да си пишем 300 години.Ееее, стига де.... ти пък ся. Той стана толкова масов, че тея 300год. минават за 30 месеца всеки като сподели по нещо :D

аз само се пошегувах.

BillyBoy`
04-01-2008, 23:32
извинявам се за спама колега ти тея алфи ги изкара е баси боклуците а ти защо защо караш такава? :twisted:

trouble
04-01-2008, 23:34
145/6 - сите модификации.
боксера е мотор концепция 1972а големио снег. как така стана, че до 1995 не можаха да го оправят. а па субару не им бе проблем?
ТС е извънредно трошлиф ... с 3то качество бош компоненти.
тд е умрел (друго не знам за него)
jtd е здрав с 4то качество бош боклуци по него.

окачването им е смотано/трошливо, поне е ефтино.
осветлението ... мизерия.
комфорт: в салона се седи като в бус и за удобство ... го няма 1/2 табло. о боже.
всичко движещо се или заяжда или скърца ако изобщо работи ...

но това е само мое мнение нали. (базирано на голямата ми любов по сервизите с моите 146ти и 145JTD + любезното съдействие на 10ките приятели които придобих в същите сервизи)

просто 145/6 е недоносляк, изплют на зор след фалита и закуването от феат. изакан по-скоро. и не се обиждайте и аз си имам една.


Ти не си добре баце, явно много си страдал....съжалявам много !!!

vladu
04-01-2008, 23:35
извинявам се за спама колега ти тея алфи ги изкара е баси боклуците а ти защо защо караш такава? :twisted:

викат му самоирония. и карам предимно 147цата :mrgreen:

и не си мислете, че си мисля, че другите са по-хубави.
явно 90те са били тежки години за автоиндустрията.

BillyBoy`
04-01-2008, 23:42
:D браво аз напоследък доста се замислям тяка да се каже за старата школа много ме сърбят ръцете за една 75-ца във авто парка :twisted:

vladu
04-01-2008, 23:46
и аз съм се замислял за 90ка ... или 155q4

после за нова кола ...

накрая сам се сетих, че 147 ми е любимата кола и си я купих.

Nasko_77
04-01-2008, 23:56
накрая сам се сетих, че 147 ми е любимата кола и си я купих. Ма то и за нея май говорят, че е страдалка...

vladu
04-01-2008, 23:58
хе чак до пловдив ли е стигнало ...
колата си е екстра. има нужда от нов чип, поуерфлекс и сиди чейнджър с мп3 :wink: :wink:

Nasko_77
05-01-2008, 00:14
хе чак до пловдив ли е стигнало ...
колата си е екстра. има нужда от нов чип, поуерфлекс и сиди чейнджър с мп3 :wink: :wink:Нямах на впредвид твоята в частност :lol: :lol: А модела по-принцип... нали и на нея се слага ТС и ЖТД.

vladu
05-01-2008, 00:23
хе чак до пловдив ли е стигнало ...
колата си е екстра. има нужда от нов чип, поуерфлекс и сиди чейнджър с мп3 :wink: :wink:Нямах на впредвид твоята в частност :lol: :lol: А модела по-принцип... нали и на нея се слага ТС и ЖТД.

е да но доста детски болести са оправени.
електротехниката е заменена с по-нова. сега и викат електроника :wink:
окачването е ново. салона е върха. движещите се части заяждат по-малко и работят в повечето случай. и сичкото това за 1-2 години разлика (говоря за 145жтд и 147жтд) - не е зле. някой в алфа си е чел домашното.

trustworthy
05-01-2008, 11:16
Разделих темата, че малко се беше поомазала предната.

На тези, които не познават перипетиите на Владу с марката, бих предложил да приготвят носни кърпички, защото това е една истинска човешка драма :lol:

nikolaaaay
05-01-2008, 11:35
как какво?
спираме да ги вадим за ретро изложенията "100+ години".

повярвай ми тоя модел е такъв боклук, че ще има за ко да си пишем 300 години.
Просто твоята 145-ца се е случила такава. Аз моята я карах 1 година и й нямаше нищо. Само консумативи съм сменял и 1-2 крушки на таблото. Страшно много ме кефеше тая кола, но си беше добре поддържана, Билщайн амортисьори, супер спирачки, нисък разход и все си мисля, че и чип имаше, щото вървеше наистина много. Перфектна! Много се чудя защо не си взех пак такава а дадох 3 пъти повече пари за 156.

koolio
05-01-2008, 12:50
При всички производители тенденцията е понижаване на качеството за сметка на комерсиалния успех :cry: . Италианските не правят изключение.
Иначе и досега никой не е успял да ме убеди, че ако си купя 12-годишна немска кола ще ми се чупи по-малко от 12-годишна италианска.

Nasko_77
05-01-2008, 17:14
Иначе и досега никой не е успял да ме убеди, че ако си купя 12-годишна немска кола ще ми се чупи по-малко от 12-годишна италианска.Точно :!: Абсолютно съм съгласен с теб :wink: Владу май сравнява 6-7 годишна кола с два пъти по дърта. Ще видим 147-те след 5год. как ще са :whistle:

П.С trustworthy.... първия пост от тази тема, не е ли за другата :roll: :D

trustworthy
05-01-2008, 17:29
П.С trustworthy.... първия пост от тази тема, не е ли за другата :roll: :D

Абе така го оставяме ;)

Nasko_77
05-01-2008, 21:30
П.С trustworthy.... първия пост от тази тема, не е ли за другата :roll: :D

Абе така го оставяме ;)Дискриминация.....

raiders
05-01-2008, 21:40
Иначе и досега никой не е успял да ме убеди, че ако си купя 12-годишна немска кола ще ми се чупи по-малко от 12-годишна италианска.

И аз няма да го направя, но е факт, което не значи нищо де, всеки си е индивидуален, и не трябва да робува на слухове, а само на собствен опит, кефа е само за тебе си :D

A40
06-01-2008, 10:37
аз лично съм имал 145 96година 1,6 боксер-перфектна кола,година и половина само масло и накладни,след това 156 01 година 1,9 дизел-перфектна кола,масло и един тампон за 1 година,вече трети месец карам 147 дизел,досега само масло.ако си купи човек някаква кошница вместо кола нормално е да има проблеми,но затова трябва да гледа какво купува.имах мазда 323 01 година-според повечето немски проучвания е най здравата кола.взех я на 70 хиляди км,направих основн ремонт на двигателя,ремонтирах скоростната кутия...не бих казал че са лоши маздите-аз попаднах на такава.

Mind_Control
06-01-2008, 15:21
аз лично съм имал 145 96година 1,6 боксер-перфектна кола,година и половина само масло и накладни,след това 156 01 година 1,9 дизел-перфектна кола,масло и един тампон за 1 година,вече трети месец карам 147 дизел,досега само масло.ако си купи човек някаква кошница вместо кола нормално е да има проблеми,но затова трябва да гледа какво купува.имах мазда 323 01 година-според повечето немски проучвания е най здравата кола.взех я на 70 хиляди км,направих основн ремонт на двигателя,ремонтирах скоростната кутия...не бих казал че са лоши маздите-аз попаднах на такава.

Това е самата истина- всичко зависи от това на какво ще попаднеш :) Като процентно съотношение между произведените коли и развалилите се коли, италианските може и да водят малко пред немските, но в общи линии ако си отваряш очите като купуваш колата нямаш ядове 8)

vladu
06-01-2008, 16:42
добре. лош късмет съм бил имал.

според статистиката на един популярен младеж тука над 40% от жтд-тата прекъсват по една или друга причина, дори и в гаранция.

според моята статистика всички, които познавам с 2.0ТС са правили ремонт на мотор (бобо като отварял неговия за ревизия преди турбинирането казва, че бил като нов - аз му казах, че е чупят отведнъж, а не постепенно :wink: ) и същите младежи барем 2 пъти в кариерата си са докосвали мечтата 20/100 бензин 100 октана. даже са ми се хвалили за няма 200 км с един резервар.
танаско е изключение - той не е правил основен ремонт, но пък колата апваше 10/100 извънградско с 100-130км/ч :!:

алфите са спортни коли. и много ми харесва като хората се похвалят как ги настъпвали. мисля, че преувеличават. пазят си ги.
а аз просто съм си ги ползвал по предписание. :wink:

KGB
06-01-2008, 17:13
според статистиката на един популярен младеж тука над 40% от жтд-тата прекъсват по една или друга причина, дори и в гаранция.

Кой е тоз корефей 8)

vladu
06-01-2008, 17:15
твойта не прекъсваше ли? :wink:

зема да пусна една анкета...
прекусвало ли Ви е JTD-то и коя бошовска част е била причината?

KGB
06-01-2008, 17:26
Не...моята да чукам на дърво никога не е прекъсвала...

А причината да пренадува и да влиза в сервизен режим...беше един соленоид който струва около 100лв. Да си живи и здрави момчетата от ТиН че ми оправиха колата за 5мин...след 2 месеца диагностики и излишни разходи.

А и повярвай ми ако колата беше без спортния филтър нямаше да се появи този проблем...да не говориме ако беше и без чип.

Спомени сега кой е корефея, че ми е любопитно :wink:

vladu
06-01-2008, 17:31
е да де то и мойта не прекъсва ... а дава грешка, че пренадува. аз и на тва му викам прекъсва. не само на тва да угасне кат си караш с 140.

колкото до корифея е бобо - спомена го в темата ми за 145 jtd гасне в движение.

KGB
06-01-2008, 17:37
Аха ясно :lol: :lol: :lol:


На коята твойта я дава тази грешка???

vladu
06-01-2008, 17:41
147.
145 е безгрешна вече.

DanewRomeo
06-01-2008, 17:46
твойта не прекъсваше ли? :wink:

зема да пусна една анкета...
прекусвало ли Ви е JTD-то и коя бошовска част е била причината?

Никога до сега.

vladu
06-01-2008, 17:47
пошегувах се за анкетата бат.

Lucky
06-01-2008, 17:48
твойта не прекъсваше ли? :wink:

зема да пусна една анкета...
прекусвало ли Ви е JTD-то и коя бошовска част е била причината?

Ми карам жтд от половин година и около 20к км. На 160к я взех по километраж,е не прекъсва и пали при минус 15.
Преди имах 1.6 боксер отново бе проблеми и така.
Мързи ме да пиша,инак може да поспорим :roll: :D

KGB
06-01-2008, 17:48
Ми след като знаеш, че съм имал същия проблем защо не си ми звъннал да питаш какво всъщност й е било на колата... :wink:

Или дай пак като 145тица...да като не ви светна лампата :wink:

vladu
06-01-2008, 17:57
бат колата сега е с извънредно странен чип. сипва АДСКИ много нафта без да надува адски много. реално не изгаря половината нафта в някои режими - пуши много.
нека елиминирам това като евентуален причинител на проблема.
и ако пак го има - ще те питам кой соленоид си сменил :lol:

досега ми е давало грешката два пъти:
1. карах с газ до килима и някъде при пределната за модела скорост адде грешката и спря да набира, намалих до 20-30 и чак тогава почна да набира отново
2. карах с 130-140 и тръгнах да изпреварвам - даде грешката, но след отпускане на педала на газта и отново подаване на газ продължи да набира ....

може да е кофти чип, кофти турбина (променливата геометрия), твоя соленоид ... :lol:
скука с алф нема.

vladu
06-01-2008, 17:58
145цата гаснеше от воле. помпа високо налягане. сменена и сега си е 6 колицата.

DeX
06-01-2008, 18:01
алфите са спортни коли. и много ми харесва като хората се похвалят как ги настъпвали. мисля, че преувеличават. пазят си ги. а аз просто съм си ги ползвал по предписание. :wink:

Я аз да се включа тука - моя курник го настъпвам до откинане щом ми гори 12-13 извънградско (баща ми кат го кара гори 7). Тъй, че не се изказвай, че понеже твойта си я натискал много ти е правила проблеми. Я и мойта си я натискам вече 80к км. и още не съм правил нещо сериозно по нея. Въпрос на късмет е всичкото това, е и на поддръжка.

vladu
06-01-2008, 18:05
алфите са спортни коли. и много ми харесва като хората се похвалят как ги настъпвали. мисля, че преувеличават. пазят си ги. а аз просто съм си ги ползвал по предписание. :wink:

Я аз да се включа тука - моя курник го настъпвам до откинане щом ми гори 12-13 извънградско (баща ми кат го кара гори 7). Тъй, че не се изказвай, че понеже твойта си я натискал много ти е правила проблеми. Я и мойта си я натискам вече 80к км. и още не съм правил нещо сериозно по нея. Въпрос на късмет е всичкото това, е и на поддръжка.

ше се нападаме ли сега кво?
не са те гушкали като малък.

KGB
06-01-2008, 18:13
бат колата сега е с извънредно странен чип. сипва АДСКИ много нафта без да надува адски много. реално не изгаря половината нафта в някои режими - пуши много.

От къде изнамери такъв "чип" бре 8)

пс: Помъчи се още и като ти писне да се мъчиш се обади :lol: Предполагам какви са ти проблемите на колата...

75 2.0 turbo
06-01-2008, 18:59
бат колата сега е с извънредно странен чип. сипва АДСКИ много нафта без да надува адски много. реално не изгаря половината нафта в някои режими - пуши много.

От къде изнамери такъв "чип" бре 8)

пс: Помъчи се още и като ти писне да се мъчиш се обади :lol: Предполагам какви са ти проблемите на колата...
гусин председателю до вчера рева че твоита е цялата умряла сега хукна да праиш на хората я се огледаи малко слез на земята :wink: а по темата мога да кажа че дизеловите "бегачки" са също като бензиновите ЦЕЕЛИТЕ УМРЕЛИ :lol:

KGB
06-01-2008, 19:01
До там се стига от добри майстори :wink:

75 2.0 turbo
06-01-2008, 19:04
До там се стига от добри майстори :wink:
не ве пич от акъла на собственика на мръхтаря :wink: някои би ли та у камбаната да си "тунинговаш"новата кола 8)

virusalfa
06-01-2008, 19:11
твойта не прекъсваше ли? :wink:

зема да пусна една анкета...
прекусвало ли Ви е JTD-то и коя бошовска част е била причината?
Das is BOSCH-probleme!!! ШАЙЗЕ!!!
http://www.bba-reman.com/images/actuator.jpg

KGB
06-01-2008, 19:18
До там се стига от добри майстори :wink:
не ве пич от акъла на собственика на мръхтаря :wink: някои би ли та у камбаната да си "тунинговаш"новата кола 8)

Колата съм си я правил по мой си вкус и нещата си стават перфектни :wink:

пс: Вирусе можеш да споменеш и нещо добро за дилърите на Бош 8)

virusalfa
06-01-2008, 19:23
До там се стига от добри майстори :wink:
не ве пич от акъла на собственика на мръхтаря :wink: някои би ли та у камбаната да си "тунинговаш"новата кола 8)

Колата съм си я правил по мой си вкус и нещата си стават перфектни :wink:

пс: Вирусе можеш да споменеш и нещо добро за дилърите на Бош 8)Да,ЕГА пукнат и с тия пари дето им дадох за клапан на ГНП-то свещи за целото им гадно племе да купат!!! Клапана се оказа негоден за тая кола,ЕГА си набутат дебелите каталози у задния двор! ЕГА краста да пипнат и ЕГА им поникнат орлови нокти да си я чешат!!! Боклуци продават боклуци-това е действителността... Ако не върнат парите,ги чакат истински клетви!!!

DeX
06-01-2008, 19:39
алфите са спортни коли. и много ми харесва като хората се похвалят как ги настъпвали. мисля, че преувеличават. пазят си ги. а аз просто съм си ги ползвал по предписание. :wink:

Я аз да се включа тука - моя курник го настъпвам до откинане щом ми гори 12-13 извънградско (баща ми кат го кара гори 7). Тъй, че не се изказвай, че понеже твойта си я натискал много ти е правила проблеми. Я и мойта си я натискам вече 80к км. и още не съм правил нещо сериозно по нея. Въпрос на късмет е всичкото това, е и на поддръжка.

ше се нападаме ли сега кво?
не са те гушкали като малък.

Аз заядлив тон долавям само в отговора ти.Аз споделих мнение, а ти нападаш, а отностно гушкането като малък май тебе не са те.

75 2.0 turbo
06-01-2008, 19:47
Колата съм си я правил по мой си вкус и нещата си стават перфектни :wink:
е кофти раота е когато ти загорчи вкуса в устата :lol: а с "тунинговането"
има доста такива моменти сам си го усетил но освен тва си има и положителни качаства ставаш "маистор" 8) е ти си жив пример вече си спец по проблемите на тунингясаните печки :choice:

sitalk
06-01-2008, 19:52
И на мен ми пренадуваше,бая зор водяхме докато открием какво е!Както на колегата,като ускоряваш между 3000 - 4000 оборота,светва инжектора и колата "умира",като отпуснеш газта след малко поема пак,но е много неприятно при изпреварване!Регулирахме селенуида или турбото не си спомням и се оправи,даже сега още малко трябва да се пипне!
Всичко е късмет и добре да я провериш преди да я купиш колеги,казвам го от опит!Дълго е за разправяне,но и аз доста ядове имах с мойта,но основните идват от този дето ми я докара,който даже ми е рода и много близък,но след докарването вече не сме толкова близки! :D Далаверка си завъртя на мой гръб и то сериозна! :lol:
Допълнение:няма да ви разправям,че ще ви просълзя! :lol:

vladu
06-01-2008, 21:17
@Декс
бат радвам се,че колата ти е от читавите.
ма да почнем малко по-отначало ...
цялата тема се почна във връзка с едно правило в форумта, а именно да не се започват нови теми по вече нищени и разнищвани теми.
колега сподели, че така форума щял да припадне като изприказваме сичко по сички възможни теми.
сичкото това е за раздел 145/6.
аз само казах, че въпросните 145/6 са толкова проблематични, че след около 300 години ще се изчерпат темите.
после някой ме пита що си мисля, че колите са боклуци и аз проявих откровение. както и изказах съмнение, че хората наистина ги ползват на ръба на капацитета им, както обичат да споделят.

ти тогава взе, че реши и ти да се похвалиш видиш ли колко ти е здрава колата (156 1.8ТС - да съм казвал нещо за тях?? а?) и как си я бил резгал като изоглавен на дълго.
аз само казах, че явну са те гушкали малко като малък.
ти реши, че и мен не са.

сори ма ми се струва тъпо. амин.

vladu
06-01-2008, 21:22
колкото до тунинговането и проблемите на тунингованите 147ци дизел ...
така съм я купил (с чип мунинг, спортни пружини, двойновентилирани дискове, реплейсмент филтър...) ... гледахме я колата имаше си я грешката ... реших, че един път се живее и я взех.

ако се окаже чип - здраве да е.
ако е соленоид - два пъти ура.
ако е турбина - къде не съм дал 2-3к лева.

пари кат л*йн@, да има кой да ги яде.

vladu
06-01-2008, 21:31
До там се стига от добри майстори :wink:

ее да бат, дай и доматите сами да си садим.

автомонтьор-диагностико-гумаджия нема да стана. аз съм тоо с геврека и педалите. пипам и скоростнио лост.

pinko
06-01-2008, 21:37
Тая тема според мен е за ключ, така че ако имате още нещо да си казвайте - давайте бързо, давам ви още 30 минути.

След това заключвам.

vladu
06-01-2008, 21:40
кво ше закл. трий.