PDA

View Full Version : За обслужването в Техно-магазините...



Furious 155
07-01-2008, 16:00
http://gery.wordpress.com/2006/07/16/te ... in-letter/ (http://gery.wordpress.com/2006/07/16/technopolis-complain-letter/)

Четете и коментирайте. Лично аз обикновено като отида в такова място знам повече от хората дето ми продават конкретния продукт, който съм си избрал. Отделно че за да ти обърнат внимание май трябва ред гранати да им покажа че нося... за отношение няма да говоря... УЖАС

pent
07-01-2008, 16:29
ае технополис са сравнително по-добри в това нещо... ама по-големи мърди от техномаркет няма!!!! в това сме се убедили всички! често ходя в мола и там тия се събират на групичка и трее да ходя да им разваля карето за да ми обърнат внимание.


друг път отивам с парите да си купувам безжичния рутер... няма никой около мен, само 2ма от персонала нареждат некви кутии, местят ги от едното шкавче в другото - казвам му 'извинете може ли за минутка?' - и оня тарикат ми вика 'ей сега само да преместим тука еди кво си'... така ли? не си познал сополанко - и отивам при мениджъра.... как го насолих аборигена и да видите как търчи палето после...

тва е техномаркета... от технополис съм по-доволен, там са доста по заинтересовани да ти продадат нещо :)

Dexer
07-01-2008, 16:32
ае технополис са сравнително по-добри в това нещо... ама по-големи мърди от техномаркет няма!!!! в това сме се убедили всички! често ходя в мола и там тия се събират на групичка и трее да ходя да им разваля карето за да ми обърнат внимание.


друг път отивам с парите да си купувам безжичния рутер... няма никой около мен, само 2ма от персонала нареждат некви кутии, местят ги от едното шкавче в другото - казвам му 'извинете може ли за минутка?' - и оня тарикат ми вика 'ей сега само да преместим тука еди кво си'... така ли? не си познал сополанко - и отивам при мениджъра.... как го насолих аборигена и да видите как търчи палето после...

тва е техномаркета... от технополис съм по-доволен, там са доста по заинтересовани да ти продадат нещо :)

На 100% ми се покрива мнението с твоето!!!
Техномаркет не щат да ти земат парите..

Furious 155
07-01-2008, 16:39
На мен парите вчера в технополиса не искаха да ми ги вземат... първо тия продавач "консултант" дето са ме убеждаваха как нямало как дас епробват едни колонки за пц, после на касата нещо ми мрънкаха...абе нямам думи....нямаме услуги никакви! На същото мнениние съм и за техномаркета...

SIS
07-01-2008, 16:44
Хах, точно пък Технополис са може би наистина най-големите мърди и некадърници. Два пъти съм ги питал за фотоапарати и ме пращаха в Техномаркет да попитам за повече спецификации, защото техномаркет били внасяли съответната марка - е няма такъв отговор - направо ме ошашкаха :shock:. Последното преживяване там беше с един приятел, който си купи слушалки и искаше да му ги тестват - естествено отговора беше: "не може, няма къде" и ние - :shock:! Цял магазин с техника и едни слушалки не могат да мушнат някъде. Е след 15-20 минутни убеждавания се навиха и подминаха всички стерео уредби и системи за домашно кино и включиха слушалките в една плазма с.......Канал1 с отвратително качество и .....моно! И върха беше след като му се изсмяхме, ни каза: слушалките работят, оправяйте си се вие и си ги включвайте където си поискате :shock: (демек да си гледаме работата). Та това за Технополис - не че в Техномаркет са по-добре, ама "ич дума да не става", че в Технополис са по-учтиви или по-компетентни. Който не вярва, нека да попита в технополис каква е разликата между два сходни модела монитори или телевизори. 99% отговра ще бъде: "амиииииииииииииииииии.............." и се започва четене на параметрите от табелите пред мониторите (артикулите). Амиииииииииииииииииииииии......мерси много, ама и аз мога да чета (даже може би и по-добре от тях)!

pent
07-01-2008, 16:50
да ве :) това ми е любимото, като ги питам за 'нещо повече' за даден модел почват да вдигат рамене - знаят само това което пише на табелката деееба и индианците!

но момчетата не са виновни... виновни са мениджмънта им! не им направят тренинг - как да се отснасят с клиенти и тн... как да продават с 2 думи ;)

сега се сетих за другия чест отговор - 'вижте в интернет, там си пише' :)))

SIS
07-01-2008, 16:57
О да, ние за случая със слушалките даже се обърнахме към шефа на въпросния "консултант" (въпреки, че той твърдеше, че няма шеф). Обаче, шефът каза, че щом не ни е казал в прав текст да си гледаме работата, няма никакъв проблем :shock: :evil:. И те нямали практиката да тестват слушалки.....ами ОК - ако са 10 лева ...иди дойди, ама слушалки за над 100 лева.....! Та истината е, че точно шефовете са виновни!

П.П. В техномаркет поне дават да се тестват колонките и сами тестват разните там пасатори, миксери и печки

trouble
07-01-2008, 17:32
Аз работя в една в компания предлагаща комуникационни услуги, т.е. пак в сферата на продажбите на стоки и услуги....с една дума търговия....Трябва да ви кажа, че и клиентите са доста големи дебили и предизвикват едно такова отношение както описаното по-горе. В частнот когато момчето от въпросния магазин ви е казало че няма къде да ги пробва значи няма къде.....Просто на него не са му предоставили поле за действие. Виновни са шефовете, а не персонала, така че ходения по управители за оплакване както pent е направил е просто смешно....Просто някой клиенти не разбират какво е от другата страна, тая "зад щанда" и си мислят, че света е техен....Peace!!!

Walker
07-01-2008, 17:33
Аз работя в една в компания предлагаща комуникационни услуги, т.е. пак в сферата на продажбите на стоки и услуги....с една дума търговия....Трябва да ви кажа, че и клиентите са доста големи дебили и предизвикват едно такова отношение както описаното по-горе. В частнот когато момчето от въпросния магазин ви е казало че няма къде да ги пробва значи няма къде.....Просто на него не са му предоставили поле за действие. Виновни са шефовете, а не персонала, така че ходения по управители за оплакване както pent е направил е просто смешно....Просто някой клиенти не разбират какво е от другата страна, тая "зад щанда" и си мислят, че света е техен....Peace!!!

Съгласен съм с това мнение!

SIS
07-01-2008, 19:39
Опс...не така! trouble (и walker).
1. Има си една максима: "Клиента винаги е прав". Най-малкото, защото аз като клиент ви храня - затова вие трябва да ме глезите - неприятно, но факт. Ако ти като продавач си мислиш, че аз съм дебил......няма проблеми - ако показваш, че си мислиш, че съм дебил - вече има проблем и ако има друга фирма, която предлага същото (дори и на по-висока цена) смятай, че си ме загубил като клиент
2. Айде не на мене тия работи с нямането. В цял магазин с над 100 ТВ-та, над 100 стерео уредби и още не знам колко МП3 плаъер-и няма един вход за слушалки?!?! Между "мързи ме да си мръдна задника" и "няма къде" разлика има, ама не и за повечето от "сферата на услугите" (ти може и да си изключение. А като това "момче разполагаше" с един сет уп за домашно кино - с ДВД и т.н., с кресло, за да може да седнеш и да се насладиш на саунд-а!!!! И там ли не можеше да се включи?! А на всички ТВ-та, с които той разполагаше и на които бяха пуснати ДВД-та пак ли не можеше да се пусне?!? А след като се обърнахме към шефа, как се намери веднага ЦД с музика предназначено точно за тестване на стерео уредбите (които случайно бяха в неговия отдел)?!?
3. И дори да приемем че няма къде, не е ли негова работа да се заеме да намери и ако наистина пак не може не трябва ли той да ме свърже с някой по-шеф (защото той няма шеф), който да се справи с моя проблем (в случая желание).
4. Не е ли правилно като давам 100 лева за нещо да искам да го пробвам?
5. Понеже сме авто форум - ако си търсиш кола, а аз продавам моята примерно за 5000 и дойдеш при мен, би ли я купил без да я пробваш. Просто ти врътвам ключа, казвам ти "пали, значи е ОК, давай парите и си троши главата"!!!
6. И крайно време е да се осъзнае, че времената вече се менят и няма 100 желаещи да купят 10 телевизора и точно за това клиента трябва да се уважава, колкото и голям дебил да е.
7. Шефпвете, както вече казах наистина са виновни, просто защото след такава случла въпросния "консултант" трябва веднага да бъде изгонен от магазина т.е. уволнен.

П.П. Peace във форума, но ти гарантирам, че ако съм ти клиент и отношението ти е като на оня ******** от технополис, определено няма да съм особено миролюбив и определено ще искам да се обърна към шефа ти (нищо, че може и да нямаш), пък ако ще и да е най-глупавото нещо на света.

J_I_V_K_O
07-01-2008, 19:55
Опс...не така! trouble (и walker).
1. Има си една максима: "Клиента винаги е прав". Най-малкото, защото аз като клиент ви храня - затова вие трябва да ме глезите - неприятно, но факт. Ако ти като продавач си мислиш, че аз съм дебил......няма проблеми - ако показваш, че си мислиш, че съм дебил - вече има проблем и ако има друга фирма, която предлага същото (дори и на по-висока цена) смятай, че си ме загубил като клиент
2. Айде не на мене тия работи с нямането. В цял магазин с над 100 ТВ-та, над 100 стерео уредби и още не знам колко МП3 плаъер-и няма един вход за слушалки?!?! Между "мързи ме да си мръдна задника" и "няма къде" разлика има, ама не и за повечето от "сферата на услугите" (ти може и да си изключение. А като това "момче разполагаше" с един сет уп за домашно кино - с ДВД и т.н., с кресло, за да може да седнеш и да се насладиш на саунд-а!!!! И там ли не можеше да се включи?! А на всички ТВ-та, с които той разполагаше и на които бяха пуснати ДВД-та пак ли не можеше да се пусне?!? А след като се обърнахме към шефа, как се намери веднага ЦД с музика предназначено точно за тестване на стерео уредбите (които случайно бяха в неговия отдел)?!?
3. И дори да приемем че няма къде, не е ли негова работа да се заеме да намери и ако наистина пак не може не трябва ли той да ме свърже с някой по-шеф (защото той няма шеф), който да се справи с моя проблем (в случая желание).
4. Не е ли правилно като давам 100 лева за нещо да искам да го пробвам?
5. Понеже сме авто форум - ако си търсиш кола, а аз продавам моята примерно за 5000 и дойдеш при мен, би ли я купил без да я пробваш. Просто ти врътвам ключа, казвам ти "пали, значи е ОК, давай парите и си троши главата"!!!
6. И крайно време е да се осъзнае, че времената вече се менят и няма 100 желаещи да купят 10 телевизора и точно за това клиента трябва да се уважава, колкото и голям дебил да е.
7. Шефпвете, както вече казах наистина са виновни, просто защото след такава случла въпросния "консултант" трябва веднага да бъде изгонен от магазина т.е. уволнен.

П.П. Peace във форума, но ти гарантирам, че ако съм ти клиент и отношението ти е като на оня ******** от технополис, определено няма да съм особено миролюбив и определено ще искам да се обърна към шефа ти (нищо, че може и да нямаш), пък ако ще и да е най-глупавото нещо на света.
да прав си, но има и нещо друго много от новите консултанти незнаят какво е Телевизор камо ли ДВД но това се учи може да си попаднал на точно такъв... Аз мога да ти кажа че съм работил в техномаркет със супер колеги накойто правя евала също така смея да твърдя че съм добър консултант но има моменти в който всичко се срива идват клиенти който ти носят дистанционно на телевизор за 5000лв и искат да го върнат защото дистанционното им мерише на лепила и нови ел елементи... И като ти се струпат 20тина такива клиента пробата дори на едни слушалки идва в повече... Не е бил прав можело е да помоли друг колега, но има хиляда неща който да ти пречат за да изпратиш клиента доволен, липсата на знание също. Не се зяждам ще те цитирам "Клиента винаги има право" ако аз немога да те обслужа не съм за там...

trouble
07-01-2008, 20:48
По-добре да не спорим за такива неща....защото и двете страно си имаме нашите си проблеми....Важното е клиентите да не прекаляват с прищевките си, и консултантите с "любезността си" :lol: ..... Много може да се изпише по тая тема, а и много истории да разкажа, защото вече 2 години работя в компания номер 1 за мобилни комуникации и знам какво е отношение към клиента....Важното е да не се прекалява, да се поддържа едно равновесие. Защото мен и са ме глобявали за отношение към клиенти, ама и клиенти са изхвърляни от магазина със полиция. Абе важното е да се разбираме. А не като ония ден идва един и тръшка телефона защото му се развалил и ми вика- абе педал, боклук, оправи ми телефона. И аз какво....да му помогна ли. Колкото и да има право, нема да стане, защото си има граници. Спазват ли се, всичко ще бъде наред. И вълка сит и агнето цяло......

mboge
07-01-2008, 20:49
Като човек от другата страна няма как да не взема отношение по въпроса , част съм от управата на един от Технополисите и мога смело да твърдя , че по-голямата част от персонала е добре обучена и с професионално отношение към клиентите , което не значи че няма пропуски на всякъде ги има .До голяма част отношението на консултанта е повлияно от клиента и подходът му примери мога да дам много .За колегите от Техномаркет проблема е друг но не е подходящо аз да го изказвам там мнение има Живко.

trouble
07-01-2008, 21:17
Като човек от другата страна няма как да не взема отношение по въпроса , част съм от управата на един от Технополисите и мога смело да твърдя , че по-голямата част от персонала е добре обучена и с професионално отношение към клиентите , което не значи че няма пропуски на всякъде ги има .До голяма част отношението на консултанта е повлияно от клиента и подходът му примери мога да дам много .За колегите от Техномаркет проблема е друг но не е подходящо аз да го изказвам там мнение има Живко.

Евала баце...

pent
07-01-2008, 21:35
ае ей, правилата не сме ги измислили тук в БГ! просто взимаме готов и изпробван модел от близо вече 20год. капиш, клиента ВИНАГИ има право или си аут ъф дъ бизнес! и ще метеш улиците и ще си на борсата и ще се оплакваш че държавата нищо не ти дава(това ми е любимо :)).

Факт е, че в БГ понякога и клиентите са мега селяни е друг въпрос. Но каквито и да са те... селяни/простаци или просто неразбиращи - те са клиенти и са дошли да си оставят парите при вас. Персонала забравя едино важен въпрос - ЗАЩО СА ТЕ ТАМ? Тяхната заплата се плаща именно за да консултират неразбиращите и да се отнасят с търпение към селяците. Тяхната заплата не е за да мрънкат под носа си, да се гонят между щандовете или за да си избират клиентите ;)

Последно време като влеза в магазина на техномаркерт ако не играят на някоя игра(новия ПС3) или не разцъкват някое ново фото здраве му кажи. тия момчета(нищо лично против тях, вината им е че не са научени) нямат ЕЛЕМЕНТАРНО поведение към клиента! когато влиза човек в магазина ти, най-малко трябва да го погледнеш и да питаш дали има нужда от нещо/насока/консултация/помощ!

дано скоро това нещо се промени :roll:

ае мерси за вниманието :lol:

Walker
07-01-2008, 21:39
@SIS, прав си, но има хора и хора. Аз като съпорт във фирма, която няма да споменавам. Винаги се опитвам да помогна максимално на клиента с упътвания и т.н, и съответно след това самите клиенти са доволни. Вярно в момента съм сравнително нов на тази длъжност и аз самия има неща, които не знам, но въпреки това полагам максимално усилия да съм полезен на клиентите, но някои от тях не си дават сметка за това какво са закупили и искат невъзможни неща от нас. Когато не можем да им помогнем почват нападките по наш адрес и ние какво можем да направим?! Еми мълчим си и точка, но после излиза, че сме били незнам си какви си...
Не, че често ни се случва, но си е имало и такива случаи. И самите клиенти понякога прекаляват, и си го изкарват на който не трябва. Също така съм на мнение, че преди да тръгнеш да купуваш някакъв продукт или услуга трябва до някъде да си наясно с това което купуваш, а не в последствие да я(го) разучаваш.

trouble
07-01-2008, 21:41
ае ей, правилата не сме ги измислили тук в БГ! просто взимаме готов и изпробван модел от близо вече 20год. капиш, клиента ВИНАГИ има право или си аут ъф дъ бизнес! и ще метеш улиците и ще си на борсата и ще се оплакваш че държавата нищо не ти дава(това ми е любимо :)).

Факт е, че в БГ понякога и клиентите са мега селяни е друг въпрос. Но каквито и да са те... селяни/простаци или просто неразбиращи - те са клиенти и са дошли да си оставят парите при вас. Персонала забравя едино важен въпрос - ЗАЩО СА ТЕ ТАМ? Тяхната заплата се плаща именно за да консултират неразбиращите и да се отнасят с търпение към селяците. Тяхната заплата не е за да мрънкат под носа си, да се гонят между щандовете или за да си избират клиентите ;)

Последно време като влеза в магазина на техномаркерт ако не играят на някоя игра(новия ПС3) или не разцъкват някое ново фото здраве му кажи. тия момчета(нищо лично против тях, вината им е че не са научени) нямат ЕЛЕМЕНТАРНО поведение към клиента! когато влиза човек в магазина ти, най-малко трябва да го погледнеш и да питаш дали има нужда от нещо/насока/консултация/помощ!

дано скоро това нещо се промени :roll:

ае мерси за вниманието :lol:

А твоята работа е да ходиш по магазините и да викаш "Не не, само гледам" :lol: ....

J_I_V_K_O
07-01-2008, 21:42
Техномаркет е едно хале в което цари пълна слободия... Ужасявам се като се върна на старата си работа за нещо необходимо ми... за това ходя при колегато от горният магазин ;) в "Технополис" е те това е магазин като хората, за обслужването няма да спомненавам на всякъде си има некадърници. A рибата се вмерисва от към главата тъй че малко спокоиствие и това е :wink:

pent
07-01-2008, 21:45
А твоята работа е да ходиш по магазините и да викаш "Не не, само гледам" :lol: ....

ясно ми е на какъв акъл си щом си тръгнал да коментираш мойта работа 8)

trustworthy
07-01-2008, 21:46
...До голяма част отношението на консултанта е повлияно от клиента и подходът му примери мога да дам много ...

Не се обиждай, но подобна реплика от страна на представител на мениджмънта, какъвто си ти, не говори никак добре. Явно имам на какво да се учи самия мениджмънт на първо време, а едва после да преподава на тези в пряк контакт с клиента. Единици са хората наистина ОБУЧЕНИ за работа с клиентите, което е не по-малко важно от това да знаят наизуст ТТ-данните на даден артикул. мениджърското тяло би трябвало да е наясно с това ;)

Как точно 'се влияят' консултантите от 'отношението на клиента' :?: защото обратното твърдение също е в сила. Когато на лобезно мое питане получа вял отговор от полусънен, гурелив консултант, аз меко казано се афектирам.
Дай един от многото примери, които имаш, ако не ти е проблем!

Обслужване с 'Балкантурист' качество вече не се толерира ;) Особено във вериги магазини от ранга на вашите ;) трябва да ви е ясно, че клиентът, бил той простак, идиот, дебил или средностатистически интелигентен индивид, има право на качествено обслужване, колкото и това да да накърнява егото на консултантчетата

trouble
07-01-2008, 21:47
А твоята работа е да ходиш по магазините и да викаш "Не не, само гледам" :lol: ....

ясно ми е на какъв акъл си щом си тръгнал да коментираш мойта работа 8)

Не бе баце, ще ти постилам червен килим да минаваш, нема се засягаш сега...Респект!

mboge
07-01-2008, 21:56
Незнам къде са сънените и гореливи консултантчета , които посочваш и както казах изключения има навсякъде , но не трябва всички да се слагат под общ знаменател. Това че казах че поведението на клиента понякога предразполага консултанта не означава че клиента няма да бъде обслужен качествено имах предвид елементарната култура на хората , искаше пример да предположим че ти си консултанта а аз съм клиент и те питам в случая за монитор:
- Тва може ли да убоде клис у гъза (с извинение от моя страна)
Та със същия успех можеше да се пусне тема за всякакъв тип магазини не е само в тия с техниката просто факт , където се работи с хора винаги го има това.

SIS
07-01-2008, 22:02
Е......естествено, че не говорим за клиенти, които от вратата започват с обвинения и псувни. Говорим за нормален клиент, който може и да е лаик, може и да задава тъпи въпроси, може и да не иска да купи не6то, защото не е цвят "праскова" или защото "просто гледа" и всички тези претенции са абсолютно оправдани. Това, че консултанта е играл на тетрис на телефона, а аз съм го прекъснал не му дава право да ми се тръшка и да ми се сопа. Е тук да вметна, че точно в Техномаркет в сити център ги попитах за един хладилник и момчето (явно незнаещо) започна да рови в интернет, след това викна колега и двамата ми дадоха информацията, която ми трябваше (без да купувам) - това е отношението, което се очаква - нищо че не знае, нищо че се бави...отношението е важно. А за това за проучването на продукта - аз лично почти винаги проучвам, но ми се е случвало и докато "просто гледам" да си харесам нещо и да си го купя. Е ако дойде някой "консултант в гъзарския магазин", който има физиономия от типа "тоя па сеа от'де се изтърси" смятам, че няма шанс да си купя нещо без наистина да съм го проучил.

pent
07-01-2008, 22:05
Не бе баце, ще ти постилам червен килим да минаваш, нема се засягаш сега...Респект!

баце не съм ти по ред причини, мързи ме да пиша сега за това...

а за червния килим... чети малко литература и един ден ще разбереш сам ;)

trustworthy
07-01-2008, 22:09
Незнам къде са сънените и гореливи консултантчета , които посочваш

Това беше метафора ;)


...да предположим че ти си консултанта а аз съм клиент и те питам в случая за монитор:
- Тва може ли да убоде клис у гъза (с извинение от моя страна)
Та със същия успех можеше да се пусне тема за всякакъв тип магазини не е само в тия с техниката просто факт , където се работи с хора винаги го има това.

работил съм преди доста време 3 сезона на Златни Пясъци с пияни олигофрени, полуидиоти и какви ли не представители на 'елита' на Западна Европа и скандинавските страни. нямаш идея на какви простотии съм се натъквал, но никога не съм показвал какво мисля на тези, които са ми ходили по нервите. Работата с клиенти не е за всеки. Трагедията е, че това е нещо извън възможностите за възприемане на повечето от консултантите и разните работещи с хора труженици.

trouble
07-01-2008, 22:14
Не бе баце, ще ти постилам червен килим да минаваш, нема се засягаш сега...Респект!

баце не съм ти по ред причини, мързи ме да пиша сега за това...

а за червния килим... чети малко литература и един ден ще разбереш сам ;)

Ти пък се засегна...голямо момче си не се излагай :)....

pent
07-01-2008, 22:17
:) ае ма ти не се отказваш :)))))

айде стига сме спамили хубавата тема на колегата....

trouble
07-01-2008, 22:19
айде да си стиснем ръцете продавачи и клиенти и да пожелаем на всички клиенти - купувайте за бога, купувайте.... :lol:
Мир !
Оставям темата и аз да няма вече спам :)

mboge
07-01-2008, 22:20
съгласен съм с теб ние сме там да им вземем парите , които не се делят на селски и градски просто трябва да бъдат оставени на касата , не мисли че и ние не се сблъскваме със всякакви идиоти просто е неизбежно , но не ми е приятно да ме квалифицират като мърда , нещасници и тем подобни както вече някои направиха в тая тема тва е навсякъде има черни овци както казах , а за това дали е обучен мениджъския и консултантския персонал си е твое мнение за мен най-сигурния показател за работата ни са клиентите , които са останали доволни и ИДВАТ ОТНОВО !!

J_I_V_K_O
07-01-2008, 22:30
почвате да спорите за глупости, на всякъде е така както по горе се спомена работиш ли в пряк контакт с клиенти в голям колектив все някой ще е издънката... Все пак не забравяйте къде живеем. А на колегата trouble мога да каже че магазинът в който работи е едно от местата в който качеството на обслужване винаги е било на ниво, говорим за М-тел

trouble
07-01-2008, 22:37
почвате да спорите за глупости, на всякъде е така както по горе се спомена работиш ли в пряк контакт с клиенти в голям колектив все някой ще е издънката... Все пак не забравяйте къде живеем. А на колегата trouble мога да каже че магазинът в който работи е едно от местата в който качеството на обслужване винаги е било на ниво, говорим за М-тел

Тъй е тъй е...А и аз като клиент Живко....харесвам повече Технополис, абе всички сме зомбирани :shock: :lol:

J_I_V_K_O
07-01-2008, 22:44
почвате да спорите за глупости, на всякъде е така както по горе се спомена работиш ли в пряк контакт с клиенти в голям колектив все някой ще е издънката... Все пак не забравяйте къде живеем. А на колегата trouble мога да каже че магазинът в който работи е едно от местата в който качеството на обслужване винаги е било на ниво, говорим за М-тел

Тъй е тъй е...А и аз като клиент Живко....харесвам повече Технополис, абе всички сме зомбирани :shock: :lol:

Ама споко и аз съм така, :) най вече каките от щанда с палачинките и тиганите :lol:

trouble
07-01-2008, 23:13
[quote="J_I_V_K_O":zow1cvao]почвате да спорите за глупости, на всякъде е така както по горе се спомена работиш ли в пряк контакт с клиенти в голям колектив все някой ще е издънката... Все пак не забравяйте къде живеем. А на колегата trouble мога да каже че магазинът в който работи е едно от местата в който качеството на обслужване винаги е било на ниво, говорим за М-тел

Тъй е тъй е...А и аз като клиент Живко....харесвам повече Технополис, абе всички сме зомбирани :shock: :lol:

Ама споко и аз съм така, :) най вече каките от щанда с палачинките и тиганите :lol:[/quote:zow1cvao]

Че ти защо мислиш, че ходя в Технополис :lol:

KGB
08-01-2008, 01:41
@Pent,

Днес остановихме, че в прекрасния Техномеркет ли е кво е там в Мола...взимат по 50 стотинки за торбичка....естествено след "прекрасно" обслужване....ебати тъпия магазин.

Също така вече не знам кой ден бариерите на паркинга си стоят изкъртени... :lol:

Furious 155
08-01-2008, 02:20
@Pent,


Също така вече не знам кой ден бариерите на паркинга си стоят изкъртени... :lol:

ми на някой му е писнало за нещо и .... колкото до темата идеята ми беше да не скачаме един срещу друг, а да се получи разумен диалог. Ясно е че персонала дето се наема за продавач "консултант" е далеч от необходимата квалификация, но за това не е виновен пряко самия индивид. Проблема пак идва от състоянието в което се намира държавата ни и начина ни на мислене(не конкретно нашия тук във форума, а на управителите на такива магазини). И двете страни са прави според мен. Има кофти клиенти има и кофти продавачи... Обаче като отидеш с накяква конкретна цел и имаш идея какво търсиш, хората там да те упътят към даденото изделие което ще покрива твоите изисквания - това трябва да им е работата. А не да ходят да пушат на групи или да групират кашони като маймунките в зоопарка. Отделно на това клиент дето нищо не вдява от това дето търси се хвърля на скъпото защото е тарикат и има пари (как са изкарани е друга тема, щом може да се пръскат ей така). Та просто не ми хареса това че човека дето ми продава нещото не знае какво е то... оттам започна всичко и все по-често ми се случва. ТОВА не ми харесва.

pent
08-01-2008, 08:27
Също така вече не знам кой ден бариерите на паркинга си стоят изкъртени... :lol:

че бате на мен тия бариери са ми любимите вече си паркирам безплатно в мола и си стоим колкото щем щото са големи тарикати :lol: :lol: :lol:

MONI
08-01-2008, 09:48
А според мен всичко си е до човека независимо в коя сфера на услугите работи. Има хора които си вършат работата с кеф и се развиват и им доставя удоволствие да знаят какво "продават" и такива дето са на принципа ....и те ме лъжат че ми плащат и аз ги лъжа че работя. Така че оправдания няма.

Аз също съм в сферата на услугите и има клиенти които не са ми приятни а има и такива които определено са се обадили или дошли с ясната цел да си изкарат нервите, но това е живота който не му харесва да смени работата.....

phoenix
08-01-2008, 12:56
Ха ха ха ха
направо чета и се чудя да се смея ли кво......
специално в Техномаркет....от там колкото пъти вляза винаги се ядосвам.
Първо брат ми си е харесал даден телевизор....и след като му стоварили кутията и той се прибрал в тях, като товаря кутията и вижда че телевизора не че не като този който си е харесал, но на мястото на буксите за аудио изход има едно капаче и изходи няма...след доста разговори по телефона казаха че щели да пратят човек да монтира въпросните изходи, ама пича като дошъл и се оказало, че просто не може да се монтират изходи, та смениха телевизора.....
После отиваме да си купим климатик....на щанда няма никой....3-ма седят на едно ЛСД и играят игра :shock: :shock: :shock: отивам аз, вече нервиран, след като се въртяхме около 10 мин. аха някой да дойде...ама си ги викнах. После супер компетентно ми обясниха че няма смисъл да си купувам климатик дето струва около 1000лв, и да си взема някакъв дето струва доста повече. След което почнахме да уточняваме с каква мощност да е, и накрая пича ми вика "...Аз този няма и да ти го продам..."става дума че 12-ка нямало да ми стопли 10 квадрата стая, при което им теглих една майна прибрах си парите пак в джоба и си купих камина.....баси за първи път някой да не иска да ми вземе парите.
После пак отиваме да си купим хладилник...на другия щанд. Харесахме си ние, ама няма кой да ни го донесе, след известно време обикаляне от моя страна идва някакъв тип и го питам д ами обясни тоз хладилник дали може да се вгради, нещо специфичности, понеже от всички магазини само там намерихме подходящия размер, и онзи продавач ми вика "....голям боклук, много е грозен, вътре бил много нефункционален и изобщо как може някой да хареса тоз Самсунг." !!!, при което на мен почва да ми причернява, и само му викам, закарай го към касата и мерси за информацията, при което пича го закара на касата и толкоз. Няма добър ден, няма довиждане....ай земай си боклука и са махай. Направо.......тоз магазин е пълен с УНИКАЛНО ТЪПИ И НАХАЛНИ КОНСУЛТАНТИ, КОИТО СА И СУПЕР НЕКОМПЕТЕНИ. Ще ме извиняват няколкото разбиращи хора в магазина, но аз досега не съм ги нацелил.
А в Бриколаж питам едно зимане, коя бяла боя да ми препоръча, за да си боядисам радиатора, щото ще се загрява...или такива работи, и заставаме на щанда с боите, и калпазанчето фаща двете кутии с бяла боя и ми вика"....мииии таз е по-бяла, няма значение" :shock: :shock: :shock: :shock: после все пак реших да прочета кутията, а там си пише едната е за дървени детайли другата за метални.....след което си заминахме и от там.
Абе емоция си е

trustworthy
08-01-2008, 13:31
@Phoenix

Е вие сигурно с вашето държание сте ги предизвикали да се държат така :lol: Иначе са супер компетентни и услужливи по принцип

bass
08-01-2008, 13:47
Работата с клиенти наистина е ужасно натоварваща и изисква много умения, които на повечето българи явно не са им вродени :? Обикновено продавачите се яувстват в силна позиция, се едно си им влязъл в къщата. Аз вече където и да отида първо се ослушвам и оглеждам с надежда да установя кой е нормалният индивид и да свърша работа с него :-)
Същото важи с огромна сила за Техномаркет - за мен качеството на обслужване там като цяло е зле и се връщам не защото съм доволен клиент, а защото някои марки не се продават другаде. Тия дни си купих една свирка за колата, след като се колебах две седмици най-вече заради това, че е от Техномаркет. Имам крайно неприятни спомени от предишни покупки там.
За късмет (и мой, и на магазина), попаднах на един симпатичен младеж-консултант с поглед върху техниките, който търпеливо и с разбиране изтрая трите ми посещения, бърникане и почесвания по врата пред заплютия модел.

pent
08-01-2008, 13:48
@Phoenix

Е вие сигурно с вашето държание сте ги предизвикали да се държат така :lol: Иначе са супер компетентни и услужливи по принцип

да нали.... трябва да отидем да им се молим на обслужващия персонал :) това само тук го има, колкото ти по-незначителна професията толкова по-големи комплекси да избиваш като се правиш на важен!

търтей
08-01-2008, 13:53
Мъж влиза в бензиностанция и пита:
- Кой е шефът?
- Аз!
- Трябват ли ви работници?
- Не, целият щат е зает.
- Ами тогава нека някой да дойде най-накрая да ми напълни резервоара!!!

pent
08-01-2008, 14:01
Мъж влиза в бензиностанция и пита:
- Кой е шефът?
- Аз!
- Трябват ли ви работници?
- Не, целият щат е зает.
- Ами тогава нека някой да дойде най-накрая да ми напълни резервоара!!!

е тва ме подсети на лукойла на к.величков какъв скандал вдигнах една вечер... отивам там изнервен от бачкане и простотии и няма кой да ми сипе бензина... влизам вътре викам на тая на касата - 'някой работи ли днес', и тя ми казва 'да изчакайте, момчето е отзад'????????? и аз :shock: :shock: :shock: :shock: еми да паркирам отзад тогава поне да благоволи да ми сипе бензин :lol: :lol: :lol:

trustworthy
08-01-2008, 14:14
О да. И аз имам красиви спомени от отслужване по бензиностанции :) Едно пишлеме даже ме беше нарекъл 'отворко' но понеже бяхме в обсега на камерите, просто успях да се овладея и да не му отвинтя тиквата. :evil:

Но проблемът и тук отново трябва да се търси в мениджмънта на компанията и фирмената политика, защото видях как безсилно гледаше управителят на бензиностанцията, когато му пилих за инцидента.

MONI
08-01-2008, 14:52
Абе вие на Италфест не бяхте ли бре ......горе където беше хотела квото обслужване имаше никъде не съм срещал.....нема такъв ужас.

И още една случка когато си търсех риза за костюма за сватбата в един магазин с доста такива, продавачката каза следното.......Оххххх сега и тази ли риза да отворя,.....ма ще я купите ли щото после аз как ще я сгъна :shock: .....no comment

trustworthy
08-01-2008, 15:27
...И още една случка когато си търсех риза за костюма за сватбата в един магазин с доста такива, продавачката каза следното.......Оххххх сега и тази ли риза да отворя,.....ма ще я купите ли щото после аз как ще я сгъна :shock: .....no comment

Това е било знак да не се жениш, ама не си успял да го разтълкуваш навреме явно :lol:

MONI
08-01-2008, 17:12
...И още една случка когато си търсех риза за костюма за сватбата в един магазин с доста такива, продавачката каза следното.......Оххххх сега и тази ли риза да отворя,.....ма ще я купите ли щото после аз как ще я сгъна :shock: .....no comment

Това е било знак да не се жениш, ама не си успял да го разтълкуваш навреме явно :lol:

:D :D :D

тряяше да видиш уплахата и паниката в погледа ....страшна драма

Derry
08-01-2008, 19:51
Аз използвам консултант продавача единствено да ми покаже дали стоката работи и да ми я опакова. Акъл от него не вземам. Иначе от Технополис Русе съм доволен, там един младеж ми смени три кормилца с педали и се мота покраи мене 1 час докато се наканя да си купя нещо, като през цялото време си бърборихме. От Технополис Плевен пак съм доволен, един младеж ми изнесе нокиа 6110 извън магазина само за да го пробваме дали GPS-а работи и надълго и нашироко ми обясни това онова за телефона. Техномаркетите по неучтиви ми се виждат, най трудно е да си намериш консултант ама докопаш ли го... :) в техномаркет Търново четири пъти съм си сменял мението какъв телевизор ще си купя и то след като ми донесат телевизора и ми го пуснат да го видя че моя TV работи, хората търпеливи излязоха и не ми се разсърдиха :).
Като коментар на горните теми мога да кажа, че и аз се занимавам с продажби, често пъти с доста глумав народ ама се сещам, че съм на работа и че все ще отрая да търча напед назад още няколко часа, така, че колкото и да ти е криво си работиш. Все пак пари чакаш да вземеш, пък за награда може да дойде някои симпатичен клиент и да ти оправи настроението. Не ми харесва някои като ми се обеси на главата и вземе да ми обяснява нещо без да съм го питал, най ми е добре като се помайват около мене и като ссе назяпам и като се озърна тогава да ме пита какво ще обичам. Тук там се срещат такива симпатяги.
В крайна сметка търговията не е за всеки.

pent
08-01-2008, 21:49
в тоя ред на мисли съм по-скоро доволен от обслужването в Плесио и Мултирама... може би защото са единични магазини и могат(все още) да държат под контрол персонала си. от плесио си взимам редовно разни неща и там като ги питаш обясняват.

Derry
08-01-2008, 22:08
Зависи какво очакваш :)

ivo_red
08-01-2008, 22:42
Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

Furious 155
08-01-2008, 22:59
Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

За съжаление си адски прав :roll:

gigi
09-01-2008, 00:30
Аз незнам защо въобще се занимавате с некви пичове дет зимат по 300лв и искате да са учтиви да работят със желание и да знаят какво става. Аз си търса инфо от приятели и от интернет отивам в магазина директно взимам каквото съм решил и изчезвам. А на бензиностанция гледам сам да си сипа а не да ми олеят колата да не затворят капачката или да стане друга грешка и после много да "съжаляваме господине". Принципно схемата не трябва да е такава но все пак сме в България и най добре да си се оправяме сами става без нерви :wink:

Aquila
09-01-2008, 00:54
Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

Хората в Молове пазаруват , ти викаш,че са тъпи (само не ги карай да ти обяснят от къде идва думата Мол,че да не надминем 75% ,ама тва между нас) . Ако бяха тъпи щяха ли да купуват "плазми" ? И два метра сняг не ги спира да отидат до Мола . Качват се в "новата" кола,вероятно купена с кредит , който доста тежи на семейния бюджет , но и тва между нас , и газ към Мола.Ама не с много газ,че нали има сняг вънка и много кофти се пързаля с летните гуми, и в тези задръствания е направо ужас, ама кво да се прави , кредита трябва да се изплаща , няма пари сега за гуми. А и като говорим за задръствания, слагат телефона с GPS-а да гледат на къде карат, обаче той е само с карта свалена от някой сайт за торенти, и който изобщо не е вклучен в интернет , че да бъде GPS (и тва между нас) ,и давай към Мола за "плазма" . Сега сигурно се чудиш защо пиша плазма в кавички? Ако не се сещаш чети и ще разбереш. Караш към Мола, на първа, на втора където може...дразниш се ,че не е като на село да има две коли и 10 каруци (задължително без светлини да може вечер да им е кофти на тея с колите като не ги видят) , ама кво да се прави решил си да ставаш баровец, ще се буташ в задръстванията. Пускаш музиката по-силно и да не ти пука, хем да пробваш новата бас каса, пък и да ти е кеф някой като се обърне да види от къде идва тази дива чалга,а и да не забравяме,че така не се чуват разни скърцания в колата. Тя уж е нова ама скърца мама и стара...кола 1999-2000 година, преди два месеца вкарана от Германия ...хм като се замислиш вече сме 2008ма, заеби не са впрягай , газ към Мола , ама не много,че нали се сещаш,че си с летни гуми, пък и с тези дупки ще изкривиш някоя джанта, 20 лева за изправяне и довечера ще останеш само с 5лв за кръчмата.
След два часа си в Мола, отиваш при "плазмите" , гледаш ...гледаш...гледаш, все едно не си минавал 100 пъти преди това и не си обсъдил с всички познати , и по форумите кой модел е най-добър.Най-накрая решаваш - от тези не много скъпите "плазми" ,че с тоя кредит за колата си е....ло мамата. Следва 1 час търсене на продавач, опа Консултант - има голяма разлика. Продавача знае какво продава, Консултанта му се налага да се консултира защото рядко знае за какво става въпрос и не е много заинтересуван да ти продаде нещо, за това е Консултант а не продавач.В най-добрия случай е някой студент , на който му се налага да поработи, че в София са скъпи наемите, не като на село. Недай боже да попаднеш на някой друг (студентите уж са млади и по-умни), тогава навлизаш в "елита" на тези 75% за които говорим от началото , и става една не ми говори, така се изнервяш,че като звъннеш утре на някой познат от кафето да се похвалиш за "плазмата" и 5 часа ще имаш ра разправяш как си щял да го пребиеш тоя Консултант (нали ходиш на зала и си як ) Но да не се отклоняваме.
Намираш Консултант и след още един час си на опашката. Бре баси опашката, много голяма бе и всички с "плазми" , а уж е беден тоя народ . Звънкаш на приятел от мрежата,че е безплатно- нали се сещаш за кредита, не е шега работа .Разправяш му за "плазмата" и как си щял да набиеш продавача , грешка Консултанта, но по-силно да те чуят другите и да разберат ,че не трябва да са ебават с теб. Идва твой ред на касата - "Ей тука тая плазмичка да ви платя" , с небрежен тон , все едно си купуваш дъвки, и плащаш с кредитна карта...лелееееее баси гъзара, другите малоумници да плащат в брой.И тя чисто нова тая кредитна карта бе, ама на село даже нямат апарати, къде да я ползваш. Както и да е, взимаш плазмата, айде в колата , Джи Си Ема за Джи Пи Ес и газ (ама не много ) към вкъщи.Сваляш "плазмата" от колата и нагоре, ама много внимателно,че пред блока от тоя сняг се хлъзга мама... си е..... Две , три псувни,че плащаш данъци я няма кой да изчисти и забравяш...ама за малко - тока спрял, пак заради снега. Айде до шестия етаж пеша. Добре ,че не взе голямата "плазма" , пак се уреди :) Прибираш се , махаш стария телевизор, ама не го хвърляш, ще го носиш на село,че там е чернобял. Точно на време идва тока да пробваш новата придобивка. Лелеее баси картината вади... "Толкова пари , а никва разлика" си мислиш, ама не бе то от снега,че нали кабела за телевизията виси от блок на блок и нещо се е прецакало пак. След малко се оправя и почваш да сменяш каналите. "Кво е тва?" Дискавъри , някакво предаване за разликата между Плазма и Течни кристали. А сега де, ми ти кво си си купил , нали "плазма " си взе? Заеби, тея от Дискавъри са баси тъпаците. На другия ден на кафето , вадиш телефона ,не тоя с Джи Пи Ес-а , а друг,звънкаш на някой от мрежата (че е безплатно) и разправяш на висок глас к'ва плазма си си взел и как си щял да биеш Консултанта. След около час разговор " Мойто момиче, шъ мое ли още една Количка, ама без лимон този път" - еее баси лимона а? Ще им плащаш 50 стотинки за едно резънче

Това са за мен тези 75% ...дано никой не се засегне,че ще се окаже,че са повече от 75.

DanewRomeo
09-01-2008, 01:15
Хем off, хем право в целта :? Как стават тез работи?

Mind_Control
09-01-2008, 09:42
Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

Хората в Молове пазаруват , ти викаш,че са тъпи (само не ги карай да ти обяснят от къде идва думата Мол,че да не надминем 75% ,ама тва между нас) . Ако бяха тъпи щяха ли да купуват "плазми" ? И два метра сняг не ги спира да отидат до Мола . Качват се в "новата" кола,вероятно купена с кредит , който доста тежи на семейния бюджет

Това са за мен тези 75% ...дано никой не се засегне,че ще се окаже,че са повече от 75.

Лиричeският герой може да е някой консултант от технополис, който отива да си купи плазма :lol: На мен едно не ми е ясно само.. Явно героят от твоя разказ не е толкова зле, защото за този начин на живот, който си описал трябва да взимаш едно 1500-2000 лв. Все има малко акъл в главата, за да му плаща някой толко пари :wink:

Furious 155
09-01-2008, 09:51
[quote="ivo_red":22rknswe]Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

Хората в Молове пазаруват , ти викаш,че са тъпи (само не ги карай да ти обяснят от къде идва думата Мол,че да не надминем 75% ,ама тва между нас) . Ако бяха тъпи щяха ли да купуват "плазми" ? И два метра сняг не ги спира да отидат до Мола . Качват се в "новата" кола,вероятно купена с кредит , който доста тежи на семейния бюджет

Това са за мен тези 75% ...дано никой не се засегне,че ще се окаже,че са повече от 75.

Лиричeският герой може да е някой консултант от технополис, който отива да си купи плазма :lol: На мен едно не ми е ясно само.. Явно героят от твоя разказ не е толкова зле, защото за този начин на живот, който си описал трябва да взимаш едно 1500-2000 лв. Все има малко акъл в главата, за да му плаща някой толко пари :wink:[/quote:22rknswe]

Туй за плащането хич не е така.... нямаш си на идея едни хора на едни места за какви неща какви заплати взимат... има да ги гоним години!

trouble
09-01-2008, 09:56
Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

Хората в Молове пазаруват ...баси лимона а? Ще им плащаш 50 стотинки за едно резънче

Това са за мен тези 75% ...дано никой не се засегне,че ще се окаже,че са повече от 75.

Ей тва е яко представяне на действителността....От моя страна, мога да кажа, че клиентите обичат да бъдат глезени да се чувстват като царе и собственици на магазина в който влизат...оставям ги да си правят каквото искат...нали важното е да се усмихваме :)..а нека клиента си остави парите в магазина. Глезете го бе, консултанти...Говорете му каквото той иска да чуе....та дори и да не е вярно. За консултантите: ама хич да не ви пука, че е прост или дебил, вземете му парите... За клиентите: носете си повечко пари де, ква е тая стиснатост. И не забравяйте всички да се усмихвате..... :lol:
П.С. Не можах да изчета всички мнения, но някой от клиентите в тоя сайт беше назовал някви заплати за продавачите и така ги беше изкарал едва ли не някви свине работещи на мизерна заплата а смеещи да се отварят.....Не така господа клиенти....Някой от така наречените продавачи взима 2 пъти повече от вас заплата и не е мизерно същество....Аз не работя нито в ТехноМ нито в ТехноП. а в друг тип магазин, но и при мен идват хора и направо ми казват....ти си прост продавач без образование, стой си и не ме занимавай...Ех как си мечтая за ония 25% винаги да идват в магазина....Хем те доволни хем и аз....Не че ми дреме за ония 75%, те нали са си оставили парите...Театър мога да играя винаги...Извода знаете ли какъв е: Оставете клиентите да ви говорят глупости....вие му измъкнете парите. А на клиентите мога да кажа.....Ей много обичате да ви лъжем (тези 75%)... :lol: ...Ама търговия..трябва да се оцелява...И не забравяйте..Клиента винаги има право....не забравяхте да се усмихвате! :lol:

pent
09-01-2008, 10:04
ами пич - смятай го като на бар. всяка една уважаваща себе си барманка може(и го правят през вечер) да ми измъкне парите до последото левче. дори често ходя до банкомата да тегля още.

това е така защото умее да ми завърти главата, успива ме лека полека, вкара ми некой филм - и на мен ми е кеф :lol: с две думи знае как да си продаде стоката.

другия път се хващате за ръчичка и водите обслужващия персонал в син сити. и си водите записки че каките няма да повтарят :lol: :lol: :lol:

trouble
09-01-2008, 10:14
Аз и в Технополис и в ТМ съм виждал много хубави каки :lol: ..даже се зарибих с едно момиче от лизинга...Винаги ходя да си кандидатствам на лизинг и винаги ме одобряват ама никога не си взимам стоката...сигурно вече ме пише в тяхната червена книга. 8) :roll: Требва да върви бизнесъ !

Aquila
09-01-2008, 10:43
[quote=Aquila][quote="ivo_red":pjgsfdwi]Аз пък мисля, че 75% от клиентите и също толкова от продавачите са мега ограничени и прости, без каквото и да е възпитание и за тва е така. Все пак замислете се колко прост народ има из България и ще си отговорите на всичко. Тук доброто възпитание се счита за лузърско и мекушаво. Ако не си нагъл и прост и не парадираш с горните две, начи не си вървежен. Тъжно но факт.жалкото е, че обикновено 25те % опират пешкира от останалите...Няма как да не видим, че нацията ни изпростява :cry:

Хората в Молове пазаруват , ти викаш,че са тъпи (само не ги карай да ти обяснят от къде идва думата Мол,че да не надминем 75% ,ама тва между нас) . Ако бяха тъпи щяха ли да купуват "плазми" ? И два метра сняг не ги спира да отидат до Мола . Качват се в "новата" кола,вероятно купена с кредит , който доста тежи на семейния бюджет

Това са за мен тези 75% ...дано никой не се засегне,че ще се окаже,че са повече от 75.

Лиричeският герой може да е някой консултант от технополис, който отива да си купи плазма :lol: На мен едно не ми е ясно само.. Явно героят от твоя разказ не е толкова зле, защото за този начин на живот, който си описал трябва да взимаш едно 1500-2000 лв. Все има малко акъл в главата, за да му плаща някой толко пари :wink:[/quote:pjgsfdwi]

Туй за плащането хич не е така.... нямаш си на идея едни хора на едни места за какви неща какви заплати взимат... има да ги гоним години![/quote:pjgsfdwi]

Разказчето ми дойде ей така от вътре.Както виждам и разбирам нещата. То може да се изпише още много, просто исках да каже,че няма нужда да се спори дали продавача е прав или клиента - кокошката или яйцето.
Въпроса е,че много хора си мислят,че като са взели по една кола , една "плазма" , един лаптоп и тн и вече са голяма работа, а в същото време не виждат ,че живеят сред дупки,гадни блокове, мръсотия и човешка простотия , и измами.
Това ,че някой е продавач и може би взима по-малко не означава,че трябва да се държат с него като с лайно. И обратно , ако си продавач и евентуално взимаш по-малко не означава,че не трябва да работиш и да си чоплиш носа по цял ден.
За съжаление обаче всичко е въпрос на култура ,а в България тя се среща много рядко или понятието е много изкривено - като нямаш се опитваш да се покажеш ,за да не изглеждаш като мизерник, като имаш пак парадираш ,за да се види,че имаш повече от другите но тогава ставаш и нагъл, което е най-лошото съчетание, хем тъп хем нагъл .
Някой сега да не се обиди - има и много свястни хора навсякъде,просто ми се иска да са повече.

pent
09-01-2008, 10:59
много истина има в думите ти... за жалост :oops: забелязвам, че понякога не виждаме по-далече от носа си!

Derry
09-01-2008, 18:40
Разказа хубав ама не успях да разбера защо все препратки към село. Селото си е много хубаво и спокойно място иделано за живеене, няма кои да те обере, проблени с асансьора няма, с боклука също и т.н.

trustworthy
09-01-2008, 19:32
Разказа хубав ама не успях да разбера защо все препратки към село. Селото си е много хубаво и спокойно място иделано за живеене, няма кои да те обере, проблени с асансьора няма, с боклука също и т.н.

'Селото' в случая е родното място на събирателния образ 'селяндур', доколкото на мен ми стана ясно :roll: Селото и селяните (истинските хорица) са си друго, поне в моите разбирания

Aquila
09-01-2008, 20:00
Разказа хубав ама не успях да разбера защо все препратки към село. Селото си е много хубаво и спокойно място иделано за живеене, няма кои да те обере, проблени с асансьора няма, с боклука също и т.н.

'Селото' в случая е родното място на събирателния образ 'селяндур', доколкото на мен ми стана ясно :roll: Селото и селяните (истинските хорица) са си друго, поне в моите разбирания


Прафилно :) нищо против хората на село, просто такъв е израза.

pinko
09-01-2008, 20:42
слагат телефона с GPS-а да гледат на къде карат, обаче той е само с карта свалена от някой сайт за торенти, и който изобщо не е вклучен в интернет , че да бъде GPS (и тва между нас) ,и давай към Мола за "плазма"

Тва не го разбрах? Къв интернет кви пет лева.

Иначе нямах нерви да дочета писанието до края, щото ми се стори едностранчиво и тенденциозно. Апропо, да се живее на кредит е по-добре при тая инфлация - при лихви по кредитите 7-8 процента (сметни само как се качват цените и колко е РЕАЛНАТА инфлация) в крайна сметка връщаш по-малко, отколкото си взел от банката.

Така че пичовете печелят много и въпреки това живеят на кредит - вервай ми, по-добре е :lol:

mboge
09-01-2008, 20:54
е според колегата явно на джисиема му е нужен интернет за да работи като gps въпреки това че има вграден такъв модул , а картите по торентите с какво ли толко се различават от купешките (изключвам до някъде тези на Geotrade) а това за живота на кредит хората по света отдавна са го открили ама топлата вода тук идва чак сега

Aquila
09-01-2008, 22:21
Момчета това , което съм казал в никакъв случай не е за да ви затормозява, не съм искал да го четете с нерви а с чувство за хумор.Гледах да развеселя темата , защото беше тръгнала пак към безмислени спорове.За съжаление обаче пак се намери някой да се хваща за детайли.

@Pinko и @mboge - с това за интернета исках да кажа,че за да избегнеш задръстванията не е достатъчно да имаш карта , на която е отбелязано как да стигнеш от точка А до точка Б. Трябва ти информация в реално време. Трябваше ли за да го обясна да влизам в подробности да пиша за RDS , TMC , за датчици и камери по пътищата , които предават информация на GPS сателити и те от там на приемниците, да пиша ,че много хора си мислят,че да имаш ДжиПиЕс е да имаш карта на града... Още повече къде пък тръгнахте да се хващате за това за картите свалени нелегално (от торенти) и за оригиналните карти. Ми освен да започнем сега да спорим и за авторските права?
Или това за кредитите - било по-добре да се живее на кредит, хората на запад отдавна го били измислили и тн. Много ме кефи някой като го каже това "хората на запад отдавна са го измислили" . Те са го измислили, ама докато стигнат на днешното ниво са минали и през нашето и въпреки това пак имат супер проблеми точно с кредитите.
Но да поясня точно какво имах впредвид с тези кредити (без да влизам в подробности за това не се хващайте пак за най-малкото) -при едни нормални условия се дава потребителски кредит , който след като започнеш да изплащаш да не надвиша около 1/3 от това,което ти остава от месечния доход след премахване на някои основни разходи (например наем или изплащане на друг кредит). Това ,което става в България обаче е,че на хората се дават заеми ,на които след това месечните вноски може да достигнат 3/4 (и повече) от дохода на дадено семейство, съответно на тези хора им остава 1/3 от заплатата за живеене.Да не говорим колко високи са лихвите за дадени кредити спрямо тези в по-развитите страни.Като се има впредвид ,че средната класа в България е нищожна и не всеки има достатъчно голяма заплата, много потребители са принудени да ипотекират за да вземат заем. При това нестабилно положение в България и с този тип заеми , при едно покачване на лихвения процент, тези хора ще са принудени да си дават всичките пари за изплащане на вноските или в по-лошия случай няма да могат да ги плащат,тогава им взимат ипотекираното имущество. Колкото повече клиенти има ,които немогат да плащат вноските , толкова повече банките започат да се нуждаят от пари и вдигат лихвите , в същия момент процеса на отнемане на ипотекираните къщи обезценява пазара и банките затъват още повече защото немогат да продадат на добра цена и са на загуба.Навлиза се в един затворен кръг , в който само намеса на централната банка оправя нещата или по-точно спира този процес на въртене в кръг. Обаче това не връща парите и къщите на потребителите , само помага на банките. Та това беше да ви обясня на кратко какъв е проблема с взимането на кредити в България,че като купиш една кола или апартамент, се чувстваш добре ама това не се прави с цената на такива рискове и това,че "на запад са го измислили" е вярно, но ако погледнете на запад какво става от 2006та година ще видите точно този същия проблем с кредитите в САЩ,който обхвана цял свят и , който вече е в Европа .

Написаното по-горе не е с цел да обидя никой, приятно ми е да влизам във форума и да научавам по нещо или просто да побъбря,но е много неприятно като има някой, който винаги се хващат за най-малкото и от мухата прави слон.

Derry
09-01-2008, 23:56
Мир :hvala:

gigi
10-01-2008, 01:13
Колегата Aquila е много прав за кредитите, лошото е че накрая колкото и да се меси централната банка и др. институций пазара остава естественият регулатор и доста от резултатите от предходящия икономически възход не са никак добри за голяма част от наслението.... мързи ме да пиша повече, но с две думи очаквайте извесна криза скоро в БГ :?

deadairplane
10-01-2008, 04:43
Разказа хубав ама не успях да разбера защо все препратки към село. Селото си е много хубаво и спокойно място иделано за живеене, няма кои да те обере, проблени с асансьора няма, с боклука също и т.н.
Това е защото напоследък е модерно да се заменят думите със други които звучат по модерно. Смени си селянин с простак и нещата ще си дойдат на мястото. Аз лично не съм от София но не съм и от село. Обаче по тукашните разбирания би следвало да съм селянин, ама не се засегнах, то се вижда че човека е имал предвид простак а не селянин.

SwappeR
10-01-2008, 12:28
Чакайте малко, това със задръстванията, интернета и TMS-а и GPS-а малко се омеша. Знам, че действително има програми, на които може да теглиш допълнителни карти през мобилния интернет, ама текущите такива нямат почти никакво приложение за нашата "черна дупка" на световния атлас. А ТМС-а знам, че се разпространява чрез радиосигнали, само че май имаше някви хватки, че трябва да си плащаш през нета в някои райони? Някой дето ги е ползвал да разясни още. Иначе за Техномаркет сте прави - не ти обръщат внимание които ти трябват, само служителите от фирмите за отдаване на кредит те гонят напред-назад. Вече съм свикнал като влизам да вдигам ръка и да кимам отрицателно. Помня и като спорихме за един фотоапарат със служителя на щанда - дали имал хардуерна стабилизация или не. Естествено той не си беше прочел домашното. А преди две години като взех една пералня и я отворихме у нас се оказа, че пластмасата отвътре на отделението за прах е пукната и нацепена. Тогава поне бързо успяхме да я върнем и то без много разправии. Ама ми се е*а мамата да я мъкна три етажа по 4 пъти нагоре-надолу, щото асансьора не му се работеше.

trouble
10-01-2008, 13:11
Аз само да вмъкна...не на всички телефони със ГПС е нужен Интернет (през ГПРС) за да си пуснете навигацията....пример Нокия 6110...слагаш сим картата и навигацията тръгва и те упътва много коректно...Не струва и стотинка....

J_I_V_K_O
10-01-2008, 13:14
Аз само да вмъкна...не на всички телефони със ГПС е нужен Интернет (през ГПРС) за да си пуснете навигацията....пример Нокия 6110...слагаш сим картата и навигацията тръгва и те упътва много коректно...Не струва и стотинка....
или SE P1 ;)

pent
10-01-2008, 13:15
:) че то за тая работа ползват сателит... да не ползваш нет. аз на мойто покет пс само ми трябва да съм на отрито и бачкинг като пич! кви интернети, кви 5лв 8)

trouble
10-01-2008, 13:19
Ади бе клиенти, заспах...нема ли някой да дойде да си вдигаме кръвното взаимно :lol:

Сорри за ОФФ-а....голяма скука

mboge
10-01-2008, 14:11
Аз само да вмъкна...не на всички телефони със ГПС е нужен Интернет (през ГПРС) за да си пуснете навигацията....пример Нокия 6110...слагаш сим картата и навигацията тръгва и те упътва много коректно...Не струва и стотинка....

Не е само нокията всеки телефон със вграден GPS модул използва сателити а не интернет аз съм с HTC 3300 и мога да кажа че си работи коректно с програми от нета като IGO 2006+ , Tom tom и други все безплатни благини та всичкото това може да го ползваш дори и без сим карта поне при тези с Windows Mobile

nicks1
10-01-2008, 14:58
А пък срещу 80-90лв. блутут ГПС всеки симбиан телефон става навигатор. :D Та дори има и джава приложения, които са напълно работещи, така че почти всеки телефон с блутут може да стане навигатор.

SwappeR
10-01-2008, 16:08
:) че то за тая работа ползват сателит... да не ползваш нет. аз на мойто покет пс само ми трябва да съм на отрито и бачкинг като пич! кви интернети, кви 5лв 8)
Всички телефони с GPS са така, не им е нужен интернет ако си имаш всички карти, става въпрос за друго - има програми, които струват малко, понеже са с ограничен набор от карти. Примерно купуваш една карта заедно с лиценза за програмата. После ако идеш на място, за което нямаш карта, вече може да си пуснеш мобилния интернет и срещу съответната допълнителна сума си изтегляш нови карти. Но в БГ не само, че сме свикнали софтуера да е кракнат и да не плащаме за програми и прочее, ами и картите са все още доста бозави, за да иска някой да си плаща за тях.

lyuli
15-01-2008, 19:30
За обслужването в Техно-магазините...

то е просто ужасно............ толкова са незаинтересовани служителите, освен това супер некомпетентни. Единствено в ЗОРА е малко по-добре (поне ти обръщат повече внимание....)

trouble
15-01-2008, 21:08
Лошото е, че и ТП и ТМ са единствените магазини където имаш избор....останалото е пародия...А я споделете малко за качеството на продукцията в ТехноП и в ТехноМ...защото бях тръгнал да си купувам ЛСД телевизор от ТП и ми казаха, че стоката им често дава дефекти. Наясно съм, че навсякъде има дефекти, но за ТП ми казаха че е повече от допустимото.....Кажете някакво мнение

lyuli
15-01-2008, 21:39
Лошото е, че и ТП и ТМ са единствените магазини където имаш избор....останалото е пародия...А я споделете малко за качеството на продукцията в ТехноП и в ТехноМ...защото бях тръгнал да си купувам ЛСД телевизор от ТП и ми казаха, че стоката им често дава дефекти. Наясно съм, че навсякъде има дефекти, но за ТП ми казаха че е повече от допустимото.....Кажете някакво мнение

еми зависи според мен от марката която купуваш.
повечето ми уреди са от там - пералня Индезит, керамичен плот, фурна - Занусси, хладилник - Самсунг, за сега нямам проблеми.

Лятото взехме от Зора 3 климатика Краун, мисля, че са ок.