PDA

View Full Version : Палене



mi6onski
08-01-2008, 16:06
Днес отидох да видя Алфата и вече уж да я вземам,но документите не бяха пристигнали. Обаче какво стана нещо неможах да я запаля натиснах съединител и помпих двапъти газта като на руските машини после вече нищо не ставаше един от автокъщата каза че съм я задавил иначе си палила.Дали ме лъже или грешката наистина е в мен.
Иначе четох темата за алармата обаче много не разбрах и на мене ми я дават с един ключ, а отпред на стъклото виждам лампичката за алармата какво да правя ??
Последното отстрани до номера видях да махат някакво тиско все едно е била ударена и е боядисвана вече бях споменал че отзад е леко пукната малко е разлепен единия Айрбег почвам все повече да се чудя дали не е била ударена.Страховете ми дали са оправдани или не само вие можете да ми кажете ще чакам отговора най-много се дерзая относно това със задавянето.

търтей
08-01-2008, 16:08
тва да не е лада да го задавиш бре? :shock:

mi6onski
08-01-2008, 16:10
еми аз като лада се опитах да го запаля моята насточща е такава не за друго.Тоя от автокъщата каза че съм я задавил аз питам вярно ли е или не.

mim
08-01-2008, 16:19
не можеш я задави
но може да й е умрял акумулатора

като успееш да я запалиш мини на диагностика, иначе бягай от тоя въшлив чувал с двукрака котка канибалка :D

mi6onski
08-01-2008, 16:30
направо ме наплашихте кажете какво да правя и другото горе доло какво ще трябва да сменям или си зависи от колата като чета повечето взели от 98 им отиват още бая парички по ремонти.
Много ме стреснахте кажете какво да правя че съм дал капаро да не изгоря :(

mi6onski
08-01-2008, 16:39
Кажете ако има някой от Стара Загора къде да я карам на диагностика и колко ще ми излезе като финанси и какво ще гледат.
Проблема ми е че съм дал капаро и това сега с паленето направо се чудя дали няма се наложи да си губя капарото.

mim
08-01-2008, 16:49
как така изобщо капарираш кола, която не знаеш дали ще запали
по снимка ли?

mi6onski
08-01-2008, 17:25
не първия път я пробвах вървеше си хареса ми ,но сега не запали дали е от акумулатора при положение че иначе всичко си светва само при завъртане на ключа завърта,но не запалва

mi6onski
08-01-2008, 17:25
не първия път я пробвах вървеше си хареса ми ,но сега не запали дали е от акумулатора при положение че иначе всичко си светва само при завъртане на ключа завърта,но не запалва

търтей
08-01-2008, 17:29
еми тука по нета освен да хвърлим боб друго не може да направим :wink:
иди на диагностика

само да ти кажа че поддръжката на алфата е много пари и е добре да си го знаеш
само първоначалното ти обслужване след като я купиш е около 1000 лв

Андрей
08-01-2008, 17:55
колега, ако е от акумолатора тя изобщо няма да завърти. доколкото те разбрах, явно проблема е друг. не трябвало да капарираш автомобила, и да я купят сега автомобили колкото искаш, особенно алфи. ако не е тайна за колко пари ще я купиш?

dakata
08-01-2008, 18:29
Колега,отиди в Примотек т'ва е представителството на Алфа в Ст.Загора да ти я закачат на компа и да ти направят пълна диагностика поне ще ти кажат кво има за смяна и колко ще ти струва.УСПЕХ :D

hsr
08-01-2008, 18:32
Т'ва с диагностиката преди или след като я купи ?

dakata
08-01-2008, 18:41
Абе ДЕДАЗНАМ :gruebel: :wink:

mi6onski
08-01-2008, 18:43
разбира се че преди още утре отивам плс дообяснете ми точно къде е този сервиз за Алфа в Стз.Иначе парите са 7500 колата е с хубаво масло има приличен вид гумите са добри отвътре всичко си работи мисля че като цена е идеална и миналия път като я пробвахме много ама много ми хареса как возеше затова я и капарирах тя беше точно свалена от автовоза нищо не са й барали затова реших че щом вози добре без някакви финтаджииски номера от страна на автосервиза трябва да е добра.

dakata
08-01-2008, 19:01
Ти от къде си колега?

fiore
08-01-2008, 19:30
разбира се че преди още утре отивам плс дообяснете ми точно къде е този сервиз за Алфа в Стз.Иначе парите са 7500 колата е с хубаво масло има приличен вид гумите са добри отвътре всичко си работи мисля че като цена е идеална и миналия път като я пробвахме много ама много ми хареса как возеше затова я и капарирах тя беше точно свалена от автовоза нищо не са й барали затова реших че щом вози добре без някакви финтаджииски номера от страна на автосервиза трябва да е добра.това с маслото как го видя чу у хубаво :screwy:

mi6onski
08-01-2008, 19:48
Водих един приятел,който ги разбира и колата возеше много хубаво затова съм си я капарирал тва със запалването излиза да не я вземам мене много различни неща ми казаха едни че съм я задавул други не била палена отдавна и атова така трети акумулатор четвърти бензин незнам вече утре като я водя на диагностика дано ми кажат че неискам да се набутвам не са малко парите все пак иначе съм от Стара Загора.
п.с. Това с боба и аз мятах боб то стара кола освен боб и пари друго за да я вземеш неможеш да хвърлиш.

KirilSol
08-01-2008, 20:08
Пич, след като си я капарирал отиди да ти направят диагностика...или извикай някой от горепосочения сервиз да дойде да я види в автокъщата.
Това че ти е харесало как върви и как вози колата е добре, но имай в предвид това което ти каза колегата "търтей" - минимум 1000, - лева си още назад за първоначалното обслужване.
Т.е. в твоя случай дилемата ти е или да си прежалиш капарото (което предполагам не е повече от 500 лева) или предварително да разбереш за какво си даваш парите.
А това че няма начин да я задавиш е ясно...сигурно и има нещо дребно.
УСПЕХ !

DanewRomeo
08-01-2008, 20:11
Обърна ли внимание дали има теч на масло? Сегментите да не са отишли, може да се ебава и бендикса нещо. За колко ти я дават? Не бързай да я купуваш. После да не си посипваш чутурицата с пепелец...

mi6onski
08-01-2008, 20:31
7500 аз почвам да си мисля че защото я капарирах още на 28 и от тогава сигорно не е палена затова може да не запали абе незнам колко струва тая диагностика и колегата от СТЗ да каже плс къде е този сервиз.

KirilSol
08-01-2008, 20:35
20 лв. обикновено...

raiders
08-01-2008, 20:57
е не се научихте как се купуват коли, дано сичко е наред колега и задължително диагностика

Novachev
08-01-2008, 20:58
Виж сега колата да не е палена 1 месец пак ще запали най много на втория път има една друга работа от време на време прословутата италианска електроника става въпрос за имобилайзера се ебава не си разпознава ключа тогава на дисплейчето между километража и оборотомера светва една лампичка ключе но не изгасва и не пали и няма как да запали на доста колеги им страдаха колите от това но се лекува без пари. А като въртеше и не палеще светеше ли лампичката и индикация дюза, бензин има ще ли,

DanewRomeo
08-01-2008, 23:03
Много е прав колегата Novachev. Г-н Чочари (предишният собственик на моята) е направил едно мърдо дело - шунтирал е пущината. Тези имобилайзери големи главоболия и това е. Но моят алармаджия е компенсирал с една много хитра джиджавка, която работи добре, пу, да ни е уроки :D

dakata
09-01-2008, 07:44
mi6onski,сервиза се намира в К.Ганчево с/у бензиностанция ЗАРА,т'ва е представителството на Фиат ако се сещаш,диагностиката струва 25лв. ама ги накарай да ти я качат на подемника да ти проверят и окачването,нищо че ти е харесало как вози, те алфите си возят така и с разбито окачване понякога.Айде УСПЕХ и да пишеш к'во е станало :D

mi6onski
09-01-2008, 11:19
един приятел много ме обнадежди той има Рено Лагуна и каза че е имал същих проблем някаква клапа която подавала повече бензинови пари за да пали студена се разваляла много на италиянските коли(внос) и се сменяла лесно била 15-20лв. мисля че това ще е :P

Novachev
09-01-2008, 11:32
Това което отговаря за паленето е продължителността на впръскване на дюзите и положението на дроселовата клапа дюзите предварението на запалването и още няколко работи за които сигурно не се сещам .Положението на дросела се командвет от компа . Ако има проблеми примерно с моторчето за празния ход което задвижва дроселовата клапа цената само на моторчето е от 220 до 350 според производителя. Не що не се сещам за такива клапи при този модел мисля че приятелят ти бърка а и частите за алфа се различават от тези на фиат особенно по цени.

KirilSol
09-01-2008, 11:37
Колега mi6onski, няма смисъл да гадаеш...направи това което те посъветвахме и кажи резултата.

Ти след като си капарирал колата е ясно че ще я вземеш...просто трябва да разбереш с колко още ще се изръсиш за да я оправиш.

Намери някой , който разбира от тези коли да дойде да я види и да ти каже.

НЯМА ЛИ НЯКОЙ КОЛЕГА ОТ СТАРА ЗАГОРА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ЧОВЕКА !!!!

струва ми се че започваш да влизаш в страшен филм с тая кола :?

Novachev
09-01-2008, 11:42
между другото Колегата leshoiad ми каза един сервиз в стара загора където ми чистиха дюзите останах с впечетление че човека е доста в час с италианските коли имаши една 146 в сервиза ама не знам далим беше неговата сервиза се намира срещу КАТ има една фирма за мебелим една Голяма жълтооранжева сграда покрай която има път и от дясната страна има халета той се мамира в последното хале.

DiabL0
09-01-2008, 11:54
Много е прав колегата Novachev. Г-н Чочари (предишният собственик на моята) е направил едно мърдо дело - шунтирал е пущината. Тези имобилайзери големи главоболия и това е. Но моят алармаджия е компенсирал с една много хитра джиджавка, която работи добре, пу, да ни е уроки :D
смятам че ще ви е от помощ тази тема
ИМОБИЛАЙЗЕР (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11290&postdays=0&postorder=asc&start=0)
небързайте да си давате парите за компютри и разни ми ти умни мисли на майстори... искаха ми 150лв зада го премахнат зацяло, щото "всички италиянки били така.. и се махали"
а то кво било...
питайте и тогава действате...
Успех

Novachev
09-01-2008, 11:55
Е том пише моята ката я излекувах

mi6onski
09-01-2008, 12:29
вече отвсякъде се обърках днес отивам паля колата още не съм врътнал ключа и запали пусто не видях температурата да разбера дали са я сгрявали ама не изглеждаше отваряна тука вали леко дъжд а дръжката си беше мокра иначе сичкото хубаво ама как да я закарам като няма никакви номера :( и другото последно в кой сервиз да ходя че вече два станаха единия в К.Ганчево май се сещам другия до КАТ там има магазин за мебели Роси че къде там защото още на ъгъла има поредица от около 5 сервиза :shock:

Novachev
09-01-2008, 13:28
най накрая на редицата в дясно последната клетка

mi6onski
09-01-2008, 20:22
ти гледам не си от СТЗ откъде ги знаеш сервизите тука иначе колко ще ми излезе там тази диагностика и дайте някакъв коментар как така денс веднага се запали че аз немога да си го обясня :roll:

Novachev
09-01-2008, 20:27
Ашладисан съм в Стара загора :tooth: :tooth: :tooth:
Ходих да си чистя дюзите в този сервиз докато бях на гости на бабата и дядото, а иначе диагностиката струва около 20-30 лв

DanewRomeo
09-01-2008, 21:38
mi6onski, колега, карай я на диагностика. Не сме от котилото на баба ти Ванга, а и нашите автоджамбази дори и нея биха преметнали с тези ми ти медени усти. Всичко е много относително, датчик може да се ебава, акумулатор може да е... Не се стеснявай и я води на преглед. От "Тракия" като идвам от Пловдив и свия по димитровградския път в посока Ст. Загора гледам има някакъв Италсервиз. С логотата и прочее, голям ми се види, колко са специалисти и почтени хората - нямам представа. Пробвай я при тях.

krasy k
11-01-2008, 10:32
Колега mi6onski, как е Алфата ? Интересно ми е какво излезе при диагностиката

mi6onski
12-01-2008, 01:17
ама немога да я закарам на диагностика то се е видяло че ще я купя ще я регистрирам и тогава сега не мога утре ми идват документите планувам в пнд съм в отпуска да я регистрирам иначе как да я закарам като никакви номера няма не ми се рискува да ме спират без номера :roll: иначе аз взема ли я ще се похваля тука и снимчици и всичко ще ви сложа ще ме правите почетен член май маи :)

A40
12-01-2008, 01:37
колега май е време да се поутпуснеш малко и да се порадваш на красавицата.щом сега пали,карай я безаварийно и изпусни парата

mi6onski
13-01-2008, 16:04
направо немога вече тия документи ги чакам от 7-ми щели да са тук в четвъртък лошото време неможели да ги докарат от Италия чакам ги последно до четвъртък ако пак ги няма ще се мъча да си взема капарото и да отивам при друга любовница :wink:

asen777
22-04-2008, 22:32
колеги някой да знае сервиз във варна с разкодиране на ECU с имобилайзер.става въпрос за ЕCU-то на едно 306

asen777
22-04-2008, 22:33
колеги някой да знае сервиз във варна с разкодиране на ECU с имобилайзер.става въпрос за ЕCU-то на едно 306