PDA

View Full Version : Върти се идея за протест - цени на горивата - какво мислите?



allex_max
08-01-2008, 17:24
В АУДИ форума се завъртя идея за протест срещу високите цени на горивата и държавната политика къмвсе по-високи акцизи - споделете вашето мнение и дали сте склонни да подкрепим евентоално протестно действие като един от големите автоклубове ...


Къде и кога, ще решим най-лесно - ще агитираме и другите клубове и ще се съберем ... по важното е КАКВО ЩЕ ИСКАМЕ ....

Нека тези от вас, които знаят колко е акциза на горивата, имаме ли европейски задължения да ги държим на такова ниво като държавна политика или можем по собствено усмотрение да ги понижим подобно на Холандия например.

Ако има такива сред съфорумците, които са близо до горивния бизнес - нека споделят ... ясно е че световните цени се качват, но ние можем да себорим с акцизите ДДС-то и др.

Давайте и предложения как бихме могли да си формулираме исканията - твърдо но разумно ... мисля че едно голямо писмо спредупреждение за протестни действия би възбудило реакция както у медиите, така и у управляващите - т.нр. "ведомства" и при негативна реакция от тяхна страна можем да задействаме и физически протест, като на своя страна можем да привлечем Такситата - добре организирани са и ще са от полза ...

Имате ли други идеи?!

Поздрави

Алекс

Ето темата там ... http://audibg.com/index.php?showtopic=32949&st=20&start=20

Вие какво мислите?

търтей
08-01-2008, 17:25
мисля че е добре да се прочете договора за присъединяване към ес за начало :wink:

botsos
08-01-2008, 17:42
мисля че е добре да се прочете договора за присъединяване към ес за начало :wink:

Той човека си го е казал - ако няма такава клауза наложена от ЕС....

търтей
08-01-2008, 17:47
мисля че е добре да се прочете договора за присъединяване към ес за начало :wink:

Той човека си го е казал - ако няма такава клауза наложена от ЕС....

ми а сети се сам дали има :idea:

botsos
08-01-2008, 17:49
[quote="търтей":x6s8vzsb]мисля че е добре да се прочете договора за присъединяване към ес за начало :wink:

Той човека си го е казал - ако няма такава клауза наложена от ЕС....

ми а сети се сам дали има :idea:[/quote:x6s8vzsb]

Дай договора за присъединяване... :lol:

raiders
08-01-2008, 19:58
то и за АЕЦ уж имаше, но какво се оказа???

Решили акциза да е по-висок, данъците също, да си дигнат заплатите... и кво, ние само гласуваме на 4год. и това е, те там са единни, няма значени за кой си дал гласа си, аз съм за протест, защо да не може на хората да им е по-евтино??? винаги е по-лесно да се вземат пари от повече хора- болшинството, тоест по-бедните, а не обратното, както става и с плоския данък

JORDI
08-01-2008, 20:43
мисля че е добре да се прочете договора за присъединяване към ес за начало :wink:
Сигурен съм, че там няма и думичка за това, че качествата на горивата и методите ни за контрола им, не са за ЕС :!: 8) Да не говорим че Меглена Кунева е нашия еврокомисар именно по въпросите на продажбата на некачествени стоки :!: :? Или горивата не са стока :?: :roll:

ne0
09-01-2008, 02:41
мен па ме кефи тва с горивата... колите май намаляха....

emilio
09-01-2008, 09:42
мен па ме кефи тва с горивата... колите май намаляха....
Верно Нено - намаляха. Особено откакто ни затрупа лани големия сняг :D
Идеята за протест е добра /то в БГ за каквото и да излезеш да протестираш все ще е основателно/ , но 4-5 автоклуба нема да съборят акциза - масовка трябва и по-топло време,че така само ще се разболеят протестиращите. ;)

Оги
09-01-2008, 17:52
Аз също съм за протест и то масов пък дали ще е за горивата или за нещо друга ,в Бг има много неща за ,които до се протестира .Все от някъде трябва да се започне , та поне следвощите които ще дойдат да управляват да знаят ,че нема да мълчим :D

Бобби
10-01-2008, 17:05
Една птичка, пролет не прави :!: Трябва цялата даржава :!: Ама сме овце :screwy:

Derry
10-01-2008, 17:25
Аз съм за протест. Ама поне едно две шосета трвбва да се блокират щото ако протестираме кротко никои няма ни обърне внимание. Ако не стане може някои депутат да обесим или да пратим циганин камикадзе в парламента. Някои по умен да вземе да измисли за какво точно да протестираме, като ни питата журналистите да знаем какво да говорим не всеки да си приказва неговите си работи. Които мислят, че няма смисъл да се протестира се е заблудил. Трябва да се дига валянка и пушилка докато стане на работа. Пък ако стане може да се споменат и една две думи за акциза на автомобилите над 163 к.с.

mim
10-01-2008, 17:29
нещо носталгия ви гони по жан-виденовите митинги?
вместо да си губите времето, може да засипете комисията за защита на потребителите и разни подобни с проби на нискокачествени горива и да почнете да им опъвате ушите, защо си плащаме по европейски, а караме по... нашенски

акцизът никой няма да ви го свали

Derry
10-01-2008, 17:37
Комисията за защита на потребителите ще я втресе и 2 седмици ще проревава на сън, отделно на поне 5 члена ще им се наложи да ходят на психоанализа. Мъчи ме носталгия за революция не за Жан. Както казах трбва шум да се вдигне и да се пречи на някого за да те видят.

Един камион ако затъне в снега и е отстрани на пътя без да пречи на никого потегля от там напролет, ако е насред пътя и пречи на всички потегля слде 20 минути.

Като искате пишете писма топнати в бензин и нафта ама така няма да стане.

търтей
10-01-2008, 17:39
ако застреляте гойко все някой ще ви чуе после вервайте ми :wink: :lol: :lol: :lol:

mim
10-01-2008, 17:40
аз така като гледам, не знаете, за какво ще протестирате, къде сте тръгнали?

tvr
10-01-2008, 17:48
Сакам:

1. "95" - да стане истинския 95, а нее 86 racing/ 100-тицата да е 2.20 ама да е огин.
2. Драсточно да се намали количеството вода в бензиня и нафтата.
3. Да ми мият всички стъкла и фарове зимата като зареждам (ако не бързам).
4. Да НЕ ме питат на Shell дали искам от "ПО-ХУБАВИЯ 95", аз ако искам от тая пикня ще си кажа.
5. Продавачките на бензиностанциите да са до 58кг, без мустаци и пъпки.

Това е. Ако това са исканията на протеста се присъединявам!!!

cvetelin
10-01-2008, 17:52
Сакам:

1. "95" - да стане истинския 95, а нее 86 racing/ 100-тицата да е 2.20 ама да е огин.
2. Драсточно да се намали количеството вода в бензиня и нафтата.
3. Да ми мият всички стъкла и фарове зимата като зареждам (ако не бързам).
4. Да НЕ ме питат на Shell дали искам от "ПО-ХУБАВИЯ 95", аз ако искам от тая пикня ще си кажа.
5. Продавачките на бензиностанциите да са до 58кг, без мостаци и пъпки.

Това е. Ако това са исканията на протеста се присъединявам!!!

:rotfl:

mim
10-01-2008, 17:55
то туй хубаво, ама как 1 протест ще помогне да се извоюват тия неща, м?
станишев или първанов ще погалят главите на бензинаджиите и ще кажат: недейте сипва толкова вода и ще накарат персонала по бензиностанциите да си върши работата

Nasko_77
10-01-2008, 19:59
Точно щото сме ей такива дървени философи, сме на тоя хал :idea: Някой не издържа, писва му... решава да се опълчи и хоп... болшинството започва да "разсъждава" кой както може и да го разубеждава. Ма то сега тва, ма то еди какво си... мрън-мрън. И така от Османско та до днес.

П.С Някой знае ли какво се е случило в Италия миналата година, когато правителството се е опитало да посегне на горивата :wink:

Аз съм твърдо ЗА подобен протест.

dakata
10-01-2008, 21:09
Аз съм ЗА да подкрепим протеста на колегите,крайно време е да се събудим щото както са тръгнали горивата до края на годината може да стане и 3лв.за литър бенц и к'во прайм тогава шъ бъхтим цял месец кат загубени за да си позволим да покараме ''икономичните''си колици.P.S.Тая идея с циганина камикадзе ми харесва :D :paddle: :boxed:

sabrax
10-01-2008, 22:42
Сакам:

1. "95" - да стане истинския 95, а нее 86 racing/ 100-тицата да е 2.20 ама да е огин.
2. Драсточно да се намали количеството вода в бензиня и нафтата.
3. Да ми мият всички стъкла и фарове зимата като зареждам (ако не бързам).
4. Да НЕ ме питат на Shell дали искам от "ПО-ХУБАВИЯ 95", аз ако искам от тая пикня ще си кажа.
5. Продавачките на бензиностанциите да са до 58кг, без мустаци и пъпки.

Това е. Ако това са исканията на протеста се присъединявам!!!

tvr-ПРЕЗИДЕНТ

vikoalfa
10-01-2008, 22:53
Сакам:

1. "95" - да стане истинския 95, а нее 86 racing/ 100-тицата да е 2.20 ама да е огин.
2. Драсточно да се намали количеството вода в бензиня и нафтата.
3. Да ми мият всички стъкла и фарове зимата като зареждам (ако не бързам).
4. Да НЕ ме питат на Shell дали искам от "ПО-ХУБАВИЯ 95", аз ако искам от тая пикня ще си кажа.
5. Продавачките на бензиностанциите да са до 58кг, без мустаци и пъпки.

Това е. Ако това са исканията на протеста се присъединявам!!!

Не така колега.
1.95 в Шел е 95 истински зареждам само и единствено при тях и нямам никакъв проблем.
2.Сети се ,че трябва и бакшиш да се дава понякога :lol: зимата не е задължително да се мият стъкла и др простотии ТОВА НЕ Е Задължение на хората отвън те са асистент бензиноколонки не миячи има мивки за тая работа.
3.Като не искаш да ти предлагат от В-Паура ,защо ходиш,не ходи и няма да те дразни.
4.За тия заплати стоят такива маймуни-виж в Син Сити са готини ама много режат в сметките.
Аре със здраве :wink:

Derry
10-01-2008, 23:06
Идеята с камикадзето е следната, намира ме циганин, гласим го да прилича на депутат, на гърба му слагаме раница и я пълним с 50 гк тротил, изчакване като дават заплати на депутатите и го пращаме в парламента и там бум. На циганина ще дадем 10 лв. и ще му кажем че трябва да занесе багажа еди каде си.

Абе в нашия форум нали има сценаристи и редактори защо не използват случая и не повдигнат въпроса в медийте.

vikoalfa
11-01-2008, 00:10
Ма що един цигани няколко за по-сигурно :twisted:
Ние сме такава нация-НЕ СМЕ единни,мангалите са много по-единни от нас,ебаси.Се се делим ,се даваме акъл,се се правим на важни, с тая робска психика ще ни ебат здраво и то още доста.Както каза Орешарски 2008 ще е по-зле от2007,но затова пък ще е по-добра от 2009.Както винаги нищо няма да направим и като праведни християни ще дадем и другата буза :!:

tvr
11-01-2008, 00:12
Сакам:

1. "95" - да стане истинския 95, а нее 86 racing/ 100-тицата да е 2.20 ама да е огин.
2. Драсточно да се намали количеството вода в бензиня и нафтата.
3. Да ми мият всички стъкла и фарове зимата като зареждам (ако не бързам).
4. Да НЕ ме питат на Shell дали искам от "ПО-ХУБАВИЯ 95", аз ако искам от тая пикня ще си кажа.
5. Продавачките на бензиностанциите да са до 58кг, без мустаци и пъпки.

Това е. Ако това са исканията на протеста се присъединявам!!!

Не така колега.
1.95 в Шел е 95 истински зареждам само и единствено при тях и нямам никакъв проблем.
2.Сети се ,че трябва и бакшиш да се дава понякога :lol: зимата не е задължително да се мият стъкла и др простотии ТОВА НЕ Е Задължение на хората отвън те са асистент бензиноколонки не миячи има мивки за тая работа.
3.Като не искаш да ти предлагат от В-Паура ,защо ходиш,не ходи и няма да те дразни.
4.За тия заплати стоят такива маймуни-виж в Син Сити са готини ама много режат в сметките.
Аре със здраве :wink:

1. Сипи в Гърция или в друга държава от съюза и ще усетиш какво е истински бензин после пак ще си говорим за нашия.
2. Щом са им дали четки значи трябва да мият. Бакшиш давам ама като ми се изсетът на предното стъкло и го замажат с вестник как да им дам
3. Да направят ОМВ до нас и няма да хоня на Shell, a до тогава да не, ми задават излишни въпроси.
4. Предпочитам да им плащат тогава по 1000лв и без тва ни дерат кожоте с бензина, поне да ни осигуряват матрял :)

Аре със здраве ;)

Mind_Control
11-01-2008, 00:17
:twisted: И аз съм за протест.. За акциза незнам по европейска норма колко трябва да достигне, е Търтея вместо да се прави да знаещ, да докаже, че найстина е такъв като ни просветли. Но за винетките например.. Не може седмична винетка да е 10 лв. а месечна 25 :? Друго, което можем да искаме е да се плаща данъка на кубици, не на коне. 3-тото, което може да искаме е да оправят по- бързо метрото- ей тоя излишък от 100 000 000 лв. дето го имаше, да бяха дали 30 000 000 за метрото.. А то с тях какво стана така и не се разбра :lol: после нямало пари... Няма желание за оползотворяване, не че няма пари. А като не могат да смъкнат акциза на горивата, да смъкнат някой от другите акцизи за компенсация или да намалят данъците!!

tvr
11-01-2008, 00:29
:twisted: И аз съм за протест.. За акциза незнам по европейска норма колко трябва да достигне, е Търтея вместо да се прави да знаещ, да докаже, че найстина е такъв като ни просветли. Но за винетките например.. Не може седмична винетка да е 10 лв. а месечна 25 :? Друго, което можем да искаме е да се плаща данъка на кубици, не на коне. 3-тото, което може да искаме е да оправят по- бързо метрото- ей тоя излишък от 100 000 000 лв. дето го имаше, да бяха дали 30 000 000 за метрото.. А то с тях какво стана така и не се разбра :lol: после нямало пари... Няма желание за оползотворяване, не че няма пари. А като не могат да смъкнат акциза на горивата, да смъкнат някой от другите акцизи за компенсация или да намалят данъците!!

:th_up:

Derry
11-01-2008, 07:25
Излишъка не беше ли 1 милиард +, още 3 нули напиши.

Трябва организирано да стане. Да си направим списък на протестиращите и да се свържем с другите клубове.

dakata
11-01-2008, 07:42
Абе сценариста на шоу рум по БТВ нали е колега от форума :?: :idea: .Що не удариш едно рамо колега :?: Ето интересна тема за предаването ти :wink:

Mind_Control
11-01-2008, 09:09
Излишъка не беше ли 1 милиард +, още 3 нули напиши.

Трябва организирано да стане. Да си направим списък на протестиращите и да се свържем с другите клубове.

Да, май верно беше 1 милиярд, което е още по зле значи... :? това са към 10 % от външния дълг- да ги бяха покрили с тия пари.. Да не говориме, че с тия пари можеха и метрото и магистралите да довършат без проблеми и то за 1-2 години, даже и за тях щяха да останат.. Ама няма :(

viliivanov
11-01-2008, 12:07
Не знам защо е нужно въобще да се обсъждат такива теми.
За да излезе този народ овчи на протест сигурно трябва бензина да стане 50 кинта литъра и хлеба 100..... Ако този народ беше народ, тук нямаше да има нито турци 500 години, нито гърци, нито византийци, нито комунисти, а България щеше да е най-чистата и най-красивата туристическа страна в Европа, а не тоя смрадлив буклучав кенеф цигански с турски министри и мутрафони.
Пичове, да си сипваме си горивото с европейските цени, да си взимаме си българската заплата и да продължаваме да си хвърлме фасовете и кутийте от цигарите през прозорците на колите, да гледаме в паницата на другия и да се заглеждаме по чуждите жени, да псуваме сички и сичко на майка, да обясняваме колко сме велики и колко сме прави разбийш ли и това е.
В България народ и гражданско общество нема, нема и да има никога. Тук никога нищо няма да се промени към по-добро. Злобата, завистта, лицемерието и комплексите ще властват над тая земя грешна, докато не останат само цигани и турци...и последните свесни хора останали тук ще си бият шута към някоя бяла държава... Много жалко ама такива сме...И е много кофти щото тя истината е като шибането отзад-ако не ти харесва...боли....
Нали знаете защо само до българския казан в Ада няма дявол-пазач :twisted: :evil:

PS: Колеги нищо лично към никого, този пост няма цел да обиди никого, само изразява личното ми мнение за целия абсурд в който се опитваме да живеем единствения живот по-добре
С пожелания за един по-добър живот!!! Вили

peho
11-01-2008, 14:23
Напълно съм съгласен с теб,само още ми се ще да вярвам че има някаква надежда за нормален живот в територията наречена България,но надеждата ми нещо постепенно се изпарява.Иначе и аз съм твърдо зад идеята че трябва да се протестира,стига сме били "рая покорна".

fred
11-01-2008, 16:56
Акциза е един от елементите, който образува цената на бензина.Ако международните цени на петрола паднат значително, а нашите си останат, тогава може да се протестира срещу цената.
От друга страна в Белгия има временно задържене на цените на петрола, или на акциза не съм точно сигурен в момента. Но това е временна мярка.
Но според мен проетст ако ще се организира трябва да е срещу винетки, данъци и прочее-неща, които се плащат, а резултат няма-дупки, неразчистени пътища и т.н. За да има някакъв ефект трябва да се организираме добре с други клубове и структури.

Derry
11-01-2008, 19:10
Тука може да си четете как сме в сравнение с европа и комшийте
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal ... ema=PORTAL (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page?_pageid=1090,30070682,1090_33076576&_dad=portal&_schema=PORTAL)

Опитвам се да намеря минималната работна заплата за ЕС и да видим колко бензин може да се купи с нея там и колко тука. Разлката Станишев и компания да я изпият.

Па тука да си сверим часовника с цените на бензина.

pinko
11-01-2008, 19:23
Тука може да си четете как сме в сравнение с европа и комшийте
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal ... ema=PORTAL (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page?_pageid=1090,30070682,1090_33076576&_dad=portal&_schema=PORTAL)

Опитвам се да намеря минималната работна заплата за ЕС и да видим колко бензин може да се купи с нея там и колко тука. Разлката Станишев и компания да я изпият.

Па тука да си сверим часовника с цените на бензина.

Абе ква минимална заплата бе?

Който е на минимална заплата, да не кара кола. Толкова е просто. Това, че разни баракуди станаха по 2-3 хиляди лева, не означава всеки да се качи на кола и после да реве, че му било скъпо - че и протести ще организират.

Цените на горивата са си напълно нормални. Който му е скъпо, да се замисли дали печели достатъчно, че да може да си позволи кола.

Nasko_77
11-01-2008, 20:03
Тука може да си четете как сме в сравнение с европа и комшийте
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal ... ema=PORTAL (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page?_pageid=1090,30070682,1090_33076576&_dad=portal&_schema=PORTAL)

Опитвам се да намеря минималната работна заплата за ЕС и да видим колко бензин може да се купи с нея там и колко тука. Разлката Станишев и компания да я изпият.

Па тука да си сверим часовника с цените на бензина.

Абе ква минимална заплата бе?

Който е на минимална заплата, да не кара кола. Толкова е просто. Това, че разни баракуди станаха по 2-3 хиляди лева, не означава всеки да се качи на кола и после да реве, че му било скъпо - че и протести ще организират.

Цените на горивата са си напълно нормални. Който му е скъпо, да се замисли дали печели достатъчно, че да може да си позволи кола.Браво бе... Г-н Бизнесмен!
Такова изказване не съм очаквал и от най големия непукист на света :!: Недей бъди толкова ербап щото колелото се върти и ако днес изкарваш добре... утре може и за хляб да нямаш. Познавам много такива хора... Бяха баровци от класа а сега и цигари не могат да си купят :wink: (което изобщо не ти го пожелавам) За първи път срещам човек който казва....
"-Не ми пука за цените... да се вдигат колкото искат" :shock:

Derry
11-01-2008, 20:59
Втасахме я! Подкрепа от по влиятелните няма да се получи, старата поговорка сит на гладен не вярва сякаш вярна. Аз като взимам 220 лв и съм на минималната заплата вече, да взема да си продам Алф и да се сдобия с някое симпатично соц возило или още по добре конче с червен пискюл на челото и малка каручка. Тогава ще трябва да си сменя форума, но пък возилото ми ще отговаря на социалния ми статус, а още по важно и на обстановката около мен.

Розовия явно е европеец, за разлика от други и мисли по европейски. Аз съм далеч от идеалите на европата и засега се ограничавам с това да си вдигам шум и да си протестирам за разни неща който не са ми по вкуса.

Derry
11-01-2008, 21:07
Ето баракуда http://en.wikipedia.org/wiki/Plymouth_Barracuda ама нещо с цената си в грешка :)

fred
11-01-2008, 21:08
Тука може да си четете как сме в сравнение с европа и комшийте
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal ... ema=PORTAL (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page?_pageid=1090,30070682,1090_33076576&_dad=portal&_schema=PORTAL)

Опитвам се да намеря минималната работна заплата за ЕС и да видим колко бензин може да се купи с нея там и колко тука. Разлката Станишев и компания да я изпият.

Па тука да си сверим часовника с цените на бензина.

Абе ква минимална заплата бе?

Който е на минимална заплата, да не кара кола. Толкова е просто. Това, че разни баракуди станаха по 2-3 хиляди лева, не означава всеки да се качи на кола и после да реве, че му било скъпо - че и протести ще организират.

Цените на горивата са си напълно нормални. Който му е скъпо, да се замисли дали печели достатъчно, че да може да си позволи кола.

Това че всеки малоумник може да спечели 2000-3000 евро, като работи нещо в Германия примерно, или 1000-2000 евро метейки улици във Виена не значи че работи повече от този, който изкарва 200-300 лева у нас. Друг въпрос че търпим некадърни управници, които иначе си докарват доходи по големи от съпоставими длъжности по Европата.Приказките, че всеки си заслужава заплатата са за шарани, защото по тая логика Станишев трябва да умре от глад, барабар с 3/4 от политиците ни.
Разбира се, че и у нас има заможни хора, които си изкарват ПОЧТЕНО парите, но са много малко. Има и бая некадърни обаче, които изкарват добри пари, защото бащите им са били номенклатури и са им осигурили по-добро образование във времето, когато цареше "свобода, браство и равенство".
Та цените на бензина са нормални, но не са нормални цените на много други стоки, не са нормални и доходите и овчето поведение на селското ни общество, защото гражданско у нас явно няма.

Nasko_77
11-01-2008, 21:20
Розовия явно е европеец, за разлика от други и мисли по европейски. Той нека си е Европеец, но все още на 99% от хората, доходите не са им Европейски та да не им тежат Европейските цени :wink: И тоя процент по логиката му... трябва да си спре автомобилите си от движение.
Едва ли не... това да караш кола да бъде ПРЕСТИЖ. Аз това разбрах от поста му.
Демек... Афганистан. Това ли е Европата? Мизеристан.

milenamr
11-01-2008, 21:34
За да излезе този народ овчи на протест сигурно трябва бензина да стане 50 кинта литъра и хлеба 100..... Ако този народ беше народ, тук нямаше да има нито турци 500 години, нито гърци, нито византийци, нито комунисти, а България щеше да е най-чистата и най-красивата туристическа страна в Европа, а не тоя смрадлив буклучав кенеф цигански с турски министри и мутрафони.
Пичове, да си сипваме си горивото с европейските цени, да си взимаме си българската заплата и да продължаваме да си хвърлме фасовете и кутийте от цигарите през прозорците на колите, да гледаме в паницата на другия и да се заглеждаме по чуждите жени, да псуваме сички и сичко на майка, да обясняваме колко сме велики и колко сме прави разбийш ли и това е.
В България народ и гражданско общество нема, нема и да има никога. Тук никога нищо няма да се промени към по-добро. Злобата, завистта, лицемерието и комплексите ще властват над тая земя грешна, докато не останат само цигани и турци...и последните свесни хора останали тук ще си бият шута към някоя бяла държава... Много жалко ама такива сме...И е много кофти щото тя истината е като шибането отзад-ако не ти харесва...боли....
Цените на горивата, както и всичко останало определящо облика на България като "цветущ кенеф"са част и много точно премерено следствие на въпросната цел, която много сериозно и отдавна е поставена срещу нас.И всичко това вече се случва...
Ето какво е казал един от великите разсипници на повече от половината свят Алън Дълес през 1947 г в началото на Стдената война:
"“Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. ........"
ето и целия текст

http://www.bgsviat.narod.ru/

Nasko_77
11-01-2008, 21:46
Ето какво е казал един от великите разсипници на повече от половината свят Алън Дълес през 1947 г в началото на Стдената война:
"“Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. ........"
ето и целия текст

http://www.bgsviat.narod.ru/
Алън Дълес заедно с Уинстън Чърчил са най долните човешки същества живели някога на Земята.

П.С Колежке много приятно съм изненадан от това, че знаеш кой е Алън Дълес :)

Много съжалявам за спама, но не се стърпях :oops:

fred
11-01-2008, 23:32
За да излезе този народ овчи на протест сигурно трябва бензина да стане 50 кинта литъра и хлеба 100..... Ако този народ беше народ, тук нямаше да има нито турци 500 години, нито гърци, нито византийци, нито комунисти, а България щеше да е най-чистата и най-красивата туристическа страна в Европа, а не тоя смрадлив буклучав кенеф цигански с турски министри и мутрафони.
Пичове, да си сипваме си горивото с европейските цени, да си взимаме си българската заплата и да продължаваме да си хвърлме фасовете и кутийте от цигарите през прозорците на колите, да гледаме в паницата на другия и да се заглеждаме по чуждите жени, да псуваме сички и сичко на майка, да обясняваме колко сме велики и колко сме прави разбийш ли и това е.
В България народ и гражданско общество нема, нема и да има никога. Тук никога нищо няма да се промени към по-добро. Злобата, завистта, лицемерието и комплексите ще властват над тая земя грешна, докато не останат само цигани и турци...и последните свесни хора останали тук ще си бият шута към някоя бяла държава... Много жалко ама такива сме...И е много кофти щото тя истината е като шибането отзад-ако не ти харесва...боли....
Цените на горивата, както и всичко останало определящо облика на България като "цветущ кенеф"са част и много точно премерено следствие на въпросната цел, която много сериозно и отдавна е поставена срещу нас.И всичко това вече се случва...
Ето какво е казал един от великите разсипници на повече от половината свят Алън Дълес през 1947 г в началото на Стдената война:
"“Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. ........"
ето и целия текст

http://www.bgsviat.narod.ru/

Прав е бил този Дълес, защото оглупелите от 50 години, сега пишат глупости, как САЩ ни е виновен например и сме жертва на всемирен заговор . Иначе света през ХХ век е разсипан от социализма-в Германия е наречен националсоциализъм, а в СССР и окупираните насилствено територии през периода 1945-1990 комунизъм.
Колкото за това кой какво е разсипал-виж къде емиграрат хората, аз лично не съм чул някой да бяга в Русия или Беларус или Китай, където още властва селяндурщината /едно уточнение, под селяндурщина разбирам не хората от село а тези, които имат умственото развите на шилето и овцата/.
Всъщност за зловещата роля на Русия са писали книги и статии Раковски, Захари Стоянов, Левски, да не говорим за Стефан Стамболов, както и много други велики българи, даже и Вазов.... има стихотворение, след онова за крушките и братушките, ама и то не се е учило, както и сега не му се дава гласност.. За съжаления ги няма в руските сайтове, в страниците на Труд, 24 часа и прочее.

pinko
11-01-2008, 23:40
За Беларус не знам, но доста хора в момента драпат със зъби и нокти да се уредят на работа в Русия и Китай - направи едно проучване какви възможности има точно в Русия и Китай. Имам един познат, който след 14 години в Сиатъл (сещаш се в коя фирма, оная с прозорците) от 1 година е в Китай и печели 4 пъти повече.

Естествено, не става дума за копане на канали или за бране на ябълки - говорим за висококвалифицирана работа.

milenamr
11-01-2008, 23:43
Прав е бил този Дълес, защото оглупелите от 50 години, сега пишат глупости, как САЩ ни е виновен например и сме жертва на всемирен заговор :brickwall: .
Оглупелите от този заговор са точно тези, които без изобщо да подозират за съществуването му(а дори и да са подочули, си нямат представа за същността му) са се првърнали точно в желания резултат- хора с консумативна психика на елементарен потребител.
П.С.Колега, айде ако обичаш да не си служиш с персонални обиди..

fred
11-01-2008, 23:53
За Беларус не знам, но доста хора в момента драпат със зъби и нокти да се уредят на работа в Русия и Китай - направи едно проучване какви възможности има точно в Русия и Китай. Имам един познат, който след 14 години в Сиатъл (сещаш се в коя фирма, оная с прозорците) от 1 година е в Китай и печели 4 пъти повече.

Естествено, не става дума за копане на канали или за бране на ябълки - говорим за висококвалифицирана работа.


Да му пожелаем успех, но много повече драпат за Запада, така наречен .
На мен баща ми е професор / пенсионер вече/, ама взимаше и преди заплата и сега пенсия /явно САЩ са виновни за това/ по малко от милиционерите с трети клас, въпреки че за него пише в научните справочници и так дале.
Тъй като това е безкраен разговор спирам по тая тема, само ще добавя че един среден китаец печели около 1 долар на ден, може и да не съм точен, ама горо долу това е цифрата. Затова народа отива да бере круши в Калифорния, както и Бил Гейтс не се развил в Уралския регион например, а СССР и Беларус не раздават май зелени карти.За развитото общество е показателен факта не кой е най-богатия човек, а какъв е процента на средната класа и какви са доходите и.




Прав е бил този Дълес, защото оглупелите от 50 години, сега пишат глупости, как САЩ ни е виновен например и сме жертва на всемирен заговор :brickwall: .
Оглупелите от този заговор са точно тези, които без изобщо да подозират за съществуването му(а дори и да са подочули, си нямат представа за същността му) са се првърнали точно в желания резултат- хора с консумативна психика на елементарен потребител.
П.С.Колега, айде ако обичаш да не си служиш с персонални обиди..

Психиката на хора с елементарна потребителска страст, както казваш ти се породи от 50 годишния дефицит, когато за да си купиш Москвич се чакаше години наред, а банани се пускаха по Нова година /Коледа и Велик ден тогава не се празнуваха официално/.Църквата бе срината до "дядовци" и разни попове, които маат китки и кръстове за да освещават сега офиси .А във "фашистка България" преди 1944 година патриарха и Софийския митрополит са се вдигнали на бунт, когато Германия поиска екстрадиране на българските евреии.
Вместо вековния морал запазил българина през вековете след окупацията ни от СССР бе въведен "комунистически морал". Предай баща си, като Павлик Морозов, защото не обича партията, а за съседа да не говорим. Радой Ралин е сполучливо е иронизирал тоя "морал", ето ти едно негово стихче писано, когато аз и ти не сме били и родени сигурно - "човек, за човека е брат, разбра ли бе гад."Да не говорим за оглупяването от соц пропагандата, действаща на приниципа измислен от националсоциалистите в Германия-повтори една лъжа 100 пъти и тя става истина, цензурата и т.н.То пресата ни в момента е същата, защото се ръководи от същите хора-аген Бор, Чвор и т.н.
Човек сам се определя какъв е, а не другите, но съжелявам, ако се чувстваш обидена.
По въпроса за интелигентността Йосиф Бродски/не знам дали знаеш кой е/ казва, че теста за това дали си интелигентен или не, е в отговора, дали подкрепяш диктаторски режими като комунистическия и вярваш в химерите им или обратно.
Но за да има мир, спирам по тази тема, както отбелязах и по-горе.

Derry
12-01-2008, 07:57
Това социализма хубаво ама... нещо реализацията много куца. Навремето изперкали до максимум на тема партията и коко сме велики. Това Сталин, Ленин, Хитлер все леко шантави ми се виждат и колко народ е дал фира от техните щуротий :( .

Grigor
12-01-2008, 10:26
Това дето го каза Милена не го знаеш /ужасен мой пропуск/, но ми се струва че е вярно и историята след време ще го потвърди....

Лично според мен проблема ни е че Мноооггооооо мислим и расъждаваме... за всичко и по всяко време..

Хората птредлагат протест - или сме в играта или не ! А тука има 2-3 страници расъждения и собствени интерпретации... от какъв зор ?!?!?!

Аз не знам къде да проверя, но в форума има хора, които знаят къде да проверят дали ценообразуването на горивата е точка от договора ни с ЕС и дали има други точки свързани с това.

АКо няма - според мен един протест е добра идея.... ако има .. няма особен смисъл от него.

Ако има протест започнат от 2-3 клуба... при много малки усилия и организация можем да станем много, много повече... достатъчно е да се сработим с други организации, които са пряко зависими от цената на горивата /таксита, камиони и др/ и ставаме малка армия.

dakata
12-01-2008, 12:09
Добре бе хора,видяхме,че някои от вас ги бива много в разсъжденията и познават добре историята на света-ШАПКА ИМ СВАЛЯМ за което,ама само с т'ва до никъде няма да стигнем щото ако продължаваме така темата ще стане съчинение с елементи на разсъждение и.......к'во правим тогава :?: Чешем си езиците май :roll:

Lame_0ne
12-01-2008, 13:38
Добре бе хора,видяхме,че някои от вас ги бива много в разсъжденията и познават добре историята на света-ШАПКА ИМ СВАЛЯМ за което,ама само с т'ва до никъде няма да стигнем щото ако продължаваме така темата ще стане съчинение с елементи на разсъждение и.......к'во правим тогава :?: Чешем си езиците май :roll:
Някои хора научават по-нещо от това чесане на езици :lol:. Иначе подкрепям този протест с ръце и само мога да съжалявам, че не съм в България да се включа и аз, ако евентуално се организира нещо. Пожелавам Ви успех!

Alfa User
12-01-2008, 14:21
Това дето го каза Милена не го знаеш /ужасен мой пропуск/, но ми се струва че е вярно и историята след време ще го потвърди....

Лично според мен проблема ни е че Мноооггооооо мислим и расъждаваме... за всичко и по всяко време..

Хората птредлагат протест - или сме в играта или не ! А тука има 2-3 страници расъждения и собствени интерпретации... от какъв зор ?!?!?!

...

Това с многото разсъждения, чесането на езици, и в крайна сметка непоемането на отговорност за някакви действия, е типична черта на българина, насадена му от няколко столетия насам. По една или друга причина, народа от който е треперила половината Европа, се е превърнал в жалко подобие на страхливи многознайковци.
Знам колко много от четящите това ще се почувстват засегнати и обидени, но както каза някой по-горе : "истината е като секса отзад - или ти харесва или боли" ... Публикуваните линкове според мен трябва да станат достояние на колкото се може повече хора, за да могат същите най-сетне да прогледнат. Не случайно нещата, описани там, няма да ги срещнете в споменатите вестничета и евтини манипулационни публикации - хората, които са ги написали, са рискували всичко най-мило, за да се опитат да накарат обществото да се събуди. Какъв е резултата, зависи само от нас. Дано най-сетне стане нещо наистина ... преди да сме изчезнали като нация и да останат тук само мангусти и резаци. :cussing:

deadairplane
12-01-2008, 14:22
Но според мен проетст ако ще се организира трябва да е срещу винетки, данъци и прочее-неща, които се плащат, а резултат няма-дупки, неразчистени пътища и т.н. За да има някакъв ефект трябва да се организираме добре с други клубове и структури.
Как да няма ако знаиш заместник министъра на транспорта отговарящ за пътната мрежа какъв поръчков мерцедес си е купил само за 1 година .....
Посля нямало резултати има ама не за всеки. :twisted:

milenamr
12-01-2008, 14:25
Grigor е прав.Такъв протест може евентуално да има смисъл само, ако бъде много добре организиран и в него се включат колкото се може повече клубове(по възможност всички,а и не само клубове-защо не всички шофьори).Но ако на някой му харесва и е доволен от цените на горивата в България, то няма как да очакваме подкрепа.А не сме ли всички в този протест смисъл и полза няма да има със сигурност.Видяхме какво стана с учителската стачка,не бяхме подкрепени от никой(освен от лесничеите и в началото от някои пенсионери)и следователно като сме сами-резулатата е пак 1 на 0 , но не за нас.Незнам кой как ги разбира нещата,но се учудвам как в Италия например за 2ст увеличение на някой от основните стоки, веднага се вдига огромна маса от хора и се блокира абсолютно всичко, защото протестите са им масови, денонощни и докрай.Ето например наскоро там пак стачкуваха срещу цените на горивата и пак бяха единни и пак всичко беше блокирано и пак се разтърси цялата държава.

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=407005

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=406677

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=407840

Mind_Control
12-01-2008, 17:11
Тука може да си четете как сме в сравнение с европа и комшийте
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal ... ema=PORTAL (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page?_pageid=1090,30070682,1090_33076576&_dad=portal&_schema=PORTAL)

Опитвам се да намеря минималната работна заплата за ЕС и да видим колко бензин може да се купи с нея там и колко тука. Разлката Станишев и компания да я изпият.

Па тука да си сверим часовника с цените на бензина.

Абе ква минимална заплата бе?

Който е на минимална заплата, да не кара кола. Толкова е просто. Това, че разни баракуди станаха по 2-3 хиляди лева, не означава всеки да се качи на кола и после да реве, че му било скъпо - че и протести ще организират.

Цените на горивата са си напълно нормални. Който му е скъпо, да се замисли дали печели достатъчно, че да може да си позволи кола.


Като си баровец и цените са нормални що си си купил дизел, а не 3-литров бензин, а? Колата отдавна не е лукс и ти би трябвало добре да го знаеш, нали работиш в немско автомобилно списание. Или в Германия искаш да ми кажеш, че тия с минимална заплата не могат да си позволят да карат коли :screwy: . Цените са нормални, но не и в България, това са нормални цени за Италия например. Както няма да е нормално да плащаме по 30 лв. в средностатистически ресторант за едно ястие (както е в Италия), така няма да е нормално и те да плащат по 10 лв. както е тук... Всичко е въпрос на гледна точка! И както казаха преди мен, бъди благодарен за това, че имаш сега и си спомни винаги ли е било така!

koolio
12-01-2008, 17:36
Има доста истина в думите на Пинко, но и на мен не ми харесва надменния му тон :? .

pinko
12-01-2008, 18:06
Купих си дизел, щото съвремените дизели че кефят повече от бензиновите двигатели - вкъщи имаме 4 дизелови автомобила - Волво ХС 90, Тойота Авенсис D-4D и двете Алфи. Пък и когато ми хрумна да си взема 166, заради акциза изобщо нямаше 2,5 или 3-литрови 166-ци.

А относно минималните заплати - повярвай ми, в Германия хората с ниски доходи не могат да си позволят кола.

ще ти дам пример, масова относително достъпна евтина кола

Нов Голф 1,9 ТДИ - цена 20 700 евро

данък - 293 евро годишно

ГО - 898 евро годишно

Каско - 951 евро годишно

Смяна на масло 200 евро

Овехтяване (загуба на стойност) - 2034 евро годишно

разход на гориво 5,7 л/100 км

цена на нафтата - 1,27 евро литъра

Цена на км пробег при 10 000 км годишно - 51 цента на километър

Разходи на година 5100 евро (от тях само 724 са за гориво) евро или 425 евро на месец (от тях само 60 евро за гориво на месец)

Виж колко нищожни на общия фон са разходите за гориво, за това става дума. Просто в България всичко е наопаки, но скоро нещата ще си дойдат на мястото. Т.е. след няколко години в общите разходи по един автомобил разходите само за гориво ще имат същото съотношение като в Германия - просто това са реалиите на ЕС. Няма не искам, няма недей.



Вервай ми, 425 евро на месец си е цифра и никой социално слаб не може да си я позволи. Тия сметки са валидни за чисто нова кола с Евро 4, ако колата е по-стара (над 3 до 5 години), разходите за данък, застраховки нарастват значително.

DanewRomeo
12-01-2008, 18:13
Pinko, защо се обясняваш като първолак? Имаш си гледище и то е съвсем аргументирано. Друг е въпросът как стоят нещата у нас в геополитически и социално-икономически аспект.

fred
12-01-2008, 19:24
Вервай ми, 425 евро на месец си е цифра и никой социално слаб не може да си я позволи. Тия сметки са валидни за чисто нова кола с Евро 4, ако колата е по-стара (над 3 до 5 години), разходите за данък, застраховки нарастват значително.

Да де, ама социално слаб в Германия е термин за такъв който го мързи да гледа и по цял ден сърба бира, ако работи няма да е социално слаб.
Лично аз не смятам, че цената на бензина у нас е висока заради акциза и не мисля, че протест срещу тия цени е смислен.Трябва да се протестира срещу друго.
А колкото до Италия и там цари един батак, мафия и т.н. Но например в Рим видях 3-4 джипа , а у нас три четири ще видиш пред всяка детска градина сутрин, е това е ненормалното.

pinko
12-01-2008, 19:26
Минималната заплата в Германия е 5800 евро годишно (483 евро месечно), а средната заплата за 2007 г. е 1335 евро месечно.

fred
12-01-2008, 19:33
Минималната заплата в Германия е 5800 евро годишно (483 евро месечно), а средната заплата за 2007 г. е 1335 евро месечно.

Да, може, точни цифри не мога да кажа сега /затова изтрих един пост/.Лично аз мисля, че средната е по-висока, ама няма за това да спорим. Така или иначе и тази означава 2700 лева у нас, разликата е значителна. Eто тук я дават около 1600-1900 евро.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=52913
Но в Германския парламент може да мечтае за автопарка на нашето НС.

Аз смятам, че протести трябва да има срещу данъци, такси, лоши пътища, мед обслужване, а не точно срещу цената на бензина.

koolio
12-01-2008, 20:37
Минималната заплата в Германия е 5800 евро годишно (483 евро месечно), а средната заплата за 2007 г. е 1335 евро месечно.

Да, може, точни цифри не мога да кажа сега /затова изтрих един пост/.Лично аз мисля, че средната е по-висока, ама няма за това да спорим. Така или иначе и тази означава 2700 лева у нас, разликата е значителна. Eто тук я дават около 1600-1900 евро.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=52913
Но в Германския парламент може да мечтае за автопарка на нашето НС.

Аз смятам, че протести трябва да има срещу данъци, такси, лоши пътища, мед обслужване, а не точно срещу цената на бензина.
На същото мнение съм и аз. Неприятно е, че става все по-скъпо удоволствие да се кара на бензин, но петролът поскъпва и това е обективен факт, чиито причини са извън България.
Колкото до качеството на горивата и състоянието на пътищата- начинът не е протести по улиците а съдебни дела. Само че тук вече се проявява нашенското мислене- ми то много скъпо, ми то много се точи, ми то нищо няма да стане... Само че ако си изпипаш нещата, шансът да осъдиш държавата е доста голям. Да не говорим че ако бъдат заляти, ама наистина заляти от дела за обезщетения и компенсации, съответните служби ще им се наложи да преразгледат поведението си. Но за това трябва и малко правосъзнание, а не само пцуене пред телевизора.

pinko
12-01-2008, 20:46
Минималната заплата в Германия е 5800 евро годишно (483 евро месечно), а средната заплата за 2007 г. е 1335 евро месечно.

Да, може, точни цифри не мога да кажа сега /затова изтрих един пост/.Лично аз мисля, че средната е по-висока, ама няма за това да спорим. Така или иначе и тази означава 2700 лева у нас, разликата е значителна. Eто тук я дават около 1600-1900 евро.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=52913
Но в Германския парламент може да мечтае за автопарка на нашето НС.

Аз смятам, че протести трябва да има срещу данъци, такси, лоши пътища, мед обслужване, а не точно срещу цената на бензина.


1335 евро е средната нетна заплата според неква статистика на вестник Виртшафтсвохе.

Тоест брутната вероятно е от 1600 до 1900, пък като се обложи с разните данъци...те са доста различни в малките и големите градове и различните провинции.

Derry
12-01-2008, 21:30
Тия пари нямат похарчване бре!

Nasko_77
12-01-2008, 21:30
Да ви пусна една тема "Размисли и Страсти" :?: Какво само я разваляте тая. Докато заплатите ни не станат НОРМАЛНИ, че да можем с тях да си позволим НОРМАЛЕН живот и да издържаме на увеличаване на цени и данъци ... земята трябва да се тресе от протести :!: :!: :!:
Стига празни приказки. Държавата е за да служи и да се грижи за народа си а не да го унищожава и ЕКСПЛОАТИРА :!: Всеки който твърди обратното... за мене е идиот.

pinko
12-01-2008, 21:40
Да ви пусна една тема "Размисли и Страсти" :?: Какво само я разваляте тая. Докато заплатите ни не станат НОРМАЛНИ, че да можем с тях да си позволим НОРМАЛЕН живот и да издържаме на увеличаване на цени ... земята трябва да се тресе от протести :!:
Стига празни приказки. Държавата е за да служи и да се грижи за народа си а не да го унищожава и ЕКСПЛОАТИРА :!: Всеки който твърди обратното... за мене е идиот.

Нещо си се объркал, функциите на държавата са други, цитирам:

Универсални функции на държавата (4 броя)

Всяка една държава, независимо от своя тип, изпълнява универсални функции, които са задължителни и обрисуват същността й на държавна организация. Тези функции са:
- защита на населението и територията
- регулация на икономическите отношения (някои държави повече, други по-малко)
- утвърждаване и защита на собственическите отношения
- разрешаване на спорове между гражданите или институциите й
- в по-ранен етап функция на държавата е било и съхраняването на вярата, но по-късно се наблюдава десакрализация и разделяне на светска и духовна власт, така че религиозната функция вече не е функция на държавата

Юридически функции на държавата (2 броя)

Под “юридически функции на държавата” се разбират основните направления в дейността на държавата по отношение на правото. Тази функция се изпълнява в 2 насоки:
1) създаване на юридически правила (нормотворческа функция)
2) изпълняване на юридически правила, която от своя страна има 2 разновидности:
- правоприлагане
- правосъдие/правораздаване

В миналото като най-типична дейност на държавата може да се посочи правосъдието. Но тогава границата между обичаи, морал и право е била много тънка и наказанията са били изключително сурови.
Едва с формирането на първите парламенти определени лица започват да действат като законодатели. Тогава именно се появява идеята за законотворчеството, т.е. че човек може да организира живота си около разума, а не около традицията.

Тва за идиота не го разбрах. Но държавата няма милосърдни функции. Държавата не е благотворителна организация.

fred
12-01-2008, 21:40
[quote=pinko"
Аз смятам, че протести трябва да има срещу данъци, такси, лоши пътища, мед обслужване, а не точно срещу цената на бензина.
На същото мнение съм и аз. Неприятно е, че става все по-скъпо удоволствие да се кара на бензин, но петролът поскъпва и това е обективен факт, чиито причини са извън България.
Колкото до качеството на горивата и състоянието на пътищата- начинът не е протести по улиците а съдебни дела. Само че тук вече се проявява нашенското мислене- ми то много скъпо, ми то много се точи, ми то нищо няма да стане... Само че ако си изпипаш нещата, шансът да осъдиш държавата е доста голям. Да не говорим че ако бъдат заляти, ама наистина заляти от дела за обезщетения и компенсации, съответните служби ще им се наложи да преразгледат поведението си. Но за това трябва и малко правосъзнание, а не само пцуене пред телевизора.

Това също е важно, съдебни процеси.Във Великобритания, САЩ, Иралдния /и на други места/ се прилага прецедентното право-когато съд издаде присъда, тогава позовавайки се този прецедент, вече всеки съд може да вземе такова решение без мотане и процес.А у нас да кажем Х осъжда общината, но У не може да се позове на този факт, а трябва да води отново дело за щета /дупка примерно/, но това трябва да се прави, аз така например се заядох с КАТ преди време и отмених един акт, малко, ама не бутнах пари на катаджията :shock:



Да ви пусна една тема "Размисли и Страсти" :?: Какво само я разваляте тая. Докато заплатите ни не станат НОРМАЛНИ, че да можем с тях да си позволим НОРМАЛЕН живот и да издържаме на увеличаване на цени ... земята трябва да се тресе от протести :!:
Стига празни приказки. Държавата е за да служи и да се грижи за народа си а не да го унищожава и ЕКСПЛОАТИРА :!: Всеки който твърди обратното... за мене е идиот.
Нещо си се объркал, функциите на..... Държавата не е благотворителна организация.

Да, като цяло съм съгласен и с тези мнения, с едно уточнение - в крайна сметка държавата трябва да даде възможност за равни права на всеки, без разлика от социален статус, да му осигури защита на частната му собственост и личност и справедлив процес /да ги обобщим малко/-е, точно това у нас липсва-мутрата може да не бъде осъден, процеса не е справедлив и е муден, а шанса на всеки не е равен, защото цялата система все още не работи нормално, а е на базата на връзки, пари и далавера.
Но държавата има и социална функция, разбира се, не значи да осигури безпроблемно съъществуване на хората, но не значи и да ги оставя ей така.Всяка една по развита държава прави това за своите граждани-подпомага ги, пак казвам, това е помощ, а не издържка на мързеливи цигани и бълграри во веки веков.

deadairplane
12-01-2008, 22:12
Нещо си се объркал, функциите на държавата са други, цитирам:

[b]Универсални функции на държавата (4 броя)

Всяка една държава, независимо от своя тип, изпълнява универсални функции, които са задължителни и обрисуват същността й на държавна организация. Тези функции са:
- защита на населението и територията
- регулация на икономическите отношения (някои държави повече, други по-малко)
- утвърждаване и защита на собственическите отношения
- разрешаване на спорове между гражданите или институциите й
- в по-ранен етап функция на държавата е било и съхраняването на вярата, но по-късно се наблюдава десакрализация и разделяне на светска и духовна власт, така че религиозната функция вече не е функция на държавата
И как по точно изпълнява червената функция ако не е тайна? поред всички икономически теории повишаването на данъците води до рецесия и "свиване" на икономиката? А все пак да не забравяме че в цената на горивото има 40% акциз и 20% ддс, за останалите 40% имаме цени на суровината, транспортни разходи, преработка пак транспортни разходи и накрая печалбата на всички по цялата верига. А зелените разходи са като се използват горива за които са платени вече тези данъци.
И накрая първи курс по макроикономика, цените на горивата влияят преко на цените на ВСИЧКИ стоки, защото те се транспортират до потребителите, а така също и суровините неубходими за производството се транспортират до производителите. Тоест повишението на цените на горивата води до повишение на всички цени което в икономиката се нарича ИНФЛАЦИЯ. А кажи ми сега как държавата си изпълнява тая си функция? Всъщност тази държава не изпълнява нито една от функциите си освен да експлоатира народа си. Имам близки и лични наблюдения за всички функции включително и първата. Да не говорим че в нея е включено и защита на населението, не само на териториалната си цялост. Сигурно толкова добре си е защитила населението че в една друга тема един пита за оръжие и се оказва че 90% от форума са в час в тая тема и притежават някакво. Или като тея циганки снощи по новините дето отишли да крадат желязо от ОСНОВИТЕ на мотокарен завод и като паднал завода върху тях и ги затрупал в Пирогов, след обстоен преглед едната я ПУСНАЛИ а на дръгата понеже и нямало кожата от половината глава ще и правят пластична операция с парите от моите данъци, и после и нея ще я пуснат. Тия вместо да ги натикат в най гадния зандан и изписват веждите. Те това е тая държава дето ти я защитаваш ЦИГАНСКА държава. Не протести ами да я закрият тая държава.
Извинявам се за дългия пост и за грубия тон. Това не е лично срещу Пинко няма лошо че си защитава мнението. :cheers:

DanewRomeo
12-01-2008, 22:17
Луд изяжда и два зелника, стига да има кой да му ги даде. Не са ти виновни циганите.

deadairplane
12-01-2008, 22:19
Луд изяжда и два зелника, стига да има кой да му ги даде. Не са ти виновни циганите.
Знам плюя по държавата не по циганите. Имах предвид че изписва веждите на престъпници.

Grigor
12-01-2008, 22:29
Държавата е такава, каквото и е населението....

Любомир Гуляшки /лека му пръст/ веднък каза две много прости, елементарни и много верни неща, което вече 12-та година не мога да забравя:

1. За 1300 години история Българския народ не е убесил нито един свой управник.

2. Преди 9 септември имаше 40 000 вярващи и отдадени на идеята комунисти, след 9-ти станаха 4 000 000 партийци.

И двете са много, много верни..... винаги ще ни мачкат като не си търсим правата, винаги комшо ще крадне, докато го гледаме и не правим нищо.... каквото повикало, такова се обадило....

Nasko_77
12-01-2008, 22:57
Пинко... На целия текст ли направи копи и пейст или съкрати нещо от него? :wink:

П.С Аз спирам да споря... ти щом смяташ, че е нормално държавата само да ти взима а да не ти дава НИЩИЧКО (както е в нашата дефакто).... ОК :wink:

Pinky
13-01-2008, 15:34
естествено, че не е нормално да ти дава. Нали за да ти даде, трябва да вземе от мен и от Пинко. А ние не сме мераклии за това преразпределение.

Nasko_77
13-01-2008, 16:20
естествено, че не е нормално да ти дава. Нали за да ти даде, трябва да вземе от мен и от Пинко. А ние не сме мераклии за това преразпределение.Боже Господи!... No Comment :D

Pinky
13-01-2008, 16:38
Нещо не разбра или ми се чудиш защо нямам желание да ти давам нищо?

Nasko_77
13-01-2008, 16:51
Нещо не разбра или ми се чудиш защо нямам желание да ти давам нищо?Приятел... Мога да ти отговря много добре на този въпрос, но не ми се иска да бъда потребител с друг профил за момента, поради бан :!: :wink: Ще се радвам ако ти си ме разбрал...

П.С Нека този пост бъде последния ти отправен към мен в тази тема.

Mind_Control
13-01-2008, 17:28
Нещо не разбра или ми се чудиш защо нямам желание да ти давам нищо?

Браво, бе "европеец" :D Сигурно укриваш данъци, за да я изтърсиш тая реплика :wink: така, така, това е пътят към по- добър живот, по- богата държава и по- щаслив народ. Айде да изненадаме правителството, като се дигнеме на протест, че данъците са ни малко и бензина ни е ефтин :shock: ще им скриеме шапката!!!

deadairplane
13-01-2008, 18:03
Укрива хаха!!! Прави се на интерсесен. Пинки прочети ми поста за това как държавата си изпълнява функциите, пък на следващата нощтна ще говорим с факти ама не всеки мой факт ще даваш твой и накрая сметките в БИРА. :mrgreen:
Ама не да си смучиш от пръстите ами истински факти. Само бирата не на работа че и двама ни ще уволнят.

Alfa User
13-01-2008, 19:12
... Само бирата не на работа че и двама ни ще уволнят.

Нема страшно, аз ще ви заместя :Tease:
А по темата - има една стара поговорка, която е адски валидна и сега :
"Сит на гладен вяра не хваща"
Колкото и да си спорим, все някой ще си мисли че нещата са нормални, защото за него не е проблем да кара с бензин по 1 евро, докато на другата част от народа тази цена им е непоносима. А що се отнася до това къде какви са нормалните съотношения между доходи и разходи, айде да не изпадаме в излишни спорове. Адски неуместно е да се сравнява една Германия примерно, със страна с еднакви цени и многократно по-ниски доходи. Хайде стига вече с тая малоумна политика "Ама то еди-къде-си били същите цените". Мисля че всеки разумен човек първо би си задал въпроса "А кога ще ни се изравнят доходите, за да се налагат такива цени".
Но ... ще се повторя за стотен път сигурно. Тази тема за пореден път доказва защо българина няма да е добре. Не може да очаквате подобрение в каквото и да било (освен в мизерията...) докато самите българи не станат един цял народ и не спрат да се делят на "ние заможните и вие бедните". В крайна сметка, всички газим в едни и същи лайна, колите ни падат в едни и същи дупки и т.н. ... да не продължавам.
Все се надявам, че българина ще се отърси от овчото си поведение на незаинтересуван слепец, и ще започне да си търси правата. Дай Боже :priest:

Derry
13-01-2008, 20:20
Някои знаели дали някои друг автомобилен клуб ще протестира?

Nasko_77
13-01-2008, 20:28
Някои знаели дали някои друг автомобилен клуб ще протестира?Ти пък... :shock: Никой няма да протестира. Само се дръвчим. Българи сме бре.

Derry
13-01-2008, 22:13
Е щом протестите отпадат, да пристъпим към организиране на революция :cussing: :machinegunner: :bg:

Absente_
13-01-2008, 22:50
100 няма да стане , ама ако има протестни действия в какво биха се изразили :roll: ?

Derry
14-01-2008, 12:29
Ами протестните действия биха се изразили с кибичене на студено и мърморене против правителството. Затваряне на няколко главни шосета и така. Евентуално среща с журналисти с цел разпространение на темата на недоволство. Ако повече хора си повлекат краката да протестират може и някои да обърне внимание на проблема ни. Проблема на първо време е, че цените на горивата са много високи за голяма част от населението на китната ни родина. Решението на проблема е ако правителството намали акциза или стане чудо та доходите ни се покачат.

След като никои не ще да протестира за революция ни помързява единственото спасение е да се хващаме в ръце и да се мъчим да изкарваме повече пари.

hkdonev
10-02-2008, 09:30
Аз предлагам да се съберем пред парламента и да съберем по 5 литра бензин, 5 литра изгоряло масло и...всички прасета на кюфтета :lol: :lol: :lol:

Pinky
10-02-2008, 09:42
още някой да се направи на Че Гевара?

търтей
10-02-2008, 09:43
а троцкого можно? :wink:

Crusader
10-02-2008, 11:05
Можно, ама НКВД не спи :wink:

Derry
10-02-2008, 11:36
Да живее революцията :director: :paddle: :paddle: :paddle:

niko_ymn
10-02-2008, 15:52
Цитат от форума на фиат:

"Plastex написа: В сряда, 13 февруари."

niko_ymn написа: Не е достатъчно. Един ден никой препродавач няма да го усети. Трябва поне една цяла седмица да се насрочи и всички да сме се презапасили преди нея седмица.

Преди време имаше такъв опит да се въздейства на Мтел с тих час всеки ден и Мтел бяха регистрирали рекордни трафици от телефонни разговори по време на протеста и само се бяха изсмяли на протестиращите.