PDA

View Full Version : Проблем с ксенона



tipo1960
08-01-2008, 19:54
Днес колегата Славчо от форума,си купи ксенон,монтира го и крушката като си е в гнездото на фара не свети като извади крушките навън светват.Някой ако има предположение от какво може да е.Да не идва проблема от капачето-рефлектор което стои пред крушките.

DiabL0
08-01-2008, 20:19
тея крушки си имаха начин на поставяне...
имаше значение как са обърнати... ако се монтират погрешно несветят АМА ГРАМ !
и все пак аз не съм толкова вещ в тея работи...
може и да не съм познал ;)
Успех ;)

MUROMAN
08-01-2008, 21:04
пирамидата Търтей знае как става номера -него питаите :D
поздрави.

JORDI
08-01-2008, 21:26
Днес колегата Славчо от форума,си купи ксенон,монтира го и крушката като си е в гнездото на фара не свети като извади крушките навън светват.Някой ако има предположение от какво може да е.Да не идва проблема от капачето-рефлектор което стои пред крушките.
Проблема ти идва не от крушката а от кабелите които затискаш или огъваш при монтажа! Иначе няма какво да се сгреши, всичко се куплира и си влиза на място и без дори да си квалифициран за това! Успех! :D

търтей
09-01-2008, 09:59
Проблема ти идва не от крушката а от кабелите които затискаш или огъваш при монтажа!

глупости
като се огъват кабелите и не провеждат ток а? :lol: :shock:




Иначе няма какво да се сгреши

щом казваш :wink: :lol:

pinko
09-01-2008, 11:14
Проблема ти идва не от крушката а от кабелите които затискаш или огъваш при монтажа!

глупости
като се огъват кабелите и не провеждат ток а? :lol: :shock:




Иначе няма какво да се сгреши

щом казваш :wink: :lol:

Нищо не разбирате вие. Тоя ток по кабелите е специален, високоволтов и високоскоростен, и като са много остри завоите почва да недозавива яко и изпуска завоя, т.е. кабела. Съответно крушката не свети. Затва - по-плавни завои с по-ниска скорост. :lol: :lol:

Novachev
09-01-2008, 12:10
Ако размените местата на + и - не светят дане би нещо такова да е

Yon
09-01-2008, 12:44
Оффтопик , но мисля е необходимо уточнение :D

Колегата JORDI има кненон инсталиран собственоръчно в колата си....от доста време... :idea: Не пада от Марс както сте си помислили и не е от категорията дежурен спамер моля за малко респект :wink:

търтей
09-01-2008, 12:56
а нищо лично
ма кабели като се огъват нищо не им става :wink:
а дали мое се върже грешно ксинона - вЕрвайте ми може :lol: :lol: :lol:

bouncer
09-01-2008, 13:00
абе за по принцип не знам ама ние с Търтея можем......всичко можем!

Търтей пчелице ненагледна покажи снимки бре!

търтей
09-01-2008, 13:03
кво да покажа като никой не снима в оная епична тъмчница :lol: :lol:

търтей
09-01-2008, 13:28
абе ква е колата?
има ли шапка пред крушката?
ксенона какъв е?
шото мое да окъсява - има едни евтини с дълги крушки

Yon
09-01-2008, 13:32
Офффф


кво да покажа като никой не снима в оная епична тъмчница :lol: :lol:

:lol: , ако не беше новата ми мания :usaflag: :stumm: сега и аз щях да виждам надалече ...:P

търтей
09-01-2008, 13:34
ти не си виждал на баунсъра кви къси имаше
все едно има неква свещичка чаена ама турбо менте във фара
:wink: :lol: :lol: :lol:
а дългите си беха трепач

slav40
09-01-2008, 14:57
Става въпрос за моята кола ........ ,да има капаче/шапка пред крушката и да новата крушка на ксенона опира в това капаче/шапка и явно дава на късо и не светят.Какво да се направи !?......... Ксенона е уж от по хубавите(китайски си е) взех го от познат бали му мамата каква марка е,но имаше за 150 лв и за 280 лв. Аз взех УЖ от по-хубавия с отстъпката за 220лв ..... не немарих визуална разлика в дължината на крушките.Незнам какво може да се обърка при монтажа- вкарваш жичките не свети - обръщаш местата и свети ........... няма нищо сложно.Да не обяснявам каква цигания направих,че ми се опънаха нервите и икзривих тия капачета за да влезе крушката ,ще търся АЛТЕРНАТИВА- дайте съвет .... и още нещо като включвам фаровете в момента ,в който достига ток до крушките светват много ярко за миг и след това си светят "нормално"не че знам какво е нормалното светене - това поведение се наблюдава и като не е монтирана още крушката при ИЗПРАВЕНИ(без завои) кабели !?!??!?! Като застана пред колата и светят по-гадно от дългите - ще пречат на насрещните коли и това не е хубаво

търтей
09-01-2008, 15:02
нема никво значиние колко са нагънати кабелите :idea:
като опира и омасява се махат шапките
разликата в дължината визуално няма да я видиш

ама така по нета нищо не мога да ти кажа смислено

а що не ги зе с монтаж ксенона?
не е скъпо и не се занимаваш с глупости да откриваш топлата вода

slav40
09-01-2008, 15:06
Щото моя човек неможе да ги монтира ,а ме прати при някакъв дето имал време само в събота и отделно искаше 40 лв.Аз ги сложих за нула време,но се оказа че има пречка(капачето)като го махна- нали ще пречи на тия отпред - много е тъпо .......... Сега когато е изкривено пречи,а като го махна напълно ще пречи още малко и няма "отсеченост" на фаровете,а светят като някакво кълбо като застана срещу стена - не трябва да е така ...............

търтей
09-01-2008, 15:08
еми кво да ти кажа :wink:

slav40
09-01-2008, 15:16
аз знам какво - оригиналните фарове са буклуци(освен ,че са супер здрави,друг плюс нямат) след няколкогодишна употреба помътняват и трябва да се пастират за да светнат,но пак не са като хората ........... слагаш ксенон и откриваш,че си се пре..ал.... сега трябва да се купуват нови фарове,но НЕ Н7 ...... ,жената ще ме кастрира вече :(
Никои ли не е имал този проблем та да го напише,за да не откриваме ТОПЛАТА ВОДА и да се убеждаваме ,че го правим БАЙ ГАНЬОВСКАТА!

pinko
09-01-2008, 15:39
аз знам какво - оригиналните фарове са буклуци(освен ,че са супер здрави,друг плюс нямат) след няколкогодишна употреба помътняват и трябва да се пастират за да светнат,но пак не са като хората ........... слагаш ксенон и откриваш,че си се пре..ал.... сега трябва да се купуват нови фарове,но НЕ Н7 ...... ,жената ще ме кастрира вече :(
Никои ли не е имал този проблем та да го напише,за да не откриваме ТОПЛАТА ВОДА и да се убеждаваме ,че го правим БАЙ ГАНЬОВСКАТА!

Тва с жената не е никъв проблем бе...

Направи като мен - купи и един спален вагон и ша миряса

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Alfa%20156%20SW/IMG_4290.jpg

slav40
09-01-2008, 15:45
На жената спален вагон не й трябва - нещо мъничко като смарт - например - па и първо книжка трябва да изкара,че все няма време за кУрсове :lol:
На мен ми хрумна една идея - удължаване на тия шапки/капаци - но трябва много време и фара да се отваря и ...... изгъзица яко -
И едно умозаключение - Алфите са по-капризни от жените,кой каквото ще да казва!

bass
09-01-2008, 15:58
Като застана пред колата и светят по-гадно от дългите - ще пречат на насрещните коли и това не е хубаво

Малко офтопик май, нооо... редно ли е въобще да се слага ксенон на фарове, които не са с лупи? Вече няколко пъти ме облъчват разни вектри и древни пасати - наистина е по-гадно и от дълги!

slav40
09-01-2008, 16:06
Щом продават логично е да е редно - само дето никой не казва ,че има странични ефекти..... докато не открие купувача сам ,че има реален недостатък.Е сега като съм дал 2++ лв за тях - заслепяват незаслепяват ,ще си карам с тях - съжалявам - само да не вземе да ме отупа някой някъде заради тях :dark2:

pinko
09-01-2008, 16:12
Абе аз на Капата нали сложих ксенони още преди 2 години. И за собствено успокоение ходих в СБА да ми ги регулират на стенд и да ми дадат разпечатка.

Но е факт - даже и рефлекторните фарове, ако се регулират СЛЕД като се монтират ксеноновите крушки, не заслепяват.

Тук в Кокаляне едно селско шопско гъзенце с БМВ Е36 (бивш голфаджия) си сложи ксенони и така ги беше навирил нагоре фаровете, че въпреки лупи-мупи заслепяваха зверски.

Няколко човека го спирахме и го убеждавахме да си регулира фаровете, той си го премести в другия крачол и една сутрин осъмна със строшени фарове.:lol:

Такива ми ти работи. :lol:

slav40
09-01-2008, 16:18
кажи как да се регулират за да не заслепяват повече от дългите ....... аз съм ги свалил макс. надолу от таблото и от самия фар и се вижда,че светят на нивото на дългите(дългите сега ми светят много ниско заради тоя проблем) - крушката няма как да се сложи наобратно ,че да се сбърка - 10 пъти свалях слагах и все си е тая ........ Къде е тоя факт за рефлекорните фарове ----- искам снимков матерял как не заслепяват и как са отсечени ..... на 156-ца с оригиналните фарове .......

търтей
09-01-2008, 16:20
крушката няма как да се сложи наобратно ,че да се сбърка -

това е само на теория
практиката показва че н7 може да се сложи както ти падне :lol: :lol:

тъпа система са

Alexanderbb
09-01-2008, 16:22
Може пък ако облепиш шапките от вътре с изолирбанд да ги изолираш и да не замасяват крушките. Или да подложиш нещо под самия цокъл така че да не достигат до капачето.
Иначе дори и на фар с лупи без капачета от вътре няма да минеш. ще избодеш очите на отсрещните

tvr
09-01-2008, 16:23
Проблема идва чаааааааааак от Китай :D :D :D

търтей
09-01-2008, 16:25
Може пък ако облепиш шапките от вътре с изолирбанд да ги изолираш и да не замасяват крушките. Или да подложиш нещо под самия цокъл така че да не достигат до капачето.
Иначе дори и на фар с лупи без капачета от вътре няма да минеш. ще избодеш очите на отсрещните

айй
днес е забавен ден :lol: :lol: :lol:

изолирбанда се топи ;)

шапките + ксенона водят до друг страничен ефект, особен изразен при дизелите който също е неприятен

ама стига толко за днес консултации :lol:

Alexanderbb
09-01-2008, 16:27
Много интересно какъв точно ефект визираш че аз за една година нищо не съм забелязал

slav40
09-01-2008, 16:28
крушката няма как да се сложи наобратно ,че да се сбърка -

това е само на теория
практиката показва че н7 може да се сложи както ти падне :lol: :lol:

тъпа система са
все пак имам малко техническа грамотност и съм сигурен ,че са монтирани правилно

Може пък ако облепиш шапките от вътре с изолирбанд да ги изолираш и да не замасяват крушките. Или да подложиш нещо под самия цокъл така че да не достигат до капачето.
Иначе дори и на фар с лупи без капачета от вътре няма да минеш. ще избодеш очите на отсрещните
а дали ще е трайно или трябва да се прави всеки месец - още повече,че по тоя начин разстоянието се намаля(то така не влиза кат хората какво остава с изолирбанд) - отпада тоя вариянт ....

Novachev
09-01-2008, 16:38
крушката няма как да се сложи наобратно ,че да се сбърка -

това е само на теория
практиката показва че н7 може да се сложи както ти падне :lol: :lol:

тъпа система са
все пак имам малко техническа грамотност и съм сигурен ,че са монтирани правилно

Може пък ако облепиш шапките от вътре с изолирбанд да ги изолираш и да не замасяват крушките. Или да подложиш нещо под самия цокъл така че да не достигат до капачето.
Иначе дори и на фар с лупи без капачета от вътре няма да минеш. ще избодеш очите на отсрещните
а дали ще е трайно или трябва да се прави всеки месец - още повече,че по тоя начин разстоянието се намаля(то така не влиза кат хората какво остава с изолирбанд) - отпада тоя вариянт ....
И мойте опираха ама нежно ги насилих и станаха и при нем катайките идваха малко дълги.

slav40
09-01-2008, 16:40
да с лек напън стават,но дават на късо и не светят - ти нямаш ли го тоя проблем

Novachev
09-01-2008, 16:43
Не всичко е наред мисля че жичката гледаше надолу при монтажа

slav40
09-01-2008, 17:00
натам си гледа ,но влиза точно отпред в крушката,където опира на капачето ......

MUROMAN
09-01-2008, 19:00
лелеелел хора за убиване сте- като има толкова спецове и разбирачи по тия Ксенони ми хванете се разберете с едно ЛС с момчето и му помогнете де .Ударете му едно рамо ккво толкова ще стане -много по полезно ще е отколкото да си чешете езиците. :?