PDA

View Full Version : Още един алфист :)



TheBlueOne
08-01-2008, 23:56
Здравейте на всички, от два дни (всъщност от два месеца но на 3-ти си я докарах) съм горд собственик на една красива Алфа белисима на която още не мога да се нарадвам :P. Ето и малко снимки
http://img.data.bg/i.php?id=748740
http://img.data.bg/i.php?id=748749
http://img.data.bg/i.php?id=748762

Но след цялата еуфория вече трябва да се захващам за работа :) , също както всеки новобранец сигурно ще задам едни и същи въпроси (някои сигурно ще кажат "търсачка" (и това ще направя)).
Освен задължителната диагностика, масло, филтри, какви и откъде?
Препоръчителен сервиз (софия)...?
При смяна на ремъка има ли особености, тъй като в един сервиз ми казаха, че трябвало задължително да се сменят и някакви ролки иначе нямало полза (признавам че нищо не разбирам)?
Също така по време на пътя ми до Бг започна да светва лампичката на инжекциона (от време на време), която след като изгася колата и запаля пак изгасва.
Вчера при прегледа по време на регистрация не ме пуснаха тъй като спирачката на задно дясно не била в нормите. Отидох в един сервиз където ми казаха, че имало въздух.. бла бла и оня като взе един чук и почна да бие от долу лошо ми стана :evil: за малко да му го върна в главата, било замръзнало нещо си, както и да е, уж изпусна въздуха, минах прегледа и днес по пътя за София ми светна лампичката за спирачките, и на мен ли така ми се струва заради случката или наистина спирачките почти ги няма. Та и по този въпрос съвет; спирачно масло ли, накладки ли да гледам...?
Благодаря на всеки написал мнение
:)
И последно не ми работи уреда за отчитане на водата както и парното.Предполагам че е от термостата.

DanewRomeo
09-01-2008, 00:09
Честито, колега! Ама... десен волан?? Грууубо :D

AlfaRomeo
09-01-2008, 01:35
Честита да ти е колега,ама що геврека е от другата страна...гадно така :?

Fandango
09-01-2008, 01:39
Да ти е 4естита, колега! Явно ще имаш доста работа докато я стегнеш, но тръпката си е тръпка. 4ервената кожа е страхотна! Успех!

fiore
09-01-2008, 01:39
Здравейте на всички, от два дни (всъщност от два месеца но на 3-ти си я докарах) съм горд собственик на една красива Алфа белисима на която още не мога да се нарадвам :P. Ето и малко снимки
http://img.data.bg/i.php?id=748740
http://img.data.bg/i.php?id=748749
http://img.data.bg/i.php?id=748762

Но след цялата еуфория вече трябва да се захващам за работа :) , също както всеки новобранец сигурно ще задам едни и същи въпроси (някои сигурно ще кажат "търсачка" (и това ще направя)).
Освен задължителната диагностика, масло, филтри, какви и откъде?
Препоръчителен сервиз (софия)...?
При смяна на ремъка има ли особености, тъй като в един сервиз ми казаха, че трябвало задължително да се сменят и някакви ролки иначе нямало полза (признавам че нищо не разбирам)?
Също така по време на пътя ми до Бг започна да светва лампичката на инжекциона (от време на време), която след като изгася колата и запаля пак изгасва.
Вчера при прегледа по време на регистрация не ме пуснаха тъй като спирачката на задно дясно не била в нормите. Отидох в един сервиз където ми казаха, че имало въздух.. бла бла и оня като взе един чук и почна да бие от долу лошо ми стана :evil: за малко да му го върна в главата, било замръзнало нещо си, както и да е, уж изпусна въздуха, минах прегледа и днес по пътя за София ми светна лампичката за спирачките, и на мен ли така ми се струва заради случката или наистина спирачките почти ги няма. Та и по този въпрос съвет; спирачно масло ли, накладки ли да гледам...?
Благодаря на всеки написал мнение
:)
И последно не ми работи уреда за отчитане на водата както и парното.Предполагам че е от термостата. честито колега. добре дошъл в сектата! :drive:салона е маниашки. в да я караш със здраве. десния волан не е най удобното нещо за у нас , но ти си знаеш.
Ремъците се сменят задължително заедно с ролките. а лампата за инжекциона -отиваш и ти правят диагностика и ти казват какво е. най вероятно е дебитомер. виж по темите е дискутирано това. не я карай със светната лампа, защото можеш да прецакаш двигателя.
спирачките имат индикация за износване, така че може да е светнала лампата защото са за смяна или защото ти е малко спирачната течност. явно имаш доста работа по колата. най добре е да отидеш в сервиз и да и направят обстоен преглед. ще ти кажат кое трябва да се сменя и какво да се направи. успех. и се приготви за малко инвестиции.

TheBlueOne
09-01-2008, 11:09
Десният волан вече въобще не ми пречи след изминатите 2500км, даже като се кача сега на ляв ми е кофти :).
А препоръка за сервиз където да не ме изтъргашат извънредно и да не ми развалят повече колата?
А за термостат какъв и от къде, някой да каже?

viliivanov
09-01-2008, 11:26
Десният волан вече въобще не ми пречи след изминатите 2500км, даже като се кача сега на ляв ми е кофти :).
А препоръка за сервиз където да не ме изтъргашат извънредно и да не ми развалят повече колата?
А за термостат какъв и от къде, някой да каже?


http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=5030

аз ходя единствено там. Смея да твърдя,че съм много критичен и съм Тома неверни, но там за първи път ме изкефи компетентността на хората, които работят......Успех...Там ще ти сменят и термостата без никакъв проблем...

fiore
09-01-2008, 12:34
Десният волан вече въобще не ми пречи след изминатите 2500км, даже като се кача сега на ляв ми е кофти :).
А препоръка за сервиз където да не ме изтъргашат извънредно и да не ми развалят повече колата?
А за термостат какъв и от къде, някой да каже?/бобо е идеалния вариант за диагностика. а части аз си вземам от T&N.

niki-25
09-01-2008, 19:19
Честито и от мен за правилния избор,а това че е с десен волан щом не те притеснява си я карай.А за диагностика само при Бобо.

vladu
09-01-2008, 20:14
за диагностика само при Бобо.

че и за части - за кво да се разкарваш.

имат достатъчно голяма отстъпка от ТиН, че да те товарят.

KGB
09-01-2008, 20:29
Да ти е честита и само радост да ти носи.

Само един въпрос, с този десен волан как седи въпроса...скоро ужким щели да ги забранят тези коли.


Във ВантоТрейд (срещу караулката за панчерево) имат заводски диагностичен уред, цената е 30лв. за диагностика.

около 60-70лв. е пълна диагностика на колата която включва:

1. Тест на амортисьорите на колата на стенд

2. Тест на спирачаките на колата на стенд

3. Качаване на колата на "крик" за да се прегледа обстойно окачването.

4. Компютърна диагностика с заводски диагностичен уред.

За частите там се разработва нова схема на доставка и ако още не то скоро там ще са едни от най-добрите цени.

DanewRomeo
09-01-2008, 21:40
Колегата явно е живял известно време на острова и не му е проблем. Тези снимки от къде са, колега? Прилича ми на Богсайд, Дъблин :?:

KGB
10-01-2008, 01:03
Проблем ще му стане в момента в който му забранят колата за движение...

KirilSol
10-01-2008, 08:12
Честито колега!

За съжаление и аз така знам...скоро ще ги забранят колите с десен волан.

Тука из форума имаше информация къде ги обръщат за около 2000-2500 лева. Потърси темата може скоро да ти е от полза!

А дотогава, пробвай така...

TheBlueOne
10-01-2008, 08:53
Да ти е честита и само радост да ти носи.

Само един въпрос, с този десен волан как седи въпроса...скоро ужким щели да ги забранят тези коли.


Благодаря на всички.
Ами и аз така бях чувал, питах тук там още нищо нямало и не се знаело, та реших да си я докарам, а ако наистина вкарат такъв закон мисля че няма да влезе в действие за колите в заварено положение. Има доста такива коли и не може просто ей така да ми кажат да я хвърля на боклука.


Колегата явно е живял известно време на острова и не му е проблем. Тези снимки от къде са, колега? Прилича ми на Богсайд, Дъблин :?:

Не, снимките са от Орпингтън, Лондон.

Вече говорих с Бобо за диагностиката, а също каза че не е проблем и всичките там ремъци,ролки, масла..., та днес ще я карам при него.
А вчера пък нов проблем, мисля че задните накладки са си отишли. Започна да стърже много като натисна спирачката, едвам дойдох на работа с 30 км/ч, болеше ме сърцето като я слушах :cry: .

viliivanov
10-01-2008, 12:44
Имах същия проблем моята два дни след като я купих миналата година, звука е отвратителен нали.. :evil: