PDA

View Full Version : 145 QV Малко въпроси



Наско
09-01-2008, 02:32
Здравейте маниаци!От известно време наблюдавам 145 QV обаче не мога да разбера кво е тва QV?Намирам че значи Quadrifoglio което според мен прилича на 4х4 така ли е?
Дайте малко инфо за 2.0TS мотора как се държи има ли дефекти?
Реалния разход горе/долу колко е при градски условия?Колегата ми кара 1.4TS и градско му гори ~12/100.Предварително благодаря на отделилите време!

Pinky
09-01-2008, 03:08
http://clubalfaromeo.com/forum/search.php

Quadrifoglio (от италиански) - четирилистна детелина. Нищо общо с 4х4. 145 няма 4х4 вариант.

Наско
09-01-2008, 09:19
Всеки форум по принцип си има търсачка!Благодаря ти за отделеното време но ако можеш да ми дадеш да чета конкретна тема ще е най добре.

vladu
09-01-2008, 09:50
Здравейте маниаци!От известно време наблюдавам 145 QV обаче не мога да разбера кво е тва QV?Намирам че значи Quadrifoglio което според мен прилича на 4х4 така ли е?
Дайте малко инфо за 2.0TS мотора как се държи има ли дефекти?
Реалния разход горе/долу колко е при градски условия?Колегата ми кара 1.4TS и градско му гори ~12/100.Предварително благодаря на отделилите време!

с QV просто е означен топ модела на 145цата.
иначе зад това стои най-големия и мощен мотор монтиран серийно (виждал съм 145 и с в6 3.2 по принцип), с най-високо ниво на оборудване (глезотиите като умиватели на фаровете например все пак са опция), най-хубави спирачки, най-хубав салон и т.н.
Като цяло е удоволствие да се шофира въпросния автомобил. Пъргав, мощен, бърз.
2.0 TS мотора от своя страна е и най-скъпия за обслужване за 145. TS моторите по принцип не са ефтини - само едни свещи са към 270 леа комплекта (вярно е, че карат уж по 60к км).
Разхода при изправен двигател ще е колкото на 1.4. 12/100 (до 14/100 зимата) на градско без много юркане.. Извънгадско 7+.

Дефектите:
ще почна така - никой не си взема QV, за да го кара като швейцарска баба ...
обикновено нововнесените са пълни кенефи - прегрявани, с масла карани по 30-40-50к км, с прецакани дебитомери, изпърдели ламбди сонди, скапани и неподходяща свещи, виещи хидравлични помпи, течащи рейки, задръстени катализатори, проблеми по електрониката, проблемни помпи. Изобщо пълен кеф.
Като добавим джамбазката страст към миенето на мотора, което резултира в свещи и букси пълни с вода + алтернативни горивни системи ебаващи мамата на бензиновата такава ... Смятам, че придобиваш картинката.
Ако решиш да вземеш ... те съветвам търпеливо да изчакаш и да купиш поддържана кола от някой клубен член или смело да се гмурнеш ида си купиш някоя за 3000 и да я възстановиш за още толкова.
Но без диагностика и оглед от подходящ човек - НЕ.

Ако имаш още ? - ей ме на ...

ne0
09-01-2008, 10:46
много прав е тоя Владу..... много прав

AlfaRomeo
09-01-2008, 15:39
Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност :wink:

tvr
09-01-2008, 16:56
Прав е колегата за дебнещите опасности и за цените по потдръжката. Аз си купих 146ti която е със същия двигател като 145QV и имах щастието да сменя 3бр. ремъци, всички ролки, водна помпа и вариатор за 550лв. Маслото ми е черна селениа racing 22лв/1л. с (отстъпката)...... и т.н. и т.н.

НО!!! - след като дадох близо 2000лв. за да я сервизирам и да и отстраня проблемите с които ми я подари предишния собственик (за 5000лв.) Сега си имам кола, по която знам, че всичко е наред и която ми дава радост всеки път като я карам!!!

Така, че следвай съветите дадени по-горе, пазарувай и няма да съжаляваш!

п.с. САМО НЕ БЪРЗАЙ!!!

trustworthy
09-01-2008, 18:40
Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност :wink:

:lol:

vladu
09-01-2008, 19:26
Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност :wink:

тоо владо ниггаш не е плюл. тоо владу само е споделял опит и мнения на опитни ора.

@Пинки - бат знам, че има правило за избягване на повтарящи теми ... но търсачката няма да популяризира марката Алфа Ромео, няма да докара нови фенове и членове, нито ще даде на човека (и на 100+ като него) точно ОТГОВОРА, който търсят.

Nasko_77
09-01-2008, 19:55
@Пинки - бат знам, че има правило за избягване на повтарящи теми ... но търсачката няма да популяризира марката Алфа Ромео, няма да докара нови фенове и членове, нито ще даде на човека (и на 100+ като него) точно ОТГОВОРА, който търсят. Напълно съм съгласен с това :wink: Отличник :)

AlfaRomeo
10-01-2008, 00:12
Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност :wink:

:lol:

Какво е градския транспорт :D

Браво Владо,лош късмет си уцелил със марката това е просто..несе изразих правилно,че я плюеш.

Наско
10-01-2008, 01:05
Благодаря на всички които се отзоваха!
Значи ако ще е 2.0 TS QV по добре да е от България и да е обслужена!?

Nasko_77
10-01-2008, 03:00
Благодаря на всички които се отзоваха!
Значи ако ще е 2.0 TS QV по добре да е от България и да е обслужена!?Да... Точно така. Едно е да е гледана и пазена, друго е "квато дойде, пък ша видим"

vladu
10-01-2008, 09:02
Благодаря на всички които се отзоваха!
Значи ако ще е 2.0 TS QV по добре да е от България и да е обслужена!?

виж ... и това не е гаранция, че ще е хубава колата.
мисля. че написах да е от клубен член. Обслужването е най-малкия проблем. Веднъж купена, обслужена и сервизирана трудно се продава кола (самият аз като реших да си купя 147 сърце не ми даде да си продам 145цата, защото беше "възстановена" и почти перфектна)

отделно варианта купуване за 2-3к и после ревизия за 4-3 хич не е лош ако наистина си решил, че това е ТВОЯТА кола.
въпроса е да я види човек който разбира, защото си има неща дет не се правят, а нови са цифра пари (АБС централа например).

почнах да пиша глупости.