PDA

View Full Version : Проблем с една 145-ца. Скърцане!



f0rce1001
09-01-2008, 12:20
Като я запаля на празен ход и се чува скърцане под капака на двигателя... там където са свещите от ляво... Знам че има някакъв ремък там, но не съм наясно какво е точно... По-интересното е, че май е от хидравликата... Като мръдна волана нанякъде това леко скърцане се превръща в много по-шумно скърцане и от същото място разбира се... Проверявах течностите всичко си е наред с изключение на хидравличната, която не бях я проверявал, но беше си на чертичката на минимум, не беше празно... Както и да е вчера долях там, но скърцането продължава... Заслушах се стори ми се уж по-леко скърцане, но може и да съм си внушил, че е по-леко :) Някой знае ли от какво е? Благодаря предварително!
Ааа забравих да допълня ходих на майстор някакъв и ми каза няма страшно те така се разскърцват от смяната на температурите не е болка за умиране... Та следващия въпрос е трябва ли да се притеснявам или е нормално това? :)


И за да сме съвсем конкретни от тук се чува:

shutter
09-01-2008, 16:23
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=18205
виж тука, дано да ти помогне

diapper
09-01-2008, 17:09
Колата обслужвана ли е ? И ако не с това започни :)

Nasko_77
09-01-2008, 20:56
Само не бъркай... "свирене" и "стържене" със скърцане. На моето служебно Рено скърцането е адско. Направо цвили като прасе... Всички ме гледат, когато навивам пълен волан на по-високи обороти. При него до колкото знам, е от хидравл. помпа.

И недей ходи вече при тоя "майстор" :wink:

dellltata
09-01-2008, 21:18
ПРИВЕТ.ШУМА МОЖЕ ДА Е ОТ НЯКОЛКО НЕЩА-СКЪРЦАНЕ ОТ РЕМЪК..ОТ ХИДРАВЛИЧНАТА ПОМПА КОЯТО Е ТОЧНО ПОД КАЗАНЧЕТО ТИ ЗА ТЕЧНОСТ /ОТ СТАРА ТЕЧНОСТ КОЯТО Е ЗАГУБИЛА СВОЙСТВАТА СИ/ ОБИКНОВЕНО СЕ ЗАБРАВЯ ТАЗИ ТЕЧНОСТ В ОБСЛУЖВАНИЯТА :idea: ТРЯБВА ДА СЕ ВИДИ И РЕЙКАТА -ДА НЕ Е ЗАПОЧНАЛА ДА ТЕЧЕ ЩОТО ИНАЧЕ ТАЗИ ТЕЧНОСТ ПРАКТИЧЕСКИ НЕ СЕ ГУБИ.НА ЕДНО МНЕНИЕ СМЕ С КОЛЕГАТА-НЕ ХОДИ ПОВЕЧЕ ПРИ ТОЗИ МАЙСТОРРРРРРРР ЧЕ ЩЕ ТЕ БОЛИИ.ШУМ В МОТОРА -НЯМА ТАКАВА НОРМАЛНА И НЕПРИТЕСНИТЕЛНА ИСТОРИЯ. :!: И СИ ПРИГОТВИ ПАРИЧКИ ЧЕ ОБСЛУЖВАНЕТО И СТРУВА ДОСТА ПАРИЧКИ-АКО СЕ НАПРАВИ КАКТО СЕ ПОЛАГА. АЙДЕ УСПЕХ

dellltata
09-01-2008, 21:23
ОПС-СЕГА ВИДЯХ СТРЕЛКИЧКАТА ОТКЪДЕТО ЯВНО ЧУВАШ ШУМА.МОЙ СЪВЕТ : ВЕДНАГА ОТИДИ ДА ПРЕГЛЕДАТ/СМЕНЯТ АНГРЕНАЖА И ДА СЕ ПРОВЕРИ ВОДНАТА ПОМПА.......НО НА МЕСТО КЪДЕТО ЗНАЯТ КАКВО ПРАВЯТ ЧЕ ТЕЗИ АНГРЕН СА СПЕЦИФИЧНИ И КАКВОТО И ДА ТИ РАЗПРАВЯТ -...........ВЯРВАЙ МИ .И ВАРИАТОРА ДА СЕ СЕРВИЗИРА.УСПЕХХХХХ

f0rce1001
10-01-2008, 22:54
Колата е обслужвана преди 2-3000км. Като я купих и смених всички ремъци вкл. ангренажния и провериха всички помпи... За хидравличната течност не съм сигурен дали са я сменяли... Ще пробвам да я сменя, така и така си купих вече такава... Мерси

f0rce1001
14-01-2008, 12:17
Оправи се, просто трябваше да долея хидравличната течност, защото в сервиза не са я погледнали изобщо... Малко останалата течност беше станала на пяна направо и като долях се оправи всичко... :)