PDA

View Full Version : Проблем с домашен радиатор



nicks1
09-01-2008, 13:22
Колеги, проблема е следният. Долната половина на радиатора е студена. Обезвъздуших го от винтила т.е. почна да излиза вода, но проблема си остана. Някакви идеи?

Wishmaster
09-01-2008, 13:38
Провери да не би да си затворил крана който е от долната част на радиатора(ако става вапрос за локално или централно парно де :) ), ако го затвориш се нарушава циркулацията на горещата вода и тя остава отгоре на самият радиатор.

nicks1
09-01-2008, 13:50
Отдолу няма кран. Мисля си да не е запушена тръбата, която излиза от радиатора? Има някаква циркулация, защото долната част на радиатора е леко топла, но нищо общо с топлината на горната част. Винтила е отворен на 5.

phoenix
09-01-2008, 14:42
значи е запушен изхода(отдолу)

alra
09-01-2008, 22:26
отскоро ли е проблема и ли отдавна? възможно е ако е от старите да се е затлачил и затова да е по-хладен. аз имам нови алуминиеви и на тях температурата е 48град, а на старите чугунените е 34град, т. е. с 14 град по-малко. представи си колко е надолу. нагоре нормално топъл ли е

fred
10-01-2008, 09:42
Колеги, проблема е следният. Долната половина на радиатора е студена. Обезвъздуших го от винтила т.е. почна да излиза вода, но проблема си остана. Някакви идеи?

Добре е изходната тръба да се свърже от противоположната страна - не под входа на горещата вода, а долу на срещуположния изход, един вид на кръст:)) Това е особено резултатно при дълги радиатори, но и при къси е добре.

Mind_Control
10-01-2008, 09:46
Колеги, проблема е следният. Долната половина на радиатора е студена. Обезвъздуших го от винтила т.е. почна да излиза вода, но проблема си остана. Някакви идеи?

Добре е изходната тръба да се свърже от противоположната страна - не под входа на горещата вода, а долу на срещуположния изход, един вид на кръст:)) Това е особено резултатно при дълги радиатори, но и при къси е добре.

Това не е съвсем вярно! По- ефективно е да са от една страна входната и изходната тръба. Схема на свързване горе-долу е най- ефективна като топлоотдаване.

nicks1
10-01-2008, 10:36
Колеги, благодаря за отговорите. Проблема е решен. Оказа се, че изходните винтили са скрити под едни метални капачки и не съ ги видал. Развих ги и сега всичко е ок.