PDA

View Full Version : Да се похваля с новия комп.....



marrrto
09-01-2008, 22:40
От вчера съм горд собственик на снежнобял MacBook.... :D :D :D
И да ви кажа всичко което говорят за Apple е вярно... това са най-стабилните, най-красивите и най-интуитивните компютри. Уиндоуса е пълен боклук особено вистата.....

Mac rules :D :D :D

75 2.0 turbo
09-01-2008, 22:48
.................

pent
09-01-2008, 22:59
марто честито :) едно е истина - мака е много красив!

нема да говорим сега за възможности на ОС и тн, нали :)

пс.
а вистата си е както си я направиш

diapper
09-01-2008, 23:02
Честито :)

marrrto
09-01-2008, 23:18
нема да говорим сега за възможности на ОС и тн, нали

мерси мерси
ако трябва да гожорим за възможности на ос :) мака е светлинни години напред, да не говорим че прехода от пц към мак ми отне само 1 час с инсталацията на всичкия софт дето ми е необходимо :D :D :D
мака прави сичко като виста с една разлика: по добре :D :D :D
ама тва си е мое мнение :wink:

pent
09-01-2008, 23:21
кво друго правиш освен да гледаш филми на него :) че ми стана интересно :)

има ли файрфокс за мак?

marrrto
09-01-2008, 23:32
ами имам си фотошоп, майкрософт офиц, торент програми, гледам си сякакви филми имам файнал кът за монтаж, за интернет си имам сафари или опера, и всичко което се сетиш за пц го има и за мак с тая разлика че няма вируси и ос е доста по стабилен

marrrto
09-01-2008, 23:36
а и забравих..като го извадиш от кутията работи директно- няма доинсталиране на ос, няма качване на драйвери и т.н всичко е готово :D :D :D

pent
09-01-2008, 23:38
ае аз съм малко пристрастен така че полека с това 'всичко което можеш на уиндоус'.. мойте уважения към сафари и опера имат си доста предимства - ама докат свикнеш с тях ще ти се отели вола :lol:

иначе и аз съм съгласен с теб - Мак-а е идеален за забавления :)

marrrto
09-01-2008, 23:40
за два дена да ти кажа и аз съм пристрастен вече :D :D :D и няма никакви проблеми със адаптацията :wink:

pent
09-01-2008, 23:46
мда, за филмчета става, ама как ше пуснем дот нет феймуърк на него? а вижуал студио?

Nasko_77
09-01-2008, 23:50
На колегата Честито! А като стана дума за Браузъри.... Мозили-Годзили... знаем ги всичките, но от Опера за сега по-добро... тцъ :)
Свикването е 10мин. :wink: После за друг не искаш да чуеш.

marrrto
09-01-2008, 23:50
ми да ти кажа мисля че повечето програми си ги има и за мак или пък подобни....

KGB
09-01-2008, 23:52
Да ти е чистит....от това което съм се сблъсквал Мак-а е доста по-добър от виндовс...това на моето ниво...не съм програмист или спец по РСто...но аз лично бих работил на Мас...само дето е доста скъпичак.

Ако не е тайна за колко го взе мак-боока

marrrto
09-01-2008, 23:55
ами с отстъпката за 2400 иначе 2700...единствения недостатък за някои е че с игрите е сложна работата, но иначе сичко му е по добро- а софт има колкото щеш в нета. щом днеска си открих последния фотошоп и файнал кът.... :D

marrrto
09-01-2008, 23:57
На колегата Честито! А като стана дума за Браузъри.... Мозили-Годзили... знаем ги всичките, но от Опера за сега по-добро... тцъ
Свикването е 10мин. После за друг не искаш да чуеш.

на пц то бях с опера и действително е много добър браузър :D

Derry
10-01-2008, 00:00
Я даи снимка да се насладим на красотата и ние.

AlfaRomeo
10-01-2008, 00:01
Честито колега,на добра цена си го вземал...Да ти върши работа..това колко е красив къв е не е важно :)

marrrto
10-01-2008, 00:02
снимки скоро!!! иначе за мен Мак-а е като Алфата- преди всичко красота и наслада... и най-важното и двете се избират със сърцето а не с разума :D

pent
10-01-2008, 00:23
ае както ти казах :) да ти е честит :)

ама пита ли ги колко струва екстра рам за тва чудо :lol: :lol: :lol:

deadairplane
10-01-2008, 04:57
Пент само не го обръщайте на спор кое по добро Вина или Мак, Бил Гей ще се почупи от смях като го прочете. А някой с Мак да вика че Вина е боза смях (добре че колегата го има от вчера та още не е разбрал). Недейте така. Мака не се налага да се "доинсталира" и да се качват допълнително драйвери защото всичко е от едно място а при Вина не знаеш какви ще са компонентите и следователно какви драйвери ще ти трябват. Това и е най-голямото предимство на Мак. Всичко е от едно място тествано съвместимо и без никакви конфликти. От там и стабилност, каквато при Вина трудно ще постигнеш защото се ще има некой китайски чарк дето драйверите му ще прецакат всичко. Относно това как изглежда колко е интуитивен как всичко работи а при Вина не как Бил Гей пиратствал Мака за да сложи същите работи на Вина са пълни глупости. Мака е тестовата платформа на Майкрософт винаги е било така и винаги ще бъде така. Нищо че ядрата на ОСитата са различни и нямат нищо общо (освен автора). :mrgreen: Честито да ти е колега, наистина всичко дето го има за Вин го има за Мак и обратното. Не си збъркал (въпреки че аз лично не бих дал толкоз пари, ама като стане нещо мога да си го оправя).

pent
10-01-2008, 08:34
оф не ми се спори... глей колко е часа! Мак и ПС са различни платформи от където и да ги погледнеш. Започни от приницпа на хардуера и мини през работата на софтуера. Това, че на потребителско ниво изглеждат подобни е само за да те накарат да си го купиш ;)

marrrto
10-01-2008, 09:01
Разбира се че няма смисъл да се спори... Всеки си ползва ос който му допада най-много.. и без това има достатъчно по темата навсякъде из нета, няма смисъл да издребняваме :D :D :D

pent
10-01-2008, 09:07
я пусни снимка да оплакнем окото... сигурно е много фешън?

marrrto
10-01-2008, 09:18
Ето малко снимков матриал :D

А и да добавя че батерията му изкарва доста дълго :D

pipi
10-01-2008, 09:36
deadairplane колко пъти си виждал МАК и колко време си работил с него?

marrrto
10-01-2008, 09:40
deadairplane колко пъти си виждал МАК и колко време си работил с него?

пипи може би ще подкрепиш моята теза за Мак :roll:

а иначе една смешка по темата:

mim
10-01-2008, 09:42
честита машинка :D
и аз не бих отказала една отгризната ябълка, за моята работа е перфектна :D

Mind_Control
10-01-2008, 09:43
13" ли е екрана? Мой приятел има такъв с 13" екран и каза, че единственото му предимство е цената- демек това е най- ефтиния 13" лап топ... Аз лично нямам наблюдения, предполагам, че е точно толкова добър колкото и един лап топ Дел, само, че за да го купуват хората е пуснат на по- ниска цена. Иначе за дизайна няма спор, че е добър, те от Епъл на това залагат..

marrrto
10-01-2008, 09:46
13' е екрана. Дали е най-ефтиния не съм много сигурен, мисля че се намират по ефтини уиндоуски машини даже и 12"

Grigor
10-01-2008, 09:48
Колко струва 13.3" Мак ? защото не съм сигурен че е най-евтиния :-)

Между 2-те системи НЯМА аналог за сравнение, особено в БГ.... тука дори цената на МАК-а е доста по-висока.....

Иначе Вистата си е наистина както си я направиш - от много, много време съм с Виста и вече знам че е така.

ПЦ с уиндоус дава за момента много по-вече възможности и е по-универсално и лесно за поддръжка - особено в БГ.

pent
10-01-2008, 09:51
Колко струва 13.3" Мак ? защото не съм сигурен че е най-евтиния :-)

Между 2-те системи НЯМА аналог за сравнение, особено в БГ.... тука дори цената на МАК-а е доста по-висока.....

Иначе Вистата си е наистина както си я направиш - от много, много време съм с Виста и вече знам че е така.

ПЦ с уиндоус дава за момента много по-вече възможности и е по-универсално и лесно за поддръжка - особено в БГ.

ей го професионалиста го каза! 100% подкрепям!

а за цената - не са малко пари, но с епъл продуктите е така :) който иска стил трябва да си плати :D

marrrto
10-01-2008, 09:59
Иначе Вистата си е наистина както си я направиш - от много, много време съм с Виста и вече знам че е така.

ПЦ с уиндоус дава за момента много по-вече възможности и е по-универсално и лесно за поддръжка - особено в БГ.

Абе и за тва може да се поспори ама айде...Едно приятелче се изръси 5 бона за лаптоп( тошиба няква, истинско животно) с най-добрата виста уж и за има няма 2месеца 3 пъти е принсталирал уиндоуса
да не говорим че на другия ми комп, който го зех с виста на 2 седмица както си работих заби, не искаше да се рестартира и в крайна сметка изкара няква грешка тръгна да се зарежда наново- и оттам като почна няква системна проверка уж да оправи проблема.... и след 1 час проверка ми каза да го ду..м и да ходя в сервиза :evil:
и естествено последва преинсталиране и т.н
no comment

pipi
10-01-2008, 10:03
marrrto, забравих да ти честитя машинката. :lol: Аз лично съм влюбена в МАК и ще сменям машината (не само за това). Има МАК за pc. Насо може Ви разкаже повече. :lol:

pent
10-01-2008, 10:06
съболезнования за пробелмите на колегата марто :) ама поне ти и приятеля ти сте имали късмет че се обозило ПиСи :) ми ако ти се забози МАК-а къде ще идеш :) да не ти се случва пък и хардуерен проблем!

marrrto
10-01-2008, 10:09
абе има има... има си официален вносител, има и три места в софия където може да се закара на сервиз недай си Боже. а иначе хубавото е че с Мак ос ти дават дисковете, а досега с двата бивши лаптопа, хем лицензно оц върви, едно цд не съм имал... :roll:

pipi
10-01-2008, 10:10
съболезнования за пробелмите на колегата марто :) ама поне ти и приятеля ти сте имали късмет че се обозило ПиСи :) ми ако ти се забози МАК-а къде ще идеш :) да не ти се случва пък и хардуерен проблем!

Имах друго предвид, Насо може да разкаже за МАК. Аз съм лесна минавам на друга ОС. Или започвам да звъня на познати. :lol:

pent
10-01-2008, 10:18
Имах друго предвид, Насо може да разкаже за МАК. Аз съм лесна минавам на друга ОС. Или започвам да звъня на познати. :lol:

е сега стана каша.... аз имах предид проблемите на колегата марто

marrrto
10-01-2008, 10:28
хахаха :D
а иначе ако става въпрос за професионалисти в областа на видео монтаж(предимно на филми и HD) избора е в полза на Мак, казвам го от личен опит :wink:

pent
10-01-2008, 10:36
хахаха :D
а иначе ако става въпрос за професионалисти в областа на видео монтаж(предимно на филми и HD) избора е в полза на Мак, казвам го от личен опит :wink:

така е! един ден като намеря 3к излишни и аз ще си взема....

Andrew
10-01-2008, 11:01
Само който е работил на Мак, знае предимствата му пред Вин-а. Не говоря за тези които са включи Мак-а, видяли че нищо не им е ясно защото са свикнали с УЙндос или тези които са чули отнякъде нещо и са си изградили мнение, а за хора като мен които наистина са работили дълги години с Мак ОС а сега на Вин. Честито колега, чудесен избор. Радвам се че Маковете станаха по-достъпни, но на мен ми трябва по-мощна машинка, например МакБук Про а тя е по-скъпичка, затова досега не съм си взел, но имам ли парите...това ще е машинката със сигурност. По стабилност на системата ОС Х и Вин, няма защо да спорим с хора които не са работили на Мас... Безсмислено е. Със здраве да си го ползваш.

Neokill
10-01-2008, 23:56
Честито колега. Мак-а е страшен ако някога реша да си купувам преносима джаджа много ще се замисля ..... Разполагах наскоро с Asus EEE (http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=1907&l1=24&l2=0&l3=0&l4=0) също много готина машинка за непретенциозни операции и най вече адски лека и удобна за пренасяне. Има обаче скромни показатели. Ама то повече не ми и трябва. Ако искам дъ тру пауър оф дъ дарк сайд - имам супер мощно (за повечето стандарти) настолно говедо :twisted:

deadairplane
11-01-2008, 05:43
оф не ми се спори... глей колко е часа! Мак и ПС са различни платформи от където и да ги погледнеш. Започни от приницпа на хардуера и мини през работата на софтуера. Това, че на потребителско ниво изглеждат подобни е само за да те накарат да си го купиш ;)
Никъде не съм написал че са еднакви платформи :wink: а че са тестовата платформа за новите измищльотини на Майкрософт. Прав си, някъде да съм твърдял обратното? Мисля че съм написал че са от един автор и че едното е по стабилно и конфликти там са невъзможни при модели стигнали до пазара.