PDA

View Full Version : ЗОВ за КРЪВОДАРЯВАНЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



BatVas
14-01-2008, 19:43
Момчета искам да помоля всеки който желае да дари кръв.
Става въпрос за брат ми - той е в Онкологична болница и се нуждае от кръв. Аз и някои приятели дарихме но за съжаление преди месец и сега трябва пак - а кръводаряването се препоръчва да е на 3 месеца (още не са минали)

Няма значение каква група сте - защото като дарите кръв в полза на някого ви дават номерче и после ако този човек се нуждае от банка кръв казава номера и получава кръв от кръвната банка с неговата кръвна група. Просто трябва някой да е дарил в негова полза.
Колкото повече - толкова по добре - защото му трябват почти всяка седмица , а ако не му дотрябва още по добре ще сте помогнали на други нуждаещи се от кръв.

Брат ми боледува от две години - винаги след химиотерапия хемоглобина му пада - но в последно време е зле и не може да компенсира та се налагат кръпопреливания.

В момента е доста зле.

Ако желаете да помогнете дарете кръв в НЦХТ - намира се до бившата автогара(по Христо Ботев като пресечете Сливница втората пресечка в дясно - има някаква градинка там. Трябва да се дари там - това е центъра за даряване на онкологична.

Дарете в полза на
Желязко Пантелеев Василев
болница НЦХТ - София, Хематологично отделение - център за трансплантация на стволови клетки.

Като дарите е достатъчно само да ми кажете номера от бележката.
Тази която ви дават.

Ако не сте дарявали в казармата - ето инфо
http://www.rcth-pleven.hit.bg/scan1.htm

Ако желаете може да ми звъните по всяко време
0888 386 330
Васко

ne0
14-01-2008, 19:53
айде момчета давайте тва е сериозно и сега е момента за помощ


Васе, говорих с доктора си, каза ми че съм карал хепатит и немога, но ще помоля някой да ме замести! За никъв чеп неставам.
Брата на Васето е пич и то голям, член на нашата секта една кръв е. Нека му помогнем!!!!

J_I_V_K_O
14-01-2008, 19:54
ако съм от друг град мога ли да даря кръв за него ?

KGB
14-01-2008, 21:11
Утре ще ти звънна да ми кажеш, къде да отидеме...ако трябва още сега свиркай!

Ще звънна на няколко човека да дадем повече кръв.

J_I_V_K_O
14-01-2008, 21:21
кажете и аз искам да помогна, но уви ако има вариант да даря от тук да не ходя до софия...

ХАЙДЕ ПО СЕРИОЗНО НЕКА ДА ПОМОГНЕМ :!:

lyuli
14-01-2008, 21:23
ako не се съберат хора и аз ще даря, но избягвам, щото теглото ми е малко под нормите и съм си кекава, но ако се наложи - ще се включа!

pinko
14-01-2008, 21:25
Уфф, и аз не мога да помогна, пусти хепатит.

Стискам палци.

BatVas
14-01-2008, 21:56
Да хора боледували от хепатит не могат да даряват.
Иначе трябва на посоченото място да се дари - щото от там ги пращат в отделението му. Благодаря на момчетата от другите градове , но трябва да е тук в НЦХТ :!: :cry:
Петко за днес му преляха кръв - така че утре ако може поне един двама да дарят (ако отидете носете си лична карта и химикал , че там няколко човека по пълват с един химикал и да не чакате)
Иначе относно теглото аз също не съм едър , а в казармата дарявах и по слаб съм било , вчера като ходихме да дарява един приятел видях едно момиче 40 кг след като беше дарило си припкаше. Те първо ви мерят кръвното преди да ви пуснат, правят Ви проба.
П>П Между другото като дарите кръв така или иначе я изследват за всякакви болести и може да заявите писмено да получите резултатите - така че ако пък не сте се изследвали, може да поискате резултатите си (то там си пише по вратите де)

Нещата са серьозни така че още веднъж предварително Ви благодаря :!:

Kuku
14-01-2008, 22:02
Васе, аз утре след обяд, на прибиране към нас, ЩЕ МИНА от там да даря колкото може :(

bager
14-01-2008, 22:43
Утре съм там.

търтей
14-01-2008, 22:47
сори няма да мога да помогна
наскоро давах и не е минал срока

на всички само ще кажа че никак не е страшо и не боли
ако имате късмет може и хубава сестра да уцелите :wink:

VFTI
14-01-2008, 22:56
Ехх да му се невиди... И аз не мога.. Преди месец в университета щях да дарявам, но заради някои лични заболявания не ми разрешиха...

Все пак мисля, че много хора от форума ще имат тази възможност...Стискам палци

EvgeniiM
14-01-2008, 23:44
Да хора боледували от хепатит не могат да даряват.
Иначе трябва на посоченото място да се дари - щото от там ги пращат в отделението му. Благодаря на момчетата от другите градове , но трябва да е тук в НЦХТ :!: :cry:
Петко за днес му преляха кръв - така че утре ако може поне един двама да дарят (ако отидете носете си лична карта и химикал , че там няколко човека по пълват с един химикал и да не чакате)
Иначе относно теглото аз също не съм едър , а в казармата дарявах и по слаб съм било , вчера като ходихме да дарява един приятел видях едно момиче 40 кг след като беше дарило си припкаше. Те първо ви мерят кръвното преди да ви пуснат, правят Ви проба.
П>П Между другото като дарите кръв така или иначе я изследват за всякакви болести и може да заявите писмено да получите резултатите - така че ако пък не сте се изследвали, може да поискате резултатите си (то там си пише по вратите де)

Нещата са серьозни така че още веднъж предварително Ви благодаря :!:

това за хепатита е само за хроничните(Б , Ц , Д ), хепатит А не оставя никаква следа в организма не може никой да разбере че е прекаран . А съм го прекарал преди 10 години- като ида и ме изследват ще видя какво ще кажат- а като питат - не съм боледувал естествено

pinko
14-01-2008, 23:58
Е да де, ама аз карах С преди 3,5 години. Заразих се от един зъбар на морето, много е опасно ако те заболи зъб през лятото и софийския ти доверен стоматолог е на 450 км.

Още не съм се оправил съвсем, мамка му. Но оня идиот с мръсните игли и инструменти също още ближе рани.

Kuku
15-01-2008, 00:22
Мен пък ме е страх само да не стане някоя инфекция с иглите, защото всички знаете, колко цигани ходят да дават кръв и колко болести носят :(
Но ще отида утре, задължително :!:

KGB
15-01-2008, 00:30
Мен пък ме е страх само да не стане някоя инфекция с иглите, защото всички знаете, колко цигани ходят да дават кръв и колко болести носят :(
Но ще отида утре, задължително :!:

Дай да се чуем по обяд и да отидем заедно...

Kuku
15-01-2008, 00:37
На обяд не мога - в БНБ съм :(
Късен след обяд?

pent
15-01-2008, 00:38
момчета и аз около обяд мога, или следобяд по някое време ще изляза от работа, но съм без кола...

знам че киро е около 5те кьошета и аз съм наблизо на македония, можем комплект да идем.

Kuku
15-01-2008, 00:48
Биси, минавам през пл.Македония, взимам те и правим среща с Петко някъде на Ботев или направо пред НЦХТ :wink:
Но после няма да мога да те върна :roll:

П.П.
Ма що пък да не мога, колко ми е акъла :lol:

tokata_pz_flex
15-01-2008, 01:37
да му се не види , и аз сум карал хепатит C ;( дано да се оправи

AlfaRomeo
15-01-2008, 02:14
Нито съм давал кръв нито ми има нещо...ама съм далече...тцтц :idea:

BatVas няма ли някъв начин да дадем в градовете и пак да ти дадем номерчето... :?:

Yureti
15-01-2008, 06:29
няма да мога да помогна... :frown:
Успех от се сърце..

pr_00f
15-01-2008, 09:12
Кики не се притеснясвай, всичко е за еднократна употреба.

Васе за съжаления и аз няма да мога да се включа - съвсем наскоро давах кръв за едно бебе от Свищов.
Стискам палци, дано всичко е наред.

lyuli
15-01-2008, 09:33
Да хора боледували от хепатит не могат да даряват.
Иначе трябва на посоченото място да се дари - щото от там ги пращат в отделението му. Благодаря на момчетата от другите градове , но трябва да е тук в НЦХТ :!: :cry:
Петко за днес му преляха кръв - така че утре ако може поне един двама да дарят (ако отидете носете си лична карта и химикал , че там няколко човека по пълват с един химикал и да не чакате)
Иначе относно теглото аз също не съм едър , а в казармата дарявах и по слаб съм било , вчера като ходихме да дарява един приятел видях едно момиче 40 кг след като беше дарило си припкаше. Те първо ви мерят кръвното преди да ви пуснат, правят Ви проба.
П>П Между другото като дарите кръв така или иначе я изследват за всякакви болести и може да заявите писмено да получите резултатите - така че ако пък не сте се изследвали, може да поискате резултатите си (то там си пише по вратите де)

Нещата са серьозни така че още веднъж предварително Ви благодаря :!:

ами аз веднъж припаднах след като дарих кръв и за това ....

pent
15-01-2008, 10:23
Биси, минавам през пл.Македония, взимам те и правим среща с Петко някъде на Ботев или направо пред НЦХТ :wink:
Но после няма да мога да те върна :roll:

П.П.
Ма що пък да не мога, колко ми е акъла :lol:

аз съм 6, само да се разберем към колко за да предупредя в офиса

IVO_GWM
15-01-2008, 10:30
... за съжаление, хепатит, иначе дори съм чувал че е полезно на определено време да се дава кръв. Но съм давал само два пъти преди да се разболея и веднъж след, което си беше излишно, но първо взеха после казаха че не става. А казах че съм преболедувал хепатит.

proper
15-01-2008, 10:42
Васе колко хора е добре да дадат кръв?
Аз имам някакви леки грижи с черния дроб, но не съм карал хепатит доколкото знам и ако още трябва ще отида да дам. Давал съм преди за дядо ми така..
Дано е добре брат ти!!!

mim
15-01-2008, 10:42
преди време ходих до Пловдив да давам кръв за едно детенце и ме изгониха
тегло и кръвно под нормата :shock:

Nikiboy
15-01-2008, 10:47
През колко време може да даряваш кръв?

Аз преди няколко месеца давах и да няма... :oops:

търтей
15-01-2008, 10:48
3 или 6 беше

lyuli
15-01-2008, 11:24
3 пъти годишно, през минимум 3 месеца, желателно 4.

KGB
15-01-2008, 11:46
След малко ще ви звънна да се разберем...за Кики и Пент става дума ида ходиме.

Бобби
15-01-2008, 11:59
А бе пичове и аз сам близко до пл.Македония!......схте ви закарам с мрасна гас :!: ....а и крав ще дам, ако не ме изтриете пак :oops:

pent
15-01-2008, 12:27
След малко ще ви звънна да се разберем...за Кики и Пент става дума ида ходиме.

чакам обаждане :)

BatVas
15-01-2008, 12:38
дарява се без проблем до 5 пъти годишно за мъже и 4 пъти за жени.Което е кажи речи през 3 месеца.
Не се притеснявайте за иглите - всичко е за еднократна употреба и се разпечатва пред вас.

Николай (bager) сега ми се обади , че е дарил и няма проблеми.- БЛАГОДАРЯ от мое име и името на БРАТ ми

mikoasp
15-01-2008, 17:46
Нито съм давал кръв нито ми има нещо...ама съм далече...тцтц :idea:

BatVas няма ли някъв начин да дадем в градовете и пак да ти дадем номерчето... :?:


ако съм от друг град мога ли да даря кръв за него ?


Васе,и аз да попитам, няма ли възможност в градовете в който живеем,да дарим кръв и понякакъв начи тя да стигне по предназначение!По тоя начин много повече хора ще можем да се включим в помощ на брат ти!
Желая успех на брат ти и дано да има начин и ние извън София да помогнем!

AlfaRomeo
15-01-2008, 18:08
Питах но нямаше отг.Мисля да пробвам на лично на BatVa или да отговори тука.

diapper
15-01-2008, 18:34
Аз съм малолетен разрешено ли е давам кръв ?

KGB
15-01-2008, 19:54
Няма нищо страшно при даването на кръв...днес с Пент и Куку бяхме там.

Само внимавайте къде паркирате колата, трябва да е вътре на паркинга!!!

Хайде дами и господа, даването на кръв е полезно нещо...организма се обновява (до колкото разбрах).

Ако някой има въпроси..къде, как и какво се прави..нека ми се обади на 088-993-5115.

Дайте да помогнем на момчето.

proper
15-01-2008, 19:59
пусни един линк от Бгмапс къде се намира плс.!

П.С. да разбирам ли че си има паркинг там болницата/центъра и в него да влезна?

KGB
15-01-2008, 20:03
Да има, Безплатен е паркинга...там трябва да се паркинра на всяка цена...на улицата вдигат боклуците с паяците.

Звънни като тръгнеш на там ще ти обясна как да стигнеш...близо е до х-т Принцес, че нещо не сам добър в даването на линкове от бгмапс. Ако някой може да го направи, ще съм благодарен.

lyuli
15-01-2008, 20:20
Няма нищо страшно при даването на кръв...днес с Пент и Куку бяхме там.

Хайде дами и господа, даването на кръв е полезно нещо...организма се обновява (до колкото разбрах).


това е вярно

ето и картата

Kuku
15-01-2008, 20:24
Влади, ТУК (http://bgmaps.com/map.asp?sid=630a037c16043426cd574e10e17dd72c&city=sofia&str=&num=&grid=m5k&nType=49&oName=&oType=49&Map44_49.x=81&Map44_49.y=10) трябва да отидеш!
Има табелка "Кръводаряване", а входа е в задната част на сградата!
За нищо на света не спирай на улица "Клокотница" - Грандето го отнесоха :cry:

pipi
15-01-2008, 21:28
Аз също искам да дам кръв, но говорих мама и не е желателно с много ниско кръвно съм. Ако утре няма кой мама ще даде вместо мен.

proper
15-01-2008, 23:00
аз утре ще мина вероятно преди обед.

колко време отнема и чака ли се много там да си предвидя просто задачите преди това???

Трябва да взема бележка в полза на точно изписаното име от Васко нали????
нещо друго специфично има ли да посочвам?

diapper
15-01-2008, 23:08
Аз съм малолетен разрешено ли е давам кръв ?


Отново питам защото ако мога да дам бих дал !

bager
15-01-2008, 23:10
Времето зависи от хората, които чакат за кръводаряване. На мен ми отне около 40 мин. Освен името запиши си на един лист и лечебното заведение и отделението, ще ти трябват при попълването на бланката. Имай впредвид, че в 12.00 заключват вратата и отварят в 13.00. Така че или преди 12 или след 13.00.

bager
15-01-2008, 23:13
Аз съм малолетен разрешено ли е давам кръв ?


Отново питам защото ако мога да дам бих дал !
Кой може да дари кръв?

Всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 години. Мъжете могат да даряват 5 пъти в една година, а жените - 4 пъти, с интервал не по-малък от два месеца между двете кръводарявания.

Взето от БЧК.

AlfaRomeo
15-01-2008, 23:15
Аз съм малолетен разрешено ли е давам кръв ?


Отново питам защото ако мога да дам бих дал !

Неможе треа да имаш 18 години,пълнолетие :wink:

Kuku
15-01-2008, 23:15
Влади, кръводаряването протича по следния начин:
Влизаш по коридора и без да чакаш опашката на стая 105, си даваш личната карта, там ще те запишат и след десетина минути ще ти върнат личната карта заедно с една декларация. Попълваш декларацията - трите имена, ЕГН, адрес, кръводаряване в полза на Желязко, здравно заведение, здравна декларация, отново трите имена, дата и подпис. Нареждаш се този път на опашката на стая 105 и когато дойде твоя ред (това е най-голямото чакане) влизаш за преглед. След този преглед отиваш в съседната стая 106 и от там отиваш за същинското кръводаряване. Вътре те боцкат, помпаш и ти източват 450мл. кръв. Накрая ти превръзват ръката и получаваш бележка, и пакетче подаръци - шоколад, течен шоколад, вафли, плодово прясно мляко, сок, русенско варено, пастет :P
Важно е задължително да хапнеш нещо преди това, както и да пиеш много течности, преди и след даряването :wink:

proper
15-01-2008, 23:19
Влади, кръводаряването протича по следния начин:
Влизаш по коридора и без да чакаш опашката на стая 105, си даваш личната карта, там ще те запишат и след десетина минути ще ти върнат личната карта заедно с една декларация. Попълваш декларацията - трите имена, ЕГН, адрес, кръводаряване в полза на Желязко, здравно заведение, здравна декларация, отново трите имена, дата и подпис. Нареждаш се този път на опашката на стая 105 и когато дойде твоя ред (това е най-голямото чакане) влизаш за преглед. След този преглед отиваш в съседната стая 106 и от там отиваш за същинското кръводаряване. Вътре те боцкат, помпаш и ти източват 450мл. кръв. Накрая ти превръзват ръката и получаваш бележка, и пакетче подаръци - шоколад, течен шоколад, вафли, плодово прясно мляко, сок, русенско варено, пастет :P
Важно е задължително да хапнеш нещо преди това, както и да пиеш много течности, преди и след даряването :wink:

Имаш предвид, че освен моите данни популвам и това:

Желязко Пантелеев Василев
болница НЦХТ - София, Хематологично отделение - център за трансплантация на стволови клетки.

Нали???? това болнично заведение се има предвид???

Мерси за инфото!

Kuku
15-01-2008, 23:26
Да, трите имена на Желязко и болница НЦХТ :th_up:

pent
15-01-2008, 23:36
Влади, кръводаряването протича по следния начин:
Влизаш по коридора и без да чакаш опашката на стая 105

само да добавя, Влади, не се шашкай от количеството цигани отпред...

proper
15-01-2008, 23:36
Мерси Кики!

само последно имате ли идея сутрин от колко са и вечер до колко за да преценякога да отида, че явно поне 1 час ще отнеме както го описа.
Мерси пак.

proper
15-01-2008, 23:40
Влади, кръводаряването протича по следния начин:
Влизаш по коридора и без да чакаш опашката на стая 105

само да добавя, Влади, не се шашкай от количеството цигани отпред...

да знам.. преди години съм давал кръв и пак ги имаше и си предлагат услугите....но тогава давах зад Пирогов някъде помня....

Kuku
15-01-2008, 23:40
Горе-долу толкова, подготви се за 1 час - ние отидохме след 16:00ч. и бяхме там до към 17:30ч., но от и до колко точно работят, не знам :roll:

BatVas
16-01-2008, 16:58
Благодаря Ви момчета !!!

Благодаря на Николай(Багер), Петко (КГБ) Kиро (Kuku) Влади (Proper),Бисер (Pent)
След преливането на кръв брат ми изглеждаше очевидно по добре - дано да се подобри.

За съжаление може да дадрявате само в София за брат ми и то на посоченото място. Кръводаряването е много високохуманен акт - така , че ако желаете може да дарите и в други градове , просто ще помогнете на някой друг нуждаещ се.

Иначе който желае все още може да дари за брат ми - сега го осигурихме за 2 седмици , ама колкото повече бележки толкова по -добре.

AlfaRomeo
16-01-2008, 17:14
Продължавайте само така момчета ! Когато е сериозна работата да сме сериозни ! :big_bow_down:

deq
16-01-2008, 18:56
Съжалявам,че сме толкова далеч и не мога да помогна...
Въпреки,че изпитвам ужас от игли,ако има начин бих помогнала

proper
16-01-2008, 19:07
Васе а бележката трябва ли да я дадеш някъде или само номера ти стига?
Аз ще я пазя тука за секи случай.

П.С. Нека всеки, който може, да дари кръв. Това е наистина хуманен акт, още повече в случая ще помогнем на близък човек все пак и то конкретно.
Трябва да си помагаме хора...

KGB
17-01-2008, 00:03
Аз другата седмица ще гледам да организирам още няколко човека да ги източиме :wink:

KGB
22-01-2008, 01:21
Искам искренно да благодаря на всички които помогнаха!!!

Вашата помощ и подкрепа са дълбоко оценени!

За съжеление няма да трябва повече кръв, но винаги може да дарите и да помогнете за спасяване на човешки живот.


Нека Желязко почива в мир и дано е на едно по-добро място.